TEMAT: ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 19 Kwi 2018 21:09 #601597

  • podjadek
  • podjadek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1269
  • Otrzymane dziękuję: 4734
Sadzonki truskawek frigo wykopane najczęściej w listopadzie, i przechowywane w chłodni, w temperaturze -1 do -2°C.
Piotr :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro


Zielone okna z estimeble.pl

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 19 Kwi 2018 21:49 #601615

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15388
  • Otrzymane dziękuję: 50923
Adrian89 wrote:
Właśnie i też się zastanawiam czy co roku dokupować sadzonki czy brać ze swoich :think: ale pomysł z dosadzaniem super muszę go zastosować.

Przypominam, że sadzonki pozyskujemy z jednorocznych lub maksimum dwuletnich roślin. Dwuletnim truskawkom kosi się liście po zakończeniu owocowania. To jest zabieg sanitarny, ale też i stymuluje powstawanie większej ilości zalążków pąków na rok przyszły.Na jednorocznych liści się nie kosi.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adrian89, podjadek

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 20 Kwi 2018 09:52 #601669

  • Renia
  • Renia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 294
  • Otrzymane dziękuję: 815
Wysadzona jesienią rozsada szparagów przeżyła, chyba ma się dobrze bo wypuściła po jednym cienkim szparagowym badylu :garden1:
Jeszcze tylko 2-3 lata i będę zbierać na obiad :lev: :cool3:

20180420_075359.jpg
Pozdrawiam, Renia :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Terri, Adasiowa, Marlenka, zeberka363, Betula, Pestka, Dino_saur, olegowa

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 20 Kwi 2018 10:16 #601678

  • olegowa
  • olegowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 772
  • Otrzymane dziękuję: 1840
Dzisiaj na waciki poszły dynie i melony
IMG_20180420_101318439.jpg
Pozdrawiam Zosia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Terri, Adasiowa, Marlenka, zeberka363, Betula, Pestka, Agusiak, Dino_saur

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 20 Kwi 2018 10:36 #601683

  • kruchy
  • kruchy's Avatar
Witajcie
Przeglądam i przeglądam i czas się przywitać - choć z niektórymi witałem się już na bliźniaczych forach. Jako że czas na "chwalenie " się swoimi dumami to i ja przedstawie swoje marnoty hodowane w piwnicy bez udziału światła słonecznego. Wszystko na leadach (czerwono niebieskich) i dwie 6500k 8W kupione w LM. W przyszłym roku zmieniam growbox na bardziej "regałowy" na razie to 0,8m2 posklejanych styropianów i foli aluminiowej :)

Miłego sadzenie, przesadzenie itp :)
20180419_180250.jpg
Ostatnio zmieniany: 20 Kwi 2018 13:58 przez Emalia112.
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 20 Kwi 2018 13:00 #601699

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Oj nie narzekaj :) Bardzo ładne papryki a sałata śliczna, żebyś moją zobaczył w tym roku, to przekonałbyś się co to znaczy marnota :) Ale rośnie już w gruncie a to najważniejsze.
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kruchy

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 20 Kwi 2018 13:17 #601704

  • kruchy
  • kruchy's Avatar
Dzięki za dobre słowa - jutro sałata idzie do gruntu (strzele fote i podam jaka to odmiana bo nie pamiętam :) ), i tak samo cebule (jest z tyłu) również do gruntu (jeśli dobrze pamiętam excalibur), jakby nie patrzeć miejsce na pomidorki i ogórki potrzebne. Narazie reszta zostaje po prawej 4x słonecznik ozdobny (dla małżonki), pasek torfowych na przodzie to cukinia i dynia (wsadzone podkiełkowane), 4szt bakłażan i pomidorki gruntowe karłowe samo-kończące. I owa papryczka ostra po lewej.
Tomek
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 20 Kwi 2018 13:32 #601706

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Te torfowe mogą być za małe na dynie, zwłaszcza że już masz wykiełkowane, a do wysadzenia jeszcze prawie miesiąc, a jeśli się zimni ogrodnicy opóźnią (odpukać w nie malowane) to dłużej. Dyniowate szybko rosną.
Uprawiałeś już wcześniej rozsadę w doniczkach torfowych? Jak się sprawują?
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dino_saur

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 20 Kwi 2018 13:40 #601707

  • kruchy
  • kruchy's Avatar
Powiem tak - pierwszy raz i ostatni zużyłem co miałem nie chciałem wywalać - mam wrażenie że znacznie szybciej ziemia przesycha, a jak częściej podlewam to jakby chciała pleśnieć. Papryki, słoneczniki i cebule już dawno w standardzie palstic fantastic (obskubałem torfowe odzienie) z dyniowatymi zrobię to samo - jak zaczną być podejrzane pójdzie w plastik i raczej 0,5l od piwa, zreszta jak i pomidorki.
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 20 Kwi 2018 14:42 #601715

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Pół litrowe kubki do piwa też mogą być do dyń za małe, zwłaszcza, że teraz w sprzedaży widuję kubki wysokie i wąskie. Ja do dyń używam kubełków po kilogramowym mielonym twarogu do ciast.
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Renia

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 20 Kwi 2018 15:43 #601719

  • Renia
  • Renia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 294
  • Otrzymane dziękuję: 815
Żeby nie było że tu same sukcesy :wink4:
Ja w tym roku zaliczyłam spektakularną porażkę przy rozsadzie pomidora.
Owszem - jestem początkująca - dopiero czwarty rok idzie jak uprawiam cokolwiek
ale w tym roku to już przesadziłam :club2: :mad2:
- zalałam pomidory

zalałam je na etapie kiedy jeszcze były w wielodoniczce, paletce. Ziemia z wierzchu wyschła to siupp - woda
i tak sie stało że zsiniały, sfioletowiały na maxa. Przesadziłam jak tylko doszłam do wniosku że samo nie wyschnie, a nawet jak wyschnie to nie poprawi to ich kolorytu - nie w takich malutkich kwaterkach. Zatrzymały się w rozwoju na ponad tydzień.
Wypłukałam korzonki do zera i powsadzałam do nowego podłoża, zanim zaczęły dochodzić do siebie to kolejne dni mijały, ruszyły - ufff...
Teraz jest łatwiej bo kubek podnoszę to czuję czy lekki czy ciężki, nie sugeruję się widokiem przeschniętej na górze ziemi.
Ale i tak są opóźnione...cóż, myślenie nie boli... mam nadzieję że ta lekcja utknie mi w pamięci na kolejne lata... :hammer:

Te są w najgorszym stanie (jako ostatnie ratowane)
20180420_071321.jpg



i te już w miare wyglądają

20180420_071136.jpg
20180420_071200.jpg


Pocieszam się, że przynajmniej mi dość dobrze wyszły rozsady bakłażanów i papryki

20180420_071230.jpg



A mówiliście - uważać, nie przelewać,... :teach:
Pozdrawiam, Renia :)
Ostatnio zmieniany: 20 Kwi 2018 15:44 przez Renia. Powód: literówka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Jan4, Adasiowa, Marlenka, zeberka363, Betula, Pestka, Agusiak, Dino_saur, olegowa

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 20 Kwi 2018 18:07 #601737

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
kruchy wrote:
Witajcie
Przeglądam i przeglądam i czas się przywitać - choć z niektórymi witałem się już na bliźniaczych forach.

Witam serdecznie w imieniu oazowego warzywnika - jednak nie wszyscy nasi ogrodnicy Cię znają i byłabym wdzięczna za krótkie przedstawienie się - skąd pochodzisz, jak długo zajmujesz się uprawą warzywek ( a może czegoś jeszcze ?), choć po załączonych zdjęciach widzę, że przygoda z uprawą jest Twoją wielką pasją .... dziękuję za odwiedziny i mam nadzieję, że zakotwiczysz tutaj na dłużej - zapraszam :)

p.s. jak dobrze, że także uprawiasz słonecznik z rozsady ... u mnie kilka ozdobnych już korzysta z ciepłych i słonecznych dni ( wysianych ze zbiorczego opakowania kupionego w markecie ) - podobno mają być wielokolorowe.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 20 Kwi 2018 18:09 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 20 Kwi 2018 18:51 #601741

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3562
  • Otrzymane dziękuję: 30052
Odwiedziny w moim warzywniaku sprawiają mi coraz więcej radości.
Majranek wysiany z nasion od 5 dni w gruncie


20180420_173716.jpg


Szczypiorek 7-mio letni

20180420_173529.jpg


Czosnek wysiany póżną jesienią/niestety nie wiem jaki/dostałam w prezencie

20180420_173520.jpg
Maria
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 20 Kwi 2018 19:13 #601746

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Marysiu, jeśli pozwolisz, to zdjęcia Twoich bardzo urodziwych warzyw zamieszczę także w wątkach tematycznych - zależałoby mi na zilustrowaniu, jak powinny wyglądać zadbane rozsady. Chyba, że zechcesz zrobić to sama jako autorka :)

Moje rozsady nadal trwają na parapetach i dzięki nim mam namiastkę ogrodu za oknem w mieście: pomidorki, papryki, sałaty, bakłażany, majeranek, słoneczniki, lubczyk

Przepraszam za miejskie akcenty, ale cóż .... liczy się to, co mam w kubeczkach :hearts:






Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 20 Kwi 2018 19:15 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Ika2008, Marlenka, Zarta, zeberka363, Betula, Pestka, Agusiak, Serenity, Zielona, olegowa

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 20 Kwi 2018 19:38 #601756

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3562
  • Otrzymane dziękuję: 30052
Aniu,oczywiście,proszę umieścić te zdjęcia w wątkach tematycznych.Jeżeli uznasz,że któreś z moich zdjęć można przenieść w odpowiedniejsze miejsce,bardzo proszę zrób to.
Maria
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 20 Kwi 2018 20:02 #601763

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Nie będę przenosić, ponieważ tutaj są jak najbardziej na miejscu; w wątkach tematycznych wkleję po prostu poszczególne zdjęcia - są świetne!
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): koma

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 20 Kwi 2018 20:51 #601787

  • kruchy
  • kruchy's Avatar
Adasiowa wrote:
kruchy wrote:
Witajcie
Przeglądam i przeglądam i czas się przywitać - choć z niektórymi witałem się już na bliźniaczych forach.

Witam serdecznie w imieniu oazowego warzywnika - jednak nie wszyscy nasi ogrodnicy Cię znają i byłabym wdzięczna za krótkie przedstawienie się - skąd pochodzisz, jak długo zajmujesz się uprawą warzywek ( a może czegoś jeszcze ?), choć po załączonych zdjęciach widzę, że przygoda z uprawą jest Twoją wielką pasją .... dziękuję za odwiedziny i mam nadzieję, że zakotwiczysz tutaj na dłużej - zapraszam :)

p.s. jak dobrze, że także uprawiasz słonecznik z rozsady ... u mnie kilka ozdobnych już korzysta z ciepłych i słonecznych dni ( wysianych ze zbiorczego opakowania kupionego w markecie ) - podobno mają być wielokolorowe.

Prawda nie pomyślałem o większej dawce informacji. Jestem Tomek i mieszkam w Poznaniu, przy domu mam raczej rośliny ozdobne którymi zajmuje się małżonka ja co jakiś czas popryskam HT czy OW a jak zmasowany atak mszycy to idzie w ruch mospilan. Natomiast działkę "warzywną" mamy 70km od domu więc jest kawałek i cały czas kombinuję jak to ogarnąć będąc średnio raz na tydzień w sezonie na weekend. Mam podlewanie kropelkowe automatyczne bo inaczej na moich pisakach nie da rady (analiza gleby w planie w tym roku). Mam małą folie (okoo 6x3m). Nie ma za dużej wiedzy jednak chęci są :)

I obiecana porcja zdjęć ostatnie to nowy nabytek na przyszły rok do growbox 100szt led full spectrum 3W. Co prawda miałem jutro wsadzić cebulę i sałatę ale chyba wpierw ją zahartuje ( sałata to odmiana LAIBACHER EIS 2)

Miłego wieczoru Tomek
Ostatnio zmieniany: 20 Kwi 2018 20:51 przez kruchy.
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 20 Kwi 2018 21:13 #601794

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Poznań mówisz ..... no to witaj w domu :) Jeżyce - Bronx pozdrawiają ....
Na działeczkę ROD też zaglądam tylko w weekendy , ale ma to swój urok - cały tydzień czekam z niecierpliwością na wyjazd, a po wejściu przez furtkę pierwsze kroki kieruję do warzywnika - w sumie to normalne ;-)
Nadrabiam wtedy wszystkie tygodniowe zaległości, padam na twarz ze zmęczenia, ale błysk szczęścia w oku jest zawsze.

Lepiej zahartować roślinki i poczekać ciut dłużej, niż pospieszyć się i zastać po przyjeździe zmarniałą rozsadę. Szkoda byłoby tak pięknych sałat :bravo:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, Agusiak


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.726 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum