TEMAT: Ogródek Robaczka

Ogródek Robaczka 06 Lut 2016 20:07 #432540

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
A mi się nie udało otworzyć :placze: , mam sprzęt do d...y :mad2:
Napisz Kasiu chociaż w jakim programie robiłas projekt i jakim cudem go tak szybko opanowałaś, że nawet zrobiłaś film :supr3: ? Czy Ty jesteś z zawodu grafikiem?
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Robaczka 06 Lut 2016 20:12 #432543

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Martuśka, spróbuj na innej wyszukiwarce, oba pliki są na google drive. Jak nie zadziała to wyślij na pw e-mail, wyślę dostęp.
Grafikiem nie jestem, ale program jest bardzo intuicyjny, Realtime Landscape Architect 2013. Baza roslin ograniczona, więc nie wszystkie są interaktywne na pory roku, ale daje sporo możliwości, tak jak pisałam Madzi. Filmy robi sam ;-)
Do tego wypuszcza ptaki, motyle i nawet wpuścił ryby do stawu, choć ich tam nie planuję Hahaha
Pomaga zobrazować sobie widoki np. z tarasów, nad stawem etc. A przy tym wykopanie 300 metrow stawu zajmuje 2 minuty, no rewelacja, mówię Ci :rotfl1:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 06 Lut 2016 20:14 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 06 Lut 2016 20:18 #432547

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Robaczek wrote:
A przy tym wykopanie 300 metrow stawu zajmuje 2 minuty, no rewelacja, mówię Ci :rotfl1:

A może jest też zrywanie trawy dla Markitki ? :happy3:

Świetny program i projekt :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Ogródek Robaczka 06 Lut 2016 20:21 #432550

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Zaraz wyślę maila, ale i tak nie wiem, czy się uda, bo za każdym razem dostaję informację, że to zbyt duży plik :dazed: , a przecież ja go nie pobieram :think:

Słyszałam o Realtime i widziałam kilka projektów, niestety na razie nie stać mnie na niego, a ktoś jeszcze musiałby mnie go nauczyć :silly: . Grafika komputerowa to dla mnie czarna magia :pinch:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 06 Lut 2016 20:26 #432552

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Kto jak nie Ty? :bravo: :bravo: :bravo: . Cudownie, wszystko cudowne.... :hearts: .
Całe forum będzie sledzic z zapartym tchem realizację, nawiasem mówiąc wygrałaś w totka? Najpierw odwiedze Cię w "starym"ogrodzie ale w nowym tez chocby na piechotę....... :thanks:

Można wpaść w kompleksy, jak ubozuchno u mnie.... :oops:
Ostatnio zmieniany: 06 Lut 2016 20:27 przez sierika.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 06 Lut 2016 21:06 #432584

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Madzia, nie zapominaj, że to tylko wizualizacja graficzna :silly: Jak słusznie napisałaś, w totka nie wygrałam, więc nie prędko zacznę realizację, a czy kiedykolwiek skończę... :rotfl1:
Do starego ogrodu oczywiście zapraszam i to jeszcze przez kilka lat conajmniej ;-)
Na działce póki co planuję użyżniać bardzo słabą ziemię zielonym nawozem, wykopać studnię, ewentualnie postawić do do ogrodnika. To projekt na lata, wiele lat, ale zależy mi na tym, zeby dobrze wszystko zaplanować zanim zacznę cokolwiek sadzić, bo pomyłki mogą być kosztowne.
Jak będę miała wszystko dograne na papierze i wirtualnie, to zacznę działać. I małymi kroczkami...za kilka lat..jak zdrowie dopisze, moze będzie co pokazać ;-)
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 06 Lut 2016 21:08 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Ogródek Robaczka 06 Lut 2016 21:19 #432598

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Podziwiam Cię Kasiu i kibicuję :flower1: . Wizualizacja uruchamia wyobraźnię :) , wiele przed Tobą trzymam więc kciuki za udaną realizację i czekam na Twoją fotorelację :)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Ogródek Robaczka 06 Lut 2016 21:24 #432602

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
No, Kasiek! Filmik na Oskara :silly:
To, co na nim zobaczyłam, przypomina mi trochę ogród pokazowy Kapiasów w Goczałkowicach - i to jest komplement! :P
Będzie pięknie... nieważne, że jeszcze nie wiadomo kiedy...
A w obecnym ogrodzie... piękną masz wiosnę! U mnie wczoraj popadywało to białe :mad2: ale dziś z każdą chwilą było cieplej i wieczór zrobił się całkiem przyjemny...
Jednak do takich widoków jeszcze daleko...
Fajnie, że wciągnęła Cię maszyna (no, może nie dosłownie :rotfl1: ), ja też spędziłam dziś cały niemalże dzionek na szyciu... duperelki takie, ale bardzo to lubię... relaksujące, prawda?
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 06 Lut 2016 21:28 #432607

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Robaczek wrote:
Jak słusznie napisałaś, w totka nie wygrałam

Kasiu :) To nie ja pisałam o totku :P

64 ary , to 6400 metrów , prawda? Tak sobie przekładam ,jaką mam szansę jako tako poukładać mój ogród. Mam 1200 metrów, musiałabym narzucić sobie bardzo dużą dyscyplinę w kompozycjach,
ilości roślin itp.

Jestem bardzo ciekawa realizacji Twojego ogrodu. A otoczenie ? Szykuje się jakaś zabudowa wokół ?
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 06 Lut 2016 21:44 #432621

  • julieta
  • julieta's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 56
  • Otrzymane dziękuję: 12
sierika wrote:

Można wpaść w kompleksy, jak ubozuchno u mnie.... :oops:

Dokładnie ! Po wzruszeniach, achach i ochach doszłam do podobnego wniosku - o, jak ubożuchno u mnie :jeez:
"No i co pan zrobisz? Nic pan nie zrobisz ... :cry3:
Ostatnio zmieniany: 06 Lut 2016 21:45 przez julieta.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 06 Lut 2016 22:19 #432653

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Juliet, każdy ogrod w realu jest nieskończenie lepszy niż ...wirtualny ;-) Papier wszystko przyjmie, program też, a do realizacji w rzeczywistości daleka droga... :jeez:

Madziu, odpowiedź była do Sieriki, sorry! Jak zwykle mieszam w odpowiedziach :oops:
6400 metrów, zgadza się. Przy ogrodzie 1200 M trzeba większej dyscypliny, podobnie jak u mnie teraz, choć mam 240 metrow mniej.
Gorzatko, a co szyłaś? Skąd bierzesz projekty, pomysły? Moze podeślesz jakies inspiracje dla początkujących?
Świetna zabawa, wszak maszyna sama szyje ;-) Czy masz sprawdzone stronki gdzie kupujesz materiały i dodatki?
Ja dzisiaj trochę pobuszowalam w ogrodzie, ziemia ...pachniała wiosną! Jest blisko, czuję to :lev:
Pikutku, dzięki! Do fotorelacji jeszcze daleeeeeka droga, ale grunt do dobry plan ;-)
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 06 Lut 2016 22:22 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Ogródek Robaczka 06 Lut 2016 22:42 #432670

  • IwOnagn
  • IwOnagn's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 335
  • Otrzymane dziękuję: 488
Cześć Kasia, fotki ,jak zwykle kosmiczne, sukienki doniczkowe obłędne, lampion i miniżonkilki na wejściu - czad :hearts: , dawaj jeszcze , pozdrawiam.

Ps. Zapomniałam bajkę o nowym ogrodzie pochwalić, fajna zabawka. A te napisy na sukienkach też sama wydziergałaś?
Ostatnio zmieniany: 06 Lut 2016 22:44 przez IwOnagn.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 06 Lut 2016 22:59 #432677

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Szczęka mi opadłą po obejrzeniu filmiku :drool: :supr3: i już nic nie jestem w stanie napisać, może jak obejrzę go kolejne razy :whistle:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 06 Lut 2016 23:50 #432685

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Kasiu.. podpinam się pod pytanie poprzedniczki, uzupełniając je o pytanie dodatkowe..jakie to liczby trzeba obstawić :funnyface:

Projekt i film- świetna sprawa, móc tak wszystko zobaczyć, świetnie wszystko widać! Jak skończysz to swoje Opus Magnum, będziesz mieszkać w raju, własnymi rękoma stworzonym. Cudnie! :hearts:

Sądząc po metrażu i ogromnym rozmachu w projekcie, to plan liczony na kilka lat chyba.. ale zastanawiam się nad jednym. WIdząc tę wizualizację na filmie.. masz jeszcze w ogóle serce do swojego obecnego ogrodu.. zapał do jakiś zmian, dosadzeń.. :think: Czy już raczej sercem i myślami jesteś TAM..?

Miałam napisać, że chmury na filmie wyglądają złowieszczo i burzowo :silly: , ale po chwili się zorientowałam, że to zdaje się wschód słońca- te ćwierkające ptaki i aktywne spryskiwacze trawnika.. Swoją drogą- rewelacyjnie dopracowany program projektowy, że zawiera takie urocze dodatki, dodające smaczku całej prezentacji!

Aha! Ubranka na donice świetne. masz talent Dziewczyno :woohoo: Zapał, chęc do działania, umiejętności i pomysłowość.. Kobieta o wielu talentach :bravo: Można się poczuć robaczkiem przy Tobie, RObaczku :kiss3:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 07 Lut 2016 00:07 #432691

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Świetny projekt i fajnie się go ogląda :bravo:

U ciebie kwitną już przebiśniegi a u mnie ranniki :) Zimowa wiosna na twoich zdjęciach wygląda super :)
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 07 Lut 2016 00:07 #432692

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dobry wieczór, Kasik!
Dawno się nie słyszałyśmy ;) Wiedziałam jednak, że skrupulatnie planujesz... i wyszło bardzo ciekawie, różnorodnie, a jednocześnie z rozmysłem i wiedzą.
Jestem odrobinę zaskoczona akcentami formalnymi, gdzieniegdzie prostymi liniami, nawiązaniem do ogrodów historycznych, ale rozumiem uzasadnienie i całość absolutnie mnie przekonuje.
Nie wiem, czy cokolwiek potrzeba Ci doradzać - rozwinęłaś się w planowaniu rewelacyjnie i możesz śmiało udzielać lekcji znakomitego ogrodowego smaku.
Kwiatuszki rosnące w trawniku - jak sobie będziesz z tym radzić?
Programu nie znam, sama bawiłam się w Gardenphilii. Film bardzo efektowny!
Gratuluję, chylę czoła i oczywiście zazdroszczę! :hug:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 07 Lut 2016 07:32 #432705

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Tutaj moje wielkie ukłony wobec Asi2, głównej artystyki i autorki najciekawszych projektów :thanks:
Oj tam, oj tam. Danut szył, ja tylko paćkałam farbkami, ale to Ty byłaś mózgiem operacji :lol: !
Sukienki prezentują się świetnie! Czy mi się wydaje, czy mają inny sznurek?
A jednak róże .... a tak się broniłaś.... :funnyface:

Wiosnę czuć w powietrzu :woohoo: ...
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 07 Lut 2016 08:32 #432710

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Plany ogrodowe rewelacyjne :woohoo:
Projekt przyjemnie się oglądało, ptaki śpiewały ... rozmarzyć się można.

Sukienki jutowe na doniczki też planuję. Muszę się za nie wziąć bo wiosna za pasem.
Patrzylam na allegro są niedrogie worki z juty. Nie pomyślalam o dekoracjach farbkami, świetny pomysł :think:
Maszyna do szycia to mój ulubiony sprzęt domowy :lol:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 1.109 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum