TEMAT: ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 20 Lut 2019 20:25 #643888

  • patrycja
  • patrycja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 799
  • Otrzymane dziękuję: 2061
Przedstawiam Wam moje najstarsze roślinki;) Przez 3 ostatnie dni, w godzinach wczesnopopołudniowych miały wychodne do szklarenki, bo z uchylonym okienkiem panowała tam temperatura w granicach 20-25 stopni. Dziś w szklarni leżakował jedynie bób, bo nie było słońca i temperatura spadła do ok 12 stopni. Największe to pomidory Bajaja, siane 12 stycznia, a kilka dni temu przesadzone z wielodoniczki do P9, oprócz tego 3 bakłażany, dwie bazylie (a przy okazji - w jaki sposób uprawiać bazylię w doniczkach? ile "krzaczków" np. do P9?), 5 papryczek Habanero, 5 szt. pomidora Koralik i por;) Rozsady doświetlam przeważnie od około godziny piętnastej do dwudziestej drugiej (mniej więcej, czasami krócej, czasami dłużej). Rano i w południe stoją przy południowym oknie. Zdarza się, jeżeli dzień jest wyjątkowo ponury, że lądują w growboxie wcześniej. No i niestety nie wszystko już się mieści, więc muszę je podmieniać - każdego dnia co innego zostaje bez doświetlania. W związku z tym, że growbox się sprawdził planuję zakup kolejnej lampy (tzn. w wersji DIY - diody, driver, listwa;)). Z rozsad niepokazanych i dopiero kiełkujących mam jeszcze seler Talar, kalarepę Delikates białą, sałaty z ubiegłorocznej wymiany nasion Joker (Joaker?), Mesher, Real Red Dear Tongue - wszystkie są chyba od jednego darczyńcy, w woreczkach strunowych i z karteczkami w kratkę, na których odmiana napisana została długopisem - kimkolwiek jesteś, dziękuję!:)) Kiełkują bardzo ładnie. Bób to Bartom, z własnych zbiorów sprzed trzech lat - również bardzo równe wschody, wszystkie wykiełkowały w przeciągu dwóch dni.

DSC_0444.jpg


DSC_0446.jpg


IMG_20190216_154545.jpg


IMG_20190220_114131.jpg
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 20 Lut 2019 20:38 #643892

  • pszczolka
  • pszczolka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 171
  • Otrzymane dziękuję: 697
O jakie piękne macie już roślinki. Ja też wysiałam dwa dni temu selery korzeniowy i naciowy, sałatki królowa majowych lodowa kinga i listkowa oraz cebulę exhibision. Wszystko w perlicie :)
Pozdrawiam Maria
Ostatnio zmieniany: 20 Lut 2019 20:40 przez pszczolka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, patrycja, Miragoral, UllaM, Zygowa

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 20 Lut 2019 20:46 #643894

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Patrycjo! Bardzo ładna rozsada, z dobrze rozbudowanym systemem korzeniowym. Widać że doświetlana.
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): patrycja

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 20 Lut 2019 21:01 #643899

  • przemek1136
  • przemek1136's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2842
  • Otrzymane dziękuję: 11722
Według mnie jest raczej niemożliwe by bób wykiełkował po 2 dniach i już zdążył wypuścić liście.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): halgla

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 20 Lut 2019 21:05 #643902

  • lucioperca
  • lucioperca's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 212
  • Otrzymane dziękuję: 223
Patrycjo, czy dodajesz jakis specjalny nawoz do polepszenia systemu korzeniowego? Rozsada wrecz wzorcowa. :thanks:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): patrycja

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 20 Lut 2019 21:29 #643904

  • patrycja
  • patrycja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 799
  • Otrzymane dziękuję: 2061
przemek1136 wrote:
Według mnie jest raczej niemożliwe by bób wykiełkował po 2 dniach i już zdążył wypuścić liście.
Wg mnie również. Sprawa dotyczy czasu od pojawienia się pierwszego kiełka do ostatniego.

lucioperca wrote:
Patrycjo, czy dodajesz jakis specjalny nawoz do polepszenia systemu korzeniowego? Rozsada wrecz wzorcowa.
Nie:) W związku z tym, że jestem nieobowiązkowa i leniwa nie używam w ogóle nawozów w fazie rozsad:) Te największe pomidorki rosną w byle jakiej ziemi uniwersalnej z Tesco (do niej przełożone były podkiełkowane nasionka - nie zdążyłam wtedy jeszcze kupić ziemi do rozsad). Miałam zapewne szczęście do partii, bo wiadomo, że to loteria. Reszta rośnie w podłożu Ceres do wysiewu i pikowania. Ono ma jakąś niską zawartość nawozów, więc pewnie szybko pojawią się braki.
Ostatnio zmieniany: 20 Lut 2019 21:30 przez patrycja.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, Miragoral, Betula, lucioperca, UllaM, Sylwiaaa

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 20 Lut 2019 21:57 #643913

  • iwcia55
  • iwcia55's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 367
  • Otrzymane dziękuję: 702
Patrycja, wzięłaś wersję A, czy B? Ja wzięłam B i tam dość sporo nawozów jest.
pozdrawiam, Iwona
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 20 Lut 2019 22:10 #643915

  • Kgolebiowski
  • Kgolebiowski's Avatar
  • Online
  • Gold Boarder
  • Posty: 304
  • Otrzymane dziękuję: 120
w którym momencie podkiełkowane nasiona pomidorów mam wkładać do ziemi? Jak mają wyglądać , czy mam je przysypywać całe ziemią czy coś ma wystawać?
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 20 Lut 2019 22:55 #643920

  • patrycja
  • patrycja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 799
  • Otrzymane dziękuję: 2061
Iwciu, wzięłam B i poleciałam właśnie obejrzeć opakowanie, ale nie ma na nim napisane ile dodali nawozów. Natomiast znalazłam aukcję na Allegro i tam sprzedawca podaje, że 0,5kg/m3, to chyba nie jest szczególnie dużo? Czy to nieprawdziwe informacje, te 0,5kg? Czy w ogóle mi się coś poprzestawiało i to jednak JEST dużo? :)))

Jeżeli chodzi o podkiełkowanie nasion pomidora, to przekładam je zaraz po ukazaniu się małego, białego kiełka i zasypuję ziemią - ok 1cm. Przebijanie się rośliny przez warstwę ziemi pomaga pozbyć się jej hełmu:) Nie wiem, czy dobrze robię i poczekaj lepiej na opinie innych, ale sprawdza się:)
Ostatnio zmieniany: 20 Lut 2019 23:03 przez patrycja.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kgolebiowski, rychu44, Betula

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 20 Lut 2019 23:03 #643922

  • iwcia55
  • iwcia55's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 367
  • Otrzymane dziękuję: 702
Tak dokładnie nie wiem ile ich jest, bo nawet na stronie producenta nie ma takiego info. Ale producent pisze, że "B polecany jest dla gatunków o większych wymaganiach pokarmowych tj.: kalafior, pomidor, papryka." to tak mi się skojarzyło, że musi być ich trochę więcej niż standardowe minimum.
pozdrawiam, Iwona
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): patrycja

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 20 Lut 2019 23:25 #643927

  • patrycja
  • patrycja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 799
  • Otrzymane dziękuję: 2061
Faktycznie tak jest na stronie producenta napisane... Wysłałam im właśnie maila z pytaniem o to jaki dokładnie nawóz i w jakich ilościach dodawany jest do substratów A i B, jeżeli odpowiedzą wrzucę tę informację na forum.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): iwcia55, Betula

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 21 Lut 2019 13:40 #643979

  • przemek1136
  • przemek1136's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2842
  • Otrzymane dziękuję: 11722
002-7.jpg


003-7.jpg


Wczoraj wykiełkował wysiany 15 II szpinak Mississippi F1. W tym roku ładnie wschodzi ale nasiona były przez dobę (2 doby?) moczone w wodzie. Ponieważ na parapetach ciasno szpinak powędrował do nieogrzewanego tunelu.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewa-s, rychu44, halgla, Edyta-ka, Marlenka, iwcia55, Miragoral, Betula, Przylepa, Szafirek, Pizza

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 21 Lut 2019 14:36 #643994

  • Przylepa
  • Przylepa's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 288
  • Otrzymane dziękuję: 1098
W końcu pokonałam grypę :dance: i nadrabiam zaległości w sianiu. I tak dzisiaj do ziemi poszły: sałaty i cykoria czerwona, lubczyk, pietruszka naciowa, seler listkowy, pomidory Dwarf Arctic Rose i Boronia. Dosiałam też jedno nasionko pomidora Gordost Sibiri, bo z dwóch wysianych 10 lutego, wzeszło jedno i trzeba było uzupełnić produkcję :garden1: Pozostały mi tylko dwa nasinka tej odmiany :lev: Pomidorki i papryki doświetlam. Posiałam też troszkę kwiatów, ale o nich nie będę pisała :drink1:
Z ziemi wyszły papryki i pomidorki, które posiałam 10 lutego.
W tym roku, podjęłam decyzję, że wszystko sieję bezpośredni do ziemi, bez wcześniejszego kiełkowania na wacikach. :drink1:
Pozdrawiam Ewa
"Chcesz być szczęśliwym - załóż sobie ogród"
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewa-s, rozalia, Marlenka, Betula, UllaM, Sylwiaaa, Jaedda, Szafirek

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 21 Lut 2019 18:48 #644024

  • rejmat
  • rejmat's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 79
  • Otrzymane dziękuję: 184
Ewa(Przylepa) u mnie są jeszcze nasionka Gordost Sibiri. Podaj adres na priv, to jutro wyślę
Pozdrawiam zielono. Marta
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Przylepa

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 21 Lut 2019 19:19 #644030

  • Przylepa
  • Przylepa's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 288
  • Otrzymane dziękuję: 1098
rejmat :bye: dziękuję. Jak mi nie wykiełkują, napiszę.
Tu na forum, naprawdę można liczyć na bezinteresowną pomoc :hug:
Pozdrawiam Ewa
"Chcesz być szczęśliwym - załóż sobie ogród"
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 21 Lut 2019 19:36 #644032

  • Przylepa
  • Przylepa's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 288
  • Otrzymane dziękuję: 1098
Tak na dzień dzisiejszy prezentuje się moja mini plantacja.

20190221_193044.jpg


20190221_193058.jpg


20190221_193121.jpg


A to areał, mojego męża :hug:
20190221_193154.jpg
Pozdrawiam Ewa
"Chcesz być szczęśliwym - załóż sobie ogród"
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 21 Lut 2019 20:24 #644048

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1988
  • Otrzymane dziękuję: 11339
Nie wytrzymam już dłużej i jutro zabieram się za wysiewy: sałaty, cebuli, selera. Miałam mocne postanowienie, że wysiewam 1 marca ale nie dotrzymam słowa bo z ekranu aż kapie wiosennymi kolorami :rotfl1:
Pozdrawiam Ela
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jagoda254, Armasza, Marlenka, Miragoral, Betula, Przylepa, olegowa, UllaM, Evien

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 22 Lut 2019 09:34 #644133

  • Szafirek
  • Szafirek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2122
  • Otrzymane dziękuję: 10038
Moje oazowe Amish Paste

20190222_092951.jpg

Resztę będę wysiewala w marcu .
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.616 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum