• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Wysoki cholesterol - obniżanie poziomu cholesterolu

Wysoki cholesterol - obniżanie poziomu cholesterolu 18 Sty 2017 12:55 #518307

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Pół roku temu robiłam badania i wyszło mi, że mam dość mocno podwyższony cholesterol. Mój lekarz rodzinny od razu przepisał mi stosowny lek, nakazał go zażywać raz dziennie przez 6 miesięcy i powtórnie zrobić badania. Gdy zapytałam o dietę, powiedział, że mogłabym jeść samą sałatę, a w pewnych okolicznościach nie zmieni to zupełnie poziomu cholesterolu.
Niebawem powtórzę badanie, a wtedy zobaczymy...
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Za tę wiadomość podziękował(a): Szczypiorek, Bobka


Zielone okna z estimeble.pl

Wysoki cholesterol - obniżanie poziomu cholesterolu 18 Sty 2017 13:06 #518310

  • mirzan
  • mirzan's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1078
  • Otrzymane dziękuję: 2398
Przeczytaj o skutkach ubocznych, tego leku,może to to samo,czym mi chcieli żonę otruć.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bobka

Wysoki cholesterol - obniżanie poziomu cholesterolu 18 Sty 2017 21:34 #518390

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14122
  • Otrzymane dziękuję: 10436
Dalu, życzę powodzenia w walce z tym podstępnym niszczycielem :hug: Tym bardziej podstępnym, że jednak jest w organizmie potrzebny :)

Fachowcy stwierdzają, iż cholesterol jest niezbędnym składnikiem komórek organizmu. Jest substancją wyjściową do syntezy wszystkich innych steroidów w organizmie, takich jak: hormony płciowe, witamina D, kortykosteroidy, kwasy żółciowe. Występuje w tkankach oraz lipoproteinach osocza jako wolny cholesterol lub tworzy połączenia z kwasami tłuszczowymi o długim łańcuchu węglowym, jako estry cholesterolu. Cholesterol jest syntetyzowany w wielu tkankach z acetylo-CoA i wydalany z organizmu z żółcią jako cholesterol lub sole kwasów żółciowych. Jest typowym produktem metabolizmu zwierzęcego, znajduje się w pokarmach pochodzenia zwierzęcego takich jak: żółtko, jaja, mięso, wątroba i mózg.

Cholesterol jest amfipatycznym lipidem i jako taki jest bardzo ważnym strukturalnym składnikiem błon oraz zewnętrznej warstwy lipoprotein. Lipoproteiny transportują wolny cholesterol w krążącej krwi, gdzie na zasadzie równowagi wymieniany jest z cholesterolem innych lipoprotein i błon. Lipoproteiny o małej gęstości - LDL są pośrednikiem w przenoszeniu cholesterolu i estrów cholesterolu do tkanek, natomiast wolny cholesterol usuwany jest z tkanek przez HDL (lipoproteiny o dużej gęstości) i transportowany do wątroby, gdzie przekształca się w kwasy żółciowe. Cholesterol jest też głównym składnikiem kamieni żółciowych.
Stężenie cholesterolu całkowitego w surowicy krwi jest wypadkową metabolizmu lipoprotein - cząstek odpowiadających za jego transport pomiędzy wątrobą (cholesterol endogenny) a jelitami, w których jest wchłaniany w procesie trawienia (cholesterol egzogenny - pokarmowy). Ponadto stężenie cholesterolu w surowicy jest proporcjonalne do wydajności procesów kotabolizmu lipoprotein zależnych od ilości receptorów komórkowych.

Najważniejszą rolą cholesterolu w procesach patologicznych jest uczestniczenie w powstawaniu miażdżycy tętnic, co prowadzi do chorób naczyń mózgowych, tętnic wieńcowych i naczyń obwodowych. Podwyższenie poziomu cholesterolu we krwi stanowi główny punkt wyjściowy powstawania zawału serca, niewydolności nerek i zaburzeń ukrwienia w obrębie kończyn i innych tkanek organizmu.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona, Szczypiorek

Wysoki cholesterol - obniżanie poziomu cholesterolu 19 Sty 2017 07:07 #518419

  • Florka
  • Florka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 185
  • Otrzymane dziękuję: 290
Ten forumowicz z takim samym pytaniem pojawił się również na drugim fo.
Jestem podobnego zdania co mirzan i Biotit.
Bliskie jest mi w ogóle spojrzenie na kwestię własnego zdrowia prezentowane przez J. Słoneckiego.
_________________________
Pozdrawiam, Beata
Ostatnio zmieniany: 19 Sty 2017 07:21 przez Florka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Szczypiorek

Wysoki cholesterol - obniżanie poziomu cholesterolu 19 Sty 2017 08:01 #518421

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3081
  • Otrzymane dziękuję: 5956
dala wrote:
Pół roku temu robiłam badania i wyszło mi, że mam dość mocno podwyższony cholesterol. Mój lekarz rodzinny od razu przepisał mi stosowny lek, nakazał go zażywać raz dziennie przez 6 miesięcy i powtórnie zrobić badania. Gdy zapytałam o dietę, powiedział, że mogłabym jeść samą sałatę, a w pewnych okolicznościach nie zmieni to zupełnie poziomu cholesterolu.
Niebawem powtórzę badanie, a wtedy zobaczymy...

No i rację ma Twój lekarz Dalu, ja jestem takim przypadkiem. Na genetykę żadna dieta nie poradzi, ale jest wskazana dla ogólnego dobra i zdrowia organizmu, co też od wielu lat czynię, na genetykę nie pomoże D3 i K2, choć wspomagając swój organizm biorę je. Od kilkunastu lat monituję poziomy pierwiastków i jestem pod opieką rozumnego, i z otwartym umysłem lekarza kardiologa. Jednak nie można z niczym przesadzać, ani w jedną ani w drugą stronę. Dalu sprawdzaj poziom wszystkich cholesterolów, przy niewielkich wahaniach można spróbować dietą i aktywnością fizyczną, jeśli to nic nie da, szukaj innych rozwiązań.
Samowolne kilkumiesięczne eksperymenty, po spojrzeniu na wyniki badań, mój lekarz skwitował tak :crazy: Upośledzenia genetycznego nie da się czarodziejską różdżką naprawić, a takich jak ja wbrew pozorom nie brakuje, żyją sobie w nieświadomości - do czasu.
Za tę wiadomość podziękował(a): dala, Szczypiorek

Wysoki cholesterol - obniżanie poziomu cholesterolu 19 Sty 2017 14:21 #518465

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Mirzan, wszystkie leki, niestety, mają skutki uboczne :( Należy tylko zadać sobie pytanie, czy rezygnacja z nich w danych okolicznościach przyniesie więcej pożytku czy szkód. Najczęściej skutki uboczne MOGĄ wystąpić i koncerny są zobowiązane o tym poinformować, ale wcale nie muszą. Natomiast wysoki poziom cholesterolu jest dla organizmu bardzo niebezpieczny i JAKOŚ trzeba go obniżyć.
Iwonko, rozumuję mniej więcej tak jak Ty - biorę lekarstwa, ale uważam, że jednocześnie nie zaszkodzi zdrowa dieta i więcej ruchu. Jedno z drugim wcale nie muszą się wykluczać, a komuś jednak zaufać trzeba. Ja do mojego lekarza mam zaufanie; kilkakrotnie wyleczył mnie z nieprzyjemnych przypadłości i jestem mu za to bardzo wdzięczna. Jego diagnozy są zawsze trafne, a leczenie skuteczne. Tylko tyle i aż tyle, a wcale nie jest to takie ewidentne, bo żyję już parę lat na tym świecie i ze służbą zdrowia trochę miałam do czynienia.
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Szczypiorek

Wysoki cholesterol - obniżanie poziomu cholesterolu 22 Sty 2017 18:51 #518897

  • Kaja
  • Kaja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1831
  • Otrzymane dziękuję: 6061
Zawsze miałam podwyższony cholesterol.Może nie aż tak bardzo,bo 230 ale już przy takim kardiolog nakazał branie leków.Po kilku latach spadł do 160.
Z tym,że tzw dobry zawsze miałam i mam bez zarzutu.Teraz już jestem emerytką,ale od ponad dwudziestu lat ciągle bolały mnie kolana.RTG pokazywał dyskretne zmiany zwyrodnieniowe.Przy ostrych dolegliwościach chodziłam na rehabilitację, dostawałam blokady,bo przy środkach przeciw bólowych "wysiadał" mi żołądek.
Kiedyś przeczytałam ulotkę leku na zbicie cholesterolu i była tam wzmianka,że skutkiem ubocznym jest ból mięśni.Pomyślałam sobie,że może w moim przypadku zamiast mięśni bolą stawy.
Od wiosny 2016 odstawiłam lekarstwo.Po dwóch miesiącach ból kolan ustąpił i na razie nie wrócił,ale cholesterol całkowity znów mam (październik 2016) 224. HDL dalej jest powyżej normy.
Od października biorę jakiś ziołowy paralek. Moja lekarka rodzinna powiedziała,żeby zrobić lipidogram po 6 miesiącach i zobaczymy,czy to działa.Właściwie to z zainteresowaniem śledzi moją "kurację".
Właściwie to zawsze jadłam zdrowo i antycholesterelowo.Jedynie to przyznam się,że byłam ale nie za bardzo przesadnie uzależniona od sera cheddar i teraz ograniczyłam jego spożycie do dwóch plasterków na tydzień.
Za tę wiadomość podziękował(a): Szczypiorek

Wysoki cholesterol - obniżanie poziomu cholesterolu 20 Lis 2020 15:39 #735082

whitedame wrote:
Spróbuj pić olej lniany, oprócz rad które tu dostałeś czyli żadnych tłuszczów wieprzowych i trans oraz ruch. Zapytam jeszcze czy masz woreczek żółciowy?
Niektórzy lekarze zapominają, że po usunięciu woreczka cholesterol jest naturalnie podwyższony.

Ja zbiłem szybko nie tyle cholesterol co o wiele groźniejsze trójglicerydy przy pomocy specjalnej Witaminy C Molecul o przedłużonym uwalnianiu ponad 10 godzin biorę jedną rano i wieczorem żeby zlikwidować stany zapalne w organizmie przez co wątroba produkuje mniej cholesterolu oraz rano i wieczorem dużą łyżkę Ostropestu mielonego. Po 3 dniach brania tego specyfiku wyleczyłem krwawiące i ropiejące dziąsła. Wcześniej stosowałem Witaminę C w proszku i zero efektu. Wpadłem na ten preparat Molecul gdy dowiedziałem się że kwas L-Askorbinowy wydalany jest z organizmu po około 30min po zastosowaniu. Teraz jest OK wyniki o niebo lepsze. Co do diety nic nie zmieniłem poza jednym - zrezygnowałem w ogóle ze Słodyczy !!!.

Wysoki cholesterol - obniżanie poziomu cholesterolu 21 Lis 2020 11:01 #735173

  • Herbatnik
  • Herbatnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2453
  • Otrzymane dziękuję: 8074
mirzan wrote:
Cała akcja przeciw cholesterolowi,to jedno wielkie oszustwo.Ma być i dobry i zły,bez niego
życie nie może istnieć.
Jest to wymysł,dla nabijania kasy,dla farmacji.Zachęcam do czytania pisma Nexus,tam jest wszystko na tren temat.
Moja żona robiła badania,coś z przewodem pokarmowym. Doktorka,bez badań w kierunku poziomu cholesterolu,
przepisała dużą ilość substancji-bo nie nazwę tego lekiem-obniżającej cholesterol.Poczytaliśmy w domu
ulotkę,już po wykupieniu.Skutki uboczne, miedzy innymi- uwaga-powstawanie nowotworów.
A mój organizm,ze zjedzonego cholesterolu,zrobi g...,a własny cholesterol,zrobi sobie z tego,co uzna
za przydatne.
Pisma Nexus co prawda nie znam ale z resztą się zgadzam.
Robią złą politykę m.in masłu i jajkom. Tak żebyśmy jedli margaryny, oleje rzepakowe wszystko to co można tanio wyprodukować lub przywieźć jako odpad z zagranicy. Hektolitry olejów kokosowych, palmowych , rzepakowych utwardzanych na zimno w tym leży problem. Problem leży także w żywności która skąd inąd potrafi dziś być szkodliwa. Choroba człowieka to nic innego jak z jednej strony niedobór składników pokarmowych, witamin - z drugiej strony nadmiar szkodliwych substancji, dotyczy to także samych witamin.
Polskie społeczeństwo jest ogłupiane. Wszystkie potrzebne organizmowi składniki powinniśmy dostarczyć organizmowi w postaci pokarmów i płynów. Po co brać często niezbadane suplementy diety, wydając na nie krocie ? Po co się truć lekami które mają więcej skutków ubocznych niż właściwości leczniczych. Od nas samych dużo zależy jak będziemy funkcjonować. W miarę własnych możliwości finansowych i innych możemy jeść w miarę dobrze. Dlaczego my ogrodnicy mając nawet kawałeczek pola tudzież parapetu pryskamy roundapem miejsce pod zasiew. Dlaczego nie mamy niektórzy w ogóle warzyw tylko nawtykamy roślin ozdobnych , skazani na marketowe wynalazki ? Dlaczego stołujemy się w fastfoodach ? Wyeliminujmy szkodliwe substancje wokół siebie będziemy zdrowsi. Tylko na to trzeba zrozumienia, czasu. Widzę jako zwykły konsument co kupujemy w sklepie. Trujemy się sami. W takim salami naprzykład jest 4 wspomagacze smakowe, 5 utrwalaczy, glukoza i inne substancje słodzące. Cukier i sól nadmiernie stosowana przez producentów. Żywność która jest dzisiaj trucizną. Wszystko do czasu aż żołądek wysiądzie i wszystkie organy. Szkodliwe azotany których nie można podgrzewać. Paróweczka zagrzana w garnku jest rakotwórczym badziejstwem. Długo tak da się jeść? 10 lat ? 20 ? Więcej ?
Za mało ruchu i będzie jeszcze gorzej. Kuzyn waży dzisiaj ponad 130 kg i waga rośnie. Praktycznie mój rówieśnik. Ja co robię na powietrzu praktycznie, jeżdzę samochodem sporadycznie wybieram rower ważę 80 kg czyli on/ był kiedyś trochę cięższy odemnie/ dziś dźwiga 50 kg wór przed sobą taka jest prawda. Takie mamy społeczeństwo. Słuchamy się lekarzy dla których w większości przypadków liczy się tylko pieniądz, słuchamy się pań czy panów z telewizji śniadaniowych co pozjadały wszystkie rozumy. Pamiętacie Bosacką ? Dlaczego za przeproszeniem zamknęli jej gębę ? Bo mówiła na początku prawdę. Waliła prosto w ryj producentom żywności, korporacjom farmaceutycznym.
Świeży ruch. Dużo zielenie wokół siebie. Jeść jak najmniej przetworzone rzeczy. W miarę możliwości tworzyć swoją własną żywność. I jak najczęściej omijać zbrodniarzy w białych kitlach. Mało jest lekarzy którzy chcą jak najlepiej dla pacjenta.

Leki na cholesterol mogą powodować problemy ze wzrokiem. I zmiany m.in w mózgu. Jak już tak jestem w tym temacie to powiem wolę wierzyć dr. Czerniakowi chociażby niż ministrowi zdrowia ;)
Robert
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, ewakatarzyna, renmanka, Bobka

Wysoki cholesterol - obniżanie poziomu cholesterolu 21 Lis 2020 15:46 #735210

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4628
  • Otrzymane dziękuję: 16753
Polecam dociekliwym książkę
ukryteterapie.pl/cholesterol-naukowe-klamstwo-uffe-ravnskov

I najciekawsze fragmenty dla tych którym nie po drodze z książkami:

Cholesterol nie jest śmiercionośną trucizną, ale substancją niezbędną dla wszystkich komórek organizmu ssaków.
Sztuczne obniżanie poziomu cholesterolu jest bardzo groźne dla zdrowia człowieka.
Zbyt niski poziom cholesterolu jest bardziej groźny niż zbyt wysoki.
Taka sama ilość osób umiera na zawał mając NISKI poziom cholesterolu jak i osób z wysokim poziomem.
Produkcja cholesterolu przez Twój organizm wzrasta, kiedy spożywasz mało tłuszczy, a zmniejsza się, kiedy spożywasz ich więcej.
Propagowana dieta o niskiej zawartości tłuszczu zwierzęcego (nasyconego) nie może obniżyć poziomu cholesterolu więcej niż zaledwie o kilka procent.
Wiele środków farmakologicznych obniżających poziom cholesterolu jest niebezpiecznych dla zdrowia i może przyspieszyć zgon.
Nowe lekarstwa obniżające cholesterol, nazwane „statynami”, stymulują powstawanie komórek rakowych.
Człowiek może stać się agresywny lub mogą się pojawić u niego tendencje samobójcze, jeśli jego poziom cholesterolu zostanie nadmiernie obniżony
Zbyt duży udział w diecie wielonienasyconych kwasów tłuszczowych (pochodzących z roślin) może wywołać miażdżycę.
Wielonienasycone kwasy tłuszczowe, które miały zapobiegać chorobom serca, wywołują infekcje i raka u szczurów.
Jeśli spożywa się zbyt dużo tłuszczów roślinnych, organizm starzeje się przedwcześnie, czego objawem zewnętrznym jest pomarszczona skóra, a wewnątrz ciała pojawiają się podobne niekorzystne zmiany w narządach wewnętrznych.
Ludzie z niskim poziomem cholesterolu mają podobną ilość blaszek miażdżycowych w naczyniach krwionośnych jak ci, którzy mają wysoki poziom cholesterolu.
Ponad trzydzieści badań naukowych przeprowadzonych na ponad 150000 osób wykazało, że osoby, które przeszły zawał serca, nie spożywały więcej tłuszczów nasyconych ani mniej wielonienasyconych kwasów tłuszczowych niż inni ludzie.
Starsze kobiety, które mają wysoki poziom cholesterolu żyją dłużej niż kobiety z niskim poziomem cholesterolu.
Wiele z powyżej przytoczonych faktów przez dekady było opisywanych w publikacjach naukowych i książkach, ale propagatorzy koncepcji „Dieta–serce” ukrywali je i nigdy ich nie podawali do wiadomości opinii publicznej.
Za tę wiadomość podziękował(a): mirek28, ewakatarzyna, renmanka, Bobka

Wysoki cholesterol - obniżanie poziomu cholesterolu 21 Lis 2020 17:01 #735222

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5976
  • Otrzymane dziękuję: 21653
Moj lekarz internista mówił "proszę nie kupować i nie brać żadnych leków bo zniszczy sobie pani UO ,jeśli ma się wyniki krwi dobre ,proszę nie kupować modnych suplementów "
Lekarz rodzinny wpadł w szał jak odmówiłam przyjęcia recepty na lek obniżający holesterol zły :happy2:

Program z udziałem amerykańskich lekarzy ,który z mężem obejrzeliśmy wykazał gorzką prawdę ,to nikt inny jak lobby farmaceutyczne wymusiło stworzenie tabeli a w niej zapis iż dobry holesterol to takie liczby a zły to takie .Udowadowodnili ,źe organizm człowieka produkuje zły i dobry holesterol i one wzajemnie się uzupelniają, hamuje jeden drugiego gdy ten zaczyna być niebezpieczny swą ilością dla organizmu .
Żądza zarobku powoduje ,że co rusz rzuca się hasła :Witamina C 1000 w kroplówce leczy raka ,niedobór Witaminy D3 może powodować zachorowalnośc szybszą na COVID 19 etc,etc .
Nie dajmy się zwariować ,jak to ,ze chemioterapia tez leczy ,bo to absurd nad absurdami.
Tylko dostarczanie jak super piszecie ,produktów w miarę jeszcze bez chemii ,okropnych glikofastow i innego dziadostwa moze nas trzymać normalnie przy życiu .
Więc brawo ogrodnicy i oby do lata i swoich pomidorów ,sałat i wszelkiej zieleniny. :flower1: :drink1: :coffe:
Jemy sporo drobiu wiejskiego ,w tym sporo kaczek ,setkami jaja ze wsi i inne i jesteśmy zdrowi stosownie do wieku i wynikających z niego chorób wspolistniejacych :hammer: :comp:
PS jeszcze coś jedziemy na działkę i są pola rzepaku ,przychodzi późne popołudnie czerwiec /lipiec jak rolnicy walą randapem oprysk , aż udusić się mozna 2 km od tych pol.To są przyczyny raka min nie jaja od kury wolno biegającej po wsi u przyjaciół :wink2:
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Ostatnio zmieniany: 21 Lis 2020 17:07 przez Bobka.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, renmanka


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: pszczelarz5
Wygenerowano w 0.277 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum