TEMAT: Pomidory 2016 - jak się sprawują w naszej uprawie

Pomidory 2016 - jak się sprawują w naszej uprawie 22 Sie 2016 17:00 #497979

  • besia
  • besia's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 118
  • Otrzymane dziękuję: 333
Cherokee Green Pear
Studio_20160822_170600-2.jpg
Załączniki:
Pozdrawiam , Beata .
Ostatnio zmieniany: 22 Sie 2016 17:05 przez besia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Trixi, mymysteryy


Zielone okna z estimeble.pl

Pomidory 2016 - jak się sprawują w naszej uprawie 22 Sie 2016 17:44 #497987

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4664
  • Otrzymane dziękuję: 17044
Besiu
Ten pomidorek świetnie się sprawdza w długim przechowaniu. W zimne, jesienne wieczory można nim się delektować jakby prosto z krzaka. Ostatnie jadłam w okolicy Bożego Narodzenia. Trochę żałuję, że w tym roku go nie wsiałam.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): besia

Pomidory 2016 - jak się sprawują w naszej uprawie 22 Sie 2016 18:57 #498002

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
Costoluto Fiorentino

Jeden z moich najsilniej rosnących krzaków, jako rozsada nie sprawiał żadnych problemów, natomiast bardzo długo grymasił po przesadzeniu do gruntu - leniwie wiązał kwiaty, a potem owoce. W znacznym stopniu pomogły opryski Borasolem, oraz większa ilość zasilenia azotowego, ponieważ po tych zabiegach doczekałam się całkiem przyzwoitego - jak dla mnie - plonu. Silny, zdrowy i widowiskowy pomidorek, pierwszy owoc dojrzał tydzień temu i od razu zawojował smakiem :) Pyszny, orzeźwiający, soczysty i słodkawy, pachnący prawdziwie pomidorowo i na razie to nasz nr 1 wśród czerwonych, bo absolutnym hitem nadal jest Malachitowa Szkatułka.
Costoluto zostaje z nami :)





Cosmonaut Volkov

Podejrzewam, że osoby uprawiające Zolotyje Kupola mają te same skojarzenia: krzaczek zdechlaczek ;-) tzn. u mnie do dzisiaj wygląda, jakby za chwilę miał odejść do Krainy Szczęśliwego Pomidora .... chudziutki, listeczki wąskie i wiecznie "łódeczkowate", rachityczna łodyga. Nawet jako rozsada wykazywał typowe cechy, jak mawiają fachowcy, generatywne ;-) Pomimo to dzielnie stawiał czoła pogodzie ( zimno, mokro, pochmurno ), ładnie wiązał owoce i w ubiegłym tygodniu dojrzał pierwszy, najmniejszy owoc. Smakiem chwilowo nie zachwycił, ale poczekam na kolejne, większe i dorodniejsze okazy. Nieco "suchy", mało pomidorowy, niezbyt wyrazisty. Pozostali bracia są dwukrotnie więksi...





Oslinyje Ushi

Przyznam, że to najbardziej oczekiwana przeze mnie odmiana; bardzo silnie rosnąca, o nietypowych liściach przypominających ośle uszy, wiecznie poskręcanych na osi ogonka, nie sprawiająca żadnych kłopotów w uprawie. Jak to u mnie bywa, z jednego krzaka plon nie duży, bo 5 owoców, ale sporych. Pomidor raczej późniejszy, pierwszy dojrzał kilka dni temu i ważył 353 g.
No i trochę mnie rozczarował .... pomijam puste przestrzenie wewnątrz ( mnie to nie przeszkadza ), oraz mało soczystego miąższu, ale smak i zapach znacząco odbiega od moich wyobrażeń "babcinego" pomidora. Być może kolejne owoce powiedzą coś więcej o odmianie, bo tymczasem oceniam go - smakowo - bardzo przeciętnie.



Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, Krecik stary, Terri, besia, mymysteryy, otojolka, Zbyszko46, rozalia, Marysia80, Biotit, Edyta D

Pomidory 2016 - jak się sprawują w naszej uprawie 22 Sie 2016 20:50 #498039

  • pouder
  • pouder's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1042
  • Otrzymane dziękuję: 2609
Beatko masz rację to literówka z Prune V. dobrze,że poprawiłaś. Aniu u mnie Oslinyje Ushi krzaczek taki jak u Ciebie ale owoc nie ma pustych miejsc, sam miąższ, w smaku dobry choć nie było łał...
pozdrawiam Karina
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): besia

Pomidory 2016 - jak się sprawują w naszej uprawie 22 Sie 2016 21:19 #498045

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
Karinko, o tych dziurach w miąższu pisała wcześniej Jola tutaj, opisując je jako pufiness i sądzę, że coś takiego ma miejsce u mojego Oślego Ucha. Niemniej, czymkolwiek by to nie było, i tak jestem szczęśliwa z taaakiego okazu :) Szczerze mówiąc, macanie tego pomidora jeszcze na krzaku dawało podstawy do pewnych niedoskonałości owocu, ale już pozostałe pomidorki badane metodą "na macanta" były twarde. Zobaczymy, co przyszłość przyniesie ....
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): besia, otojolka

Pomidory 2016 - jak się sprawują w naszej uprawie 22 Sie 2016 21:58 #498057

  • pouder
  • pouder's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1042
  • Otrzymane dziękuję: 2609
Aniu oby ładną pogodę, wtedy pomidorki dojrzeją i będzie co degustować.
pozdrawiam Karina
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): besia, Adasiowa

Pomidory 2016 - jak się sprawują w naszej uprawie 23 Sie 2016 15:02 #498172

  • Marianna
  • Marianna's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 151
  • Otrzymane dziękuję: 281
W tym roku moim okryciem smakowym jest pomidor Goldie. Duży, żółty befsztyk. W smaku przypomina trochę legutkowego Red Peara (to moja ulubiona odmiana), jest bardzo słodki, łagodny w smaku ale ma jakby lekko owocową nutę. U mnie z pewnością zostanie.
Co do uprawy trudno mi wyrokować, bo ten rok jest u mnie wyjątkowo trudny z powodu pogodny i szalejącej zz.
Pomidor jest wysoki, raczej generatywny, u mnie (w gruncie) mają po 2 grona, po dwa-trzy duże pomidory w gronie, 3 i 4 grono owszem było zawiązane ale je ogłowiłam bo nie było szansy na to żeby dorosły i dojrzały.
Zdjęcia w przekroju nie zdążyłam zrobić bo degustacja zamieniła się w pożarcie :)

IMG_20160821_150948.jpg

IMG_20160729_105400.jpg
Temat został zablokowany.

Pomidory 2016 - jak się sprawują w naszej uprawie 27 Sie 2016 21:20 #498887

  • Armasza
  • Armasza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1648
  • Otrzymane dziękuję: 3560
Proszę o pomoc. Mam niby dwa krzaki pomidora Anna Russian. Krzaki solidne, zdrowe, ładnie owocują, ale jeden krzak ma owoce bardziej podłużne, drugi okrągłe. Mam nadzieję, że na zdjęciach to widać. Według opisów owoce powinny być: "Czerwone, sercowate" i "w typie Bawole Serce". Obiecałam zebrać nasiona, a nie wiem z którego krzaka. W tej chwili owoce są bardziej już do siebie podobne, ale na pierwszych, największych, różnica była bardzo widoczna. W internecie również znalazłam na zdjęciach oba kształty.

IMG_1292.jpg


IMG_1294.jpg
Pozdrawiam cieplutko
Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, otojolka

Pomidory 2016 - jak się sprawują w naszej uprawie 29 Sie 2016 21:25 #499353

  • Armasza
  • Armasza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1648
  • Otrzymane dziękuję: 3560
Kolejny pomidorek. Czudo Ziemli- rosyjska odmiana o malinowych owocach. Długo nie doceniany, rósł właściwie w cieniu, miał niewiele owoców, nie sprawiał żadnych kłopotów, żadnych niedoborów, ZZ właściwie go ominęła. No i nagle okazało się, że owoce dojrzały, są fajne, malinowe, słodkie. Nie jest ich bardzo dużo (krzak luksusów nie miał), ale wszystkie wielkie i wyrównane. Piszą, że pod folią lepiej plonuje i że owoce "wyróżniają się delikatesowym, subtelnym słodkim smakiem z lekko kwaskowatą nutą". Nie wiem jak Wy, ale ja czuję przesyt i smaki pomidorów mi się zlały, ale ten jest OK

IMG_1295.jpg


IMG_1298.jpg

.
Pozdrawiam cieplutko
Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Terri, Adasiowa, whitedame, otojolka, Zbyszko46, rozalia

Pomidory 2016 - jak się sprawują w naszej uprawie 30 Sie 2016 00:31 #499412

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5029
  • Otrzymane dziękuję: 13138
Uwielbiam żółte pomidory.

Great White
Pomidor średniej wielkości,mała piętka.Smak jak dla mnie pomidorowy,może trochę kwaskowaty.Na pewno zostanie na drugi rok.



Yellow Brandywine
Pomidorek z tych większych,mała piętka.Bardzo smaczny,uwielbiam go za pomarańczowy kolor.Zostaje na drugi rok.Pomidorek rośnie w tunelu.Jedyny minus że kiepsko wiąże.Jeden owoc w gronie.



Aussie
Mój faworyt w tunelu.Na zdjęciu ma kolor wpadający w zielonkawy.Jakaś mutacja musiała się trafić bo wszystkie inne krzaki były z pomidorami o malinowym kolorze.Duży ,pyszny.Z tego krążka nie zbierałam nasion,tylko z tych odpowiadających opisowi,ale nie,mam innego zdjęcia.



Arkansas Marwel
Pomidorek w skrzynce żółty z czerwonym czubkiem.Pyszny choć piętka duża.W przyszłym roku spróbuje w gruncie.Może nie lubi upałów.
Health Kick
Pomidorek w wiaderku podłużny,mniejszy bo ten z spod spodu dłuższy to Opalka.Mało wody,dobry na przeciery i do suszenia.Jadłam na surowo,smaczny.




Pineaple Green
Przepyszny.Zdarzają się duże i mniejsze okazy.Uprawiam w gruncie.Na pewno zostanie na stałe.

docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, Krecik stary, Adasiowa, Emalia112, Trixi, mymysteryy, whitedame, otojolka, Florka

Pomidory 2016 - jak się sprawują w naszej uprawie 30 Sie 2016 10:43 #499442

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5029
  • Otrzymane dziękuję: 13138
Severyuga
Pomidorek w kształcie serca,malinowy .Na zdjęciu jeszcze niedojrzały.Pyszny soczysty.



Gogosha
Także malinowy.Ma lekko zielone żebrowanie od ogonka.Bardzo smaczny,zostaje.

docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Ostatnio zmieniany: 30 Sie 2016 10:45 przez lucysia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Trixi, whitedame, rozalia, Marysia80

Pomidory 2016 - jak się sprawują w naszej uprawie 30 Sie 2016 12:01 #499448

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5029
  • Otrzymane dziękuję: 13138
Jeszcze chciałam dodać,ale edycja niemozliwa.
Health Kick to pomidorek samokończący,ładnie plonuje.Pełno wilków,ale nie za gęsto.Dopiero teraz w tunelu wykazuje jakieś braki.Pewnie magnezu bo ma zółte plamki,albo liście mu się zestarzały.Po za tym nie chorował.

W gruncie tylko Opalka i Gregoris Altai łapała alterniarnozę i jakieś nn koktajlówki.
Pineaple Green miała na jednym krzaczku braki wapnia
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, otojolka

Pomidory 2016 - jak się sprawują w naszej uprawie 30 Sie 2016 12:35 #499451

  • otojolka
  • otojolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2649
  • Otrzymane dziękuję: 3765
lucysiu. Dzięki Ci dobra kobieto, że takie cuda i tak skrupulatnie nam pokazujesz.
Ja też uwielbiam żółte i pomarańczowe pomidory. W przyszłym roku będzie więcej.
Pozdrawiam. Jolka.
Ostatnio zmieniany: 30 Sie 2016 12:37 przez otojolka.
Temat został zablokowany.

Pomidory 2016 - jak się sprawują w naszej uprawie 30 Sie 2016 15:44 #499459

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5029
  • Otrzymane dziękuję: 13138
A proszę bardzo :lol:
Dzisiaj zebrałam miskę 6l.koktajlówki czerwonej nn.Ale nic o niej nie będę pisać bo to nn od sąsiadki.Słodkawa i sama się wysiewa.
Za to będzie pomidorek kiszony.A nie wiedziałam co zrobić.Poszukałam na forum i znalazłam na nie sposób.Ciekawa jestem jak będzie smakował.
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Temat został zablokowany.

Pomidory 2016 - jak się sprawują w naszej uprawie 30 Sie 2016 16:11 #499461

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Same kiszone pomidory to tak średnio mi smakują sa za kwaśne. ale sosy najlepiej ostre na ich bazie są wyśmienite. tu masz przepis forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/4...a-rodem?limitstart=0
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): lucysia

Pomidory 2016 - jak się sprawują w naszej uprawie 30 Sie 2016 20:01 #499472

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4664
  • Otrzymane dziękuję: 17044
Moje dwa pewniaki, godne polecenia, serca pomarańczowe i różowe, Sybirskij Velikan Rozovyi i Orange Strawberry. Mam je i w tunelu i w gruncie. W gruncie krępe, mocne krzaki oblepione gronami zróżnicowanych ale raczej sporych serc. W tunelu bardzo wysokie, mocne, zawiązały po 6 gron, spore zróżnicowanie wielkości owoców w gronie, dużo dłuższe międzywęźla niż w gruncie. W smaku,jak dla mnie pyszne, słodko kwaskowe a OS ma taki specyficzny owocowy aromat, sam miąższ, nasion mało.
DSC05376.jpg

DSC05258.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Terri, Kozak, Adasiowa, Trixi, Armasza, otojolka, rozalia, Marysia80, pouder, lucysia

Pomidory 2016 - jak się sprawują w naszej uprawie 30 Sie 2016 21:07 #499481

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Mam miejsce tylko na 60 krzaków, a ochotę już na setkę odmian :happy: :happy: Pomarańczowy truskawkowy bardzo mi się podoba i prawie bielutki, który pokazała Lucysia :happy: :happy: I jeszcze Goldie - befsztyk Marianny jest piękny :bravo: Oj, nie miała baba kłopotu i tutaj zajrzała :jeez:
Ostatnio zmieniany: 30 Sie 2016 21:58 przez Hiacynta.
Temat został zablokowany.

Pomidory 2016 - jak się sprawują w naszej uprawie 30 Sie 2016 22:01 #499490

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5029
  • Otrzymane dziękuję: 13138
Skądś to znam :lol:
Jak czytam to coraz więcej chciałabym widzieć u siebie na talerzu ;)A warzywnika nie poszerzę.
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Ostatnio zmieniany: 30 Sie 2016 22:05 przez lucysia.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.366 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum