TEMAT: Ogród Dali

Odp: Ogród Dali 27 Mar 2012 21:27 #16930

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Siberko, ja też bardzo lubię te dywany soczystej zieleni ziarnopłonu upstrzone żółtymi koszyczkami kwiatuszków :flower2: Wczesną wiosną ziarnopłon wciska się wszędzie i świetnie okrywa całe połacie nie zarośniętych jeszcze rabat...

Gosiu, no to czeka nas ciężki okres, bo przed świętami nasze dobre samopoczucie jest wystawione na ciężką próbę :whistle:

Dzisiaj przybył nowy wertykulator i aerator w jednym. M. przejechał po trawniku i wynosił całe tony suchej trawy :garden: Ja w tym czasie walczyłam z następną rabatą, a wieczorem nawiozłam dolistnie Rh i azalie, a potem solidnie je podlałam, bo sucho jest bardzo. Na koniec tygodnia zapowiadają ochłodzenie i deszcze, więc trzeba będzie jeszcze zdążyć nawieźć trawnik :)
A w ogrodzie coraz więcej się dzieje! Dzisiaj same premiery B)
Pierwsze narcyzy:

131.JPG


Sasanki:


124.JPG


Forsycja:


117.JPG


...i magnolia gwiaździsta Rosea:


125.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Ogród Dali 27 Mar 2012 21:42 #16942

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Nic nie powiem... ;)
A może jednak na temat ziarnopłonu...Ze wszystkich możliwych chwastów ;) , gdybym miała taką możliwość, wybrałabym ziarnopłon :)
I Ty, Dalu, nic a nic z nim nie walczysz? Ja bym zaraz myślała, ile to on wartości odżywczych z mojej i tak ubogiej gleby wyciąga i zabiera roślinkom i bym chociaż próbowała! ;)
Widzę, jednak, że to walka z wiatrakami... :eek3: On jest wszędzie!
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 27 Mar 2012 21:49 #16946

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Marto, słowo! Nic a nic nie walczę! Więcej - lubię go i wolę od gołej ziemi :) Więcej - oglądacze ogrodu zachwycają się "tymi pięknymi kaczeńcami" :silly:
Gleba u mnie żyzna, a po ziarnopłonie za miesiąc nie będzie śladu ;)
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 27 Mar 2012 22:03 #16957

  • Xellos
  • Xellos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Demon
  • Posty: 561
  • Otrzymane dziękuję: 21
Ja bym się załamał gdyby mi takie coś wyrosło :coffe: Nastawiłem się na "Geniowe" przylaszczki i to ma być kwiat wychodzący pierwszy albo jakiś ciemiernik. Niby ok, że ten ziarnopłon potem znika bez śladu, ale potem też nie kwitną już inne wiosenne kwiaty :) A na foto wygląda jakby miał moc zagłuszenia wszystkiego.

Kwitnąca forsycja...to mówi wiele :) Najcieplejszy klimat na forum chyba :thanks:

U mnie ostróżki wyglądają na martwe po zimie.
Jedyne co w życiu jest ważne to miłość, Renatka ;*
Pozdrawiam Paweł :)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 28 Mar 2012 08:53 #17043

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Dalu, Ty jednak mieszkasz w innym kraju ;) ( Włochy , może? :rotfl1: ) – u mnie do takiej wiosny jeszcze daleko :search: .
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 28 Mar 2012 09:11 #17047

  • Tacca
  • Tacca's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 879
  • Otrzymane dziękuję: 571
U mnie forsycja też już zakwitła i pąki na drzewach owocowych popękały , jak przyjdą przymrozki to nie będzie wesoło.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 28 Mar 2012 17:07 #17194

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
U mnie dopiero wychodzi sobie ziarnopłon mam go w kilku miejscach . Sasanki przygotowują sie ,a żonikile dopiero powystawiały noski .No nic pooczekam na moja pełną wiosne . Miło było zajrzeć do wymuskanego ogródka .
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 28 Mar 2012 20:45 #17337

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Jadziu, wymuskany to on jeszcze nie jest...Sprzątam i sprzątam, a końca nie widać ;)
Od jutra zapowiadają też ochłodzenie, więc chyba i wiosenka przystopuje w naszych ogródkach...

Danusiu, lepiej, że te przymrozki teraz, niż jakby miały być w czasie kwitnienia drzew owocowych...Forsycja to chyba da radę B)

Marysiu, do Włoch to mi jeszcze daleko, chociaż czasami marzy mi się taki łagodny, ciepły italiański klimat :whistle: No, ale nie mogę narzekać - mieszkam w jednym z najcieplejszych miejsc kraju, mam ogród położony w bardzo zacisznym miejscu i jeszcze ten czakram ślężański :lol:

Pawle, ale ziarnopłon nie jest wcale groźny - on się bardzo płytko korzeni, więc nie zagraża innym roślinkom B)
A przylaszczki i ciemierniki kwitną na całego i nic sobie nie robią z ziarnopłonu :flower1: A mój ogród jest taki trochę romantyczno-rustykalny, cokolwiek to znaczy, więc rosną w nim obok siebie róże i stokrotki, ciemierniki i ziarnopłon, hortensje i dzwonki-samosiejki...
Tak wyglądają dzisiaj ostróżki:

130.JPG


Ciemierniki jakoś tam przeżyły i kwitną, chociaż dookoła jeszcze pozimowy bałagan:

114.JPG


I na miły wieczór kwiatki w słodkim kolorze blue:

129.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 28 Mar 2012 20:52 #17352

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Dalu moje ostróżki też już są na wierzchu wszystkie .

Genia
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 28 Mar 2012 21:14 #17378

  • Tacca
  • Tacca's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 879
  • Otrzymane dziękuję: 571
Dala z tymi przymrozkami masz rację, ale u mnie już grusza i jabłonie otwierają pąki.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 28 Mar 2012 21:29 #17389

  • Xellos
  • Xellos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Demon
  • Posty: 561
  • Otrzymane dziękuję: 21
Dalu :) Wszystko się zgadza poza tym, że na fotach widać, że Twoje inne niskie wiosenne rośliny nie rosną przy ziarnopłonie :silly: Widać, że wokół nich jest pusto :) A ja tak sobie gdybam gdyby taki ziarnopłon zarósł wszystko :evil: Ale jeśli płytko się korzeni to ok idzie go się pozbyć. Też mam dzwonki ale pozwalam im na tyle ile ja chce. Kontrola być musi :silly:
Jedyne co w życiu jest ważne to miłość, Renatka ;*
Pozdrawiam Paweł :)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 29 Mar 2012 08:51 #17544

  • olusia
  • olusia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1119
  • Otrzymane dziękuję: 461
A moje dalie w córki kotłowni mają już 20 cm wysokości :flower: właśnie zauważyłam , że ze skrzynki wlazły :eek3:
I nawet ziemia nie jest im potrzebna .....
Pozdrawiam olusia
ogródek babci Oli
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 29 Mar 2012 20:05 #17827

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Olu, czyli Twoje dalie wyczuły wiosnę nawet w kotłowni :silly: Szkoda tylko, że nadchodzące dni mają być takie zimne, bo chyba nie dasz rady podziałać w ogrodzie...

Pawle, jasne - kontrola musi być! Każdy ma swoją wizję i filozofię ogrodu i to jest fajne, bo dzięki temu nasze ogrody są różne, ale wszystkie piękne :flower1:

Danusiu, fakt,paki drzew owocowych są już bardzo nabrzmiałe, a przed nami kilka dni baaardzo zimnych...Miejmy nadzieję, że wegetacja nieco przystopuje...

Geniu, z tego wniosek, że ostróżki są dosyć wytrzymałe i nic sobie nie robią z zimy i mrozów ;)

Ale dzisiaj się ochłodziło i wiało, wiało, wiało! Nawet nosa nie wyściubiłam na ogród, chociaż mam parę roślinek do posadzenia. Kupiłam winorośl na miejsce mojej starej, którą musiałam wyciąć, bo była bardzo podatna na mączniaka. Mam też kilka cebul lilii i galtonii (Elu, raz jeszcze dzięki :kiss3: ) do posadzenia...Ale wszystkie prace ogrodowe muszą poczekać na większe ciepełko, a ja sobie tymczasem robię świąteczne porządeczki w domu; dzisiaj wypucowałam moje "srebra rodowe" - wszystkie tace, wazy, dzbanuszki, dzbanki, figurki, które mam srebrne albo posrebrzane...W salonie aż pojaśniało, taki blask od nich teraz bije :eek3:
Ale fotki pokażę ogrodowe.
Pożegnanie z krokusami:


102.JPG


Powitanie hiacyntów i ...piwonii:


122.JPG



123.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 29 Mar 2012 20:21 #17839

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Moje piwonie nawet jeszcze z ziemi nie wyszły, a Twoje już takie wybujałe!
Czytam, że i Ciebie wiatr trzyma w domu. Jakoś chyba przyhamowała nam wiosna, a do tego prognoza na weekend jest ... nieciekawa.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 29 Mar 2012 21:04 #17878

  • ewa f
  • ewa f's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1158
  • Otrzymane dziękuję: 579
Nic mnie tak nie cieszy jak Twoja wiosna
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 29 Mar 2012 21:09 #17882

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Pogoda pod psem, znaczy .... sprzyjająca domowym przygotowaniom do świąt :silly:
Nie ma tego złego ;)
Hiacynty się ruszyły :bravo: u mnie jeszcze maluśkie, oj maluśkie, a o piwonkach nawet nie pomyśłałam, nie ma szans :oops:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 29 Mar 2012 22:53 #17961

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Pożegnanie z krokusami? Ja czekam na swoje powitanie z krokusami! :rotfl1:
U nas na wschodzie roślinki niewyrywne, to się przynajmniej o ewentualne przymrozki nie musimy martwić... :unsure:
No cóż, we wszystkim trzeba szukać dobrych stron! ;)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 29 Mar 2012 23:03 #17971

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Moje ostróżki chyba nie przeżyły zimy. :(
Już pożegnanie z krokusami?
Czyli miałam rację. U Ciebie wszystko szybciej postępuje.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.309 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum