TEMAT: FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 12 Maj 2020 12:25 #708868

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Na szczęście fasola rzadko choruje. Maskotkę kupiłam pierwszy raz. Wydaje mi się, że najlepiej posadzić na głębokość podobną jak w gruncie, u mnie około 3cm.
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, Nimfa, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 14 Maj 2020 19:39 #709279

  • przemek1136
  • przemek1136's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2842
  • Otrzymane dziękuję: 11724
Moja tunelowa fasolka rośnie.
009-83.jpg


010-82.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Iwona M, Miragoral, lucysia, Betula, Agusiak, pszczolka, magnes, Nimfa, ewakatarzyna

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 14 Maj 2020 19:46 #709283

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
Przemek ale dajesz po oczach tymi uprawami normalnie środek lata :)
Pozdrawiam
Aga
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Miragoral, anaka, ewakatarzyna

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 14 Maj 2020 20:57 #709295

  • brodus
  • brodus's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1175
  • Otrzymane dziękuję: 4820
U mnie coraz lepiej rośnie rozsada fasoli szparagowej tycznej :-)

IMG_20200514_124839.jpg


IMG_20200514_124831.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Miragoral, Betula, Agusiak, Kaskawel, Nimfa, anaka, ewakatarzyna

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 15 Maj 2020 15:47 #709380

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6901
  • Otrzymane dziękuję: 41840
Przygotowana fasolka szparagowa karłowa do wysadzenia.Jednak dziś tylko przymiarka a jutro pójdzie do gruntu.Jest to Furora Polana.

001-327.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Ostatnio zmieniany: 15 Maj 2020 15:49 przez Krecik stary. Powód: uzupełnienie
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Armasza, pouder, Betula, Agusiak, Kaskawel, Nimfa, aga, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 15 Maj 2020 17:00 #709388

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5028
  • Otrzymane dziękuję: 13134
A nie zmarźnie?
Ile fasolka wytrzymuje chłodu?
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pouder, anaka, ewakatarzyna

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 15 Maj 2020 17:45 #709390

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6901
  • Otrzymane dziękuję: 41840
Liczę na to,że nie zmarznie,bo u mnie nie zapowiadają już przymrozków.Muszę uciekać z roślinkami,bo nie mam gdzie je już dać.Dodatkowo mam remont balkonów i aktualnie są nie do użycia.Myślę,że jakoś dada radę. :bravo: :bravo: :bye: :bye:
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pouder, lucysia, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 15 Maj 2020 18:16 #709398

  • kuhara
  • kuhara's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 502
  • Otrzymane dziękuję: 1231
Krecik stary wrote:
Liczę na to,że nie zmarznie,bo u mnie nie zapowiadają już przymrozków.
Długoterminowa pogoda nic nie znaczy, ale ja póki co planuję wysadzić pomidory po 23 maja.
www.twojapogoda.pl/16dniowa-dla-rolnikow...laskie-sroda-slaska/
pogoda.interia.pl/prognoza-dlugoterminow...oda-slaska,cId,32701
Pozdrawiam, Krzysiek
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Lunka, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 15 Maj 2020 18:36 #709402

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6901
  • Otrzymane dziękuję: 41840
Jeśli zmarznie to po prostu wsadzę nasionka bezpośrednio do gruntu i najwyżej fasolka będzie później.Ja opieram się na tej mapie pogodowej:
www.wetter.com/wetter_aktuell/wettervorh...slaska/PL3085047.htm
www.niederschlagsradar.de/wettervorhersa...4558105&lon=16.60000
Pozdrawiam Józek!!
Ostatnio zmieniany: 15 Maj 2020 18:42 przez Krecik stary.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pouder, Betula, Agusiak, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 15 Maj 2020 20:42 #709423

  • przemek1136
  • przemek1136's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2842
  • Otrzymane dziękuję: 11724
Fasolka Sprinter rosnąca w tunelu zawiązuje pierwsze strąki.
001-162.jpg


002-151.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pouder, lucysia, Betula, Agusiak, Lunka, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 16 Maj 2020 08:31 #709463

  • kunegunda45
  • kunegunda45's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 34
  • Otrzymane dziękuję: 87
Witam uprawiał kto fasole Lime
Temat został zablokowany.

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 16 Maj 2020 10:51 #709480

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6901
  • Otrzymane dziękuję: 41840
Fasolka szparagowa dziś wysadzona do gruntu..Prognozy pogodowe się poprawiły.Wiem,że fasolka nie lubi przymrozków i takowych już nie ma być.Była hartowana na balkonie od momentu wzejścia.W sumie mam posadzone 24 pozycje,część po dwie fasolki i kilka pojedynczych.Nasiona były kupowane. :bravo: :bravo: :bye: :bye: :coffe: :coffe:

IMG_20200516_102320033.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, badzia, Bobej, Betula, Agusiak, Lunka, Nimfa, anaka, Barborka, ewakatarzyna, Szczypiorek

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 16 Maj 2020 12:05 #709492

  • badzia
  • badzia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 923
  • Otrzymane dziękuję: 2285
Ja bym posadziła gęściej i wszędzie po dwie. :laugh1: Ale ja już we krwi mam oszczędzanie miejsca .
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Lunka, anaka, ewakatarzyna

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 16 Maj 2020 13:03 #709495

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6901
  • Otrzymane dziękuję: 41840
Nie wszystkie nasionka mi wzeszły.Na 24 doniczki w 7 były fasolki pojedyncze.Nie wiem jak ona rośnie ,więc posadziłem tak jak swoją która rozrastała się bardziej w szerz.W rzędach są posadzone co ok.30 cm. :bravo: :bravo: :bye: :bye:
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): badzia, Betula, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 16 Maj 2020 15:27 #709516

  • badzia
  • badzia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 923
  • Otrzymane dziękuję: 2285
Tak też myślałam,że 30 cm. Gdy za rzadko się posadzi to się pokłada, gdy za gęsto to się słabo zapyla. A odmiany nieznane mogą spłatać figla, oj mogą.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Bobej, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 20 Maj 2020 09:03 #710167

  • Bobej
  • Bobej's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pozdrawiam cieplutko. Błażej
  • Posty: 2110
  • Otrzymane dziękuję: 7051
W tym roku po raz pierwszy planuje uprawiac fasole Brittle wax. I tu pojawiają się pytania.

Czy ktoś już uprawoał te odmiane? Chodzi mi tu głównie o wysiew, bo planuje ją siać wprost do gruntu dzisiaj lub najpóźniej w weekend.

Stąd pojawia się pytanie, czy lepiej wysiać ją w rzędowo czy gniazdowo. Jak się lepiej sprawdzi?
Pozdrawiam Błażej
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 23 Maj 2020 19:55 #710829

  • magnes
  • magnes's Avatar
  • Online
  • Expert Boarder
  • Posty: 158
  • Otrzymane dziękuję: 885
Ja swojej fasolki jeszcze długo nie skosztuję, za to ślimaki urządziły już sobie ucztę na młodych sadzonkach...

fasolka_uszkodzona.jpg


Z dużym prawdopodobieństwem jest to dzieło małych ślimaków bez skorupek. Poniżej zdjęcie podejrzanego zrobione akurat na rzodkiewce, ale z fasolki też ściągnęłam ich kilka. :pinch:

slimak.jpg


Na razie walczę bez użycia granulek, zwiększyliśmy ilość pułapek z 1 na 6, ale kończy mi się powoli cierpliwość. Poza fasolkami ucierpiały ogórki i sałaty oraz liście rzodkiewki (najmniejsza strata).

Agnieszka

Hiszpania, Andaluzja, strefa 10a
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula, anaka, ewakatarzyna

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 23 Maj 2020 20:57 #710839

  • przemek1136
  • przemek1136's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2842
  • Otrzymane dziękuję: 11724
006-112.jpg


016-64.jpg

Fasolka w tunelu teraz będzie miała więcej miejsca. Wyrwane buraczki na botwinkę, sałata i większość kapust i kalarep. Zrobię jej jeszcze podpory bo chce się pokładać.
012-84.jpg

U mnie ślimaki też stanowią poważny problem i między innymi dlatego na razie rozsada fasolki tycznej będzie rosła w tunelu a później posadzę ją w wiaderkach.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula, anaka, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.573 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum