TEMAT: Dyniowy straganik

Dyniowy straganik 07 Sty 2016 09:51 #422346

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5969
Emalio, Ty z racji swoich artystycznych talentów musisz mieć więcej miejsca na dyńki, 32 odmiany to imponujące plany :supr3: , ja jeszcze nie mam ostatecznej listy co wysieję w tym sezonie. U mnie też nienajlepszy czas a co za tym idzie NIC mi się nie chce, szycia mi się nazbierało a ja tak bardzo lubię maszynę :sick: Przeglądanie kcb przyprawiało mnie o palpitacje serca, wprost dyniowy zawrót głowy :jeez:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa


Zielone okna z estimeble.pl

Dyniowy straganik 08 Sty 2016 10:15 #422687

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64594
Dzięki współpracy z wątkiem pomidorowym i życzliwej pomocy Pomodoro ( Mietku - dziękuję !), zamieszczam przekopiowany z miłego sąsiedzkiego wątku wpis Mietka dotyczący uprawy i wymagań dyń - moim skromnym zdaniem tę bardzo ważną informację powinni przeczytać wszyscy miłośnicy naszego koronnego warzywa :)
Poniżej zamieszczam źródłowy wpis ...
( Wymagania dyń )

A tutaj link bezpośredni

Uprawa dyń

Moja lista tegorocznych dyniowych wysiewów nie jest jeszcze zamknięta, jednak ze względu na nieporównywalną do Waszej powierzchnię, będę musiała ograniczyć się do 6, najwyżej 7 odmian :cry3: ...

Spotkałam się z opinią, że niektóre odmiany dyń ozdobnych nadają się do celów kulinarnych w tym samym stopniu, co ich "normalne" kuzynki ;-), jednak powinny być zbierane w fazie młodocianej, ze stosunkowo miękką skórką. Jako że niektóre odmiany Acornów mogą sprawiać wrażenie ozdobnych, np. Table Queen, spieszę donieść, że spożywana na surowo, zamiast smaku kukurydzy przypominała kalarepkę, w dodatku gorzką. Czy dynie turbanowe mają podobną cechę ( goryczkę ) ? Być może, przyczyna takiego smaku tkwi w niewłaściwych warunkach uprawy ( mała ilość wody, niedobory składników pokarmowych , zbyt wczesny zbiór ) ...
pozdrawiam cieplutko :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia1704

Dyniowy straganik 11 Sty 2016 18:01 #424018

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64594
Dobry wieczór Dyniowym Ludzikom :)

Ponieważ 15 stycznia ( dzień kolejnej wysyłki nasion ) zbliża się wielkimi krokami, chciałabym przypomnieć listę osób oczekujących na dyniowe pestki; dotychczas przygotowałam zestawy nasion i koperty do:
- Basi ( Skorpion )
- Stasuni
- Danusi ( Tacca )
- Milam
- Agusi ( Agulec )
- Wandy


Przygotowania do wypełnienia zamówienia poczyniłam dla Romeczki, Violisi, Markity i Emalki :)

Jeśli ktokolwiek byłby chętny na dodatkowe niż zamówione wcześniej pesteczki, ma jeszcze czas do piątku :)

pozdrawiam cieplutko :bye:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Dyniowy straganik 11 Sty 2016 19:03 #424046

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Otworzyłam dziś tykwę i wyciągnęłam nasiona. Są gorszej jakości niż się spodziewałam., ale i tak z dziesięć kompletów wybiorę na straganik. Jest dużo pustych nasion.Musze poprzebierać. Pod koniec tygodnia będą gotowe,
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Dyniowy straganik 11 Sty 2016 19:22 #424056

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Och, widzę że przez internetowe braki ominęło mnie wiele atrakcji i teraz nie nadążam z czytaniem zaległości :huh: .
Dynie zachwyciły mnie dwa lata temu i zaczynałam od Hokkaido, teraz wiem że jest sporo ciekawszych odmian ale moje doświadczenia są skromniutkie. Biorę się więc za czytanie by nadrobić swoje braki :oops:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Dyniowy straganik 11 Sty 2016 19:28 #424058

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
A przede c wszystkim zgłoś się do Ani po nasiona, bo faktycznie Hokaido to mało Jedyną jej zaletą to, że jest wczesna, ale to za mało.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Dyniowy straganik 11 Sty 2016 19:34 #424063

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Najpierw muszę przebrnąć przez przekazaną tu przez Was wiedzę, bo tymczasem nie potrafię nic wybrać. Oprócz Hokkaido przetestowałam jeszcze piżmową i makaronową i jak na razie chyba piżmowej daję pierwszeństwo :)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Dyniowy straganik 11 Sty 2016 19:47 #424068

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64594
Wiesiku :kiss3: - trafiłaś nareszcie !!!
Czy wiesz, że ja do tej pory jestem pod wrażeniem Twoich przepisów z dynią w roli głównej z wątku "Dynie, cukinie ..." ?
Skoro znasz piżmową i makaronową, z z Hokkaido wyczarowałaś pyszności, to musisz, po prostu musisz wypróbować dynie z serii buttercup, np. Burgess Buttercup lub Australian Butter, a do faszerowania będę namawiać Cię na wszelkie Acorny, natomiast na zupy idealna będzie Rouge d"Etampes.

Myślę także, że Emalka i Nusia zareklamują inne odmiany - dziewczyny naprawdę mają i wiedzę, i doświadczenie ...

Przygotowałam kolejne zamówienia; kochane Straganiarki - na ukończeniu są zapasy dyniek bezłupinowych - ich ilość dramatycznie spadła !!! Podobnie ma się sprawa Rouge d"Etampes ...
Ktokolwiek ma w/w nasionka, bardzo proszę o podesłanie :hug:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku

Dyniowy straganik 11 Sty 2016 20:17 #424083

  • Jaga14
  • Jaga14's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 155
  • Otrzymane dziękuję: 89
Aniu,a czy ja czymś podpadłam :oops: Nie widzę siebie na liście :think:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Dyniowy straganik 11 Sty 2016 20:39 #424100

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64594
Jagusiu ... nie mów ... to z KIM korespondowałam na PW :supr3: ??? Albo KOMU wysłałam nasionka myśląc, że to Ciebie :supr3: ???
Tymczasem najmocniej Cię przepraszam - lecę sprawdzić...

Edit: masz pełne prawo mnie powiesić na suchej gałęzi :mad2: oczywiście koperta jest i czeka.
Potwierdzam zamówienie Jagusi:
biały dzik, piena lunge di napoli, butternut, buttercup, miranda, hokkaido i muskat.

Wybacz kochana, jednak PESEL robi swoje ;-)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 11 Sty 2016 20:57 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jaga14

Dyniowy straganik 11 Sty 2016 21:09 #424112

  • Jaga14
  • Jaga14's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 155
  • Otrzymane dziękuję: 89
Anulka,nic się nie stało :hug: Wieszać nie będę ;)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Dyniowy straganik 11 Sty 2016 21:13 #424115

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Jeszcze nie doczytałam jakie warunki powinnam spełnić, ale proszę Cię Aniu o zarezerwowanie kilku nasionek polecanych przez Ciebie odmian:)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Dyniowy straganik 11 Sty 2016 21:15 #424117

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64594
Jagusia ..dziękuję .... a już żegnałam się z najbliższymi .... :jeez:
Jeszcze raz przepraszam. Jednak Bazarek i WOŚP wprowadziły spore emocje, no i ... na efekty nie trzeba było długo czekać. Bardzo się cieszę, że sytuacja SIĘ wyjaśniła :kiss3:

Wiesiku :) Twoje życzenie jest dla mnie powodem do :dance: Już zapisuję ... bardzo miło powitać nową Straganiarkę !
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 11 Sty 2016 21:18 przez Adasiowa. Powód: uzupełnienie wpisu
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku

Dyniowy straganik 11 Sty 2016 21:27 #424122

  • Jaga14
  • Jaga14's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 155
  • Otrzymane dziękuję: 89
Aniu kochana...niemożliwa jesteś :rotfl1:
Ja jak tu docieram,to jestem tak padnięta że nie zawsze rozumiem co czytam :jeez: Myślałam,że coś przegapiłam albo niegrzeczna byłam ...czy coś. Pozdrawiam całą Dyniową Rodzinkę :hug:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Gosia1704

Dyniowy straganik 11 Sty 2016 21:48 #424139

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Zrobiłam parę jeszcze ( dokładnie 5) torebek Mirandy i to już koniec. Niestety zjadłam za dużo :oops:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Dyniowy straganik 12 Sty 2016 19:58 #424464

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64594
Emalko :) dziękuję bardzo za wsparcie; w najgorszym wypadku będę rozdzielać wśród chętnych po 2-3 nasionka, a sobie zostawię jedno jedyne ;-)

Ze względów wysyłki paczki z Bazarku do naszej Violisi, zapakowałam także zamówione przez Violę dyniowe nasiona, tak więc akurat ta wysyłka odbędzie się wcześniej, tzn. jutro.
Pozostałe kopertki trafią na pocztę w piątek, 15 stycznia - czekam jeszcze na Markitę - Martusiu - oprócz odmiany bezłupinowej, co mogę jeszcze dla Ciebie zapakować ?
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Dyniowy straganik 12 Sty 2016 20:06 #424469

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Odniosę się do jednej z Twoich podpowiedzi ;) , poproszę Burgess Buttercup, Rouge d'Etampes i jakiegoś Acorna, którego polecasz :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Dyniowy straganik 12 Sty 2016 20:15 #424481

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64594
Zapisane Martusiu - dziękuję za szybki odzew! Paczka z Bazarku jutro wędruje na pocztę :happy:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): r-xxta


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.627 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum