TEMAT: FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 29 Kwi 2020 22:32 #706681

  • Armasza
  • Armasza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1648
  • Otrzymane dziękuję: 3552
Grażynko
mam od Ciebie fasolę Malinka. Wysoka rośnie?
Pozdrawiam cieplutko
Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Pestka


Zielone okna z estimeble.pl

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 29 Kwi 2020 23:45 #706685

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7736
Ja też ją mam od Grażynki... ;) Z drugiej strony opakowania jest karteczka "karłowa, na suche ziarno". :drink1:
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Armasza, Pestka

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 30 Kwi 2020 19:50 #706815

  • przemek1136
  • przemek1136's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2839
  • Otrzymane dziękuję: 11697
033-20.jpg


034-15.jpg

W ubiegłym roku pierwszy zbiór fasolki z tunelu miał miejsce 11 VI. Jest szansa, że w tym roku będę jadł świeżą fasolkę jeszcze wcześniej. Odmiana Sprinter.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): XYZ, Betula, Pestka, Kaskawel, Jaedda, Nimfa, aga, ewakatarzyna

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 01 Maj 2020 12:13 #706960

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15384
  • Otrzymane dziękuję: 50879
Nasiona fasoli szparagowej Złota Saxa w trakcie wykładania do kiełkowania. Otoczenie nasion perlitem daje im możliwość pobierania wody z każdego kierunku, a jednocześnie swobodny dostęp tlenu. Perlit zwilżony wodą przegotowaną lub z filtra Brita .Sygnałem wypuszczenia kiełków jest podnoszenie się powierzchni perlitu.


IMG_2236.jpg
Temat został zablokowany.

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 01 Maj 2020 18:20 #707025

  • Pestka
  • Pestka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1624
  • Otrzymane dziękuję: 8497
Armasza wrote:
Grażynko
mam od Ciebie fasolę Malinka. Wysoka rośnie?

Haniu uprawiałam Malinkę w ubiegłym roku po raz pierwszy.Jest to fasolka niska, z przeznaczeniem na suche ziarno. Nasionka dostałam od znajomej dość późno ,obiecałam że wysieję ,a że wszystko już miałam obsadzone i miejsca było niewiele ,to fasolka ta miejscówkę miała u mnie nieszczególną.Wyrosła tak na wysokość ok. 40 cm,krzaczki były zwarte,no i mimo byle jakiego miejsca to strąków zebrałam sporo.
W tym roku też ją będę uprawiać.
pozdrawiam Grażyna

Ogrodnictwo to ćwiczenie optymizmu.
Czasami jest triumfem nadziei nad doświadczeniem
(Marina Schinz)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Adasiowa, Marlenka, ewakatarzyna, Szczypiorek

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 03 Maj 2020 06:51 #707270

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15384
  • Otrzymane dziękuję: 50879
Po dwóch dobach kiełkowania w perlicie już jest materiał do wysiewu.


IMG_2239.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): XYZ, Marzenka, Krecik stary, podjadek, rychu44, Adasiowa, Armasza, Marlenka, Betula, Kaskawel, ewakatarzyna

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 03 Maj 2020 09:16 #707294

  • podjadek
  • podjadek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1269
  • Otrzymane dziękuję: 4734
Przykrywasz nasiona perlitem ? Czy tak jak na zdjęciu wyżej?
Piotr :)
Temat został zablokowany.

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 03 Maj 2020 09:17 #707295

  • XYZ
  • XYZ's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Błądzę we mgle...
  • Posty: 3740
  • Otrzymane dziękuję: 7401
Ziąb straszny, nawet nie smuci mnie fakt, że moja fasolka dopiero staruje:

P1010005-18.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, rychu44, Marlenka, Nimfa, ewakatarzyna, Szczypiorek

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 03 Maj 2020 12:46 #707343

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15384
  • Otrzymane dziękuję: 50879
podjadek wrote:
Przykrywasz nasiona perlitem ? Czy tak jak na zdjęciu wyżej?

Nasiona są w perlicie, czyli wyłożone na warstwę perlitu i przykryte perlitem. Całość odpowiednio zwilżona spryskiwaczem.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): podjadek, Adasiowa, Armasza, Marlenka, Nimfa, ewakatarzyna, Szczypiorek

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 03 Maj 2020 19:24 #707413

  • jurek49
  • jurek49's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 487
  • Otrzymane dziękuję: 2231
W dniu 30.04. wyłożyłem na ręcznik papierowy nasiona do kiełkowania : Sprinter 25 szt., Goldelfe 10 szt i Złota Saxa 25 szt. Po 2 dobach do doniczek przeniosłem 17 szt odm. Sprinter, 7 szt odm. Goldelfe i 4 szt Złota Saxa (nasiona 5 szt. z 2018 r. od Pomodoro). Natomiast z 20 szt Złotej Saxy nie wzeszło ani jedno nasionko a na opakowaniu jest "przydatne do 12.2021".
Dziś z nowego opakowania ("przydatne do 12.2022") wyłożyłem znów 20 szt nasion do kiełkowania Złotej Saxy.
Pozdrawiam Jurek
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, Adasiowa, Betula, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 05 Maj 2020 05:26 #707610

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15384
  • Otrzymane dziękuję: 50879
Człowiek się rano budzi i widzi takie piękne kolanka :rotfl1: . Złota Saxa. Niestety, wyjść wyszła szybko i musi być natychmiast eksmitowana na balkon , a tu prognozy na najbliższe dni niezbyt zachęcające.



kolankafasoli.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, bela, Marlenka, Betula, Kaskawel, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 05 Maj 2020 06:58 #707619

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Dorka! Robiłaś już rozsadę w multipalecie? Zdaje to egzamin? Nie są za płytkie? Fasola ma długi korzeń palowy. Ja robię w tutkach po papierze toaletowym i jak taką dwutygodniową wsadzam do ziemi to korzenie przerastają dołem.
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anaka, ewakatarzyna

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 05 Maj 2020 07:38 #707624

  • XYZ
  • XYZ's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Błądzę we mgle...
  • Posty: 3740
  • Otrzymane dziękuję: 7401
Bea - sprawdzimy! Chcę po zimnej Zośce wysadzać.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 05 Maj 2020 08:05 #707627

  • podjadek
  • podjadek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1269
  • Otrzymane dziękuję: 4734
Ciężko wyłazi z multiplety, po jogurtach się sprawdza, są dosyć wysokie i nie szkoda ewentualnie rozciąć.
Piotr :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 05 Maj 2020 12:43 #707666

  • badzia
  • badzia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 922
  • Otrzymane dziękuję: 2283
Ja rozsadę fasolki robię w pierścieniach 7 cm wys. Skrzynkę wykładam folią, sypię warstewkę ok. 0,5 cm ziemi i ustawiam puste pierścienie. Zapełniam ziemią i sadzę nasionka lokując je tak mniej więcej w połowie pierścienia.Tę metodę mam wypróbowaną. Dzisiaj podniosłam jeden pierścień, korzonki zaczynają wyłazić poza pierścień i dają nura w ziemię w skrzynce. Pierścienie nie kaleczą korzonków, są przez nie podnoszone do góry. Podlewam między pierścienie.Inne fasolki posadziłam w multipalecie, a ta stoi na styropianie, bo nie mam takiego rozmiaru podstawki, nie wiem jak tu będzie z korzonkami.Już widać je w dziurkach. Chyba całą multipaletę ulokuję w skrzynce z folią i ziemią.
Ostatnio zmieniany: 05 Maj 2020 13:13 przez badzia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Horti, Betula, ewakatarzyna

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 05 Maj 2020 13:11 #707672

  • badzia
  • badzia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 922
  • Otrzymane dziękuję: 2283
No, zrobiłam jako rzekłam. Ale powiem, że nie powtórzę tej metody. Multipalety za płytkie nie są, ale wiązka korzonków w jednym otworku... :woohoo:, przeciągać je przez ten otworek... :jeez: :hammer: Zostaję przy pierścieniach.
Ostatnio zmieniany: 05 Maj 2020 13:16 przez badzia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula, ewakatarzyna, Szczypiorek

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 05 Maj 2020 13:20 #707674

  • aga
  • aga's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 843
  • Otrzymane dziękuję: 4750
Rozsada fasolki tylko metodą " na rulonik".Bez podkiełkowywania po tygodniu mogłabym już zacząć wysadzanie.



20200505_131532.jpg


Ale jak trochę podrośnie - też będzie dobrze.Czysto,zajmuje mało miejsca i mało czasu. :bye:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula, pszczolka, Kaskawel, ewakatarzyna

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 05 Maj 2020 14:46 #707687

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Aga z jakiego papieru ten rulonik?
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.655 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum