TEMAT: Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 10 Maj 2019 11:08 #656693

  • Kaskawel
  • Kaskawel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 880
  • Otrzymane dziękuję: 5267
Ja mam nasiona Tołstuszki w formie byczego serca, taką jaką sprzedaje Sibirskij Sad i ta dorasta do 1 - 1,5 m. Ta befsztykowa z Gawrisza ma mieć do 80 cm.
Za tę wiadomość podziękował(a): sierika, Horti, pouder, Marlenka, Betula, Szczypiorek


Zielone okna z estimeble.pl

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 01 Cze 2019 22:02 #660365

  • Kaskawel
  • Kaskawel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 880
  • Otrzymane dziękuję: 5267
Ogarnąłem dzisiaj wreszcie tematy pomidorowo-fasolowo-winoroślowe, to i więcej będzie czasu na pstrykanie fotek.

Pomidory pozytywnie zareagowały na kurację magnezową. Zaczęły rosnąć, liście są już takie jakie powinny być. No i kwitną.
Taki Krasnyj Kłyk od razu na trzech gronach.

DSCN5275a.jpg


Czwarte też zaczyna, a piąte się tworzy. To wszystko na wysokości ok. 70 cm, a że jest to pomidor o wzroście nieograniczonym, to do końca sezonu powinien być do sufitu obsypany mini fiutkami. Będę go prowadził na dwa pędy, a może i na trzy jeśli sąsiedzi nie będą się za bardzo rozpychać.

DSCN5281a.jpg
Ostatnio zmieniany: 01 Cze 2019 23:17 przez Kaskawel.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bobej, grzesiek59, Adasiowa, Horti, Marlenka, Biotit, Miragoral, Betula, bietkae, Jaedda, Maggie, Szczypiorek

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 08 Cze 2019 22:01 #661443

  • Kaskawel
  • Kaskawel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 880
  • Otrzymane dziękuję: 5267
Coraz więcej odmian kwitnie.

Miodowyje Kupoła F1

MiodowyjeKupoaF1a.jpg


Tarasenko 6

Tarasenko6a.jpg


Szapka Monomacha. W tym roku z oryginalnych nasion SibSada.
SzapkaMonomachaa-3.jpg


Purple Russian

PurpleRussiana.jpg


Fatima
Fatimaa.jpg


Tarasenko 7

Tarasenko7a.jpg


A to znalazłem na Wesołej Sąsiadce. Niezłe przedszkole :-)
DSCN5337a.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, Adasiowa, Armasza, Horti, Betula, Jaedda, Maggie, hakul, Szczypiorek

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 10 Cze 2019 21:35 #661813

  • Kaskawel
  • Kaskawel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 880
  • Otrzymane dziękuję: 5267
Jeszcze kilka kwitnących odmian.

Sładkaja Oblepicha F1

SadkajaOblepichaF1a.jpg


Malinowyje Jabłoczki F1
MalinowyjeJaboczkiF1a.jpg


Buratino

Buratinoa.jpg


Jabłocznyj Lipieckij

JabocznyjLipieckija.jpg


Diadia Stiopa
RielikwijaizUssurijskaa.jpg


Malachitowa Szkatułka
MaachitowajaSzkatukaa-2.jpg


Eros
Erosb.jpg
Ostatnio zmieniany: 11 Cze 2019 22:44 przez Betula.
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, Adasiowa, Armasza, Horti, pouder, Miragoral, Betula, Jaedda, Maggie, hakul, Szczypiorek

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 11 Cze 2019 22:07 #662060

  • Kaskawel
  • Kaskawel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 880
  • Otrzymane dziękuję: 5267
Aniu, w poprzednim poście źle podpisałem jedną fotografię. Zamiast Rielikwija iz Ussurijska powinno być Diadia Stiopa. Popraw proszę. Dziękuję.

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 22 Cze 2019 14:05 #664076

  • Kaskawel
  • Kaskawel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 880
  • Otrzymane dziękuję: 5267
Rosną, kwitną, wiążą już bezproblemowo. Czego tu więcej chcieć?

Purpurnaja Swiecza.
Tym razem z innej partii nasion. Na razie wszystko się zgadza, z noskiem włącznie.
PurpurnajaSwiecza1-2.jpg


Fatima
Fatima2.jpg


Wiesiołaja Sosiedka

WiesioajaSosiedka1.jpg


Buratino
ze swoim charakterystycznym nosem.
Buratino2.jpg


Rozowyj Szlem

RozowyjSzlem1.jpg


Sładkaja Oblepicha F1 z donicy.
SadkajaOblepichaF12.jpg


Krasnyj Kłyk

KrasnyjKyk2.jpg

KrasnyjKyk3.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): badzia, Bobej, Armasza, Horti, rozalia, Miragoral, Betula, Pestka, najemnik, Jasia, Sylwiaaa, Maggie, aga, hakul, anaka, Szczypiorek

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 26 Cze 2019 22:05 #664954

  • Kaskawel
  • Kaskawel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 880
  • Otrzymane dziękuję: 5267
Czernomor (Sibirskij Sad)
CzernomorSibirskijSad1.jpg


Szapka Monomacha (Sibirskij Sad)
SzapkaMonomachaSibirskijSad2.jpg


Black Krim
BlackKrim1a.jpg




Coś mi dzisiaj kiepsko, jak wszystko zresztą, fotografowanie wychodziło, większość zdjęć nie nadaje się do wstawienia. Następnym razem :)
Ostatnio zmieniany: 26 Cze 2019 22:11 przez Kaskawel.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, Horti, rozalia, Miragoral, Betula, Pestka, Jasia, Sylwiaaa, Maggie, aga, anaka, Szczypiorek

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 09 Lip 2019 19:21 #666969

  • Kaskawel
  • Kaskawel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 880
  • Otrzymane dziękuję: 5267
Coraz większe i coraz więcej.

Kardinał Żołtyj
Kardinaotyj1.jpg


Bajan
Bajan1.jpg


Caspian Pink

CaspianPink1.jpg


Wiesiołyj Sosied
WiesioyjSosied1.jpg


Krasnyj Kłyk

KrasnyjKyk4.jpg


Eros

Eros2.jpg


NN, to miał być Wiernisaż Czornyj z oryginalnych nasion od selekcjonera. No cóż, Duchow może i fajne selekcje robi, ale jego podejście do sprzedaży nasion i kupujących jest wybitnie zwisające. Na cztery wysiane odmiany zgadza się jedna. I, jak się okazuje, nie jest to tylko moje zdanie, bo na wschodnich forach też ma kiepską opinię.
NNCzornyjWernisa1.jpg


NN, ten z kolei miał być Azerbajdżanskim iz Baku 2, czyli dużym czerwonym befsztykiem
NNAzerbajdanskijizBaku21.jpg
Ostatnio zmieniany: 09 Lip 2019 19:23 przez Kaskawel.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Armasza, Horti, Miragoral, Betula, Renia, Pestka, Zielona, Sylwiaaa, Jaedda, Maggie, aga, anaka

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 10 Lip 2019 08:31 #667028

  • leszek0921
  • leszek0921's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 950
  • Otrzymane dziękuję: 4443
Mam w tym roku z pomidorowego targu Shapka Monomakha i jest taki sam jak u Kaskawela Schapka Monomacha czy to jest ten sam pomidor . W poprzednich latach kupiłem w sklepie wysyłkowym Pmidorl. lub Pmid. Dol . nasiona Shapki Monomakha i wysłałem te nasiona na pomidorowy targ , ale owoce były całkiem inne .Owoce duże okrągłe . Teraz nie
wiem który jest prawidłowy .

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 10 Lip 2019 12:30 #667060

  • Ziele123
  • Ziele123's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 4
  • Otrzymane dziękuję: 8
witam, spodobał mi się Pański opis i fotki sybirskiego kozyra oraz drugiego Rajskoje Naslazhdeniei a skoro pisze Pan, że są słodko-kwaśne to właśnie smak jaki lubimy w domu.
Gdzie można kupic ich sprawdzone nasiona a może Pan będzie dysponował takowymi w sprzedaży jak przybliży się jesień.

Ja mam w tym roku kremlevskije kuranty ale dopiero czerwienieją. Ale zaskoczyły mnie swoim pędem do dojrzewania i rośnięcia w gruncie.
Pozdrawiam, Dorota Sapuła

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 10 Lip 2019 18:05 #667086

  • badzia
  • badzia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 923
  • Otrzymane dziękuję: 2285
Ziele123,Dorotko, witaj wśród pomidoromaniaków. Poczekaj do grudniowej Akcji Wymiany Nasion. Wtedy sobie do syta dogodzisz w wyborze odmian, także tych, które Ci się tak spodobały. Tymczasem pilnie oceniaj swoje własne i nasionka tych naj zbieraj, jesienią je dla nas wyślesz na Akcję Wymiany Nasion. Zabawa przednia i uczciwa.Wiedz jeszcze i to, że jak nie wyślesz swoich nasionek to też wybierać możesz wedle potrzeb. Tak tu jest.

Kremlowskie Kuranty wysiałam w tym sezonie. Nasionka dłuuugo nie wchodziły, wreszcie wzeszło jedno słabe i liche, na koniec padło w wieku niemowlęcym. Jestem bardzo ciekawa tego pomidorka. Pokażesz go na krzaku i potem dojrzałego w przekroju?
Ostatnio zmieniany: 10 Lip 2019 18:19 przez badzia.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 10 Lip 2019 21:52 #667128

  • Kaskawel
  • Kaskawel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 880
  • Otrzymane dziękuję: 5267
Leszek, prawidłowa forma owoców Szapki Monomacha to serce. Są i befsztykowate, ale tylko dlatego, że firmy różne różności wprowadzają do obrotu jeśli jest popyt, byle tylko kasa się zgadzała, to reszta ich nie obchodzi. Podobnie jest np. z odmianą Rozowyj Miod, też już widziałem befsztyki pod tą nazwą.
Za tę wiadomość podziękował(a): leszek0921, pouder

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 11 Lip 2019 08:55 #667150

  • Ziele123
  • Ziele123's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 4
  • Otrzymane dziękuję: 8
dziękuję za odpowiedź i poradę. a ta grudniowa wymiana to początek czy koniec grudnia?

mogę spróbować zamieścić zdjęcie tych kremlevskich kurantów z 7 lipca 19r.- tylko nie wiem jak to zrobić?

ze swoich na razie moge polecić italian sweet i drużba.
po tym sezonie będę mieć potwierdzone i inne typy.

pozdrwiam, dorota

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 11 Lip 2019 08:58 #667151

  • Ziele123
  • Ziele123's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 4
  • Otrzymane dziękuję: 8
Kremlevskie kuranty fot oz 7 VII 19r.
Dziś są bardziej czerwone. Może w weekend będą do jedzenia.

20190707_111722k.jpg


A były wysadzone do gruntu 10 maja.
dorota
Ostatnio zmieniany: 15 Lip 2019 05:42 przez Betula.
Za tę wiadomość podziękował(a): pouder, Miragoral, Betula, Maggie

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 13 Lip 2019 22:44 #667442

  • Kaskawel
  • Kaskawel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 880
  • Otrzymane dziękuję: 5267
Sładkaja Oblepicha F1 - pierwszy dojrzały.
DSCN5937.jpg


Purpurnaja Swiecza. Teraz to widać, że to świeca, a nie te ogarki co rok temu.
DSCN5897.jpg
PurpurnajaSwiecza4-2.jpg


Malachitowa Szkatułka
- jak zwykle niezawodna.
DSCN5923.jpg


Czernomor
RL (SeDeK)
DSCN5905.jpg


Orlov Yellow Giant

DSCN5914.jpg


Jabłocznyj Lipieckij
DSCN5932.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Iwona M, sierika, podjadek, grzesiek59, Horti, Betula, Pestka, Jaedda, Maggie

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 14 Lip 2019 08:11 #667452

  • leszek0921
  • leszek0921's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 950
  • Otrzymane dziękuję: 4443
Kaskawel wrote:
Leszek, prawidłowa forma owoców Szapki Monomacha to serce. Są i befsztykowate, ale tylko dlatego, że firmy różne różności wprowadzają do obrotu jeśli jest popyt, byle tylko kasa się zgadzała, to reszta ich nie obchodzi. Podobnie jest np. z odmianą Rozowyj Miod, też już widziałem befsztyki pod tą nazwą.

Właśnie to był duży befsztyk . :drink1:
Za tę wiadomość podziękował(a): JaNina

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 14 Lip 2019 20:31 #667575

  • Sylwiaaa
  • Sylwiaaa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 650
  • Otrzymane dziękuję: 3089
Chudo Altaya (Czudo Altaja)
Mam go pierwszy raz, na jednym krzaczku są jakby dwa typy pomidorów, płaskie befsztykowe i wydłużone :think:

20190714_160341.jpg


20190714_160352.jpg
Ostatnio zmieniany: 14 Lip 2019 20:32 przez Sylwiaaa.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula, Maggie, JaNina

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 14 Lip 2019 21:05 #667584

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Z straganiku dostałam taki pomidor pod nazwą Zlotoje Srdce. Po nazwie sadzę ze to rosyjskie, ale nie bardzo jestem przekonana że to jego prawdziwe imię. Pomidor wart zainteresowania, przez plenność, smak i wygląd. czy ktoś go miał. Pod jaką nazwą.?
IMG_20190714_103757.jpg
IMG_20190714_103821.jpg



]
Ostatnio zmieniany: 14 Lip 2019 21:07 przez Emalia112.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula, Sylwiaaa, Kaskawel, Jaedda, Maggie, JaNina


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 1.050 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum