TEMAT: Cukinia, dynia - najlepsze przepisy! Sprawdzone, smaczne :)

Cukinia, dynia - najlepsze przepisy! Sprawdzone, smaczne :) 08 Sie 2021 14:13 #773120

  • Szafirek
  • Szafirek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2122
  • Otrzymane dziękuję: 10038
A ja jak na złość nie mam prawie cukinii w tym roku , a tu takie cuda pokazujecie
Za tę wiadomość podziękował(a): Kaja, Szczypiorek


Zielone okna z estimeble.pl

Cukinia, dynia - najlepsze przepisy! Sprawdzone, smaczne :) 08 Sie 2021 17:59 #773150

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1988
  • Otrzymane dziękuję: 14171
No jak na razie wszystko co nowe z przepisów bardzo mi smakuje.

A cukinie rosną jak głupie, Szafirku kochana zapraszam na kawkę i :drink1: a na wynos cukinie dostaniesz!!!
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Za tę wiadomość podziękował(a): Szafirek, anaka

Cukinia, dynia - najlepsze przepisy! Sprawdzone, smaczne :) 08 Sie 2021 18:48 #773154

  • Szafirek
  • Szafirek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2122
  • Otrzymane dziękuję: 10038
Dziękuję bardzo :hug:
Za tę wiadomość podziękował(a): Szczypiorek

Cukinia, dynia - najlepsze przepisy! Sprawdzone, smaczne :) 08 Sie 2021 22:12 #773185

  • Kaja
  • Kaja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1848
  • Otrzymane dziękuję: 6160
Ja w tym roku zdecydowałam się na patisony. Wyrosły piękne krzaki z mnóstwem kwiatów, ale niestety wszystkie męskie.

Cukinia, dynia - najlepsze przepisy! Sprawdzone, smaczne :) 09 Sie 2021 17:50 #773235

  • brodus
  • brodus's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1175
  • Otrzymane dziękuję: 4820
Pierwszy raz uprawiam dynię Lunga di napoli i zastanawiam się kiedy będzie dojrzała do zbioru. Te które widzę z brzegu grządki urosły olbrzymie, długie prawie na metr a grube że potrzebowałbym trzeciej dłoni aby objąć obwód.

Cukinia, dynia - najlepsze przepisy! Sprawdzone, smaczne :) 09 Sie 2021 17:56 #773237

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5655
  • Otrzymane dziękuję: 26753
Kaja wrote:
Ja w tym roku zdecydowałam się na patisony. Wyrosły piękne krzaki z mnóstwem kwiatów, ale niestety wszystkie męskie.
A to mnie zaskoczyłaś, nigdy nie miałam z tym problemu, co to za odmiana?
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Za tę wiadomość podziękował(a): Kaja

Cukinia, dynia - najlepsze przepisy! Sprawdzone, smaczne :) 09 Sie 2021 21:59 #773272

  • Kaja
  • Kaja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1848
  • Otrzymane dziękuję: 6160
Na opakowaniu pisze Patison Orange. Są z firmy Roltico. Mam dwa krzaki. Trzeci krzak jest biały-Custard White z tej samej firmy. Z niego zebraliśmy chyba pięć owoców, ale ma zawiązki. Zależy mi bardzo na pomarańczowych, bo pięknie wyglądają w słoikach.
W zeszłym roku miałam odmianę Sunburst z firmy Lobelia . Niestety wszystkie były ciemnozielone. Patisony wykorzystuję tak, jak cukinię. Uważam, że są od niej dużo smaczniejsze.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: pszczelarz5
Wygenerowano w 0.382 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum