TEMAT: Polecani/Niepolecani sprzedawcy

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 13 Lut 2017 17:50 #523089

  • Snigdha
  • Snigdha's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1503
  • Otrzymane dziękuję: 211
Czy ktoś kupował w tym sklepie www.mojsklepogrodniczy.pl/index.php?/Sklep-online i mógłby się podzielić doświadczeniami?

S.
Zawsze sadzę zielonym do góry i to się sprawdza!
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 16 Lut 2017 10:55 #523595

  • Azalia
  • Azalia's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 27
  • Otrzymane dziękuję: 20
Witam.
Ja kupowałam parę lat temu 3 piwonie. Przyszły malutkie kłącza, mocno wysuszone, no ale wszystkie wiosną wypuściły liście. Po roku jedna
zakwitła, nie wiem czy zgodna z odmianą, bo takiej nie ma w żadnym katalogu /Charming Lady/. Pozostałe dwie żyją ale dotychczas nie
kwitły, więc nie mogę wypowiadać się co do zgodności odmianowej.
Obsługa bardzo dobra.
Pozdrawiam
Temat został zablokowany.

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 16 Lut 2017 17:32 #523659

  • Snigdha
  • Snigdha's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1503
  • Otrzymane dziękuję: 211
Oj, mało to zachęcające :( Dziękuję za informację!



S.
Zawsze sadzę zielonym do góry i to się sprawdza!
Temat został zablokowany.

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 21 Lut 2017 16:28 #524597

  • Malum
  • Malum's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 39
  • Otrzymane dziękuję: 7
Witajcie, czy mógłby mi ktoś polecić dobrego sprzedawcę bulw roślin takich jak dalie lub pacioreczniki?
Pozdrawiam Patryk ^^
Temat został zablokowany.

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 21 Lut 2017 22:22 #524750

  • ostróżka
  • ostróżka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 91
  • Otrzymane dziękuję: 87
Patryk,na forach ogrodniczych pojawiają się oferty dalii odmianowych forumowiczów i to są najbardziej rzetelni i życzliwi sprzedający.
Halina
Temat został zablokowany.

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 22 Lut 2017 00:09 #524767

  • Kiki
  • Kiki's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 423
  • Otrzymane dziękuję: 719
Hiacynta wrote:
......Prawdopodobieństwo, że zamówienie będzie zgodne odmianowo jest podobne do prawdopodobieństwa trafienia w totka :)
potwierdzam zdanie o Benexie jak i o panu K. Obie firmy już dawno wykreśliłam z listy "kwalifikowanych" dostawców :hammer: :club2:
Z czystym sumieniem mogę polecić: Sadzawkę - nawet jak się coś nie zgadza to reklamacja jest uznana, Lilipol - niestety :bravo: (dla mojej kieszeni) mają piękne okazy - zamówienie już złożyłam (pod koniec stycznia) i oczywiście Bylinowy Raj - tu nie radzę jechać osobiście po odbiór sadzonek :jeez:. Ja tak zrobiłam dwa razy i zamiast wrócić do domu tylko z zamówionymi wcześniej, przywiozłam trzy razy tyle.... :laugh1: :) :think:
Pozdrawiam
Katarzyna
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ingrid

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 22 Lut 2017 00:26 #524769

  • Malum
  • Malum's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 39
  • Otrzymane dziękuję: 7
Dalie zlokalizowane, między innymi na naszym forum, ale ciągły problem z cannami.
Pozdrawiam Patryk ^^
Temat został zablokowany.

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 01 Mar 2017 13:53 #526284

  • anianiekurzak
  • anianiekurzak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 639
  • Otrzymane dziękuję: 849
Czy ktoś z Was mógłby polecić sprzedawcę orzechów włoskich? Szukam sadzonek tzw. Jacków, szczepionych. Jest kilka ofert na Allegro ale czy warto kupić? Na owoce trzeba poczekać kilka lat dopiero wtedy będzie wiadomo czy się zgadza odmiana.
Pozdrawiam serdecznie Ania.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): słowikowo

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 01 Mar 2017 14:32 #526291

  • słowikowo
  • słowikowo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 955
  • Otrzymane dziękuję: 1694
Kiki wrote:
potwierdzam zdanie o Benexie jak i o panu K. Obie firmy już dawno wykreśliłam z listy "kwalifikowanych" dostawców :hammer: :club2:

Kiki , Ja też wykreśliłam i podpisuje się pod tym , jak najbardziej .
W moim mieście okoliczne sklepy ogrodnicze już dawno zerwali z nimi współpracę
także to samo mówi za siebie :mad2: :mad2: :mad2:
Temat został zablokowany.

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 01 Mar 2017 14:47 #526293

  • Agusiek
  • Agusiek's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 196
  • Otrzymane dziękuję: 183
Pierwszy raz zamawiam w Bylinowym Raju.Dobrze wiedzieć że się nie zawiodę.Z zamawiałam na Allegro w zeszłym roku ,nie byłam zadowolona.Chociaż doczytałam się ,że oni też sprzedają na all.
Ogród wśród jabłoni

Pozdrawiam Agusiek
Temat został zablokowany.

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 01 Mar 2017 15:55 #526311

  • karol
  • karol's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 331
  • Otrzymane dziękuję: 158
Nie są to luksusy ale firma na te ceny co ma, mogłaby przysyłać lepsze rośliny.
Temat został zablokowany.

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 01 Mar 2017 16:34 #526319

  • Kiki
  • Kiki's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 423
  • Otrzymane dziękuję: 719
Dostałam "informację" a właściwie to reklamę nowego sklepu ogrodniczego. Jak zwykle najpierw musiałam sprawdzić co to za sklep i skąd się wziął i dlaczego tak mocno jest reklamowany w "Poradniku ogrodniczym". Otworzyłam stronę sklepu "Gardenmarkt" - reklamują się, że są nowym sklepem i mają mnóstwo wszelakiego dobra na sprzedaż. Szukałam dalej i w zakładce "o nas" w pierwszym zdaniu jest (cytat): "Firma BENEX z siedzibą w miejscowości...... ".
Nawet się pan właściciel nie pofatygował żeby zmienić, poza nagłówkiem strony www, w treści nazwę sklepu :drool: . Telefony do kontaktu też te same :happy3: . Właściciel jeden a dwie różne firmy :devil1: . I oprócz zmienionej nazwy strony www to jeszcze są inne numery kont bankowych. :happy4:
Podsumowanie: Gardenmarkt to to samo co Benex :club2: :thanks: :ouch:
Pozdrawiam
Katarzyna
Ostatnio zmieniany: 01 Mar 2017 16:38 przez Kiki.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): DANA

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 01 Mar 2017 17:07 #526328

  • karol
  • karol's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 331
  • Otrzymane dziękuję: 158
I znów będzie przez pewien czas miał zbyt, jak klienci się nie zorientują.
Temat został zablokowany.

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 19 Mar 2017 23:57 #530270

  • Kiki
  • Kiki's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 423
  • Otrzymane dziękuję: 719
Chcę jeszcze podrzucić troszkę informacji o sklepie internetowym przy portalu - forum ogrodniczym "świat kwiatów". Trafiłam tu szukając interesujących mnie odmian liliowców. Zajrzałam do zakładki liliowcowej i znalazłam mnóstwo błędów. Aż dziwne, że nikt z członków tego forum nie doprowadził do zmian w zdjęciach i opisach odmian. (np. zdjęcie Entendre - tu nieprawidłowa nazwa - powinno być Double Entendre - jest zdjęciem Kwanso :happy: , zdjęcie Double Dream - jest zdjęciem Lacy Doily :hammer: )
Dużo gorszy jest stan informacji o odmianach liliowców w Bergenii. W tym sklepie np: liliowiec Kwanso ma mieć wysokość 150 cm :devil1:, zdjęcie odmiany pojedynczej Helena jest zdjęciem odmiany pełnej możliwe, że Mount Helene :ohmy: , pod zdjęcie odmiany Summer Wine podpięło się zdjęcie liliowca George Caleb Bingham a w opisie jego wysokość to 100 cm :happy3: , zdjęcie Black Watch - złe, przedstawia chyba odmianę Tovarich :happy: , opis do liliowca Destined to See "bylina rabatowa, roślina wieloletnia, na rabaty, na kwiat cięty, kwiat biało-fioletowy (VII-VIII), wys. 120," :happy4: W Bergenii liliowce są kwiatem do cięcia !!!!!!
Również u Bilskich jest kilka błędnych zdjęć i było sporo błędów w nazwach - np: Silome Tiny Mite, Moonlight Masqerade, Tree Tears . Tu napisałam, że było bo jako jedyni nanieśli poprawki w nazwach odmian. Zdjęcia pozostały dalej niewłaściwe.
Do tych ww. sklepów wysłałam maile ze szczegółowymi informacjami ale właśnie tylko Bilscy choć w małym stopniu zareagowali.
W związku z powyższym mam bardzo duże zastrzeżenia co do wiarygodności kolejnych sklepów tj. Świata kwiatów i Bergenii skoro świadomie wprowadzają klientów w błąd podając nieprawdziwe zdjęcia i informacje.
U Bilskich są sprzedawane m.in. odmiany liliowców Bitsy i Eenie Allegro a w rzeczywistości są to inne bliżej niezidentyfikowane odmiany. To "przerobiłam" sama. A liliowce "franczaki" były ok!
Pozdrawiam
Katarzyna
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): babaewa, ostróżka

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 20 Mar 2017 09:53 #530290

  • ostróżka
  • ostróżka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 91
  • Otrzymane dziękuję: 87
Jestem pełna uznania dla osób,które reagują na takie nieprawidłowości.Był czas,kiedy interesowałam się odmianami żurawek i chodziłam do centrum ogrodniczego.Przy kilku podobnych w liściach żurawkach pisało Heuchera - zwracałam na to uwagę i po jakimś czasie odniosło skutek-pojawiły się nazwy odmian.Ale czy to trzeba dopiero wymuszać?
Halina
Temat został zablokowany.

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 20 Mar 2017 17:46 #530364

  • lidkal8
  • lidkal8's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 75
  • Otrzymane dziękuję: 19
Znalazłam ciekawe odmiany cann i dalii w Gartenea. Mam pytanie czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tą firmą. Rzeczywiście na forach dalie można jeszcze spotkać ale pacioreczników nie ma. :eek3:
Pozdrawiam
Lidka

Mój domowy zielony zakątek
Ostatnio zmieniany: 20 Mar 2017 17:47 przez lidkal8.
Temat został zablokowany.

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 20 Mar 2017 20:22 #530413

  • Anowi
  • Anowi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1825
  • Otrzymane dziękuję: 1586
Lidziu kupowałam u nich cebulki w ubiegłym roku -zdrowe,w papierowych torebkach .Jestem bardzo zadowolona.Nie wiem jak się sprawa ma z cannami i daliami.
Pozdrawiam IWONA
Mały ale mój...
Temat został zablokowany.

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 20 Mar 2017 21:32 #530435

  • lidkal8
  • lidkal8's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 75
  • Otrzymane dziękuję: 19
Iwonko, a co ze zgodnością odmianową?
Pozdrawiam
Lidka

Mój domowy zielony zakątek
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Kasionek
Wygenerowano w 0.747 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum