TEMAT: Polecani/Niepolecani sprzedawcy

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 28 Lut 2018 13:26 #592329

  • minohiki
  • minohiki's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 482
  • Otrzymane dziękuję: 1451
Planuję zakupy w himalayan gardens ltd ale narazie czekam na poprawę pogody. Paczki z UK idą przez Malmmo, a i tam i u nas wieje ostro od wschodu. Myślałem też o wysyłce pod angielski aadres, ale do Londynu jadę dopiero pod koniec czerwca. Wtedy może nie być już interesującego mnie asortymentu.
Pozdrawiam.
kk
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek


Zielone okna z estimeble.pl

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 28 Lut 2018 15:01 #592363

  • annakaja
  • annakaja's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 205
  • Otrzymane dziękuję: 234
Zrobiłam już listę zakupów w Lilly Garden. A raz się żyje :drink1: , zamówiłam 40 cebulek lilii.
Anna
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek, minohiki

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 28 Lut 2018 15:14 #592370

  • CHINANIT
  • CHINANIT's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 124
  • Otrzymane dziękuję: 170
minohiki wrote:
Planuję zakupy w himalayan gardens ltd

Witam. Przepraszam, jeśli pytanie jest głupie, ale czy tam można robić zamówienia w detalu, czy tylko hurt?

Edit. Już doczytałam. Dziękuję. :)
Z pozdrowieniami, Maria

Dzieciństwo to miejsce, gdzie mieszka się przez całe życie.

Wszystko już było...
Ostatnio zmieniany: 28 Lut 2018 15:24 przez CHINANIT.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek, minohiki

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 28 Lut 2018 15:45 #592389

  • merlin
  • merlin's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1542
  • Otrzymane dziękuję: 4509
Do planowanych zmian aranżacyjnych ogródków potrzebne mi będą róże. Ponieważ najwięcej odmian miała szkółka róż Rosarium, to tam zamówiłam: róże miniaturowe Honeymilk, Orange Babyflor i Roxy, róże rabatowe: Goldelse, Red Leonardo da Vinci, Rotilia, Tip Top i Solero, różę pnącą Polka. Wierzę, że nie będę żałować. ;)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek, minohiki, annakaja

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 15 Mar 2018 00:31 #595589

  • merlin
  • merlin's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1542
  • Otrzymane dziękuję: 4509
Dla poprawy samopoczucia domówiłam jeszcze różę angielską Munstead Wood .... i dzisiaj a właściwie wczoraj otrzymałam przesyłkę z różami. 9 było w pojemnikach, a reszta z gołym korzeniem. Rośliny doszły w idealnym stanie, rozrośnięte z pięknym systemem korzeniowym. Powinny już w tym roku pięknie kwitnąć. Z czystym sumieniem mogę polecić sprzedawcę - szkółkę róż Rosarium. :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Florka, Kasionek, CHI

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 15 Mar 2018 07:32 #595592

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Marylko bardzo dziękuję za ocenę. Są to ważne wskazówki. A może orientujesz się gdzie mogę kupić różę top marks. U Ciebie ta róża wygląda ślicznie i zapragnęłam ja mieć. Szukałam , szukam i w żadnym sklepie internetowym jej nie mają.
Temat został zablokowany.

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 15 Mar 2018 11:57 #595659

  • merlin
  • merlin's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1542
  • Otrzymane dziękuję: 4509
Kasieńko, tą miniaturową różyczkę ma w ofercie szkółka roślin ozdobnych w Przytoku koło Zielonej Góry. Ale oni raz prowadzą sprzedaż wysyłkową, a raz nie. Upewnij się, czy oferta jest aktualna i przy okazji jadąc do Zielonej możesz zrealizować jedno z kwiatowych marzeń. Ja swoje kupiłam po, chyba po 2-3 zł. (ale z 6 lat temu) w szkółce Fryszkowscy koło Pakości, jadąc do Torunia. Oni nigdy nie prowadzili sprzedaży wysyłkowej. Mogę Ci podpowiedzieć, że prawie taka sama o porównywalnych wszystkich parametrach jest róża miniaturowa Orange Babyflor. Wtedy też kupiłam (w tej samej szkółce) Top Marks szczepioną na pniu. Była przepiękna. Piszę była ponieważ którejś zimy wymarzła, a krzaczki do dzisiaj mają się dobrze nieokrywane. :hug:
Temat został zablokowany.

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 15 Mar 2018 13:37 #595681

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Dziękuję Ci Marylko. W Przytoku jak byłam mieli bardzo okrojoną ofertę róż, może w tym roku mi się uda.
Temat został zablokowany.

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 15 Mar 2018 15:06 #595696

  • merlin
  • merlin's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1542
  • Otrzymane dziękuję: 4509
Kasieńko. Jeżeli Przytok ma w ofercie Top Marks, tzn, że mają dostawcę. A to znaczy, że jak porozmawiasz z właścicielami (bardzo sympatyczni i kompetentni), to Ci róże sprowadzą. :idea2:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 17 Mar 2018 12:55 #596049

  • oskmik
  • oskmik's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 37
  • Otrzymane dziękuję: 31
Super. U mnie nie ma ani jednej dobrej szkółki czy ogrodniczego. Odwiedziłem te, które są i stwierdziłem, że to samo mogę kupić w byle markecie za połowę ceny. W jednej z lokalnych szkółek kupiłem choinę kanadyjską, którąś z niskich odmian i nie dość, że zapłaciłem jak za złoto to nawet miesiąca nie dożyły. Okazało się, że miały tak sucho w donicach.
No cóż, ale jak patrzę na ogrody w mojej okolicy to rzeczywiście nie ma dla kogo tych roślin produkować. Wszędzie brabant i świerk biały.
:( :( :( :( :(
Oskar

Ogród w parku przy dworze na kopcu z XVIII wieku
Temat został zablokowany.

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 17 Mar 2018 14:02 #596057

  • oskmik
  • oskmik's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 37
  • Otrzymane dziękuję: 31
Nic z tego nie rozumiem?!
Przecież wg Ustawy Konsumenckiej, która była poprawiana chyb 2 lata temu, nie można sprzedawać w internecie towaru, którego nie ma się na stanie. Kolejny martwy przepis?!
Oskar

Ogród w parku przy dworze na kopcu z XVIII wieku
Temat został zablokowany.

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 17 Mar 2018 18:41 #596084

  • merlin
  • merlin's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1542
  • Otrzymane dziękuję: 4509
Oskarze, jesteś świadomym konsumentem więc towaru "trefnego" za wygórowaną cenę nie powinieneś kupować. Jeżeli są podstawy, to można towar reklamować. To po pierwsze. Po drugie szkółki roślin są różne,nie zawsze mające dobrej jakości rośliny i nie zawsze dbają o klienta. Na szczęście szkółek jest bardzo dużo, tak stacjonarnych, jak i internetowych uzupełnianych sprzedażą roślin w marketach. Wybór sprzedawcy zależy tylko od nas. Po trzecie i gwoli wyjaśnienia mojego wcześniejszego postu. Masz rację, że oferowany do sprzedaży towar powinien być na stanie. Ale znam sytuacje, gdy poszukiwana przez nas, w tym wypadku róża, została wyprzedana i nie ma jej w aktualnej ofercie. W takim przypadku możemy zwrócić się do sprzedawcy o sprowadzenie zakładając, że ma kontakt z producentem, o ile sam jej nie produkuje. Z Twojego wpisu zrozumiałam, że nie gustujesz w ogrodach obsadzanych iglakami. Ja też, ale jestem bardzo tolerancyjna do upodobań aranżacyjnych.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): oskmik

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 17 Mar 2018 19:47 #596107

  • oskmik
  • oskmik's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 37
  • Otrzymane dziękuję: 31
Jeżeli chodzi o iglaki to wręcz przeciwnie, uwielbiam je. Mam sporąkolekcję maluszków i trochę większych też.
Tak, zrozumiałe jest, że możemy poczekać na produkt, który jest ściągany na indywidualne zamówienie, ale co innego jest jeżeli sprzedawca šwiadomie sprzedaje, a potem czeka się nie wiadomo ile aż towar przyjedzie np z Holandii.
Co do reklamacji, tak mam prawo ją złożyć, ale jak udowodnić sprzedającemu z miejscowej szkółki, po miesiącu od zakupu, że to on zasuszył korzenie.
Podsumowując, wolę widzieć co kupuję. Niestety, tak jak pisałem wcześniej w mojej okolicy nie ma ciekawych szkółek i zostaje mi zakup w internecie.
Niektórzy z Was mają fajną sytuację bo mieszkacie w okolicach z wieloma szkółkami z różnymi rarytasami. Pozazdrościć :-)
Oskar

Ogród w parku przy dworze na kopcu z XVIII wieku
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): merlin

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 25 Mar 2018 15:04 #597419

  • iwcia55
  • iwcia55's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 367
  • Otrzymane dziękuję: 702
Zakupiłam kilka liliowców i 3 żurawki w Albamarze. Rośliny przyjechały dobrze zapakowane, dorodne i zdrowe. W zeszłym roku zakupy wiosenne robiłam w Bylinowym Raju i muszę przyznać, że Albamar miło mnie zaskoczył in plus jakością roślin. Z czystym sumieniem mogę polecić tego sprzedawcę.
20180325_144828_resized.jpg
pozdrawiam, Iwona
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Anna96, beatazg, Kasionek, słowikowo, minohiki, Ilona

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 24 Maj 2018 14:32 #608328

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Muszę tutaj wylać wiadro żółci na zakupy u sprzedawców z Allegro. Mam nadzieję, ze nick też wydobędę i zapiszę go wielkimi literami, żeby ostrzec przed cwaniactwem.

Otóż udało mi się u syna wzbudzić odrobinę zainteresowania ogrodniczeniem, a ponieważ czasu na łażenie i jeżdżenie po szkółkach nie ma, postanowił kupić parę żurawek. Google usłużnie podpowiedziało mu, że kilka interesujących go odmian jest u jednego ze sprzedawców na Allegro. Zrobił zamówienie, dołożył przy okazji parę innych roślin. Po czym okazało się, że tych najciekawszych odmian jednak w sprzedaży nie ma. Sprzedawca zastosował tani chwyt marketingowy. Błędem było, że syn nie anulował natychmiast zamówienia i nie zażądał zwrotu gotówki, bo oszustwa zazwyczaj chodzą stadami :woohoo: Po rozpakowaniu paczki okazało się, że 1/3 roślin jest nawet nie w stanie agonalnym, ale uległa zaawansowanemu rozkładowi, a pozostałe mają na liściach gnijące plamy. Jednym słowem kupił materiał na kompost.
Temat został zablokowany.

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 24 Maj 2018 15:09 #608335

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19234
  • Otrzymane dziękuję: 79382
Ojej... coś jak moja niefortunna przygoda z Oczarjk.
Tyle, że pieniądze mi zwrócono - przyznaję dla sprawiedliwości.
To może dla równowagi pochwalę kolejny raz Floribundę.
Nie tylko, że dostarczone róże są w wspaniałej formie, nawet bardzo późno wysłane (po majówce) - i mocno przecenione - "z gołym korzeniem" doskonale rokują.
Gdy okazało się, że po potwierdzeniu zamówienia zabrakło jednej z odmian, zamiast "gołokorzeniowej" za kilkanaście zł (licencyjna angielka) - dostałam piękny, kwitnący egzemplarz w donicy - bez żadnej dopłaty.
Polityka firmy jest dla mnie zgubna - dziś dostałam kolejne cztery, tym razem - doniczkowe, już nie tak tanie. Ale cóż, cenę znałam, wiedziały gały...
Ostatnio zmieniany: 24 Maj 2018 15:34 przez Łatka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, iwcia55

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 24 Maj 2018 15:31 #608342

  • iwcia55
  • iwcia55's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 367
  • Otrzymane dziękuję: 702
Aniu, pozwolisz, że się dołączę do Twoich pochwał Floribundy
W zeszłym roku również zakupiłam na majowej wyprzedaży 5 angielek z gołym korzeniem , wszystkie się ładnie przyjęły. Gdy zakwitły okazało się, że jedna z nich nie jest tą , którą zamawiałam (zamawiałam Princess Alexandra of Kent, a róża zakwitnęła na brzoskwiniowo). Pomimo, że była to wyprzedaż za tzw grosze firma uznała reklamację i w jesiennym zamówieniu otrzymałam piękną Alexandrę gratis. Tak więc mam obecnie kilka młodych angielek i właśnie zaczynają kwitnąć
pozdrawiam, Iwona
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, Łatka

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 26 Maj 2018 13:10 #608725

  • anianiekurzak
  • anianiekurzak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 639
  • Otrzymane dziękuję: 849
anianiekurzak wrote:
anianiekurzak wrote:
IMG_20170413_180233.jpg




IMG_20170413_180339.jpg




IMG_20170413_203052.jpg


Moje zakupy w sklepie hacienda-PL. Rośliny dobrze zabezpieczone, nie wypadły z pojemników. Jak zakwitną zobaczymy, czy to będzie hortensja Otaksa. W sumie w porządku.



DSCF6111.jpg



Krzaki hortensji urosły ale niestety nie zakwitły, nie wiem czemu. Inne odmiany zakwitły, nawet maluchy .... Tak że nie wiem czy to otaksa... Może jakieś błędy w uprawie w popełniłam.



Pokażę jak teraz wygląda hortensja Otaksa. Jesienią słabo okryłam, więc pędy przemarzły. Ku mojemu zaskoczeniu zawiązała pąki na młodych pędach :lol: Więc może to Otaksa.


IMG_20180518_163809.jpg


Zdjęcie z przed tygodnia

A dzisiaj


IMG_20180526_173423.jpg
Pozdrawiam serdecznie Ania.
Ostatnio zmieniany: 26 Maj 2018 20:54 przez anianiekurzak.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula, zanetatacz, minohiki


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Kasionek
Wygenerowano w 0.683 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum