TEMAT: ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 20 Kwi 2018 21:15 #601796

  • kruchy
  • kruchy's Avatar
hahaha to powiem tak - jesteśmy prawie sąsiadami - SMOCHY :) a co do sałat polecą za tydzień na działeczkę :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 20 Kwi 2018 21:16 #601798

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3562
  • Otrzymane dziękuję: 30056
No i przyznaję się,chyba mój błąd.Falstart.Bywa tak jeżeli po raz pierwszy mamy do czynienia,w moim przypadku z dynią.
Czytałam,przeglądałam i wywnioskowałam,że z dynią zaczynamy od połowy kwietnia,bo nawet po dwóch tygodniach może być,że nie widzimy kiełków.
Swoje,piękne pesteczki ze straganika położyłam na waciki 10 kwietnia rano.Następnego dnia rano,większość już miała kiełki.Powędrowały do pojemników/małych doniczek/
20180419_204107.jpg


Jutro już powędrują do większych,a dzisiaj się tak prezentują


20180420_204128.jpg
Maria
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Marlenka, Miragoral, zeberka363, Betula, Pestka, Agusiak, olegowa, kruchy

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 20 Kwi 2018 21:18 #601799

  • kruchy
  • kruchy's Avatar
moje jeszcze 1cm pod ziemią ale nasionka podkiełkowane. :)
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 22 Kwi 2018 19:33 #602116

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15390
  • Otrzymane dziękuję: 50950
Ponieważ na jutro zapowiadany jest deszcz dziś postanowiłem rozsadzić szczypiorek. Pierwszy etap, to przygotowanie cebulek i skrócenie im korzeni


IMG_0533.jpg


Drugi etap, to umieszczenie cebulek w przygotowanym rowku


IMG_0535.jpg



następnie zasypanie rowka i podlanie roztworem Planty 1 g/l


IMG_0536.jpg



W lewym górnym rogu widoczna jest sałata pod kloszami z butli PET. Bardzo ładnie rośnie. Od lat to praktykuję dla przyspieszenia różnych rozsad w gruncie . Po truskawkach i sałacie następną rozsadą pod kloszami będzie seler.
Ostatnio zmieniany: 22 Kwi 2018 19:40 przez pomodoro.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Bobej, Jan4, Adasiowa, Marlenka, Miragoral, zeberka363, Betula, Renia, Pestka, Agusiak, Dino_saur, olegowa, kruchy

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 22 Kwi 2018 20:11 #602136

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Daj mi Boże taką dokładność i precyzję - u mnie zazwyczaj rządki biegną "wężykiem, wężykiem" :jeez:
Mało tego: w takim rządku jedne rozsady siedzą płycej, inne głębiej i przyznam, że nigdy nie wysadzałam roślinek w redlinie ( mam piaszczystą, lekką glebę ) - a wygląda to bardzo porządnie.

Z tego, co mi zalecałeś Mietku, to wykorzystam takie butle do ochrony rozsad ogórka.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 23 Kwi 2018 18:24 #602315

  • Bobej
  • Bobej's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pozdrawiam cieplutko. Błażej
  • Posty: 2110
  • Otrzymane dziękuję: 7051
Ja też z racji na dzisiaj zapowiadany deszcz mimo wczorajszej niedzieli, choć była pracująca pojechałem na działkę wysadzić rozsade marchewki wczesnej Aron f1, pietruszki naciowej, kapusty i brukselki czerwonej. Dzień wcześniej wysadzałem kalarepy giganty rozsady.


IMG_20180419_175428.jpg
Pozdrawiam Błażej
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Miragoral, Betula, Agusiak, olegowa

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 23 Kwi 2018 19:58 #602351

  • kruchy
  • kruchy's Avatar
Cześć
Fajnie tak patrzeć jak Wasze pociechy rosną. U mnie małe zmiany większe roślinki (słonecznik, cebula, sałata oraz większość papryk) poszła w skrzynkę i jest powoli hartowana a ich miejsce zajęły cukinie (Janosik i Aneta), dynia piżmowa, ogórek pod folie Tessa F1, ogórek Karak F1 (czy można go prowadzić po sznurku czy raczej płasko ?) i pomidorki Roma VF, Rio Grande i Denar wszystkie karłowate i samo kończące.
A na przyszły sezon już jedzie kurierem perlit i zaczynamy nowe podejście :)
Przy okazji - wiem że pewnie z moje winy - dolne liście pomidorków są fioletowe mam trochę k2so4 z zapasów jak bawiłem się akwarium i planuję podlać/spryskać pomidorki może pomoże.


1-3.jpg



2-3.jpg




3-3.jpg
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 23 Kwi 2018 20:20 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 23 Kwi 2018 21:09 #602373

  • podjadek
  • podjadek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1269
  • Otrzymane dziękuję: 4734
Prowadziłem ogórki Krak na płask i po sznurkach w jednym sezonie. Pierwszy zbiór był na tych co na płask z tego względy, że pędy boczne tych co po sznurkach do wysokości około 50cm były obrywane.
Plusy prowadzenia na sznurkach łatwość zbiorów i podlewania, ładnie wybarwione ogórki. Niestety codziennie musiałem pędy obwiązywać.
Piotr :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Miragoral, kruchy

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 23 Kwi 2018 21:17 #602376

  • kruchy
  • kruchy's Avatar
podjadek wrote:
Prowadziłem ogórki Krak na płask i po sznurkach w jednym sezonie. Pierwszy zbiór był na tych co na płask z tego względy, że pędy boczne tych co po sznurkach do wysokości około 50cm były obrywane.
Plusy prowadzenia na sznurkach łatwość zbiorów i podlewania, ładnie wybarwione ogórki. Niestety codziennie musiałem pędy obwiązywać.

dla mnie cenna uwaga - w moim przypadku tylko na płask - bywam na działce raz na tydzień (co prawda czasem na cały weekend) ale co dzienne podwiązywanie odpada.
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 24 Kwi 2018 08:13 #602415

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Rozsady, które codziennie pokonują trasę "wędrówki ludów" poczuły sezon ;-) Zaczynają kwitnąć sadzonki pomidorów, ostrych papryk ( Explosiv Ember ), a bakłażany i pomidor dwarf Thong zawiązują pąki; sadzonki wierzchołkowe pozyskane z najstarszych roślin matecznych pomidorków hybrydowych wykazują codzienne przyrosty - podobnie jak wilki u pozostawionych matek.
Na pomidorkach karłowych koktajlowych pojawiły się pierwsze owoce, a ubiegłoroczna papryka ostra Habanero Red otworzyła pierwszy w tym sezonie kwiat.
Niech korzystają z pięknej, ciepłej aury :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Miragoral, Sylwiaaa, Ada

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 24 Kwi 2018 08:22 #602419

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15390
  • Otrzymane dziękuję: 50950
kruchy wrote:

dla mnie cenna uwaga - w moim przypadku tylko na płask - bywam na działce raz na tydzień (co prawda czasem na cały weekend) ale co dzienne podwiązywanie odpada.

Odwiedzanie działki raz na tydzień, to nie przy ogórkach konserwowych . Będą przerastać.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kruchy

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 24 Kwi 2018 08:26 #602420

  • kruchy
  • kruchy's Avatar
Jak doczekam się wysypu to w tygodniu można poświęcić popołudnie i podjechać - ale nie jest to codzienne podwiązywanie.:)
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 24 Kwi 2018 10:49 #602453

  • Ada
  • Ada's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 491
  • Otrzymane dziękuję: 1587
Zamilkłam bo zaliczyłam kilka porażek ale wyciągnęłam wnioski i mogę teraz o nich napisać może ku przestrodze innym.
Pierwszy raz kiełkowałam nasiona pomidorów na wacikach i na samym początku je przegrzałam. Poza tym być może były zbyt wilgotne waciki /tego nie jestem pewna/ ale napewno za póżno przekładałam skiełkowane nasiona do multipalety, bo poskręcały się kiełki przez co bardzo słabo rosły. /Jak ktoś się uprze to żle zrobi nawet to co łatwe i proste/. :flower: Ponieważ bardzo mało nasion skiełkowało, wysiewałam ponownie ale już do ziemi, tak jak to robiłam dotychczas. Moja rozsada 5 dni temu :
20180419_0918201.jpg

Pierwszy raz i ostatni użyłam doniczek torfowych i nie polecam, bo trudno jest utrzymać właściwą wilgotność. Zbyt szybko przesusza się podłoże w doniczkach i paradoksalnie zbyt łatwo przelać.
Od soboty moja rozsada jest wynoszona na zewnątrz. Trochę pociemniała i narazie nie wiem dlaczego, czy od słonca czy - właśnie przelałam. A moze tak powinno być. Dzisiaj rozsada wygląda tak :
20180424_102555.jpg

Naprawdę nie kazałam pozować mojej sunieczce Mili
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Terri, Adasiowa, zeberka363, Renia, UllaM, kruchy

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 24 Kwi 2018 10:54 #602455

  • kruchy
  • kruchy's Avatar
Ada wrote:
Pierwszy raz i ostatni użyłam doniczek torfowych i nie polecam, bo trudno jest utrzymać właściwą wilgotność. Zbyt szybko przesusza się podłoże w doniczkach i paradoksalnie zbyt łatwo przelać.

To tylko uświadamia moje przemyślenia odnośnie torfowych doniczek (zresztą podobne odczucia mam do "pęczniejących" krążków też jakoś mi nie podeszły. Dodatkowo na torfowych szybko pojawiała się pleśń - te co miałem wykorzystałem i nie kupuje więcej.
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 24 Kwi 2018 11:13 #602457

  • Ada
  • Ada's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 491
  • Otrzymane dziękuję: 1587
Na początku też była pleśń. Skusiłam się na te doniczki, bo przy sadzeniu nie trzeba pomidorów wyjmować z doniczek i poruszać ich systemu korzeniowego, ale nie jest to warte poświęcanej uwagi i ciągłej niepewności co do wilgotności :jeez: .
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 24 Kwi 2018 15:23 #602477

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Pomidorom grzebanie przy korzeniach nie przeszkadza. Bardzo łatwo regenerują system korzeniowy. Wystarczy wsadzić samą łodygę pomidora do wody, a ona wytworzy korzenie. Łatwiej od pomidorów to chyba tylko wierzba się ukorzenia.
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dino_saur, Ada

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 24 Kwi 2018 16:55 #602482

  • badzia
  • badzia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 923
  • Otrzymane dziękuję: 2285
W takich doniczkach korzenie długo są przez nie ograniczane. U mnie cukinia bardzo żle rosła, po sezonie wyrywając krzak zobaczyłam przyczynę.Niektórzy przed wysadzeniem częściowo je rozrywają. Ten wynalazek nie jest fajny.
Ostatnio zmieniany: 24 Kwi 2018 17:13 przez badzia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula, Dino_saur, Ada

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 24 Kwi 2018 21:52 #602541

  • Ada
  • Ada's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 491
  • Otrzymane dziękuję: 1587
Badziu pewnie masz rację, dlatego właśnie napisałam o tych doniczkach. Korzonki pomidorów już przerosły przez ścianki więc muszą tak pozostać.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.658 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum