TEMAT: Ogrodowe pasje Gosi.

Ogrodowe pasje Gosi. 23 Lis 2014 19:58 #315697

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
:bye: Witam, przyszedłem do Ciebie z rewizytą i jestem pod wrażeniem twojej wiedzy na temat prowadzenia ogrodu w naturalny sposób. :bravo:
W dodatku przekłada się to na wygląd ogrodu. Te ostróżki z pierwszej strony przecudne :eek3:
Muszę sobie zarezerwować jeden wieczór, na dokładne przeczytanie Twojego interesującego wątku. :idea1:


Zielone okna z estimeble.pl

Ogrodowe pasje Gosi. 24 Lis 2014 21:24 #316075

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Gosiu, witam wieczorem!
Jestem w Twoim wątku chyba po raz pierwszy...
Chodzę, zwiedzam kąty, czytam zajmującą ogrodową poezję Twojego autorstwa i z kartki na kartkę jestem pod coraz większym wrażeniem Twojej ogrodowej wiedzy i ogromnego doświadczenia. Swój ogród uprawiasz z pasją, ale i w zgodzie z naturą - to powinno stanowić wzór dla nas wszystkich. Widać, z jaką nawiązką rośliny odpłacają Ci troskę.
Zachwycające lilie, powojniki, róże i wiele, wiele innych roślin.
Dużo jeszcze czytania przede mną, ale już teraz cieszę się, że zyskałam w Tobie - mam nadzieję :) - swego rodzaju mentorkę.
Sama rozpoczęłam w ubiegłym sezonie stosowanie naturalnego nawozu Astvit. Chcę wyeliminować chemię, tak niepożądaną dla wielkiej ilości owadów, ptactwa odwiedzających mój ogród. Będę czerpać z Twojego doświadczenia, jeśli pozwolisz.
Miłego wieczoru!

Ogrodowe pasje Gosi. 27 Lis 2014 12:18 #316714

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Witam wszystkich miłych gości. Taka to ze mnie gospodyni, pozostawiająca odwiedzających bez opieki. :wink4: Jeszcze kilka dni wytężonej pracy w ogrodzie i wracam na forum, o ile mój osobisty komputer zostanie wyczyszczony z wirusa.

Aguś witam w moich skromnych progach. Jeśli coś z tego co opisałam w moim wątku Ci się przyda w Twojej ogrodowej przygodzie to korzystaj do woli, w końcu po to opisuję swoje doświadczenia by innym pomóc w naturalnym prowadzeniu ogrodu. Bez chemii też ogród może być piękny, a nawet piękniejszy bo bogatszy o żywe stworzenia, ptaki, owady czy inne pożyteczne żyjątka. :lol: Zapraszam do lektury, ale też do zadawania pytań, czasu będę mieć coraz więcej to i na odpowiedzi nie trzeba będzie oczekiwać miesiącami. :wink4: Kiedy inni zamykają wątki, mój zaczyna żyć, ot taka przekorna istota ze mnie. :happy4:

Gabrielu to miłe, że do mnie zajrzałeś, mam nadzieję, że lekturą nie będziesz zawiedziony. :)

Baptysjo zapraszam do częstszych odwiedzin. :flower2:

Markus witaj kolego. :wink4: Moja 'Fresja' rośnie w towarzystwie przywrotnika, przetacznika (odmiany nie pamiętam, a mój komputer niesprawny) Liliowca 'Crimson Pirate', lilii 'Garden Affaire' no i powojnika 'Ville de Lyon'. Rosną tam też inne rośliny, ale mniej istotne dla samej kompozycji. :wink4:

Elu azalie wyglądają bardzo ładnie. Też w tym roku doszłam do wniosku, że mam za mało hortensji i zamierzam to w nowym sezonie nadrobić. Nie będzie to może jakaś oszałamiająca kolekcja, ale kilka sztuk powinno w ogrodzie się zmieścić. Zimowy czas poświęcę na wyszukanie odpowiednich odmian. :)

Zuziu jesteś tak rzadkim gościem, że Twoje odwiedziny to prawdziwe święto. :flower2: Podporę do powojników podobnie jak wszystkie inne pozostałe podpory, obeliski i wszelakie ozdoby architektury ogrodowej, jak również sprzęty ogrodowe wykonał mój osobisty M. :wink4:

Niestety pod tym wpisem zdjęć nie będzie ponieważ zostały one na zawirusowanym komputerze. Mam nadzieję, że uda się je odzyskać bo jeśli nie... :cry3:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.

Ogrodowe pasje Gosi. 27 Lis 2014 20:41 #316809

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Ja tam się zostawiona bez opieki nie czuję, uzyskałam odpowiedź na dręczące mnie pytania inną drogą :)
Trzymam kciuki za odzyskanie zdjęć, nic tak dobrze zimową porą nie robi, jak przejrzenie swoich zdjęć z sezonu, to tak podtrzymuje wiarę w to, że znów kiedyś będzie wiosna, lato! :lol:
Gosiu, decyzję o wzbogaceniu ogrodu o nowe hortensje bardzo popieram, a wiesz, gdzie największy wybór i najkorzystniejsze ceny? ;)
Bardzo się cieszę, że Twój wątek zaczyna żyć! :) :P ;)

Ogrodowe pasje Gosi. 27 Lis 2014 21:49 #316832

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Martusiu droga, ja nie wiem czy Twoja radość z mojej wzmożonej aktywności jest w pełni uzasadniona. Wiesz może się okazać, że sprowadzę spotkania w moim wątku po raz kolejny do poziomu kompostownika, a tak by się chciało przy kawce posiedzieć. :wink4:

Nie ma to jak telefon zaufania. :happy:

Co do wyboru hortensji i korzystnych cen to doskonale wiem gdzie się udać. :lol: Wiosenny wyjazd już jest planowany. :wink4:

A tak w ogóle to cieszę się, że do mnie zajrzałaś. :flower2:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.

Ogrodowe pasje Gosi. 27 Lis 2014 22:07 #316844

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Gosia nareszcie.......nieładnie nas zostawiać na długie miesiące..... :( , co do tematów okołokompostownikowych jestem za.....
W ogóle to są 2 grupy forumowiczów zauważyłam......jedni uaktywniają się z wiosną i zamierają przed zimą.....innych dopiero zima wpędza w wir forum a wiosną zamilkną..... :rotfl1:

Ogrodowe pasje Gosi. 27 Lis 2014 22:19 #316851

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
sierika wrote:
W ogóle to są 2 grupy forumowiczów zauważyłam......jedni uaktywniają się z wiosną i zamierają przed zimą....
I ci właśnie żyją w zgodzie z naturą! :P :rotfl1:

Ogrodowe pasje Gosi. 27 Lis 2014 22:21 #316853

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
:happy-old: Ale uzupełniają się i koło się zamyka.......
Ostatnio zmieniany: 27 Lis 2014 22:21 przez sierika.

Ogrodowe pasje Gosi. 27 Lis 2014 22:22 #316854

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
W zgodzie z natura to ogrodnicy od wiosny do jesieni siedzą w rabatach :devil1: .

Ogrodowe pasje Gosi. 28 Lis 2014 17:13 #317079

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Zgadzam się z Edytką, zdecydowanie w zgodzie z naturą postępują Ci co zimę spędzają przy komputerze. :rotfl1:

Ponieważ udało mi się odzyskać system i nie utracić zdjęć i dokumentów to jest nadzieja, że tej zimy w kompostowniku nie spędzimy. :happy4: :happy4:

Aktualnie jestem w temacie piwoniowym dlatego dziś zostawiam swoją nn.





Dzięki życzliwości i sokolemu oku forumowej koleżanki moja NN przestała być bezimienna i okazała się być piwonią 'Louis van Houtte'. :lol:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Ostatnio zmieniany: 28 Lis 2014 22:12 przez Gosia.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, waldek727, Gabriel, Edyta

Ogrodowe pasje Gosi. 28 Lis 2014 17:47 #317091

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Śliczna :hearts: . Gdzieś widziałam podobną :think: .

Ogrodowe pasje Gosi. 28 Lis 2014 17:48 #317092

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Gosiu jestem już po spacerze w twoim ogrodzie .Jest cudownie kolorowy .Wszystko gustownie urządzone ,
a kwiaty aż kipią .I pomyśleć ,że w mnogości pięknych ogrodów tu na forum ,mogłam do Ciebie nie trafić i nie zobaczyć kolejnego raju .Zostawiam u Ciebie swoją sympatię i serdecznie Cię pozdrawiam :)

Ogrodowe pasje Gosi. 28 Lis 2014 17:49 #317093

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
Cieszę się, że jednak będą nowe zdjęcia, też uważam, że zima jest najlepszym czasem na forum :wink4:

Ogrodowe pasje Gosi. 28 Lis 2014 19:34 #317147

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Piękna ta Twoja piwonia. Też aktualnie w fotkach piwoniowych siedzę i zastanawiam się gdzie by tu jeszcze.... :crazy: Szajba po prostu :oops:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***

Ogrodowe pasje Gosi. 28 Lis 2014 21:40 #317250

  • Roma
  • Roma's Avatar
Gosiu-masz szczęście,mój komp jeszcze cały czas czeka aż informatyk spróbuje coś z niego wydobyć :jeez: Piękna piwonia,ciekawa jestem czy wreszcie moje w przyszłym roku zakwitną a szczególnie żółta :think:

Ogrodowe pasje Gosi. 29 Lis 2014 00:00 #317321

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Witaj Gosiu :) Piwonia kwitnąca to dużo radości, moje jakoś nie chcą kwitnąć :( Chyba przesadzę w inne miejsce aby móc oglądać takie piękne kwiaty jak twoje :)
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie

Ogrodowe pasje Gosi. 29 Lis 2014 09:17 #317352

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Witaj Piotrze. :) Mogą być trzy powody dla których Twoje piwonie nie kwitną. Pierwsza- są zbyt młode, druga- są za głęboko posadzone i trzecia- są niedożywione lub przenawożone azotem, dlatego unikam podlewania ich gnojówkami szczególnie z pokrzywy. Piwonie to żarłoczne rośliny, moje co roku dostają solidną dawkę obornika, do tego mają podsypaną sporą dawkę mączki bazaltowej a w sezonie od czasu do czasu podlewane są biohumusem. Spróbuj swoje podsypać superfosfatem. Przy sadzeniu piwonii bylinowych pilnuję by nie wkopać karp za głęboko, oczka umieszczam maksymalnie ok 5 cm pod ziemią.

Romeczko jakie szczęście, po prostu informatyk znający się na fachu i odpowiednia cena za usługę. :wink4:

Dorotko szkoda tylko, że kwitną tak krótko, ale u mnie mają stanowić support dla róż. :lol:

Gabrielu zima to dla mnie czas na nadrobienie zaległości książkowych, na różne prace rękodzielnicze no i na dokształcanie się także ogrodnicze. Ale na pewno łatwiej jest siąść mi do komputera niż w sezonie ogrodniczym.

Edytko moja piwonia od wczorajszego wieczora posiada już imię. :wink4:

Witaj Nowinko. :) Miło mi Cię gościć u siebie. Dziękuję za tak ciepłe słowa pod adresem mojego ogrodu, tym bardziej, są dla mnie budujące, że wiem już jak wygląda Twój ogród. :wink4: Jestem na 20 stronie Twojego watku, jak dotrę do końca to stosowny wpis zostawię. :lol: Mam nadzieję, że będziemy się częściej spotykały w forumowej przestrzeni, do siebie w każdym razie zapraszam serdecznie. Pozdrawiam cieplutko i na koniec zostawiam słoneczną 'Bonanzę'. :wink4:

Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.

Ogrodowe pasje Gosi. 29 Lis 2014 09:22 #317355

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Gosiu grzechem by było nie skorzystać z tak miłego zaproszenia .Słoneczna Bonanza bardzo energetyczna :dance:
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.501 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum