TEMAT: Polecani/Niepolecani sprzedawcy

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 26 Maj 2018 13:55 #608733

  • anianiekurzak
  • anianiekurzak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 639
  • Otrzymane dziękuję: 849
Wpadły mi w oko hortensje YOU&ME FOREVER i MISS SAORI ma je w swojej ofercie sprzedający "miododajne" na Allegro, może ktoś już kupował u niego rośliny?
Pozdrawiam serdecznie Ania.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 05 Cze 2018 16:10 #611033

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19264
  • Otrzymane dziękuję: 79621
Muszę odszczekać krytykę firmy Rosa Ćwik, wyrażaną na tych łamach.
Po złożeniu reklamacji zamiast róż z gołym korzeniem, które w ogóle nie wystartowały, dostałam Alohę i - w porozumieniu ze mną - inną pnącą w doniczkach; piękne sadzonki, Aloha z wieloma kwiatami.
tak że - wzorcowo rozpatrzono moje zażalenie.
Temat został zablokowany.

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 13 Lip 2018 07:52 #617961

  • Bożka
  • Bożka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1374
  • Otrzymane dziękuję: 1121
A macie jakieś zdanie na temat sklepu internetowego "Swiat Kwiatów z warszawy. Znalazłam tam kilka ciekawych roślinek i może warto spróbować. ;)
Temat został zablokowany.

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 25 Lip 2018 21:39 #619724

  • beatazg
  • beatazg's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Solina Bieszczady strefa 6a
  • Posty: 3673
  • Otrzymane dziękuję: 5766
A ja mało się pytam i kupuję jak znajdę coś ciekawego . Pewnie też nikt by mnie nie odwiódł od decyzji zakupu danej rośliny , chyba ,że zobaczyłabym zdjęcie . Najpierw w Bylinowym Raju zobaczyłam fajne hosty ,więc wzięłam kilka i jeszcze kilka innych roślin , na rośliny czekałam długo , bo zapłaciłam może we wtorek w tamtym tygodniu a dostałam dopiero dziś . Ponieważ pierwszy raz w tej szkółce kupowałam , trochę się zdenerwowałam , jak do poniedziałku nie było żadnej wiadomości ,więc napisałam e maila . Rośliny przyszły dzisiaj i zamówienie od Barcikowskich tez przyszło dzisiaj , bo miałam kilka host w koszyku , których nikt nie miał i dlatego postanowiłam już je wziąć , bo jesienią nic już nie będę zamawiać . Żeby mieć wysyłkę za darmo koleżanka też kupiła kilka roślin . Bylinowy raj ma super sadzonki ,hosty i jeżówki z dużymi korzeniami , kokoryczki dwie zamiast jednej , bo małe doniczki ,ale korzenie porządne , hosta w gratisie The King i jeszcze dwie hosty takie same , bo wsadzili małą , a później dołożyli jeszcze taką samą , a małej nie wyciągając . Barcikowskie hosty może nie takie najgorsze , choć dwie miały mieć doniczki 2 litrowe a przyszły jednolitrowe , ale właściwie doniczki nic nie znaczą , bo można napchać ziemi i wsadzić małą hostę , popryskane na choroby grzybowe czymś żółtym , żurawki nie moje tylko koleżanki , dosyć fajne . Ale inne rośliny marniutkie i pożółknięte . Dla porównania zrobiłam zdjęcia jeżówkom , te duże za 12 zł z B.R., te małe za 14 zł od B. , więc nie polecam jeżówek od B. W ogóle paczki od Barcikowskiego pełne są rozsypanej ziemi , bo jego rośliny mają więcej ziemi niż korzeni , nie są dobrze ukorzenione . Oczywiście musiałam się tak rozpisać , bo krócej bym nie umiała tego opisać :)


B. R.
DSCN4444.jpg


B.R.
DSCN4445.jpg


B.
DSCN4454.jpg


B.
DSCN4456.jpg


a tu te nieszczęsne jeżówki , chyba powinny rok podrosnąć w szkółce i dopiero wtedy sprzedawać , pierwsza mała jest moja a na drugim zdjęciu i moja i koleżanki jeszcze mniejsza
DSCN4461.jpg


DSCN4465.jpg


a system korzeniowy tak się przedstawia :)
DSCN4463.jpg


Beata
Ostatnio zmieniany: 25 Lip 2018 22:06 przez beatazg.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Biotit

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 25 Lip 2018 22:09 #619736

  • gogi_s
  • gogi_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 654
  • Otrzymane dziękuję: 472
Beatko - czyli jesteś zadowolona z sadzonek z B.R.?
zastanawiałam się nad jeżówkami, choć widziałam z bliska w u.r. w Skierniewicach i sadzonki były ładne, a mnogość odmian olbrzymia, więc w tym roku zamówię i w sobotę, przy okazji, porozmawiam z panią Ch. na kiermaszu kwiatowym :)
Temat został zablokowany.

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 25 Lip 2018 22:31 #619740

  • beatazg
  • beatazg's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Solina Bieszczady strefa 6a
  • Posty: 3673
  • Otrzymane dziękuję: 5766
Bardzo . Następne jeżówki i floksy , no i hosty tylko u nich . Kokoryczki też rozrośnięte , nie jakieś miniaturki . Jeszcze języczka japońska , też fajna . A Barcikowski przegina . Mogłabym mu odesłać te jeżówki , koleżanka dopiero we wtorek przyjedzie po swoje . A ja ją namówiłam , bo ona tylko w Albamarze kupowała , więc nie wiem co powie na te rośliny . Wzięłam jeszcze barbulę i ona też i jak za 15zł to też maleństwa . Za dużo ma P.Barcikowski roślin i szybko chce je sprzedać .

Beata
Temat został zablokowany.

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 25 Lip 2018 22:36 #619741

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19264
  • Otrzymane dziękuję: 79621
Dziewczyny - co prawda jeżówki z Bylinowego Raju są bardzo ładne i w dobrej kondycji, ale naprawdę wielki wybór i duże, kwitnące rośliny są w Karpaczu, w szkółce Świat Roślin Liściastych. Nie tylko ja to mogę poświadczyć. Szkoda pieniędzy na takie badziewie, jak pokazuje Beatka.
Jedyny szkopuł - ja odbieram rośliny oczywiście na miejscu, nie wiem, jakie mają terminy i warunki sprzedaży wysyłkowej.
Temat został zablokowany.

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 25 Lip 2018 23:08 #619744

  • beatazg
  • beatazg's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Solina Bieszczady strefa 6a
  • Posty: 3673
  • Otrzymane dziękuję: 5766
Aniu ,z tysiąc razy byłam w tym sklepie internetowym ,ale nigdy nic nie kupiłam,choć kilka razy miałam chęć . To szkółka funkie .pl. Ciekawe jakie rośliny wysyłają ,ale chyba kilka dni temu ktoś pisał na FB , że tam kupował i jest zadowolony .Ja przeważnie szukam host a inne rośliny kupuję przy tej okazji.

Beata
Temat został zablokowany.

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 27 Lip 2018 15:42 #619923

  • gogi_s
  • gogi_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 654
  • Otrzymane dziękuję: 472
Beatko
ja już mam sporo host dzięki Tobie :) a miłość do liściorów została ;)
zamówiłam również kilka jeżówek i jestem ciekawa czy polubimy się... (oczywiście z roślinami) z wzajemnością ;)

Aniu,
ja kupuję w B.R., gdyż z państwem Chwist widuję się na lokalnych targach, zatem sadzonki osobiście odbieram :) oczywiście pole popisowe (dwa olbrzymie stanowiska) ta szkółka ma na targach w Skierniewicach (w połowie września), ale właściciele doceniają stałych klientów i często oferują wspaniałe rarytasy ;) w Karpaczu są piękne rośliny, może kiedyś będę miała to szczęście i dane mi będzie pochodzić w niej i coś znaleźć dla siebie
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): beatazg, Łatka

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 04 Lis 2018 09:19 #629241

Ja również nie polecam Barcikowskich. Kupowałam dwa razy, po ok. 15 roślin. Deklarują, że doniczka 2 l. Owszem, taka jest, ale roślinka w niej malutka i małe korzonki. Do tego z mojego zamówienia brakowało 4-5 odmian. Dzwonili, że już pakują. Mieli dać mi żurawki na słońce (ja takie zamawiałam i takie miały być zastępcze, bo moich zamówionych zabrakło), dali do cienia, podobnie inne roślinę. Nie wrócę do tego sklepu.
Temat został zablokowany.

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 28 Lis 2018 13:07 #631344

  • green_bee
  • green_bee's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 86
  • Otrzymane dziękuję: 195
Dzień dobry! :bye: Ja sama działkę mam dopiero od czerwca. Puściutką - z kilkoma drzewami owocowymi, klonem i dopiero co założonym przez nas trawnikiem, mam gdzie szaleć :lol:

Plan ogrodu i plan nasadzeń już jest, a w okresie letnio-jesiennym kilka sklepów przetestowane.
Cudne, zdrowe i świetnie zapakowane sadzonki bylin i traw z Albamar, mniejsze ale nie gorsze roślinki ze sklepu Skalniak, kilka krzewów ze szkółki Boryslawice - świetnie zapakowane, pięknie rozrośnięte derenie, róża okrywowa, świdośliwy i wierzby, bardzo podoba mi się ich wybór wielkości sadzonek - każda roślina zgodna z deklarowaną wysokością :bravo:
Największe rozczarowanie - szkółka Twoje Sady - zamówione krzewuszki połamane do cna wszystkie 5 na 5 zamówionych,żadna z roślin nie miała deklarowanej wysokości, a do tego jako wisienka na torcie - złamana Hakuro szczepiona na pniu :( Jedyny plus tej transakcji to szybko rozpatrzona reklamacja.

Róże zamówione w szkółce Rozaria przyszły silne i piękne, w terminie - mogę być pewna że dobrze przezimują. Hosty kupowałam w postaci ząbka z korzeniami w woreczku chyba we wrześniu w Świat Kwiatów - każda się przyjęła, zastartowały elegancko, zgodne odmianowo.

Na wiosnę plan sadzenia kilku iglaków i roślin zimozielonych- nic wysublimowanego jak na początkującego ale dobrze rokującego ogrodnika przystało ;)
W planach tuja Sunkist, nisko płożące jałowce,kilka berberysów, jałowiec Skyrocket, Old Gold i Blue Gold.

Czy macie do polecenia jakąś sprawdzoną szkółkę z iglakami która ma zdrowe, dobrze rozrośnięte sadzonki? Ceny nie muszą być niskie, wolę zapłacić więcej i mieć większe rośliny :)
Karo
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 29 Lis 2018 21:49 #631495

  • merlin
  • merlin's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1542
  • Otrzymane dziękuję: 4509
Karolinko, proponuję blisko Twojego miejsca zamieszkania bardzo dużą i dobrą szkółkę Multiflora w Galowicach (gmina Żórawina). Kilka razy u nich kupowałam ponieważ mają bardzo duży wybór w przyzwoitych cenach i co jest ważne, że dużo odmian ma zróżnicowane ceny w zależności od latek, jakie sobie liczą. Jak nie możemy pozwolić sobie na iglaczka danej odmiany np za 100 zł, to mamy taką samą odmianę młodszą w niższych cenach. Specjalizują się w roślinach iglastych i klonach. Możesz potrzebne informacje znaleźć na ich stronie w internecie.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): green_bee

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 29 Lis 2018 22:40 #631505

  • green_bee
  • green_bee's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 86
  • Otrzymane dziękuję: 195
Świetna wiadomość Merlin, bardzo dziękuję za podpowiedź! :flower1: I już jestem przerażona że jak tam podjadę to z kilku zrobi się kilka... :jeez:
Karo
Temat został zablokowany.

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 29 Lis 2018 22:49 #631507

  • merlin
  • merlin's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1542
  • Otrzymane dziękuję: 4509
Pewno tak, bo jest w czym wybierać. Życzę udanych zakupów.
Temat został zablokowany.

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 30 Gru 2018 16:33 #634453

  • MagdaH
  • MagdaH's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Uzależnienie roślinne silniejsze jest niż inne
  • Posty: 1791
  • Otrzymane dziękuję: 3088
Nie wytrzymałam i się połaszczyłam :lol: Na stronie Ogrodnik24 kupiłam hipki Double Dream, Flamenco Queen, Marilyn, oprócz tego śnieżycę, nerine i ismenę. I chyba dobrze, że wybrałam opcje płatności przy odbiorze. Przesyłka dotarła do mnie szybko, ale brakowało dwóch ostatnich cebul. Nie dostałam wcześniej informacji o brakach, stąd rozczarowanie przy rozpakowywaniu :dry:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 30 Gru 2018 18:37 #634482

  • krezus
  • krezus's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 87
  • Otrzymane dziękuję: 652
Jestem dość świeży na forum i dopiero go poznaję. Przypadkowo trafiłem na ten temat, więc dorzucę moje firmy z rodzimego rynku, które powinni omijać szerokim łukiem pasjonaci 'Hippeastrum' 1. Firma 'Legutko' - na 6 cebul null zgodności za to do woli 'pasażerów na gapę' Po dwóch sezonach jeszcze walczę, żeby wyprowadzić je na prostą. Aroganccy w odpowiedzi na reklamacje...
2. 'Krokusy.pl' na 5 cebul 1 trafiona, reklamacja hmmm..salomonowa uznany zwrot za 1 cebulę, ale na koncie sklepu na poczet przyszłych zakupów???
Już przestałem się tym martwić bo od 2 sezonów nic nie kupuję na polskim rynku i nie zamierzam zmieniać zdania, bo śledząc wypowiedzi tych co kupują nic się nie zmienia, a kondycja otrzymywanych cebul kiepska delikatnie rzecz ujmując... :whistle:
Może nie doszedłem tam, gdzie planowałem, ale myślę, że jestem tu, gdzie powinienem być.
Pozdrawiam Andrzej
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): MagdaH, Carmen

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 02 Sty 2019 22:45 #634869

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19264
  • Otrzymane dziękuję: 79621
Dziś, a dokładnie za półtorej godziny podobno ma być otwarta oferta w "Fuchsiahybrida". Ciekawa jestem, czy wystawione zostaną w ofercie ostróżki odmian niedostępnych co najmniej od dwóch lat.... Bo właściwie tylko to mnie interesuje. Nie idę spać - ale i nie robię sobie gigantycznych nadziei.
Ostatnio zmieniany: 02 Sty 2019 22:46 przez Łatka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): MagdaH

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 02 Sty 2019 23:14 #634875

  • MagdaH
  • MagdaH's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Uzależnienie roślinne silniejsze jest niż inne
  • Posty: 1791
  • Otrzymane dziękuję: 3088
Aniu, czyżby Coral Sunset? :wink4: zauważyłam od kilku lat tę praktykę, wystawiają coś, co od chwili wystawienia jest już niedostępne... Poluję na CS od 8 lat i nic, La Boheme trafiłam na giełdzie kwiatowej blisko mnie, ale inne które chciałabym też momentalnie, dosłownie w dwie sekundy cały zapas schodzi... Czyżby zmasowany atak forumków ogrodniczych? :think:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Kasionek
Wygenerowano w 0.897 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum