TEMAT: ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 22 Lut 2019 20:08 #644248

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Bala! Też nie bardzo rozumiem o jakie "parszywe posty" chodzi. Nikt tu się negatywnie o Tobie, Twoich metodach uprawy czy Twoich postach negatywnie nie wypowiadał. A że ktoś ma inne doświadczenia w uprawie i to opisuje, to naprawdę nie ma w tym nic złego. Do tego jest forum, by wymieniać się doświadczeniami. To że ktoś napisał, że u niego sprawdziła się inna metoda, to w żadnym wypadku nie jest krytyka Ciebie i Twoich ogrodniczych doświadczeń.
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Biotit, Zielona, JaNina


Zielone okna z estimeble.pl

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 22 Lut 2019 20:24 #644252

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7812
  • Otrzymane dziękuję: 51706
I jeszcze jedno, jak nie ma oponenta, to nie ma dyskusji, tylko potakiwanie :)
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Jagoda254, Pizza

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 22 Lut 2019 20:38 #644253

  • carbon
  • carbon's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 426
  • Otrzymane dziękuję: 1017
Widzę że chyba muszę zacząć znów pisać na forum , bo beze mnie nie ma nawet się z kim posprzeczać
No to tak na rozgrzewkę .
Bietkae z całym szacunkiem ale twoje pomidory nie wyglądają na amish paste.Chyba że akurat tak zdjęcie z góry zrobione , bo u ciebie wyglądają na okrągłe , a amish paste są śliwkowe coś jak roma czy nawet sań marzano
Bala zetnij czubki tych papryk , będziesz miał ładne krzaki a nie sosny :)
Ostatnio zmieniany: 22 Lut 2019 20:51 przez carbon.
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 22 Lut 2019 20:53 #644260

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1987
  • Otrzymane dziękuję: 11321
carbon Uprawa pomidorów na przetwory: odmiany, opisy, zdjęcia 15 Wrz 2017 13:10
Pozdrawiam Ela
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 22 Lut 2019 20:55 #644261

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Bietkae! Chyba faktycznie pomyliłaś zdjęcia. Tu Twój post sprzed dwóch lat przedstawiający tego pomidora i jest kształtu śliwki:

forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/5...opisy-zdjecia#564845
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 22 Lut 2019 21:06 #644263

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1987
  • Otrzymane dziękuję: 11321
Tak ale Ania poniżej moich zdjęć wstawiła pomidora uprawianego przez Horti i od niej pochodzą nasiona. Wysłałam ich sporo na tegoroczny Targ.
Te śliwkowe kupowałam w sklepie internetowym i jak wysłałam zdjęcia z reklamacją ( po tym jak pokazałam je na forum ) to sprzedawca przyznał mi rację, że to nie jest Amish Paste.

Poszukałam trochę i Amish Paste jest pokazywane jako śliwkowy oraz tak: www.brownenvelopeseeds.com/product-p/amish-paste-tomato.htm
Pozdrawiam Ela
Ostatnio zmieniany: 22 Lut 2019 21:14 przez bietkae. Powód: dodano wpis
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 22 Lut 2019 21:15 #644264

  • Szafirek
  • Szafirek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2116
  • Otrzymane dziękuję: 9977
Bobej wrote:
Szafirek wrote:
Moje oazowe Amish Paste

20190222_092951.jpg

Resztę będę wysiewala w marcu .

Jestem ciekaw tej odmiany. :search:

.

Też jestem ciekawa :drink1:
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 22 Lut 2019 21:19 #644267

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Żeby rozwiać wątpliwości. Tu opis i zdjęcie odmiany Amish Paste w bazie Tatiany. Jak dla mnie najbardziej wiarygodnego źródła jeśli chodzi o odmiany pomidorów. Na zdjęciach wyraźnie widać, że są top pomidory śliwkowe z dziubkiem. Sprzedawca zapewne przyznał Ci rację, bo pomidory które widać na zdjęciach tego dziubka nie mają.
Natomiast pomidory na Twoi zdjęciu powyżej (na początku tej strony) wyglądają na befsztyki.
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 22 Lut 2019 21:19 #644268

  • carbon
  • carbon's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 426
  • Otrzymane dziękuję: 1017
Amish Paste jest pomidorem typu roma , śliwkowym przeznaczonym na przetwory , sosy , koncentraty . Od lat uprawiany przez Amiszów z Wisconsin w USA . Tutaj jest to bardzo popularny pomidor przerobowy , tak jak sań marzano Tak więc pierwsze co widzę u ciebie okrągłego amish paste , bo w całej Ameryce są śliwkowe , chyba że istnieje jeszcze jakaś inna odmiana tej samej nazwy i ty ją posiadasz.
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 22 Lut 2019 21:23 #644269

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
bietkae wrote:
Poszukałam trochę i Amish Paste jest pokazywane jako śliwkowy oraz tak: www.brownenvelopeseeds.com/product-p/amish-paste-tomato.htm

To mam zagwozdkę. Czyżby były dwie aż tak różne wersje tej samej odmiany? To raczej mało prawdopodobne. Ja jednak będę trzymać się wersji podanej przez Tatianę :) Potwierdza to również opinia Carbona, który od lat mieszka w stanach i jak napisał jest to u nich bardzo popularny pomidor.
Pozdrawiam
Bea
Ostatnio zmieniany: 22 Lut 2019 21:24 przez Betula.
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 22 Lut 2019 21:30 #644270

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1987
  • Otrzymane dziękuję: 11321
No to się narobiło.
Może jeszcze raz napiszę:
śliwkowe kupiłam jako Amish Paste, pokazałam je w wątku i Ania poniżej wstawiła zdjęcie Amish Paste uprawiane przez Horti.

Wysłałam więc zdjęcie moich pomidorów do sprzedawcy i on potwierdził, że to pomyłka i że to nie jest Amish Paste - nawet przepraszał i proponował zwrot pieniędzy.

W 2017r. dostałam z Targu nasiona Amish Paste uprawiane przez Horti i zobowiązałam się, że na Targ 2018r. wyślę dużą ilość dilerek. No i wysłałam.
Pozdrawiam Ela
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, pouder, UllaM

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 22 Lut 2019 21:35 #644272

  • Zielona
  • Zielona's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1089
  • Otrzymane dziękuję: 4950
Nie jestem znawcą odmian, ale Bietkae twój pomidor wygląda niesamowicie apetycznie i pewnie smakuje obłędnie. :)
Pozdrawiam Alicja.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, pouder, bietkae, Przylepa

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 22 Lut 2019 21:52 #644274

  • carbon
  • carbon's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 426
  • Otrzymane dziękuję: 1017
W linku który podała bietkae opis się zgadza dokładnie z amish paste ale zdjęcie jest inne czasami tak się zdarza ,(ale myśle ze nasiona były by typowy amish) ktoś złe zdjęcie wkleił , dużo ludzi na necie nie ma pojęcia co sprzedaje liczy się kasa , nasiona zamawiają z hurtowni napewno dobre a później sami nie wiedza co jest co. Blocky oznacza tu krztałt typowo pomidora jak roma sań marzano czy amish , a gdyby chodziło o pomidora ze zdjęcia było by napisane beef steak type , lub slicer . Natomiast opis zgodny jest z pomidorem typu roma a zdjęcie programista strony zpartolił , mało jest specjalistów w branży IT co lubią uprawiać warzywa stad te pomyłki Nie możesz traktować sprzedawcy jako znawcę odmian bo być może wczoraj sprzedawał na bazarze rajstopy i majtki a dziś nasiona bo to się bardziej opłaca Popatrz na necie ludzi którzy uprawiali amish paste i u 99,9 % jest to śliwka Amishe w Lancaster w Pensylwani gdzie bywam czasami na swoich bazarach sprzedają te pomidory a uwierz mi że na matematyce to może się nie znają ale warzywa i owoce produkują jedne z najlepszych na świecie
Ostatnio zmieniany: 22 Lut 2019 22:00 przez carbon.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pouder, Betula, bietkae

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 22 Lut 2019 21:55 #644275

  • Armasza
  • Armasza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1648
  • Otrzymane dziękuję: 3556
No to dodam jeszcze, że w tym roku miałam dwa krzaki Amish Paste. Jeden miał owoce typu śliwka, drugi- takie typu befsztyk. Befsztyki były pyszne, niemal bez nasion. Myślałam, że coś pokręciłam. Pozajączkowało mi się i razem zsypałam nasiona= nie wysłałam ich na straganik. Mam nadzieję, że w tym roku znowu trafię na oba rodzaje i tym razem zbiorę nasiona osobno.
Pozdrawiam cieplutko
Hanka
Ostatnio zmieniany: 22 Lut 2019 21:57 przez Armasza.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pouder, Betula, bietkae, Zielona, UllaM

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 22 Lut 2019 23:22 #644284

  • iwcia55
  • iwcia55's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 367
  • Otrzymane dziękuję: 702
Elu, ja się zgadzam z Alicją, Twój pomidor czymkolwiek by nie był wygląda bardzo zachęcająco. Może z Dorotką jakoś go nazwiecie? Chętnie bym go wypróbowała w przyszłym sezonie
pozdrawiam, Iwona
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula, bietkae

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 23 Lut 2019 01:32 #644290

  • carbon
  • carbon's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 426
  • Otrzymane dziękuję: 1017
Proponuje nazwę : Polski Amisz
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 23 Lut 2019 06:55 #644302

  • Horti
  • Horti's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1276
  • Otrzymane dziękuję: 3726
Moje Amish Paste były ze sklepu internetowego. Nasiona zebrałam w pierwszym roku uprawy. Owoc - duża śliwka, w tej chwili nie mogę znaleźć zdjęć. Wygląda, że mogły być przekrzyżowane, a może u mnie jakaś bzycząca stwora się pojawiła. Jeżeli wyszedł smaczny, mamy powód do radości.:)

Mam propozycję, żeby wysyłając na Straganik oznaczać nasiona F-ką. Przyjmijmy, że te, które wysłałam na Straganik to były F2. Nazwę, oczywiście ustali odkrywca/odkrywcy, to ich przywilej i prawo. :idea2: :bravo:

Póki co, dla ułatwienia proponuję roboczą nazwę "nie-Amish Paste", bo nie wiadomo jeszcze co się z tej selekcji wyłoni.

I mam nadzieję, że to nie sprawka mojego kota, który być może wybrał się na wycieczkę na szafę i przeniósł nasiona między talerzykami. :)
Pozdrawiam,
Dorota
Ostatnio zmieniany: 23 Lut 2019 06:59 przez Horti.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Armasza, Betula, bietkae

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 23 Lut 2019 07:13 #644303

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Bietkae! Twój pomidor faktycznie wygląda na zdjęciu bardzo apetycznie, a ja uwielbiam befsztyki. Podoba mi się pomysł, byś Ty jako pierwsza uprawiająca nadała mu nazwę. Uruchom więc wyobraźnie i nadaj mu imię odpowiadające kuszącemu wyglądowi :). A potem wrzuć proszę zdjęcie i opis (nazwa z dopiskiem F2 jak proponuje Horti) do wątku pomidorowego. Jak pomidor spodoba się forumowiczom, będzie go można dołączać do pakietu oazowych odmian pomidorów :)
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, bietkae


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.729 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum