TEMAT: Polecani/Niepolecani sprzedawcy

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 14 Lut 2020 18:11 #693086

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19211
  • Otrzymane dziękuję: 79291
Robert - wirus trafia się chyba prawie wszędzie, zależy, od kogo (od jakiego holenderskiego producenta) polski sklep bierze cebule. I czy bierze same najtańsze odpady, czy trochę zważa na jakość.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Herbatnik, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 14 Lut 2020 18:21 #693091

  • Herbatnik
  • Herbatnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2453
  • Otrzymane dziękuję: 8076
Aniu niektórym to się zdarza częściej nawet w przypadku zwykłych można rzec lilii azjatyckich :idea1: . Też podobnie myślałem jak Ty, nie ustrzeże się człowiek przed tym. A tanio jest. Nawóz dobry kupiłem to i szybko podpędzę te maluchy. Opryskiwaczyk też jak za darmo w Obi się pojawił :screem:
Robert
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, ewakatarzyna

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 14 Lut 2020 20:51 #693127

  • MARRY
  • MARRY's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2238
  • Otrzymane dziękuję: 8299
Małgosiu, mogę polecić rozarium.shoparena.pl, z korzeni faktycznie wychodzą róże i to ładne, była jedna pomyłka, ale p. Jarmulakowa odpisuje na listy i chętnie pomyłki za darmo prostuje, tzn. wysyła dodatkową różę. Kupuje u niej i u Choduna w Rosarium, też nowoczesne, chociaż nowości z nowoczesnych ma najlepsze i angielki Floribunda. Powodzenia w zakupach :flower1:
MARRY
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, ewakatarzyna

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 14 Lut 2020 21:12 #693129

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3928
  • Otrzymane dziękuję: 20997
Dzięki za info :kiss3:
na razie oglądam i to raczej nie nowości, a takie, co za mną chodzą od lat. Ale nie wiem czy kupię...
Teoretycznie nie powinnam...
Temat został zablokowany.

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 15 Lut 2020 00:17 #693154

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5626
  • Otrzymane dziękuję: 26595
Agus wrote:
Szkółka Piotr Jagodziński z Lusowa- zamówiłam tam drzewka, czego mam się spodziewać? Cena niemała, mam nadzieję, że macie dobre doświadczenia :oops:
Dobre, kupowałam (szybko, dobrze, rośliny w porządku) i na sąsiednim jeszcze Forum, gdy byłam, też dobrze o nim się wyrażano. Akurat oni nie mają tego drzewka, którego ja szukam.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 15 Lut 2020 00:18 przez Babcia Ala.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agus, ewakatarzyna

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 15 Lut 2020 00:30 #693155

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5626
  • Otrzymane dziękuję: 26595
CHI wrote:
Tak sobie wieczorami oglądam...
Jakie macie doświadczenia?
rozaria.pl
rozarium.shoparena.pl
drzewkakarlowe.pl
drzewkaowocowe24.pl

drzewka karlowe.pl: informacja o podkładce na stronie inna, na etykiecie przyczepionej do rośliny inna (nota bene absurdalna), na moje maile i telefony po pół roku dowiedziałam się chyba w końcu prawdy o podkładce, ale też była to jeszcze inna podkładka, rośliny jakieś takie, jakby zbyt długo rosły w zbyt ciasnym pojemniku. Ja tam już nic nie kupię, choćby oferowali jabłoń rodzącą złote jabłka.

drzewkaowocowe.pl, powyżej w wątku jest informacja od newrom

Jeśli chodzi o róże polecam rosacwik.pl, kupowałam tam dwa razy i nigdzie indziej bym już nie kupiła. A za nim do nich trafiłam, różne rzeczy się zdarzały, włącznie z karczowaniem zasadzonych róż do śmietnika, w czym skutecznie pomagały mi sarny obżerając pączki róż z krzewów o wysokości 160 cm, które miały wyrosnąć na róże rabatowe, no chyba że to miała być rabata w ogrodzie wielkoluda :laugh1:
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 15 Lut 2020 00:36 przez Babcia Ala.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, ewakatarzyna

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 15 Lut 2020 08:18 #693164

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3083
  • Otrzymane dziękuję: 5964
Od Ewy (Rozarium) kupowałam róże ładnych parę lat temu, jestem z zakupów zadowolona i z róż też oczywiście, ale kupowałam 5 czy 6 lat temu, teraz nie wiem jak jest.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, ewakatarzyna

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 25 Lut 2020 21:38 #695229

  • -Neo-
  • -Neo-'s Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 6
  • Otrzymane dziękuję: 24
Dziś moi rodzice odebrali przesyłkę z futuregardens i postanowiłem, że podzielę się z Wami zdjęciami, które otrzymałem. Nie są co prawda najlepszej jakości ale myślę, że zawarto na nich to co najważniejsze.
Zamawiałem oczar omszony (Hamamelis mollis) i cebulki czosnku niedźwiedziego (Allium ursinum). Jestem bardzo zadowolony z otrzymanych egzemplarzy. Oczar jest ładnie rozgałęziony i zdrowy a także zdecydowanie wyższy niż deklarowana wysokość sadzonek na stronie sprzedawcy, co mile mnie zaskoczyło. Cebulki są zdrowe, jędrne i bardzo dorodne. Rośliny zabezpieczono bardzo dokładnie, dotarły w stanie nienaruszonym. Zdecydowanie polecam!

20200225_202603.jpg


received_219653762498809.jpeg


20200225_202333.jpg


received_190395835605959.jpeg


20200225_202411.jpg


received_190777358821802.jpeg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): izy10, mymysteryy, Kasionek, Jaedda, ewakatarzyna

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 26 Lut 2020 08:36 #695258

  • MARRY
  • MARRY's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2238
  • Otrzymane dziękuję: 8299
Tak, potwierdzam, kupuje u nich bo mogę podjechać do szkółki, sprzedają naprawdę dorodne okazy. :bye:
MARRY
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): -Neo-, ewakatarzyna

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 27 Lut 2020 00:00 #695436

  • -Neo-
  • -Neo-'s Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 6
  • Otrzymane dziękuję: 24
Kolejne przesyłki i kolejne rekomendacje :) Dziś nadeszły paczki ze szkółki Kiełkowski i od sprzedawcy happygreen z allegro. U Kiełkowskich zamawiałem następujące rośliny: Judaszowiec chiński 'Avondale', Pieris japoński 'Ralto' i Ciemiernik wschodni 'Ellen Double Purple'. Niestety o ciemierniku zapomniano ale nie myli się ten kto nic nie robi a pomyłki zdarzają się nawet najlepszym. Jestem w kontakcie ze szkółką w tej sprawie. Od sprzedawcy happygreen kupiłem 2 gatunki Sarkokokki: Sarcococca hookeriana 'Winter Gem' i Sarcococca confusa a także Słonecznicę 'Sundella Neon'. Wszystkie rośliny są dorodne, bez uszkodzeń czy objawów chorobowych, odpowiednio zabezpieczono je na czas podróży. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony stosunkiem wielkości sadzonek Sarkokokki do ich ceny, naprawdę było warto. Nie sposób nie wspomnieć też o ich niebiańskim zapachu :hearts: Tradycyjnie przepraszam za jakość zdjęć, niestety obecnie nie mogę sam sfotografować roślin.

20200226_203147.jpg


received_2602634846728661.jpeg


received_497498591204621.jpeg


received_414365319386949.jpeg


20200226_203326.jpg


20200226_203247.jpg


received_1074182726273104.jpeg


received_3041459855866065.jpeg


received_193811955169365.jpeg
Ostatnio zmieniany: 27 Lut 2020 00:11 przez -Neo-.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kero, izy10, Kasionek, minohiki, MARRY, ewakatarzyna

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 29 Lut 2020 20:06 #695884

  • -Neo-
  • -Neo-'s Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 6
  • Otrzymane dziękuję: 24
Z lekkim opóźnieniem zamieszczam rekomendację dla sprzedawcy z allegro o nicku rosliny-kapary. Zamówione rośliny to 2 szt. Wawrzynka wilczełyko (Daphne mezereum) i Juka sina (Yucca glauca). Stosunek ceny do jakości i wielkości sadzonek jest w tym przypadku naprawdę bezkonkurencyjny. Pojedyncze, nierozgałęzione, maleńkie wawrzynkowe kikutki w większości sklepów są kilkukrotnie droższe niż te zakupione przeze mnie. Po zobaczeniu sadzonek stwierdzam, że mogłem kupić więcej sztuk i np. część z nich posadzić w lesie. Paczkę pieczołowicie zabezpieczono i skrupulatnie oznaczono, rośliny dotarły nienaruszone. Polecam!
Niestety jeśli chodzi o szkółkę Kiełkowski, okazało się, że przykrych niespodzianek było więcej niż myślałem. Zamówiony Pieris 'Ralto' okazał się być odmianą 'Valley Valentine', też bardzo urodziwą jednak osiągającą znacznie większe rozmiary co z racji ograniczonego miejsca przeznaczonego dla zamówionego Pierisa jest dla mnie problemem. Według sprzedającego pomyłka wynikała z błędnego oznaczenia całej partii Pierisów co jest dość dziwne ponieważ 'Ralto' posiada wyraźnie białoobrzeżone liście w przeciwieństwie do 'Valley Valentine'. W tej sytuacji, szczególnie w przypadku doświadczonego szkółkarza, o pomyłce nie powinno być mowy. Takie incydenty niestety powodują utratę zaufania. Mam nadzieję, że w przypadku Judaszowca żadne niespodzianki się nie pojawią i rzeczywiście jest to odmiana 'Avondale'.
20200229_183935.jpg


received_484354099178996.jpeg


received_3246535368694002.jpeg


received_2789081761160512.jpeg
Ostatnio zmieniany: 29 Lut 2020 23:46 przez -Neo-.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kero, izy10, minohiki, Pestka, MARRY, ewakatarzyna

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 05 Mar 2020 13:49 #696704

  • kero
  • kero's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 416
  • Otrzymane dziękuję: 1652
Moje zamówione rośliny ze Szkółki Kiełkowskich dotarły wszystkie jakie zamówiłam i do tego w bonusie dostałam Weigelę Red Prince :hearts: Rośliny były porządnie zabezpieczone całe i zdrowe przeżyły drogę i tylko niech się zrobi ciepło to zostaną posadzone :hearts: A przeglądając ofertę tej szkółki myślę że jeszcze kilka roślin znajdzie u mnie miejsce bo można sporo kupić po obniżonej cenie :think:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): minohiki, Pestka, MARRY, ewakatarzyna

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 05 Mar 2020 16:02 #696725

  • Pestka
  • Pestka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1624
  • Otrzymane dziękuję: 8497
Kupuję od dawna w szkółce Kiełkowski i jeszcze nigdy się nie zawiodłam.
pozdrawiam Grażyna

Ogrodnictwo to ćwiczenie optymizmu.
Czasami jest triumfem nadziei nad doświadczeniem
(Marina Schinz)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kero, CHI, minohiki, ewakatarzyna

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 06 Mar 2020 12:12 #696800

  • kero
  • kero's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 416
  • Otrzymane dziękuję: 1652
A jak jest u nich z bonusami dodają je regularnie czy są tylko dla nowych klientów ?
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, minohiki, ewakatarzyna

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 06 Mar 2020 17:10 #696844

  • -Neo-
  • -Neo-'s Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 6
  • Otrzymane dziękuję: 24
Bonusy, ich rodzaj i ilość zależą od kwoty zamówienia. Jest to system 3 koszyków/progów cenowych: brązowy, srebrny i złoty i w każdym z nich przy składaniu zamówienia oferowany jest nam inny zestaw gratisów do wyboru.
-koszyk brązowy: próg 100 zł - można wybrać 1 roślinę z puli tego koszyka
-koszyk srebrny: próg 300 zł - można wybrać 1 roślinę z puli koszyka srebrnego lub brązowego
-koszyk złoty: 500 zł - można wybrać 1 roślinę z wszystkich dostępnych koszyków tj. brązowego, srebrnego i złotego.

Wracając jeszcze do moich perypetii to dotarł do mnie owy ciemiernik, którego zapomniano spakować. Niestety mimo, że w rozmowie ze sprzedającym zostałem zapewniony, że to kwitnące okazy, otrzymałem sadzonkę wielkości 2letniej siewki bez szans na kwiaty w tym sezonie. W tej cenie bez problemu mógłbym kupić kwitnący, solidnie rozrośnięty ciemiernik. Być może moje doświadczenia ze szkółką Kiełkowski to wyjątek, biorąc pod uwagę Wasze recenzje ale ja jestem mocno zniesmaczony i rozczarowany. Raczej był to pierwszy i ostatni raz gdy robiłem tam zakupy.
Ostatnio zmieniany: 06 Mar 2020 17:12 przez -Neo-.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kero, CHI, minohiki, Pestka, Black Rose, ewakatarzyna

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 17 Mar 2020 15:06 #698891

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3928
  • Otrzymane dziękuję: 20997
Polecam Sprzedawcę z allegro "od pigwowca".

Zamówiłam:
Dereń jadalny ELEGANTNYJ SADZONKA donic SZCZEPIONA, bo mój dereń kwitnie pięknie, ale nie owocuje. Przyszedł dość szybko, kwitnący i zapakowany tak, że kwiaty nie opadły, mimo sponiewierania paczki.

Czarna MALINA Black Jewel PYSZNA i SŁODKIE OWOCE, przyszła w doniczce. Co wg "fachowców" z domisad - jest niemożliwym sposobem uprawy oraz w przeciwieństwie do ich sadzonek jest żywa i wypuszcza listki:
P3173505.jpg


Może jeszcze zdążą się zapylić ;-)
Ostatnio zmieniany: 17 Mar 2020 15:09 przez CHI.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kero, Łatka, renaa, minohiki, Pestka, Herbatnik, Jaedda, ewakatarzyna

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 21 Mar 2020 23:09 #699841

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5626
  • Otrzymane dziękuję: 26595
Bo dereń potrzebuje towarzysza, tak jak jagoda kamczacka, wtedy lepiej owocuje.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Temat został zablokowany.

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 22 Mar 2020 05:46 #699848

  • Baptysja
  • Baptysja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2005
  • Otrzymane dziękuję: 3046
U mnie dereń rośnie 'solo' i pięknie owocuje.
Pozdrawiam zielono Maria

Mój kawałek ziemi
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Kasionek
Wygenerowano w 0.896 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum