TEMAT: Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie - 2012-2016

<D> Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie 01 Lip 2016 10:18 #486384

  • otojolka
  • otojolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2649
  • Otrzymane dziękuję: 3765
U mnie w zeszłym roku weszła zaraza, były pojedyncze zmiany. Oberwałam liście, spryskałam nieco wyższym stężeniem KSM i przyszło ciepełko. Do końca sezonu zaraza już się nie pokazała. A też już miałam po Mildex lecieć.
Pozdrawiam. Jolka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): besia, mymysteryy


Zielone okna z estimeble.pl

<D> Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie 01 Lip 2016 10:26 #486388

  • mymysteryy
  • mymysteryy's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2144
  • Otrzymane dziękuję: 8837
No własnie tak kombinuję, żeby tego Mildexu jednak nie ruszać na razie (leży sobie w szafce od dwóch lat i może by jeszcze tam sobie poleżał ;) ) Tylko jeśli nie on, to co? KSM? IF? Dziś ma być gorąco co też trochę mnie uspokaja i mam nadzieję, że upraży ZZ :mad2:
Pozdrawiam,
Kasia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, besia, Marysia80

<D> Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie 01 Lip 2016 10:56 #486396

  • mymysteryy
  • mymysteryy's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2144
  • Otrzymane dziękuję: 8837
No to po robocie. Zainfekowane fragmenty liści usunięte. Na ok. 170 krzaczków zmiany były tylko na kilkunastu krzaczkach (po 2-3 zmiany na listkach), więc nie jest tak źle .... póki co. :oops:
Oprysk zrobię chyba dopiero wieczorem, bo słońce wyszło i by mi je popaliło.
Pomodoro czym radzisz popryskać?
Pozdrawiam,
Kasia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, besia

<D> Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie 01 Lip 2016 11:16 #486401

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
U mnie dziś pójdzie IF, na ogórkach widzę pierwsze objawy mączniaka rzekomego. Jakoś tak logiczne wydaje mi się, że jak sa już objawy to najbardziej na miejscu będzie wtedy IF.Ja przy ostatnim pryskaniu PW zapomniałam o ogórkach i mam za swoje. Ponieważ będę miała opryskiwacz napełniony IF to i pomidory też opryskam.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): besia, mymysteryy, Marysia80

<D> Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie 01 Lip 2016 12:05 #486412

  • besia
  • besia's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 118
  • Otrzymane dziękuję: 333
Kasiu

ZZ pojawiła Ci się na pomidorkach w odkrytym gruncie , czy pod daszkami ?

Dzisiaj dokładnie obejrzę swoje , wczorajszy dzień przeleciał tak szybko , że nawet do pomidoów nie zajrzałam . Dziś z rana podlałam tylko te w donicach i niczego złego na liściach nie zaważyłam . Komunikaty u mnie oczywiście aktywne , opryski HT i PW też nabieżąco . Przy tegorocznych hecach z pomidorkami jeszcze mi tylko brakuje wizyty wątpliwej Królowej . :evil:
Pozdrawiam , Beata .
Ostatnio zmieniany: 01 Lip 2016 12:07 przez besia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, mymysteryy, Marysia80

<D> Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie 01 Lip 2016 12:18 #486414

  • mymysteryy
  • mymysteryy's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2144
  • Otrzymane dziękuję: 8837
Beatko zmiany tylko na tych w odkrytym gruncie i to tylko na jednej z trzech grządek (bardziej zacienionej). Zrywając listki ze zmianami zauważyłam w kilku przypadkach kroplę pod liściem i dokładnie w miejscu tej kropli zmianę w górnej części liścia. Wiem, że Ameryki nie odkrywam, bo wiadomo, że zarodniki ZZ potrzebują środowiska wodnego do kiełkowania, ale chyba następnym razem po deszczu będę suszarką do włosów suszyć krzaczki pomidorowe. :happy: ;)
Pozdrawiam,
Kasia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, besia, Marysia80

<D> Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie 01 Lip 2016 12:22 #486415

  • kurjan
  • kurjan's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 955
  • Otrzymane dziękuję: 1436
Pierwszy raz w tym roku posadziłem kilka pomidorów Malinowy Rodeo-niski.Z informacji na opakowaniu wynika,że jest on samokończący nie wymaga cięcia i palikowania,owoce duże kształtu sercowego.Może ktoś miał te pomidory,jak je więc prowadzić,bo u mnie powstał gąszcz.poniżej kilka zdjęć tych pomidorów.Część łodyg leży na ziemi.

IMG_3277.jpg


IMG_3279.jpg


IMG_3278.jpg


IMG_3280.jpg


IMG_3281-2.jpg
Ostatnio zmieniany: 01 Lip 2016 12:29 przez kurjan.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, Krecik stary, Terri, grzesiek59, Jan4, Kaja, Zbyszko46, Marysia80, patrycja, Maniaa

<D> Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie 01 Lip 2016 12:45 #486423

  • besia
  • besia's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 118
  • Otrzymane dziękuję: 333
Kasiu

Myślę , że Twoje zdjęcia i spostrzeżnia pomogą niejednemu forumowiczowi rozpoznać , że z wizytą zbliża się ZZ .
Mnie na pewno . :search:

Pomysł z suszarką bardzo dobry , trzeba tylko pamiętać by nastawić chłodny strumień powietrza . :rotfl1:
Pozdrawiam , Beata .
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, mymysteryy, Marysia80

<D> Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie 01 Lip 2016 13:32 #486430

  • Edyta D
  • Edyta D's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 522
  • Otrzymane dziękuję: 767
Czy to jest bakteryjna cętkowatość pomidora? Mam coś takiego na dwóch krzakach i nie wiem czy robic oprysk miedzianem czy już nie uratuje tych krzaków i je wyrzucić?

IMG_20160701_130647.jpg


IMG_20160701_130846.jpg
Ostatnio zmieniany: 01 Lip 2016 13:33 przez Edyta D.
Temat został zablokowany.

<D> Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie 01 Lip 2016 17:22 #486492

  • Marysia80
  • Marysia80's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 719
  • Otrzymane dziękuję: 1566
Jolka, mam obok siebie posadzone dwa krzaki Bush Beefsteak. Ten po prawej jest od Ciebie. On chyba trochę udaje Busha. To chyba coś wysokiego ;)

DSC_0376.jpg

Kurjan, nie mam pojęcia, po co producenci piszą bzdury typu: "nie wymaga palikowania". Taki pęd leżący na wilgotnej ziemi aż się prosi o jakieś choróbsko. Na zdjęciu, które wstawiłam są pomidory samokończące. Można je puszczać na żywioł i nic nie obrywać, ale po co zagęszczać niepotrzebnie krzak (wilgoć, słaba wentylacja, choroby, zdrobniałe owoce ze słabszych pędów). Ogólnie rzecz biorąc zalecane jest prowadzenie samokończących na 4-5 pędów. Ja też tak planowałam, ale później trochę szkoda mi oberwać jak wyrośnie solidny badyl :)Pęd główny przywiązuję do tyczki. Wokół każdego z pozostałych owijam sznurek, którego koniec mocuję u góry pręta.
Edyto, jeśli plamki występują tylko na liściach, to nie jest to choroba bakteryjna. Chyba, że jeszcze ich nie ma gdzie indziej. Czy te plamki mają jasną obwódkę?
Pozdrawiam, Ania.
Ostatnio zmieniany: 01 Lip 2016 17:51 przez Marysia80.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kurjan, besia, otojolka, Edyta D

<D> Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie 01 Lip 2016 17:50 #486497

  • Marysia80
  • Marysia80's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 719
  • Otrzymane dziękuję: 1566
W szklarni zaczęły się wybawiać:

DSC_0377.jpg

K131


DSC_0378.jpg

K191 F2 zaniedbałam podlewanie i popękał :oops:


DSC_0379.jpg

K37


DSC_0380.jpg

Pink King
Pozdrawiam, Ania.
Ostatnio zmieniany: 01 Lip 2016 17:53 przez Marysia80.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, Krecik stary, Terri, besia, Adasiowa, otojolka, Zbyszko46, rozalia, iwcia55, Edyta D, Zoja

<D> Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie 01 Lip 2016 18:13 #486501

  • chudziak
  • chudziak's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 153
  • Otrzymane dziękuję: 176
Mam pytanie a'propos roztworu do fertygacji opartego na fosforanie dipotasowym i azofosce . Jeśli chcę zrobić oprysk to jakie stężenie roztworu użyć ??
Temat został zablokowany.

<D> Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie 01 Lip 2016 19:06 #486506

  • Kaja
  • Kaja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1852
  • Otrzymane dziękuję: 6179
Kurjan.
Ja mam Malinowego Rodeo w gruncie i na balkonie.Oba krzaki wielkie,ale na balkonie jest słabo z owocami.
Na działce oberwałam te liście,które leżały na ziemi, a pędy poprzywiązywałam gdzie się dało.
Ela 151 bardzo polecała tą odmianę i pisała,że jest bezproblemowy.Widocznie nie obrywała,ale może ma piaszczysta glebę która szybko wysycha.Poszukaj może pisała coś więcej.Ja na mojej glinie musiałam zrobić trochę przewiewu.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kurjan

<D> Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie 01 Lip 2016 19:54 #486514

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15399
  • Otrzymane dziękuję: 51027
mymysteryy wrote:
Pomodoro czym radzisz popryskać?

Hm...Sytuacja się komplikuje. W nocy z soboty na niedzielę będzie przechodził front z opadami. Wypadałoby zrobić z wyprzedzeniem oprysk, ale kiedy ?. Z rana zapewne liście będą mokre albo od rosy,albo z powodu gutacji . W południe będzie lutować słońce, wieczorem będzie za późno. Najwcześniej będzie można zrobić oprysk w poniedziałek wieczorem. Decyzję więc trzeba będzie podjąć w poniedziałek a czym zależy od oceny postępu choroby.
Na wstępie wątku o ochronie prosiłem, by śledzić mapę opadów i odpowiednio planować opryski w gruncie.

A swoją drogą to dziwne. Od Ciebie do mnie jest rzut beretem, a moje pomidory są zdrowsze niż w ub. roku o tej porze. Miałem jutro robić kolejny planowy oprysk, ale właśnie ze względu na prognozę pogody musiałem zrobić oprysk dziś.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kuhara, kurjan, besia, mymysteryy

<D> Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie 01 Lip 2016 20:13 #486518

  • Jan4
  • Jan4's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5545
  • Otrzymane dziękuję: 12712
Moje pomidory po opryskach PW (4 ml/l) zdrowe w tunelu mimo, że u sąsiada obok (10 m) na liściach ziemniaków pokazała się ZZ. Zebrałem już 5 pomidorków.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kurjan

<D> Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie 01 Lip 2016 20:16 #486522

  • pouder
  • pouder's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1042
  • Otrzymane dziękuję: 2609
Opryskałam wczoraj pomidory PW z saletrą potasową i krochmalem. po oprysku zorientowałam się, że nie dodałam KSM, :club2: co robić, ma od jutra przez 2 dni padać.
pozdrawiam Karina
Temat został zablokowany.

<D> Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie 01 Lip 2016 20:50 #486531

  • mymysteryy
  • mymysteryy's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2144
  • Otrzymane dziękuję: 8837
Pomodoro do wczoraj też wyglądały idealnie i tak sobie właśnie myślałam, ze wyjątkowo zdrowe .... zapeszyłam chyba tymi myślami. :hammer:
No ale nie czas rozpaczać, tylko trzeba działać. Nie było mnie cały dzień, ale zrobiłam przed chwilą obchód i nie znalazłam ani jednej kolejnej zmiany.
Co do oprysku, to myślę, że dam radę jutro rano go zrobić między czasem kiedy już obeschną z rosy, a zanim słońce zacznie na nie świecić, bo są w takim miejscu, że do południa są przez jakiś czas w cieniu. (na innej grządce odwrotna sytuacja, tzn. będą w cieniu popołudniu, więc też powinnam zdążyć przed deszczem).
Jeśli jutro nie będzie kolejnych zmian, to nastawić się na oprysk IF?
Pozdrawiam,
Kasia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary

<D> Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie 01 Lip 2016 21:45 #486554

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15399
  • Otrzymane dziękuję: 51027
Jeśli masz, to IF + KSM .
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, mymysteryy, Zbyszko46, pouder, patrycja


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.799 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum