TEMAT: SPRAWDZONE PRZEPISY NA PRZETWORY DOMOWE NA ZIMĘ DO SŁOIKÓW

SPRAWDZONE PRZEPISY NA PRZETWORY DOMOWE NA ZIMĘ DO SŁOIKÓW 08 Wrz 2017 08:44 #563907

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Beata oczyść pigwę z nasion skórkę zostaw, zważ, dodaj drugi raz tyle dyni obranej i pokrojonej w małe kawałki ( nie ciężkie, suche typu Hokaido, a raczej soczyste typu Rouge d'Etampes lub Candy Roster) tyle samo cukru jak pigwy, parę łyżek wody i na wolnym ogniu smaż az pigwa rozleci sie. Dodaj drobno pokrojone Biquinho i smaż jeszcze z pół godziny. Ile papryki to Ci nie powiem, bo w zależności co chcesz uzyskać. Biquinho jest bardzo intensywne , wiec szklanka wystarczy i tak zdominuje smak. ja dodaje trochę mocniejszej papryki ( w sensie pstrości) np cayenne yellow. potem niech ostygnie i po paru godzinach spróbuj jak trzeba to dosłodź i jeszcze raz zagotuj ( doprowadź do wrzenia) na wolnym ogniu. Gorące do słoików i gotowe.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, pszczelarz5, lucysia, Betula, Agusiak


Zielone okna z estimeble.pl

SPRAWDZONE PRZEPISY NA PRZETWORY DOMOWE NA ZIMĘ DO SŁOIKÓW 08 Wrz 2017 17:25 #563939

  • Florka
  • Florka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 185
  • Otrzymane dziękuję: 290
cyt: od Kerstin:Florka, na pierwszej stronie masz spis forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/4...-sloiku?limitstart=0 Wybierz coś sobie. A może byś chciała sobie zrobić w słoiczki buraczki z czosnkiem (takie do obiadu)? Polecam, bo są przepyszne!!

Wiem, już wiosną zaznaczyłam sobie przepisy do zrobienia ;).
Dziękuję :hug:
_________________________
Pozdrawiam, Beata

SPRAWDZONE PRZEPISY NA PRZETWORY DOMOWE NA ZIMĘ DO SŁOIKÓW 08 Wrz 2017 19:31 #563954

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Florka, a robiłaś już te przepisy co były zaznaczone wiosenną porą? :) Jak Ci wyszły?
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

SPRAWDZONE PRZEPISY NA PRZETWORY DOMOWE NA ZIMĘ DO SŁOIKÓW 09 Wrz 2017 06:51 #564000

  • Florka
  • Florka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 185
  • Otrzymane dziękuję: 290
Krysiu, do buraczków jeszcze nie doszłam,bo na razie miotam się między ogórkami, śliwkami i cukinią :dazed:
Ale mam nadzieję, że już niedługo...
A buraczki z czosnkiem zaznaczyłam sobie do zrobienia ;)
_________________________
Pozdrawiam, Beata
Ostatnio zmieniany: 09 Wrz 2017 06:52 przez Florka.

SPRAWDZONE PRZEPISY NA PRZETWORY DOMOWE NA ZIMĘ DO SŁOIKÓW 09 Wrz 2017 10:34 #564029

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5028
  • Otrzymane dziękuję: 13134
Do Adżiki dodajecie surową cebulkę?

Przecier pomidorowy:
Pomidory odparowane,powoli zbieram się za resztę.
A po odparowaniu zlałam tyle wody
20170909_102203.jpg


Sprzęcior do przetarcia to śmieszne sitko,miska z dziurą i blender
20170909_101555.jpg


20170909_101601.jpg


Resztek jest tyle co kot napłakał
20170909_102154.jpg


A przecier gęsty,kremowy
20170909_102147.jpg
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula

SPRAWDZONE PRZEPISY NA PRZETWORY DOMOWE NA ZIMĘ DO SŁOIKÓW 09 Wrz 2017 11:48 #564034

  • Galina
  • Galina's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 223
  • Otrzymane dziękuję: 271
Bea cebula na surowo,czosnek glowki czy zabki?

SPRAWDZONE PRZEPISY NA PRZETWORY DOMOWE NA ZIMĘ DO SŁOIKÓW 09 Wrz 2017 18:52 #564061

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
6 główek czosnku.
Jak pisałam wyżej przepis jest Whitedame. Ja go robiłam w ubiegłym sezonie (w tym dopiero będę robić). Nie pamiętam jak to było z cebulą. Może spróbuj autorkę zapytać na priva.
Pozdrawiam
Bea
Za tę wiadomość podziękował(a): Galina

SPRAWDZONE PRZEPISY NA PRZETWORY DOMOWE NA ZIMĘ DO SŁOIKÓW 09 Wrz 2017 20:02 #564075

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4648
  • Otrzymane dziękuję: 16921
Jestem!
Do miksowanego keczupu Adżika daję wszystko surowe.
Ale, w zeszłym roku byłam w Krakowie w gruzińskiej restauracji i tam zaserwowano mi Pstrąga z Adżiką. I nie był to miksowany keczup tylko coś jakby pieczone warzywa w dużych kawałkach. Od tego czasu robię dwie wersje keczup i pieczone warzywa. Piekę wszystko na dużej blasze w piecyku, cebulę też, pokrajaną w ćwiartki i rozłożoną na listki a potem łączę w gęsiarce i razem podduszam.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Betula, Agusiak

SPRAWDZONE PRZEPISY NA PRZETWORY DOMOWE NA ZIMĘ DO SŁOIKÓW 09 Wrz 2017 21:03 #564087

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Właśnie pasteryzuje się kilka słoików Twojej adżiki Beatko .... Tak cudownego zapachu podczas duszenia warzyw nie było w moim domu, a przetwory robię od zarania dziejów ....Obłęd ! Dałam tylko mniej czosnku niż w przepisie , a paprykę słodką zblendowałam , a nie starłam na tarce.

Przepis uroczyście wpisany do przepiśnika , dziękuję :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak

SPRAWDZONE PRZEPISY NA PRZETWORY DOMOWE NA ZIMĘ DO SŁOIKÓW 09 Wrz 2017 21:42 #564098

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4648
  • Otrzymane dziękuję: 16921
Najwspanialsze w swojskich przetworach jest to, że każdy może je dowolnie modyfikować jak lubi. Mamy za to pewność, że to co jemy lub serwujemy naszym najbliższym jest zdrowe, pożywne i nie zawiera niczego zbędnego.
Ostatni przeżyłam szok przeczytawszy etekietę dżemu Łowicz - 33% owoców a reszta to m. in. woda i substancje zagęszczające. Fuj :mad2: :mad2: :mad2:
Sądziłam, że Łowicz to marka :mad2:
Jeszcze nie zrobiłam dżemu pigwowo paprykowo dyniowego ale to tylko dlatego, że ciągle czekam na dynie. Mam nadzieję, że pigwom w lodówce nic się nie stanie, może sąsiad w międzyczasie dołoży mi więcej owoców, i tak z nich nic nie robi.
Dzisiaj udało mi się obrać, nakłuć i zamoczyć w solance Biquinho. Jutro wsadzę w zalewę octową. Będzie jak znalazł na zimowe kolacyjki.
Sól w ilości, jak do małosolnych 2 płaskie łyżki na litr, ale to tylko moja inwencja więc nie wiem co wyjdzie.
Ostatnio zmieniany: 10 Wrz 2017 13:46 przez Hiacynta. Powód: połączenie treści 2 postów,
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Agusiak

SPRAWDZONE PRZEPISY NA PRZETWORY DOMOWE NA ZIMĘ DO SŁOIKÓW 10 Wrz 2017 13:17 #564169

  • EWA1
  • EWA1's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 129
  • Otrzymane dziękuję: 73
czy możecie mi podesłać przepis na marynowane pieczarki?

SPRAWDZONE PRZEPISY NA PRZETWORY DOMOWE NA ZIMĘ DO SŁOIKÓW 10 Wrz 2017 13:19 #564171

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5028
  • Otrzymane dziękuję: 13134
Moja Adżika została zmiksowana zgodnie z zaleceniem córki. Spytałam o zdanie i podjęła decyzję.A jak dałam do spróbowania czy nie za ostre to kazała sobie makaron polać sosem i wcieła aż uszy się trzęsły.
Moja Adżika z mniejszą ilością czosnku i z sosem sojowym.Bo czegoś mi brakowało.Następną zmiksuję marchew i ostrą paprykę a czosnek przez praskę.Resztę zostawię w kawałkach bo bardziej"wyglądało" jak taka zmiksowana
A tu przed miksowaniem
20170910_082024.jpg
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Armasza, whitedame, Kasionek, Agusiak, Szczypiorek

SPRAWDZONE PRZEPISY NA PRZETWORY DOMOWE NA ZIMĘ DO SŁOIKÓW 10 Wrz 2017 22:52 #564270

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Nie musiałam miksować mojej adżiki, bo na etapie wstępnym rozdrobniłam składniki, a w trakcie niemal 5-godzinnego duszenia ładnie się zagęściły i miały w miarę gładką konsystencję.
Oczywiście, w całości przetworu są widoczne malutkie kawałki warzyw, ale na tyle drobne, że zrezygnowałam z miksera. Sos wyszedł dokładnie taki, jak sobie wymarzyłam. Postaram się wrzucić zdjęcie po otwarciu małego słoiczka. Beatko, dziękuję za pomysł i odbierz PW :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak

SPRAWDZONE PRZEPISY NA PRZETWORY DOMOWE NA ZIMĘ DO SŁOIKÓW 11 Wrz 2017 08:23 #564285

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5028
  • Otrzymane dziękuję: 13134
A ja dałam wszystko jak leci bez tarcia bo nie byłam w formie a przecier pomidorowy czekał i trzeba było choć pierwsze 2 godz pogotować.Skonczyłam późnym wieczorem.
Zadowolona jestem,mimo ze następnym razem zrobię inaczej.Dzięki dziewczyny za inspirację.
Dżem z pigwowca i Biquinho zaplanowany na następne dni.Dziś zielone pomidory na tapecie.
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak

SPRAWDZONE PRZEPISY NA PRZETWORY DOMOWE NA ZIMĘ DO SŁOIKÓW 11 Wrz 2017 09:25 #564295

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4648
  • Otrzymane dziękuję: 16921
Lucysiu! Pigwowca? Bo ja dostałam coś takiego

WP_20170911_09_17_46_Pro.jpg

A to jest pigwa, czy ona też się nadaje?
Do dżemu pójdzie jakaś Cayenka albo Tajska Prik Ki Nu bo z Biuinho zrobiłam wczoraj:

WP_20170911_09_16_55_Pro.jpg

Za 3 tygodnie degustacja.
A plany na dziś:

WP_20170911_07_56_11_Pro.jpg

Wyjdzie z tych jabłuszek najlepsza marmolada do rogalików ( lub pączków jak ktoś lubi, bo ja nie ).
Nie wypłynie z wypieku i nie przypali się.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula, Agusiak

SPRAWDZONE PRZEPISY NA PRZETWORY DOMOWE NA ZIMĘ DO SŁOIKÓW 11 Wrz 2017 09:44 #564302

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5028
  • Otrzymane dziękuję: 13134
Ja mam pigwowca.Ale pigwa a pigwowiec jeden pies.Tak samo kwaskowate,pyszne naleweczki wychodzą.
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, Kasionek, Agusiak

SPRAWDZONE PRZEPISY NA PRZETWORY DOMOWE NA ZIMĘ DO SŁOIKÓW 11 Wrz 2017 13:12 #564337

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Lucysiu ja zrobiłam nalewkę z pigwowca w zeszłym roku wg. przepisu Aszki.Mój mąż z teściową stwierdzili, że śmierdzi spalonymi oponami i tak samo smakuje.A teściowej nalewka z pigwy ponoć nieziemska. Tak więc skończyłam robić nalewki z pigwowca. A dodam, że z wiśni robię pyszne, na samym spirytusie - tzw. nalewki rosyjskie, które wyrywają zęby niedźwiedziom. Moje zęby pozostały na miejscu a i głowa była cała. :devil1:

Cóż to wykreślisz przepisy z kajecika. :silly: ale napisz nam proszę jak któryś przepis Ci nie podpasował.Ja zrobiłam trochę za mdławy sok pomidorowy.Chciałam , aby był jedynie bazą.Teraz wiem , że mogłam lepiej przyprawić. Dobrze , że kilka słoików. Pozostałe soki zrobiłam z dodatkiem czosnku, cebuli i papryczek ostrych. Mam nadzieję , że będą ok.Teraz walczę z paprykami :tongue2:
Ostatnio zmieniany: 12 Wrz 2017 11:30 przez Hiacynta. Powód: połączenie treści 2 postów,
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak

SPRAWDZONE PRZEPISY NA PRZETWORY DOMOWE NA ZIMĘ DO SŁOIKÓW 15 Wrz 2017 16:00 #564852

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
lucysia wrote:
Moja Adżika została zmiksowana zgodnie z zaleceniem córki. Spytałam o zdanie i podjęła decyzję.A jak dałam do spróbowania czy nie za ostre to kazała sobie makaron polać sosem i wcieła aż uszy się trzęsły.
Moja Adżika z mniejszą ilością czosnku i z sosem sojowym.Bo czegoś mi brakowało.Następną zmiksuję marchew i ostrą paprykę a czosnek przez praskę.Resztę zostawię w kawałkach bo bardziej"wyglądało" jak taka zmiksowana
A tu przed miksowaniem
20170910_082024.jpg

Moja adżika, jak już wcześniej pisałam, nie była miksowana, a tak wygląda po wyjęciu ze słoika ( po pasteryzacji ) :)

Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): lucysia, Agusiak, Szczypiorek


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: pszczelarz5
Wygenerowano w 0.725 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum