TEMAT: Sprawdzone przepisy na przetwory z POMIDORÓW

Sprawdzone przepisy na przetwory z POMIDORÓW 04 Wrz 2017 09:40 #563337

  • danaa
  • danaa's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 101
  • Otrzymane dziękuję: 338
Chciałam podzielić się moim sposobem na "zagęszczanie' przecieru pomidorowego.
Pokrojone pomidory (ze skórką), solę wkładam do dużego gara postawionego na gazie na dodatkowej specjalnie do tego celu przygotowanej płytce żeliwnej i gotuję na małym ogniu do momentu aż wypłynie z nich sok. Potem wsadzam (zagłębiam w masie) duże sitko (oczywiście częścią wypukła do spodu :)) i chochlą wybieram sok do słoików, do czasu aż zostanie go wystarczająco mało.
Taki sok można zużyć do dokwaszania np. zup, czy bigosu ale można po schłodzeniu w lodówce traktować jako napój. Nadwyżki zagotowuję z przecierami.
Do pozostałej masy daję liście selera, bazylię i mielony pieprz. Jeszcze podgrzewam ok. 20-30 min na gazie. Następnie wyjmuję liście selera i całość blenduję dosyć dokładnie.Dawniej całość przecedzałam przez sitko ale doszłam do wniosku, że jest to niepotrzebne bo nikomu nie przeszkadzają trafiające się czasami pestki, a roboty znaczniej mniej :) .
Polecam ten sposób, bo szybki, łatwy i skuteczny!!
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula, Jagoda254, Adasiowa, Kaja, Emalia112, Armasza, Horti, UllaM


Zielone okna z estimeble.pl

Sprawdzone przepisy na przetwory z POMIDORÓW 06 Wrz 2017 18:22 #563710

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64586
Ponieważ sezon pomidorowy nadal trwa, polecam przepis, który nadesłała mi Sierika :kiss3: . Jest o tyle oryginalny, że łączy pomidorki z jabłkami.
Zrobiłam pierwszą partię z podanych proporcji wykorzystując pierwsze lepsze jabłka ze straganu na rynku i keczup ten okazał się na tyle pyszny, że zabieram się do drugiej tury. Tym razem jednak kupię antonówki ( już są ), które bardziej nadają się do przetworów za względu na smak, kruchość i kwaskowatość - zmniejszę wówczas ilość octu z przepisu.

KECZUP Z POMIDORÓW I JABŁEK

4 kg pomidorków, pokroić w "Ósemki"
1 kg jabłek, obrać i również pokroić w ósemki
0,5 kg cebuli pokroić w kostkę

Składniki wsadzić do piekarnika i piec 2 godziny, u mnie w temp 170 stopni z termoobiegiem.

Przetrzeć ( zmiksowałam blenderem ), dodać:
2,5 szklanki cukru,
6 łyżeczek soli
6 łyżeczek ostrej papryki
3 łyżeczki pieprzu
1 szklankę octu - dałam niecałą szklankę octu jabłkowego 6%

Całość gotować 30 minut, do zgęstnienia, nałożyć w słoiki i pasteryzować - u mnie zazwyczaj trwa to 20-30 minut w zależności od pojemności słoików.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): Horti, Betula, Agusiak

Sprawdzone przepisy na przetwory z POMIDORÓW 08 Wrz 2017 12:42 #563920

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Zrobiłam wczoraj sos barbecue z przepisu Miecia. Bardzo smaczny wyszedł. Musiałam tylko trochę zmienić sposób wykonania, bo suszone śliwki w sklepie były z ubiegłego roku, więc dość suche i blender sobie z nimi nie radził. Dodałam śliwki i zeszkloną cebulę do przecieru pomidorowego i podgotowałam. Jak śliwki zmiękły zblendowałam i przetarłam przez sito. Wyszedł bardzo gęsty bez żelfiksu. Będzie idealny do kaczki, gęsi i burgera. Fajnie by też było wymieszać go z majonezem jako sos do wędlin, serów i sałatek. Pomodoro dziękuję za podzielenie się przepisem.
Jedyny feler to taki, że musiałam użyć kupnych pomidorów, bo moje idą na przeciery do zup i sosów. Smak przecieru z kupnych pomidorów to tragedia. W przyszłym roku zrobię z własnych, na pewno będzie jeszcze lepsze. I zostawię sobie trochę wędzonych śliwek do tego sosu, też powinny wzbogacić smak.
Pozdrawiam
Bea
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak

Sprawdzone przepisy na przetwory z POMIDORÓW 10 Wrz 2017 07:47 #564129

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4656
  • Otrzymane dziękuję: 16978
Przypomniał mi się przepis na RATATOUILLE do słoików na zimę
Przepis pochodzi od łobuzki z innego forum, robiłam w 2014 i 2015 roku. Naprawdę dobre. Zrobię w tym roku zamiast Liutenicy, bo ta została mi z zeszłego roku.
1 kg cukinii
1 kg bakłażanów
1,5 kg pomidorów
3 średnie cebule
5 ząbków czosnku
Sól, tymianek

Warzywa pokroić: cebulę, cukinię w kostkę.
Bakłażany na cztery i każdą część w mniej więcej 5-cio milimetrowe plasterki.
Wszystkie warzywa posolić, odstawić na kilka godzin. Osuszyć na ręczniku.
Warzywa po kolei przesmażać na oleju, podlewać odrobiną wody ( jeśli pomidory są różne, nie tylko przerobowe to tej wody nie trzeba) i przekładać do garnka.
Dodać pomidory (pokrojone, bez skórki), przeciśnięty/pokrojony czosnek.
Dusić na małym ogniu, doprawić solą, tymiankiem, odrobiną chilli ( ja tu daję kilka Cayenek ).
Przekładać do wyprażonych słoików. Pasteryzować 40 min.
Ostatnio zmieniany: 10 Wrz 2017 07:51 przez whitedame.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Kasionek, Agusiak, Szczypiorek

Sprawdzone przepisy na przetwory z POMIDORÓW 12 Wrz 2017 11:46 #564487

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Na samej górze, tuż pod forumowym logo znajduje się klawisz 'Szukaj'. Gdy wpisze się w forumowej wyszukiwarce słowo adżika, wyskoczy parę stron z postami na ten ten temat:

forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/s...hildforums=1&limit=5

Dodam jeszcze, że jeśli przepis pokazuje czerwone pomidory, można je zastąpić innymi. Ale wtedy trzeba się liczyć, że kolor będzie nieoczekiwany :) U mnie zielona adżika wyszła bardziej musztardowa :) Przepis wymaga więc jeszcze dopracowania :)
Zachęcam do kulinarnych poszukiwań i eksperymentów :)

U mnie też zostanie pewnie trochę zielonych pomidorów, w ubiegłym roku robiłam też z nich dżem. Teraz chodzi mi po głowie pomysł, aby do takiego dżemu dodać ostrej papryczki i zrobić słodko pikany dżemik :)

Do dżemu z brzoskwiń też dodałam trochę ostrej papryczki 'Yellow Cayenne', zimą jest wciąż zimno, a taki lekko pikantny dżem odrobinę rozgrzewa :)
Ostatnio zmieniany: 12 Wrz 2017 11:51 przez Hiacynta.
Za tę wiadomość podziękował(a): calineczka

Sprawdzone przepisy na przetwory z POMIDORÓW 20 Wrz 2017 08:22 #565457

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64586
kiwi422 wrote:
Dżem z zielonego pomidora

1 kg zielonych pomidorów
1/2 kg cukru
sok z połowy cytryny

Pomidory myjemy i kroimy na kawałki. Podsmażamy przez chwilę, aby zmiękły i studzimy. Następnie miksujemy za pomocą blendera i ponownie wrzucamy na patelnię. Dodajemy cukier i sok, często mieszając smażymy, aż cukier się rozpuści, a sok z pomidorów odparuje i dżem zgęstnieje. Gotowy przelewamy do wyparzonych słoików, zakręcamy i studzimy do góry dnem.

Znalazłam w naszej przepisowni taką recepturę na wykorzystanie zielonych pomidorów w wersji słodkiej. Czy ktoś z Was ma może przepis na konfiturę z takich pomidorków ?
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....

Sprawdzone przepisy na przetwory z POMIDORÓW 22 Wrz 2017 16:24 #565719

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64586
Zamiast konfitury z zielonych pomidorów popełniłam sałatkę wykorzystując przepis z książki z 1984r :happy-old:

SAŁATKA Z ZIELONYCH POMIDORÓW

2 kg zielonych, niedojrzałych pomidorów pokrojonych w cienkie plasterki
2 nieduże kolorowe papryki słodkie pokrojone w krążki
2 średnie cebule również pokrojone w krążki
ziele angielskie
listek laurowy
pieprz czarny w ziarenkach

Zalewa octowa - według własnego uznania, ja wykorzystałam tę, którą robię do ogórków czy papryk, czyli łagodną, na bazie octu jabłkowego; woda, ocet, cukier i sól w ilości około 1 l.

Wszystkie warzywa mieszamy w sporej misce i zalewamy zalewą na 24 godziny. Następnie odcedzamy, warzywa pakujemy do słoików, a płyn razem z przyprawami zagotowujemy. Gorącą zalewą napełniamy słoiki z pomidorkami i pasteryzujemy około 20 minut ( poj. słoika 0,5l ).

Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): pszczelarz5

Sprawdzone przepisy na przetwory z POMIDORÓW 25 Wrz 2017 20:35 #566277

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
zebrałam jeszcze dziś pół wiadra zielonych pomidorów i papryki Ramiro teraz szukam dla nich zastosowania. Może coś takiego ktoś robił i może się wypowiedzieć czy smaczna

Sałatka z zielonych pomidorów

Składniki

2 kg zielonych pomidorów
3 sztuki większej cebuli
3-4 sztuki czerwonej papryki
1 l wody
1 szklanka octu
6 płaskich łyżeczek soli
12 łyżek cukru
do każdego słoika: liść laurowy, ziele angielskie (2-3 kulki), ząbek czosnku, pieprz ziarnisty (2-3 kulki)
> 6 os.
60 min
łatwe
tanie
Przygotowanie

Pomidory i paprykę dokładnie umyć i pokroić w plastry. Paprykę w paski grubości ok 2 cm.
Cebulę pokroić w półplasterki. Pokrojone warzywa wymieszać na dużej misce. Składniki zalewy wymieszać i zagotować. Gorącą zalewą zalać warzywa i odstawić na przynajmniej 2 h. W między czasie wyparzyć słoiki , do każdego dodać obrany ząbek czosnku , liść laurowy , pieprz oraz ziele angielskie. Do tak przygotowanych słoików nakładać sałatkę wraz z zalewą , zakręcać i pasteryzować od zagotowania ok 20 minut.
Pozdrawiam
Aga
Ostatnio zmieniany: 30 Wrz 2017 21:43 przez Adasiowa.

Sprawdzone przepisy na przetwory z POMIDORÓW 30 Wrz 2017 20:55 #567175

  • pszczelarz5
  • pszczelarz5's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 726
  • Otrzymane dziękuję: 1035
To jest przepis Emalia112

Salsa z zielonych pomidorów


Sos składa sie z czterech głównych składników po równej częci.
1 część oczyszczone zielone papryki (w zależności czy to są ostre czy słodkie papryki sos wyjdzie mniej lub bardziej ostry)
1 część pomidory
1 część pokrojona w grube plastry cebula
1 część pure z dyni ( odmiany maxima o smaku kasztanowym lub orzechowym) Kawałki dyni gotujemy 4-5 minut i miksujemy.
Przyprawy zastosowałam wszystkie które miałam na działce,. Pocięta natka pietruszki, selera, estragonu, oregano. paprykę, pomidory cebulę upiekłam w piekarniku wraz z zieleniną ok 25-30 min
Zmiksowałam przetarłam przez sito i w garze na wolnym ogniu odparowywałam, po godzinie dałem pure z dyni, jeszcze raz zmiksowałam
i gotowałam jeszcze ok 1/2 godziny cały czas mieszając.
trzeba dodać 1 -2 łyzki cukru i dwie łyżki dobrego octu na 1 litr, to w czasie gotowania sosu Trochę posolić.
Wlac do małych słoików. ja pasteryzuje jeszcze 15 minut.
Kocha się za nić, nie istnieje żaden powód do miłości
Pszczelastwo i budowle własne na działce
Poz.Krzys
Ostatnio zmieniany: 30 Wrz 2017 21:01 przez pszczelarz5.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Betula

Sprawdzone przepisy na przetwory z POMIDORÓW 06 Paź 2017 17:30 #568191

  • Horti
  • Horti's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1276
  • Otrzymane dziękuję: 3726
Po wczorajszej wichurze sprzątnęłam pomidory z tunelu, niestety część popękała. Znalazłam przepis na ostry dżem z dojrzałych pomidorów, wygląda pysznie i rozgrzewająco.

Pikantny dżem z dojrzałych pomidorów


1 kg dojrzałych pomidorów
kawałek imbiru (lub trochę suszonego)
2-4 papryczki chili, rodzajem i ilością papryki regulujemy sobie stopień ostrości
2-4 ząbki czosnku
2 "gwiadki" anyżu gwiazdkowego
0,6 kg cukru
0,2 l octu winnego

Pomidory parzymy, obieramy ze skórki i siekamy, imbir obieramy i drobno siekamy, czosnek obieramy i wyciskamy przez praskę, papryki pozbawiamy nasion i drobno siekamy. Wszystkie składniki wrzucamy do garnka, mieszamy delikatnie, aż rozpuści się cukier, a całość zagotuje się. Potem podgrzewamy na malutkim ogniu, aż osiągniemy pożadaną gęstość. Dżem przekładamy do słoiczków i pasteryzujemy około 20-30 minut.
Pozdrawiam,
Dorota
Ostatnio zmieniany: 06 Paź 2017 17:30 przez Horti.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Betula

Sprawdzone przepisy na przetwory z POMIDORÓW 17 Sty 2018 19:16 #583679

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5028
  • Otrzymane dziękuję: 13134
Adasiowa wrote:

Pomidory z czosnkiem w delikatnej zalewie

1 kg twardych pomidorów pokroić w plastry
6-8 ząbków czosnku
3 średnie cebule pokroić w plastry
natka pietruszki

zalewa: 1 l wody
3 łyżki stołowe cukru
1 łyżka soli
1 łyżka octu

Składniki zalewy zagotować i gotować 3 minuty.

W słoikach układać plastry pomidorów na przemian z cebulą, czosnkiem i natką. Zalać warzywa OSTUDZONĄ zalewą i pasteryzować 10 minut.

Z tej proporcji wychodzą 3 słoiki po 400 ml.

Dziś otworzyłam pierwszy słoik.Oprócz tego że zielone pomidorki rozpadają się bo były za miękkie,przepis rewelacyjny.Pomidorki mają taki smaczek,że miałam ochotę zjeść calutki słoik i wypić zalewę.Rewelacja.
W tym roku zrobię też tak papryczki.
Bardzo dziękuję za przepis. :hearts:
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Ostatnio zmieniany: 17 Sty 2018 19:18 przez lucysia.
Za tę wiadomość podziękował(a): calineczka

Sprawdzone przepisy na przetwory z POMIDORÓW 17 Sty 2018 19:36 #583684

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64586
Lucysiu, cieszę się bardzo, że przypomniałam ten przepis i wykorzystałaś go - warunek powodzenia jest jeden: pomidorki MUSZĄ BYĆ twarde. W tym roku zrobiłam z bardzo dojrzałych i to był błąd - w słoiczku siedzą "papucie" :happy: , choć smak jest rewelacyjny.
Tymczasem ja nie mogę nachwalić się przecierów pomidorowych - odkąd zrobiłam je po raz pierwszy w życiu w ubiegłym sezonie, to nie wyobrażam już sobie np. zupy ze sklepowego koncentratu.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....

Sprawdzone przepisy na przetwory z POMIDORÓW 18 Sty 2018 13:10 #583915

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5028
  • Otrzymane dziękuję: 13134
Nic a nic mi nie przeszkadzają że się ciut rozpadają.Ale to tylko zielone,reszta twardsza była.Smak jest rewelacyjny.
Zniknęło twoje zdjęcie z tego przepisu :( Szkoda bo dzięki niemu zdecydowałam się go zrobić.Jednak człowiek oczyma też je. :lol:
Przeciery u nas też rządzą!I antonówka na szarlotkę :happy4: A salsa wymiata!W przyszłym roku więcej robię.
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Ostatnio zmieniany: 18 Sty 2018 13:13 przez lucysia.

Sprawdzone przepisy na przetwory z POMIDORÓW 27 Lip 2018 18:52 #619936

  • UllaM
  • UllaM's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 461
  • Otrzymane dziękuję: 1590
Robicie już w tym roku jakieś pyszności? U mnie składniki na pieczony sos, zdjęcie godzinę temu, już się piecze, zaczyna pachnieć, musiałam kupić tylko cebulkę, reszta z ogrodu, papryka "pomidorowy mix" pycha, jeszcze raz dziękuję Forumowych Darczyńcom :thanks:
IMG_20180727_175400.jpg
Horti wrote:
Pieczony sos z pomidorów
Jest to kolorowa pasta do kanapek, albo baza do sosów i gulaszów, zup.

Zrobić go możemy z różnych pomidorów, które mamy pod ręką. Sładniki w ilościach, które nam odpowiadają. Do brytfanny, patelni itp. (ja robię w teflonowej formie do pieczenia z kilkucentymetrowym brzegiem) wlewamy trochę oleju, na to posiekany czosnek i cebulę, pokrojoną dowolną paprykę, pomidory pokrojone w ósemki lub ćwiartki, mogą być ze skórką i nasionami, ale bez twardego "głąba". Mieszamy, wkładamy do piekarnika 160-180C i pieczemy, aż pomidory odparują sok i będzie ich o około połowę mniej. W zależności od tego jak soczyste są pomidory, w piecu gazowym bez termoobiegu trwa to około 1,5- 2 godzin. W tym czasie można zajrzeć i przemieszać. Gdy pomidory się zredukują dokładamy kolejną porcję pomidorów i pieczemy ponownie. Myślę, że w piecu z termoobiegiem i górnym grzaniem będzie szybciej. Gdy sos ma taką konsystencję, jaką chcę uzyskać (gęstszy, czy rzadszy to kwestia smaku :)) przestawiam na gaz i doprawiam trochę solą, dodaję zielonej pietruchy, pieprzu, odrobinę octu balsamico, pakuję do słoików i pasteryzuję 15 minut. Sos jest pieczony i nie jest często mieszany, dzięki czemu ma inny smak niż gotowany, a składniki pozostają w dużych kawałkach.
Ile waży matka? Po odliczeniu stalowych nerwów, żelaznych zasad i serca ze złota, tyle co modelka z cosmopolitan:-)
Za tę wiadomość podziękował(a): kuhara, Adasiowa, Armasza, Betula, calineczka

Sprawdzone przepisy na przetwory z POMIDORÓW 09 Sie 2018 21:17 #621556

  • Kaskawel
  • Kaskawel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 880
  • Otrzymane dziękuję: 5267
Czy na ten sos są jakieś konkretne proporcje składników, czy robi się go na widzimisię?



No to zrobię go na widzimisię :) Dam 1 część papryki na 3 części pomidorów, bo reszta to wiadomo, do smaku.


Ooo, umknęło mi jedno zdanie w przepisie. Wszystko jasne. Już nie truję :)
Ostatnio zmieniany: 11 Sie 2018 08:28 przez Kaskawel.
Za tę wiadomość podziękował(a): UllaM

Sprawdzone przepisy na przetwory z POMIDORÓW 29 Sie 2018 18:38 #623517

  • majmaj
  • majmaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 491
  • Otrzymane dziękuję: 1027
Horti wrote:
Pieczony sos z pomidorów
Jest to kolorowa pasta do kanapek, albo baza do sosów i gulaszów, zup.

Zrobić go możemy z różnych pomidorów, które mamy pod ręką. Sładniki w ilościach, które nam odpowiadają. Do brytfanny, patelni itp. (ja robię w teflonowej formie do pieczenia z kilkucentymetrowym brzegiem) wlewamy trochę oleju, na to posiekany czosnek i cebulę, pokrojoną dowolną paprykę, pomidory pokrojone w ósemki lub ćwiartki, mogą być ze skórką i nasionami, ale bez twardego "głąba". Mieszamy, wkładamy do piekarnika 160-180C i pieczemy, aż pomidory odparują sok i będzie ich o około połowę mniej. W zależności od tego jak soczyste są pomidory, w piecu gazowym bez termoobiegu trwa to około 1,5- 2 godzin. W tym czasie można zajrzeć i przemieszać. Gdy pomidory się zredukują dokładamy kolejną porcję pomidorów i pieczemy ponownie. Myślę, że w piecu z termoobiegiem i górnym grzaniem będzie szybciej. Gdy sos ma taką konsystencję, jaką chcę uzyskać (gęstszy, czy rzadszy to kwestia smaku :)) przestawiam na gaz i doprawiam trochę solą, dodaję zielonej pietruchy, pieprzu, odrobinę octu balsamico, pakuję do słoików i pasteryzuję 15 minut. Sos jest pieczony i nie jest często mieszany, dzięki czemu ma inny smak niż gotowany, a składniki pozostają w dużych kawałkach.


Hej, dziś też się zabrałem za robienie sosu z pieczonych pomidorów. Piękny zapach.
Tylko pytanko do jakiego stopnia redukujecie? aby prawie cała woda odparowała? Na koniec jakoś to przecieracie?

IMG_20180829_183258.jpg


Pozdrawiam!
Analiza 2019:

Ph–7,64 ** g NaCl/l–0,15 ** N-NO3–23 ** P–319 ** K–226 ** Ca–2029 ** Mg–225 ** Cl–< 10 ** N-NH4–20,1
Ostatnio zmieniany: 29 Sie 2018 18:38 przez majmaj.

Sprawdzone przepisy na przetwory z POMIDORÓW 29 Sie 2018 21:48 #623547

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64586
Zagęszczam do tego momentu, kiedy w garnku/brytfannie zostanie tylko niewielka ilość płynu - u mnie jest to gęsty sos. W żadnym wypadku nie przecieram: lubię chrupać kawałki warzyw.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): majmaj, calineczka

Sprawdzone przepisy na przetwory z POMIDORÓW 01 Wrz 2018 12:57 #623837

  • majmaj
  • majmaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 491
  • Otrzymane dziękuję: 1027
Przepyszny ten sos <3
Zrobiłem jeszcze wersje z habanero :D
Analiza 2019:

Ph–7,64 ** g NaCl/l–0,15 ** N-NO3–23 ** P–319 ** K–226 ** Ca–2029 ** Mg–225 ** Cl–< 10 ** N-NH4–20,1
Za tę wiadomość podziękował(a): UllaM, calineczka


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: pszczelarz5
Wygenerowano w 0.499 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum