TEMAT: Wszystko o uprawie w foliaku - wady i zalety szklarni, tunelu foliowego

Wszystko o uprawie w foliaku - wady i zalety szklarni, tunelu foliowego 09 Sty 2014 16:58 #213825

  • leszek0921
  • leszek0921's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 950
  • Otrzymane dziękuję: 4443
Mam w planie założyć tunel foliowy taki ok .4-6 met dł. ok 3 met szeroki. Czy macie jakieś doświadczenia z tunelami które są na rynku
i które są godne polecenia lub nie i dlaczego .Z góry dziękuję za informację. :thanks:


Zielone okna z estimeble.pl

Wszystko o uprawie w foliaku - wady i zalety szklarni, tunelu foliowego 09 Sty 2014 17:16 #213827

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Leszku, zerknij do tematu:

forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/5...oliowym?limitstart=0

Forumowicze pokazali w nim, jak tanim kosztem i prosto można tunel foliowy zrobić samodzielnie :)

Wszystko o uprawie w foliaku - wady i zalety szklarni, tunelu foliowego 05 Mar 2014 12:29 #231103

  • Tomek_W98
  • Tomek_W98's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 2
  • Otrzymane dziękuję: 3
No ja niestety nie miałem czasu na zrobienie tunelu własnoręcznie mimo, że bardzo chciałem, więc byłem zmuszony kupić go w sklepie, i tutaj też nie miałem czasu na łażenie po sklepach to znalazłem sklep internetowy , w którym kupiłem swój tunel, jestem z niego zadowolony, wszystko ładnie się dało poskładać i nie zajęło mi to dużo czasu. Pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniany: 05 Mar 2014 18:16 przez Hiacynta. Powód: usunięcie spamerskiego linku
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, leszek0921, kurjan

Wszystko o uprawie w foliaku - wady i zalety szklarni, tunelu foliowego 16 Mar 2014 19:24 #234326

  • mic44
  • mic44's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 44
  • Otrzymane dziękuję: 35
Jak sprawują się tunele z Lemaru z plastikowymi rurkami???

Wszystko o uprawie w foliaku - wady i zalety szklarni, tunelu foliowego 16 Mar 2014 19:35 #234334

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6902
  • Otrzymane dziękuję: 41862
Nie wiem czy nas stąd nie pogonią,uważam jednak,że pytanie nie może pozostać bez odpowiedzi.
Taki namiot używam od 4 lat.Nigdy nie miałem żadnych problemów tak z konstrukcją jak i folią.
Natomiast nie wiem jak zachowa się przy przenoszeniu w następnym roku.Dodam,że na zimę folię zdejmuję z jednej strony, zwijam w rulon przy drugim boku i okrywam ciemną folią.Myślę,że za tydzień
folię rozłożę na konstrukcji. :bravo:
Pozdrawiam Józek!!
Za tę wiadomość podziękował(a): mic44

Wszystko o uprawie w foliaku - wady i zalety szklarni, tunelu foliowego 16 Mar 2014 20:01 #234353

  • mic44
  • mic44's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 44
  • Otrzymane dziękuję: 35
Dziękuję za odpowiedź, a powiedz mi jeszcze czy do ziemi mocujesz go tylko tymi szpilkami z kompletu czy masz coś dodatkowego?
Ostatnio zmieniany: 16 Mar 2014 20:02 przez mic44. Powód: literówka
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary

Wszystko o uprawie w foliaku - wady i zalety szklarni, tunelu foliowego 16 Mar 2014 20:08 #234360

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6902
  • Otrzymane dziękuję: 41862
Gdzieś wyżej chyba pisałem.Tak dodatkowo w czterech rogach wbiłem dość spore kotwy z grubego drutu
żebrowanego.Od strony zachodniej,bo tak najwięcej u mnie wieje i porywa,dałem na rogach połówki
krawężnika drogowego.A szpilkami nie bawię się,są po prostu za "chude" na nasze tornadka. :drink1:
Pozdrawiam Józek!!
Ostatnio zmieniany: 16 Mar 2014 20:09 przez Krecik stary.
Za tę wiadomość podziękował(a): mic44

Wszystko o uprawie w foliaku - wady i zalety szklarni, tunelu foliowego 03 Kwi 2014 19:34 #240077

  • mic44
  • mic44's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 44
  • Otrzymane dziękuję: 35
No i szkielet stoi,
20140403_185759.jpg

nie bez problemów bo dwie złączki pękły-ale jakoś sobie poradziłem, chociaz nie wiem co będzie dalej jak juz pr5zy składaniu dwie pękły :P
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary

Wszystko o uprawie w foliaku - wady i zalety szklarni, tunelu foliowego 03 Kwi 2014 21:21 #240123

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6902
  • Otrzymane dziękuję: 41862
Nie wiem dlaczego Ci pękły.Coś musiałeś na siłę wciskać.Radziłbym zamówić w L... nowe,czy też ewentualnie je zareklamować.JA nie miałem żadnych problemów,wszystkie rurki wchodziły w złączki bez oporów. :bravo:
Czy to jest 3x6x1,9 i o przekroju rur fi 32?
Pozdrawiam Józek!!

Wszystko o uprawie w foliaku - wady i zalety szklarni, tunelu foliowego 03 Kwi 2014 21:31 #240134

  • mic44
  • mic44's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 44
  • Otrzymane dziękuję: 35
4x2.2x1.9 fi 32 siły nie używałem dużej, trójnik narożny pękł podczas wkładania a zwykły trojnik podczas przesuwania rurki

Wszystko o uprawie w foliaku - wady i zalety szklarni, tunelu foliowego 03 Kwi 2014 21:40 #240138

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6902
  • Otrzymane dziękuję: 41862
To złóż reklamację.Wydaje mi się,że firma solidna i uzna.Bo to by wskazywało na niewłaściwe wykonanie lub wadę materiału.Albo i też były już pęknięte przed montażem.Wprawdzie to niewielka suma,
ale te części są wykonywane ze wzmocnionego materiału i nigdzie takich nie kupisz. :comp:
Pozdrawiam Józek!!

Wszystko o uprawie w foliaku - wady i zalety szklarni, tunelu foliowego 18 Mar 2015 13:55 #350192

  • Trixi
  • Trixi's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 107
  • Otrzymane dziękuję: 208
Witam,mąż zbudował mi coś w rodzaju szklarni. 3 ściany i dach ze szkła ,z jednej strony brak ściany.Chce tam uprawiać pomidory. Na działce niema drzew wiec w słoneczny dzień jest jak na patelni.Czy powinnam przynajmniej dach i południowa ścianę czymś przyciemnić ? Jeżeli tak to czym ? Myślałam o białej włókninie rozciągniętej pod sufitem i od południowej strony - czy to dobry pomysł ?

Wszystko o uprawie w foliaku - wady i zalety szklarni, tunelu foliowego 18 Mar 2015 15:25 #350204

  • Adrian89
  • Adrian89's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • śląsk strefa 6b
  • Posty: 3214
  • Otrzymane dziękuję: 7915
Możesz rozrobić wapno tak jak do malowania drzew i pobielić szyby.
Za tę wiadomość podziękował(a): Trixi

Wszystko o uprawie w foliaku - wady i zalety szklarni, tunelu foliowego 18 Mar 2015 17:07 #350214

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6902
  • Otrzymane dziękuję: 41862
Flizelina jest dobra.Ja również czasem zacieniam szczyt namiotu foliowego.Czy jednak należy ocienić i ściany i górę,zastanowiłbym się.W tym wszystkim chodzi o obniżenie temperatury,ale zarazem nie można zasłonić dostępu promieni słonecznych.Musisz to wszystko wziąść pod uwagę.
Dodam,że w pewnym momencie za dużo osłoniłem szczyt i pomidory zwolniły dojrzewanie i smak się pogorszył. :bye: :bye:
Pozdrawiam Józek!!
Za tę wiadomość podziękował(a): Trixi

Wszystko o uprawie w foliaku - wady i zalety szklarni, tunelu foliowego 12 Kwi 2015 10:23 #357231

  • Dozer
  • Dozer's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Howdy partner
  • Posty: 98
  • Otrzymane dziękuję: 51
Noszę się z zamiarem zakupu lub zrobienia tunelu foliowego/szklarni ~18m2. Chcę w nim uprawiać pomidory malinowe np. bawole serce. Czy możecie doradzić jakieś konkretne modele?

Model, nad którym się zastanawiam, ma tylko jedne drzwi i to na zamek. Jak to wygląda w praktyce? Irytuje odsuwanie na zamek, a może w lecie drzwi są ciągle otwarte? Ewentualnie jakie modele możecie polecić?

Mam też stare okna. Tylko obawiam się, że taka konstrukcja nie przyozdobi ogrodu :P Chyba, że za szybą przemawiają jakieś konkretne argumenty w postaci większej ciepłoty i np. w zimie będzie się dało wcześniej sadzić warzywa? Tyle, że przenieść takiej konstrukcji nie będzie jak.
Ostatnio zmieniany: 13 Kwi 2015 00:38 przez Hiacynta. Powód: usunięcie linku do sklepu

Wszystko o uprawie w foliaku - wady i zalety szklarni, tunelu foliowego 29 Wrz 2015 19:25 #404967

  • zielonaplaneta
  • zielonaplaneta's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 208
  • Otrzymane dziękuję: 163
Był już poruszany temat zdjęcia i usunięcia folii na zimę ?

Jak różni się gleba na wiosnę w obu przypadkach,chodzi tylko o azot czy coś jeszcze ?

Wszystko o uprawie w foliaku - wady i zalety szklarni, tunelu foliowego 24 Paź 2015 10:16 #409916

  • kaska1ge
  • kaska1ge's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 383
  • Otrzymane dziękuję: 192
Nam do tej pory wstarczyły dwa tunele. Jeden wykonany z drewna pozostałego po budowie

DSCF5646.jpg


a drugi zrobiony częściowo z okien, a dach pokryty folią
DSCF5648.jpg


Obydwa mają wymiary ok. 3 x 4 metry
Nie prezentują się jakoś ładnie, ale stoją na samym końcu długiej, wąskiej działki.

Ponieważ apetyt rośnie w miarę jedzenia, to latem zakupiliśmy konstrukcję tunelu foliowego. Po zeszlifowaniu rdzy, pomalowaniu podkładem i farbą prezentuje się tak.

DSCF5644.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): MagdaH, Krecik stary, zielonaplaneta

Wszystko o uprawie w foliaku - wady i zalety szklarni, tunelu foliowego 04 Gru 2015 17:48 #416890

  • zielonaplaneta
  • zielonaplaneta's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 208
  • Otrzymane dziękuję: 163
zielonaplaneta wrote:
Był już poruszany temat zdjęcia i usunięcia folii na zimę ?

Jak różni się gleba na wiosnę w obu przypadkach,chodzi tylko o azot czy coś jeszcze ?

Odświeżę :(

Ja już pierwsze problemy mam za sobą. Zostawiłem folię, wiatr zamknął drzwi na tydzień i pojawiła się prawdopodobnie pleśń śniegowa. :(


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.365 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum