TEMAT: Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie - 2017

<D> Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie 09 Sie 2017 21:33 #559746

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Co z tego że niektóre poleżą jak już następna partia czeka na zerwanie więc do gara. Niektórych trochę szkoda,bo pyszne.
IMG_0047-4.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Armasza, Zarta, Renia03


Zielone okna z estimeble.pl

<D> Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie 09 Sie 2017 21:36 #559748

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
Emalka, Malachitowe dajesz na przerób? Z innych zielonych można zrobić dżem, konfiturę lub sałatkę w zalewie ....
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

<D> Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie 09 Sie 2017 22:02 #559761

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5028
  • Otrzymane dziękuję: 13134
Przepiękne zbiory macie. :thanks: Jak dobrze że słoneczko w końcu do nas przyszło.Do października nie trzeba czekać :happy4:
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Ostatnio zmieniany: 09 Sie 2017 22:03 przez lucysia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zarta

<D> Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie 09 Sie 2017 22:12 #559764

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Aniu przecież wiesz że to nie zielone pomidory tylko kolor maja zielony. Już sa ciapowate.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

<D> Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie 09 Sie 2017 22:36 #559769

  • Armasza
  • Armasza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1648
  • Otrzymane dziękuję: 3560
Kas21 F3 P20 x Bawole Serce Kasencji, choć nie wiem, czy typowy. W internecie przed wysianiem jak oglądałam zdjęcia, to owoce były bardzo podobne do P20, z fioletową piętką, czerwone. Na moich delikatne smagnięcia fioletem na piętce po przodkach były widoczne na niektórych zielonych, potem zniknęły. Pomidor naprawdę wyrywny, chyba pierwszy kwitł, jako jeden z pierwszych miał owoce. Ale też szybko ZZ przerzedziła liście i owoce. Po oprysku Infinito wrócił do formy i zdrowia. Plenny. Owoce bardzo zróżnicowane co do wielkości, praktycznie bez głąba, ładne. Smaczne, wyraźny pomidorowy smak.

IMG_2325.jpg


IMG_2329.jpg


IMG_2330.jpg
Pozdrawiam cieplutko
Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Emalia112, Zbyszko46, rozalia, patrycja, Zarta, Agusiak, Renia03

<D> Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie 09 Sie 2017 22:46 #559775

  • Zarta
  • Zarta's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 177
  • Otrzymane dziękuję: 450
Daro65 wrote:
Czas już szukać punktu skupu na takie zbiory :)
Daro, do skupu nie dotrą bo lubię się dzielić :drink1:
Tylko na kmicicach będę sknerzyć bo myślę zrobić je suszone w oleju z bazylią :yummi:
Ostatnio zmieniany: 09 Sie 2017 22:53 przez Zarta.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Daro65, Agusiak

<D> Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie 10 Sie 2017 08:44 #559796

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
Zarta :) widzę, że masz pomidorki szach i orkado; czy mogłabym prosić o przybliżenie nam tych odmian ? Jak oceniasz ich wymagania, czy sprawiały jakieś kłopoty podczas uprawy, no i oczywiście Twoja subiektywna opinia będzie mile widziana :)
A zbiory faktycznie godne pozazdroszczenia, widać, że pomidorki mają wspaniałą opiekę, brawo!
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zarta

<D> Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie 10 Sie 2017 15:36 #559824

  • Adrian89
  • Adrian89's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • śląsk strefa 6b
  • Posty: 3214
  • Otrzymane dziękuję: 7915
Kochani błagam o przepis ale jak krowie na rowie na suszone pomidory (mam suszarkę do grzybów i chcę ją wykorzystać) :thanks:
Beztytuu.jpg


Bartek
DSC00887.jpg


aussie
DSC00890.jpg


san marzano
DSC00897.jpg


poranek
DSC00896.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Daro65, Krecik stary, Adasiowa, rozalia, patrycja, Zarta, Zofix, Agusiak

<D> Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie 10 Sie 2017 15:50 #559825

  • Zarta
  • Zarta's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 177
  • Otrzymane dziękuję: 450
Orkado

image-43.jpg

Pomidor wysoki, dobrze wiążący, wyrównane ładne owoce na każdym gronie. Mam go już trzeci raz i jak dotąd bezproblemowy w uprawie, nawet o magnez mi nigdy nie marudził. Zaraza też go jakoś tak na końcu łapie. Ładnie utrzymuje grona, nie trzeba ich podwiązywać.
W smaku lekko kwaskowy, taki powiedziałabym rześki. Mi smakuje. Dojrzewa przyzwoicie wcześnie.

Szach

image-44.jpg

Niski, samokończący, ładnie wiąże, owoce wyrównane. W gruncie coś tam się go czepia, co widać po liściach, ale skoro wiąże i dojrzewa to nawet nie wnikałam co :) . Pod folią oprócz paskudnych liści ma SZW. Ale też ładnie wiąże i dojrzewa.
Smak ma zdecydowanie łagodniejszy niż orkado, ale też mi smakuje. Muszę poczekać aż dłużej owoce powiszą na krzaku i dobrze dojrzeją, (bo jak na razie nie dane mu było) i wtedy jeszcze raz go ocenić. Mam go pierwszy rok. Dojrzewa mniej więcej w tym czasie jak betalux.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Horti, rozalia, patrycja, Agusiak, Renia03

<D> Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie 10 Sie 2017 16:02 #559827

  • Zarta
  • Zarta's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 177
  • Otrzymane dziękuję: 450
Orkado 2015
image-45.jpg


Orkado 2016
image-46.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Daro65, Krecik stary, Adasiowa, Armasza, rozalia, patrycja, Betula, Agusiak, Renia03

<D> Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie 10 Sie 2017 17:42 #559837

  • Armasza
  • Armasza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1648
  • Otrzymane dziękuję: 3560
Ania Adasiowa pytała o Matę Hari z dzióbkiem. Dziś odkryłam, że u mnie na jednym krzaku trzecie grono ma dzióbek
IMG_2340.jpg

kolejne okrąglutkie:
IMG_2341.jpg

Moja Mata Hari nie wprawiała mnie w zachwyt. I w donicy i w gruncie mogła robić za wykrywacz ZZ (liście i owoce) i wszelkich innych plag. Smak pierwszych owoców zdecydowanie nie rekompensował problemów. Owoce poszły więc na przerób. A dziś zjadłam jednego i smak zachwycił. Objadłam resztę dojrzałych. Zdecydowanie pomidor wart zachodu (nawet problemów).
Pozdrawiam cieplutko
Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, patrycja, Zarta, Agusiak

<D> Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie 10 Sie 2017 17:50 #559840

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
Już dojrzewają na potęgę
20170810_1706281.jpg

Zagadka Prirody kolejny z moich ulubionych, wspaniale wiąże, wspaniale wygląda i smakuje

20170810_1706311.jpg


20170810_1706351.jpg
Pozdrawiam
Aga
Ostatnio zmieniany: 10 Sie 2017 18:01 przez Agusiak.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Armasza, rozalia, patrycja, Zarta, lucysia

<D> Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie 10 Sie 2017 19:29 #559855

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
Obiecane zdjęcia dojrzewających na segmencie pomidorków .... żałuję tylko, że nie mogę przekazać zapachu - jest zaiste oszałamiający :hearts:

Dla mnie Mata Hari to nadal nr 1 wśród mniejszych pomidorków - dzisiejsza próba smaku potwierdziła ubiegłoroczną opinię :). Proszę zwróćcie uwagę na piękny, czekoladowy kolor i ciemnozieloną piętkę ( czapeczkę ) i oczywiście dzióbek :happy:



Costoluto Fiorentino również nie zawiódł - chociaż, jak już wcześniej wspominałam, rozmiar mniejszy niż w zeszłym roku ...



Z lewej strony Czernoje Serdce, obok Czekista



Wspaniała Malachitowa Szkatułka, która pomimo pewnych problemów w uprawie, smakuje jak "dawniej" czyli w ubiegłym roku ;-)

Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Iwona M, grzesiek59, Armasza, Zbyszko46, rozalia, Zarta, lucysia, Zofix, Agusiak

<D> Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie 10 Sie 2017 19:35 #559856

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6917
  • Otrzymane dziękuję: 42042
U mnie nie potrzeba wiatrów i burz,pomidor sam się załamał pod ciężarem owoców.Jest to NN polski ze sklepu pod taką nazwą dałem nasionka w ub.roku.Pomidor twardy,smaczny bez piętki,duży.Krzak 2-2,5m wysokości.Aktualnie ma 5 gron i brak miejsca do dalszego wzrostu.Nie gubił kwiatków,nie ma siedzących owocków.Pozostaje na następny sezon.Jeszcze dodam,że w następnym sezonie pomidorki nadal pójdą na sznurkach,ale w taki sposób jak prowadzę ogórki.Sprawdziłem w tym sezonie na kilku pomidorach i system ten zdał egzamin.

001-57.jpg

to jest pierwsze grono ogółem jest 9 dużych pomidorków w tym i ten:

002-44.jpg

003-40.jpg

005-24.jpg

I proszę mi pokazać,gdzie w tym garze jest k-125,37,113,59 itd. :rotfl1: :rotfl1: :drink1: :drink1:
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Daro65, podjadek, Adasiowa, Armasza, Zbyszko46, rozalia, Zarta, Betula, Agusiak

<D> Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie 10 Sie 2017 19:36 #559857

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
I odkrycie sierpnia 2017 - Fatima - pomidor bardzo, bardzo plenny, o bardzo dużych owocach ....
W gronie po 3-4 pomidory, wiąże na kilku piętrach, choć najniższe było najbogatsze.



... mięsisty, typowy malinowy, soczysty, SŁODKI !!!, o cienkiej skórce, małej ilości nasion, pachnący, taki prawdziwy pomidor z dawnych lat ...



Wymarzone Serdce Aszchabada - już łapie docelowy kolor, ale na degustację musi poczekać



Korean Long - wygląda jak płomień świecy, prawda ? Jeszcze poczeka na rozkrojenie :)



Pozostałe odmiany siedzą nadal w "areszcie segmentowym", ale z dnia na dzień nabierają właściwych sobie kolorów.

Wam, kochani, dedykuję ....
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Daro65, Krecik stary, sierika, Armasza, Horti, Zbyszko46, rozalia, pouder, mk1a, Zarta, agnesa700, lucysia, Zofix, Agusiak

<D> Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie 10 Sie 2017 19:45 #559859

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6917
  • Otrzymane dziękuję: 42042
Aga!
Pewnie znów ze 20 słoiczków przecieru pomidorowego i 10 słoiczków już zagotowanych sałatki ogórka z czosnkiem wg.przepisu Sieriki.Dziś mam zarąbiście spracowany dzień.Ale czeka w lodówie :drink1: :drink1: :rotfl1:
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): sierika, mk1a, Agusiak

<D> Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie 10 Sie 2017 20:05 #559866

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15436
  • Otrzymane dziękuję: 51262
Krecik stary wrote:
U mnie nie potrzeba wiatrów i burz,pomidor sam się załamał pod ciężarem owoców.Jest to NN polski ze sklepu pod taką nazwą dałem nasionka w ub.roku.Pomidor twardy,smaczny bez piętki,duży.Krzak 2-2,5m wysokości.Aktualnie ma 5 gron i brak miejsca do dalszego wzrostu.Nie gubił kwiatków,nie ma siedzących owocków.Pozostaje na następny sezon.

Potwierdzam. Krzaki masywne, silne. Owoce b. duże. Jeśli będą smaczne to pomidor pozostanie w repertuarze :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Zbyszko46, mk1a

<D> Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie 10 Sie 2017 20:28 #559875

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Przecier czy powidła umieszczam w piekarniku, rewelacyjnie odparowuja i zagęszczaja się, nie ma potrzeby stania przy płycie i mieszania.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, podjadek, Armasza, Agusiak


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.432 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum