TEMAT: Kulkowanie róż - odmiany, przykłady, własne doświadczenia

Kulkowanie róż - odmiany, przykłady, własne doświadczenia 08 Mar 2015 13:22 #346741

  • constancja
  • constancja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 935
  • Otrzymane dziękuję: 894
Hurrra! Zakulkowałam dziś swoje pierwsze róże.
Popodpinane już są Louise Odier 2 sztuki, Dr. Jamain i Mrs. John Laing. Jutro jak czas pozwoli operację przejdą okryte jeszcze Alchymist i Constance Spry.

Doktorek.


Mrs. John Laing. :hearts:
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, beatab, crocus


Zielone okna z estimeble.pl

Kulkowanie róż - odmiany, przykłady, własne doświadczenia 08 Mar 2015 13:27 #346742

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
Ożesz! A to będzie fontanna kwiecia :dance:

Kulkowanie róż - odmiany, przykłady, własne doświadczenia 08 Mar 2015 13:29 #346743

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
O matko! Już widzę jak Dżonowa sypnie kwiatami!
A ja to pewnie zobaczę! :fly:
Kiedyś tam.
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata

Kulkowanie róż - odmiany, przykłady, własne doświadczenia 08 Mar 2015 13:30 #346744

  • constancja
  • constancja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 935
  • Otrzymane dziękuję: 894
Liczę na to! :lev: Jasiek nawet taki goły jest śliczny. :rotfl1:

Kulkowanie róż - odmiany, przykłady, własne doświadczenia 08 Mar 2015 13:33 #346746

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Już się nie mogę doczekać, kiedy zacznę kulkować swoje.
Pewnie za rok! :happy3:
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata

Kulkowanie róż - odmiany, przykłady, własne doświadczenia 08 Mar 2015 15:10 #346752

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
Ewko od Pępka - a co z Twoim wątkiem? Tęsknię...

Kulkowanie róż - odmiany, przykłady, własne doświadczenia 08 Mar 2015 15:46 #346754

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
A tak wygląda moja New Dawn, którą przyginam uparcie i rozpinam na boki. To chyba też takie niby-kulkowanie...



Kulkowanie róż - odmiany, przykłady, własne doświadczenia 08 Mar 2015 17:09 #346764

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Rozgałęziona mocno Twoja New Dawn.
A propos tej róży właśnie, moja wygląda tak:


DSC_8443.jpg



i docelowo ma porosnąć pergolę. Drobnicy też ma mnóstwo. Mam to powycinać i zostawić tylko grubsze? Czy jak? bo wszystkiego nie dam rady ufiksować na tej kratce ...
Proszę o podpowiedź.
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata

Kulkowanie róż - odmiany, przykłady, własne doświadczenia 09 Mar 2015 01:02 #346984

  • Barabella
  • Barabella's Avatar
Świetny temat...... spróbuję tego potwora Peace Clg też zakulkować. Dzięki Ewo :)

Kulkowanie róż - odmiany, przykłady, własne doświadczenia 10 Mar 2015 18:20 #347534

  • constancja
  • constancja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 935
  • Otrzymane dziękuję: 894
Ewa, ja New Dawn nie ruszam. No ale nie mam pewności czy dobrze robię. Twoja pięknie rośnie, a moja po dwóch sezonach to drapak. Od ziemi 2 pędy, po kilka cienkich rozgałęzień z każdego i chyba nawet 1,5 metra nie dorosła. Kwitnie słabo, a kwiat w ciepłe dni trwa kilka godzin. Chyba ją wywalę z tego miejsca i posadzę gdzieś w okolicy tarasu w cieniu.
Co do Twojej.... cienkie, długie zostaw. Wytnij tylko krótką drobnicę od dołu.
Za tę wiadomość podziękował(a): terlica

Kulkowanie róż - odmiany, przykłady, własne doświadczenia 14 Mar 2015 16:52 #348916

  • sarna
  • sarna's Avatar
Ale Wy jesteście skarbnicą wiedzy!
Przeczytałam watek od początku do końca i właśnie wróciłam z ogrodu. Zakulkowałam dwie The Pilgrim (mam pnące) i dwie nn. Właściwie to nie wszystko przygięłam do ziemi, bo krzewy mają mocne grube pędy. Część przygięłam do poziomu. Zdjęć nie zrobiłam, bo już tak zmarzłam, że wyszłyby pewnie poruszone.
Żałuję tylko, że wcześniej obcięłam dwumetrowy pęd Chopina :jeez: . Mogłoby być pięknie...
Ostatnio zmieniany: 14 Mar 2015 16:54 przez sarna.

Kulkowanie róż - odmiany, przykłady, własne doświadczenia 14 Mar 2015 18:26 #348944

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Zamówiłam sobie śledzie do namiotu aby móc przymocować do nich końce przygiętych róż.
Za tę wiadomość podziękował(a): crocus

Kulkowanie róż - odmiany, przykłady, własne doświadczenia 14 Mar 2015 19:21 #348961

  • constancja
  • constancja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 935
  • Otrzymane dziękuję: 894
Ja używam szpilek do mocowania linii kroplującej.

Zakulkowany Alchymist.
Za tę wiadomość podziękował(a): crocus

Kulkowanie róż - odmiany, przykłady, własne doświadczenia 22 Mar 2015 13:25 #351411

  • crocus
  • crocus's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 154
  • Otrzymane dziękuję: 235
Rozmyślam właśnie nad kulkowaniem róż...przeczytałam od deski do deski, dzięki Ewo za ten wątek :thanks: na razie oczami wyobraźni widzę już zakulkowaną Louise Odier, bo tyko dla niej mam miejsce, długie pędy i nadzieję, że się uda.
Mam pytanie; gdzie kupujecie te metalowe obręcze do róż?
Potrzebuję koniecznie podpory pod Leonarda i nie tylko

DSC00145.jpg
Pozdrawiam
Lulka
Ostatnio zmieniany: 22 Mar 2015 13:32 przez crocus. Powód: dodałam zdjęcie

Kulkowanie róż - odmiany, przykłady, własne doświadczenia 22 Mar 2015 14:45 #351434

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
Lulka - czy na tej fotce, to jest jedna róża Leonardo, czy kilka? Pięknie wygląda! Ja kupiłam jesienią jedną i nie mogę się jej doczekać :)
Obręcze-balkoniki do róż można dostać na ogrodowych stoiskach marketów, na pewno widziałam w Casto i w Juli.
Za tę wiadomość podziękował(a): crocus

Kulkowanie róż - odmiany, przykłady, własne doświadczenia 22 Mar 2015 17:40 #351496

  • crocus
  • crocus's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 154
  • Otrzymane dziękuję: 235
Ma Gorzatka wrote:
Lulka - czy na tej fotce, to jest jedna róża Leonardo, czy kilka? Pięknie wygląda! Ja kupiłam jesienią jedną i nie mogę się jej doczekać :)
Obręcze-balkoniki do róż można dostać na ogrodowych stoiskach marketów, na pewno widziałam w Casto i w Juli.
Małgosiu, to jedna róża Leonardo, tutaj dwuletnia. Zastanawiam się nad kulkowaniem jej, sprawdzę czy da się nagiąć, na razie pędy musiałam przywiązywać poziomo, bo nie dało się przejść i łapały za włosy. One mają naturalną tendencję do wybijania kwiatów w dużej ilości z poziomo prowadzonych batów. Tu jeszcze przytulił się do nich powojnik i tak sobie w zgodzie żyją :dance:

10_06_2.jpg


Dzięki za info o balkonikach.
Pozdrawiam
Lulka
Ostatnio zmieniany: 22 Mar 2015 17:41 przez crocus.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ma Gorzatka

Kulkowanie róż - odmiany, przykłady, własne doświadczenia 22 Mar 2015 19:27 #351556

  • Barbaara
  • Barbaara's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 301
  • Otrzymane dziękuję: 474
Przeczytałam ten wątek zbyt późno, wszystkie róże już przycięłam, oczywiście pomijając pnące. Szkoda, bo Saharę mogłabym chyba zakulkować... może uda mi się jesienią, albo w przyszłym roku.
constancja wrote:
Czytając też Wasze mądre rady zastanawiam się, czy zostawić rozpiętą (zupełnie poziomo) na płocie Dorothy Perkins, czy odpiąć i położyć na ziemi, a wiosną przypiąć ponownie. Kurcze...... szkoda by było, bo doczekałam się pędów 5-cio metrowych. :think:
Moja siostra ma Dorothy Perkins jako płożącą pod domem od 3 lat. Przeżyła 3 zimy nie okrywana. Wprawdzie ostatnie dwie zimy były łagodne, ale ta pierwsza jej też nie zaszkodziła. Prawdę mówiąc siostra nie nie wiedziała, jaką różę posadziła. B) Mam zdjęcia z 2-go roku po posadzeniu, akurat nie w pełni kwitnienia, bo wtedy jest tak różowo, że nie widać liści. Nie byłam w stanie już wtedy objąć całej róży.

IMG_0015_2015-03-22.jpg


IMG_0016.jpg
Pozdrawiam serdecznie - Basia
Za tę wiadomość podziękował(a): crocus

Kulkowanie róż - odmiany, przykłady, własne doświadczenia 23 Mar 2015 11:47 #351759

  • crocus
  • crocus's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 154
  • Otrzymane dziękuję: 235
Nie przycięłam jeszcze róż, bo czekam na kwitnienie forsycji.
Trzęsę się jak mamuśka nad młodziutkimi nabytkami, posadzonymi jesienią, nie rozgarnęłam jeszcze kopczyków, choć już widać na różach piękne pąki, no i dobrze, bo noc była bardzo zimna.
Barbaaro, to dobry przykład na różę okrywową :)
Lecę teraz po Miedzian i Promanal, dzięki dziewczyny za przypomnienie :thanks:
Pozdrawiam
Lulka
Ostatnio zmieniany: 23 Mar 2015 11:48 przez crocus.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Łatka, MARRY
Wygenerowano w 0.275 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum