TEMAT: ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 15 Kwi 2018 09:07 #600688

  • Pestka
  • Pestka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1624
  • Otrzymane dziękuję: 8497
Na mojej rozsadzie papryki mam już owocki :eek3:
Cyklon zakwitła jako pierwsza i zawiązała pierwszy owoc

20180413_151150.jpg
pozdrawiam Grażyna

Ogrodnictwo to ćwiczenie optymizmu.
Czasami jest triumfem nadziei nad doświadczeniem
(Marina Schinz)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Terri, Ika2008, Adasiowa, Armasza, rozalia, Agusiak, Dino_saur, olegowa, UllaM


Zielone okna z estimeble.pl

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 15 Kwi 2018 19:17 #600776

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
Udało się przesadzić pomidory, jednak były problemy. Sądziłam że moja rozsada jest zdrowa i ładnie rośnie ale to był mit w ostatniej chwili zareagowałam. Niektóre krzaki miały początki odemy, część wybiegła i ogólnie były wiotkie 3 mi się złamały. Pół dnia mi zeszło a to ziemia mi się skończyła użyłam jakiejś gardenic w zasępstwie a to kubków zabrakło a to do mamy trzeba było na balkon wynieść i się zeszło ale mam już to za sobą. Jutro po pracy wysieję korzeniowe bo we wtorek ma padać
20180415_123222.jpg
Pozdrawiam
Aga
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Armasza, Marlenka, Pestka, Dino_saur, olegowa

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 15 Kwi 2018 19:23 #600780

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20240
  • Otrzymane dziękuję: 64600
Agusiu, bardzo Cię podziwiam - masz za sobą nie tylko ogrom pracy, ale i nieco stresujący, jak czytam, dzień ... zdałaś ten egzamin celująco :happy:

Ale właśnie ze względu na odwieczne kłopoty z podłożem, zaczęłam zabawę z perlitem - do tej pory ubyło mi dopiero 40% zawartości worka o pojemności 125l kosztującego około 36 zł, a rozsad i wysiewów robiłam już mnóstwo.

Będzie dobrze, zobaczysz .... to znaczy - jest dobrze!
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 15 Kwi 2018 19:33 #600787

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
Trochę było stresu ale wiem że będzie dobrze, u mamy dostaną światła i wentylacji. A tak swoją drogą ogarnełam jeszcze szafę ależ to była pracowita niedziela
Pozdrawiam
Aga
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 15 Kwi 2018 19:37 #600788

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20240
  • Otrzymane dziękuję: 64600
Nic nie mów Aguś .... zazwyczaj po działkowym weekendzie czuję dosłownie każdą kosteczkę i każdy mięsień, ale nic to - rycie w ziemi, z dala od miejskiego hałasu i tłoku, a przy okazji wiosenne widoki i powietrze - BEZCENNE :hearts:
Bez działki człowiek zwariowałby albo wydał majątek na kozetkę u psychiatry.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, Agusiak

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 15 Kwi 2018 19:43 #600792

  • Pestka
  • Pestka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1624
  • Otrzymane dziękuję: 8497
Aguś ja swoje rozsady pomidorów przesadzałam cały tydzień po świętach .Każdego dnia wieczorami przesadzałam i przesadzałam do późnych godzin nocnych.Mozolnie to szło,ale udało się :dance:Wywiozłam już część wczoraj na działkę do tunelu .Straty w transporcie też były ,bo kubeczki się przewróciły i kilka sadzonek złamało się.
pozdrawiam Grażyna

Ogrodnictwo to ćwiczenie optymizmu.
Czasami jest triumfem nadziei nad doświadczeniem
(Marina Schinz)
Ostatnio zmieniany: 15 Kwi 2018 19:46 przez Pestka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Marlenka, Agusiak

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 15 Kwi 2018 19:46 #600794

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
Ja swoje tak rozsadzałam też tydzień po pracy. Teraz było szybciej bo do połowy rozsady tylko ziemi trzeba było dosypać
Pozdrawiam
Aga
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Pestka

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 15 Kwi 2018 19:51 #600795

  • BettyL
  • BettyL's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 191
  • Otrzymane dziękuję: 219
Czy zostawiacie już swoje rozsady pomidorków w tunelu na noc czy jeszcze zabieracie do domu?
Beata
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, Agusiak

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 15 Kwi 2018 19:56 #600798

  • Pestka
  • Pestka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1624
  • Otrzymane dziękuję: 8497
Moje stoją od wtorku w tunelu i nic im nie jest .Ładnie rosną ,nabrały wigoru bo w domu miały ciasno. A wczoraj wyniosłam jeszcze ostatnie dwa pudełka z sadzonkami do altanki na ogrodzie i dzisiejszą noc tam spędziły .Rano pobiegłam zobaczyć czy przeżyły i wyglądały na całkiem zadowolone. U mnie w nocy jest + 10.
pozdrawiam Grażyna

Ogrodnictwo to ćwiczenie optymizmu.
Czasami jest triumfem nadziei nad doświadczeniem
(Marina Schinz)
Ostatnio zmieniany: 15 Kwi 2018 19:57 przez Pestka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, Agusiak, BettyL

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 15 Kwi 2018 19:58 #600799

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15407
  • Otrzymane dziękuję: 51071
Moje są na balkonie od kilku dni, dzień i noc. Nawet te świeżo pikowane i najwyraźniej im to służy.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, Pestka, Agusiak, BettyL

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 15 Kwi 2018 20:42 #600807

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20240
  • Otrzymane dziękuję: 64600
U mnie te najstarsze pomidorowe rozsady ( np. kwitnące Venus czy hybrydy z pąkami kwiatowymi ) również spędzają noce na zewnątrz, jeśli temperatura przekracza 10 stopni. Poniżej tej wartości zabieram je do mieszkania.
Dzisiaj pierwszy spacer zaliczyły ostre papryki i bakłażany oraz młodsze pokolenie pomidorków.
Całodobową wyjściówkę mają sałaty, lubczyk i do niedawna czosnki - dobrze znosiły nawet poranny chłód.
Z pikówkami muszę jeszcze poczekać, bo musiałabym wystawiać je na zewnątrz około godz. 6.30-7.00 rano, a wówczas jest jeszcze chyba za chłodno na takie mikrusy, aczkolwiek po moim powrocie z pracy dostaną tymczasową eksmisję :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, Pestka, Agusiak, BettyL

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 15 Kwi 2018 21:00 #600814

  • BettyL
  • BettyL's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 191
  • Otrzymane dziękuję: 219
Hmmm.... :think: To mówisz, że papryczki ostre też już można wietrzyć?
Ja swoje zdecydowanie za wcześnie wysiałam i są naprawdę spore. Robią się im rozwidlenia i pierwsze pąki. Te w rozwidleniu na bieżąco obrywam. Czy takie rozsady można już hartować? Oczywiście wynosić będę na dzień do foliaka, a na wieczór jeszcze do domu.
Beata
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 15 Kwi 2018 21:10 #600819

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20240
  • Otrzymane dziękuję: 64600
Jeśli na zewnątrz temperatura waha się w granicach 18-20 stopni w dzień, to moje papryczki korzystają z wolności. Uważam tylko, gdy jest bezchmurne niebo i palące słońce.
Czasami nie mam wyboru i funduję rozsadom zimny wychów, ale np. dzisiaj po powrocie z działki zastałam jedną paprykę i jednego pomidorka nieco zwiędnięte - po szybkiej reanimacji wodą o temp. pokojowej doszły do siebie w ciągu 30 minut.
Natomiast ubiegłoroczne Habanero sztuk dwie są całą dobę na dworze.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): BettyL

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 15 Kwi 2018 21:28 #600838

  • BettyL
  • BettyL's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 191
  • Otrzymane dziękuję: 219
Moje papryki są przeznaczone do folii, więc też zamierzam je hartować w folii. Po Twoich Aniu wypowiedziach, myślę, że zacznę je wynosić do tunelu na dzień. A co! Niech mają trochę wolności!! :happy:
Czy kolejne pąki im urywać, aż do posadzenia w tunelu? Czy obrywać tylko w pierwszym rozwidleniu?
Nie wiem, czy można sadzić takie z pąkami.... :unsure:
Beata
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 15 Kwi 2018 21:33 #600840

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20240
  • Otrzymane dziękuję: 64600
Betty, mogę odpowiedzieć tylko i wyłącznie z moich własnych doświadczeń - obrywałam zawsze pąki w I rozwidleniu, a przynajmniej zostawiałam jeden, resztę usuwałam; ponieważ mieszkam daleko od działki i jeżdżę tam tylko w weekendy, to zazwyczaj sadzę papryki po 26 maja - niektóre z pąkami kwiatowymi, które czasem opadają. U mnie rosną tylko w odkrytym gruncie, ale najlepsze efekty uzyskiwałam uprawiając papryczki w donicach na parapecie - codziennie miałam je na oku.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pouder, BettyL

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 15 Kwi 2018 23:45 #600874

  • Wembley
  • Wembley's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 44
  • Otrzymane dziękuję: 23
Co wg Was dzieje się z sadzonka? Foto liścia bo moje niezgrabne ręce nadlamaly liść z sadzonki.
Jestem w trakcie pikowania do 0,4l kubków.
Przez chwile miały mało wody i ziemia była sucha.
Czy to może być przyczyną takiego wyglądu liścia?
Ogólnie chyba mam wybiegniete sadzonki, zrobię jutro zdjęcia po przesadzeniu do większych kubków.
image.jpg


image-2.jpg
Pozdrawiam,
Robert
Ostatnio zmieniany: 16 Kwi 2018 20:45 przez Emalia112.
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 16 Kwi 2018 13:37 #600931

  • gazela
  • gazela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 386
  • Otrzymane dziękuję: 2628
Moje pomidory Pendulina Orange wyłożone do kiełkowania 27.02.(uprawa pokojowa-okno wschodnie, bez doświetlania, od kilku dni w ciągu dnia na balkonie) zaczęły kwitnąć. Dzisiaj będą przesadzone do docelowych pojemników.
IMG_3161.jpg
Pozdrawiam, Małgorzata
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, Terri, Adasiowa, rozalia, Marlenka, Agusiak

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 16 Kwi 2018 20:30 #601015

  • Kaja
  • Kaja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1853
  • Otrzymane dziękuję: 6197
Czy te maluchy zdążą urosnąć? W tej chwili są w szklankach 180 ml,a chciałabym sadzić w szklarni,ale nie za bardzo szczelnej pomiędzy 5-10 maja. Jednak raczej ok 5 maja,ponieważ muszę zwolnic parapet na cukinie,fasolkę i ogórki.

Pomidory.jpg
Ostatnio zmieniany: 16 Kwi 2018 20:31 przez Kaja.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.727 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum