TEMAT: ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 03 Maj 2018 12:14 #604101

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15404
  • Otrzymane dziękuję: 51047
Jak często nawoziłaś bo do fertygacji to trochę za duża dawka.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 03 Maj 2018 13:10 #604111

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3648
  • Otrzymane dziękuję: 16734
W sumie po przesadzeniu dostały ze dwie dawki.
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Ostatnio zmieniany: 03 Maj 2018 13:11 przez Mamma.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 04 Maj 2018 11:01 #604298

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3648
  • Otrzymane dziękuję: 16734
Zaszalałam z wysiewami, teraz nie wiem co zrobić z taką ilością kwiatów. Wszystkie doniczki i parapety już zajęte.
20180504_105216.jpg
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Ostatnio zmieniany: 04 Maj 2018 11:03 przez Mamma.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adrian89, jamles, Adasiowa, rozalia, patrycja, Betula, Agusiak, Dino_saur, UllaM

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 04 Maj 2018 11:34 #604303

  • jamles
  • jamles's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 145
  • Otrzymane dziękuję: 92
Mamma wrote:
Zaszalałam z wysiewami, teraz nie wiem co zrobić z taką ilością kwiatów. Wszystkie doniczki i parapety już zajęte.
Na targ czy bazar możesz iść, albo ..... do mnie tylko jakiś 300km z hakiem
Leszek
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mamma, Agusiak

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 04 Maj 2018 11:38 #604304

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3648
  • Otrzymane dziękuję: 16734
Ilości handlowych na szczęście już nie mam, ale to tylko dlatego, że obdzieliłam sąsiadów.
Kiedy ja się w końcu nauczę siać tyle ile potrzebuję, potem szkoda mi wyrzucić jak ładnie rośnie... :jeez:
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Ostatnio zmieniany: 04 Maj 2018 11:48 przez Mamma.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Agusiak, UllaM

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 04 Maj 2018 12:44 #604318

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Mam tak samo. Sieje z zapasem, bo coś może nie wzejść. A z reguły wschodzi. Na szczęście sąsiedzi chętnie biorą, a czasami jakąś czekoladę dostanę w zamian (mimo że zawsze mówię, że nic za to nie chcę) więc dzieci mają radochę.
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Mamma, Agusiak, Dino_saur, UllaM

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 05 Maj 2018 08:29 #604439

  • UllaM
  • UllaM's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 461
  • Otrzymane dziękuję: 1590
Też tak mam :ouch: ostatnio, dostało się sąsiadkom :drink1: :rotfl1: .
Ogrodnictwo w tym roku ogólnie jakieś takie modne czy co się zrobiło :rotfl1: . Nawet mój brat foliaczka małego postawił :garden1:, rozsad kupować nie musi, większość znajomych wysiewa więcej niż potrzebuje :garden1:, a wiadomo że żal wyrzucić :ouch: :flower:
Ile waży matka? Po odliczeniu stalowych nerwów, żelaznych zasad i serca ze złota, tyle co modelka z cosmopolitan:-)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Adasiowa, Betula, Agusiak

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 05 Maj 2018 10:08 #604465

  • rozalia
  • rozalia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1790
  • Otrzymane dziękuję: 7651
Ja już około 40 co najmniej sadzonek pomidorów oddałam mam nadzieję w dobre ręce. Tez mi szkoda było wyrzucić siewek i wszystkie poszły do doniczek. Teraz mam nadwyzkę papryk, oddam resztę jak wysadzę najpierw sama do gruntu
Pozdrawiam.Rozalia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Betula, UllaM

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 05 Maj 2018 10:21 #604470

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20240
  • Otrzymane dziękuję: 64600
Co prawda u mnie nadwyżek nie ma, ponieważ mając do dyspozycji niewielki warzywnik i ograniczoną długość parapetów, jestem zmuszona do planowych wysiewów, ale - nie ukrywam :oops: - że zawsze wykładając nasiona do skiełkowania biorę ich więcej na okoliczność słabszej zdolności do wypuszczenia kiełków.
Najczęściej jednak jest tak, że kiełkują wszystkie, no i .... z wielką przyjemnością dzielę się z potrzebującymi :)

Wczoraj odwiedziłam ryneczek z rozsadami ( li i wyłącznie z ciekawości, ale szukałam też sadzonek aksamitek ) - pojawiły się straganiki z warzywami z własnych upraw - cieszyły się wielkim powodzeniem, choć ceny zbijały z tropu - kg pomidorów od 10 zł wzwyż, główka młodej kapusty 15 zł :jeez: , pęczek szparagów 3,50-5 zł. Były też pęczki botwinki, marchewki, zielenina, rzodkiewki ( 3,50 zł ), sałaty .... oraz jajka.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia, UllaM

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 05 Maj 2018 12:08 #604505

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Szparagi 3,50-5zł/pęczek to dla mnie niska cena. U mnie pół kilogramowy pęczek kosztuje 8-9zł. Ale Wielkopolska to szparagowe zagłębie, może dlatego te niskie w porównaniu do reszty kraju ceny.
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, UllaM

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 05 Maj 2018 13:32 #604531

  • UllaM
  • UllaM's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 461
  • Otrzymane dziękuję: 1590
W Białymstoku szparagi też po 7-8 zł za pęczek 0,5 kg, tylko w dużych marketach niestety, często mocno podsuszone :think:
Ile waży matka? Po odliczeniu stalowych nerwów, żelaznych zasad i serca ze złota, tyle co modelka z cosmopolitan:-)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 07 Maj 2018 09:45 #604943

  • Daria3012
  • Daria3012's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 31
  • Otrzymane dziękuję: 10
Kochani, kiedy sadzis papryke do gruntu? Moje sadzonki mają pierwsze pączki, trzeba je usunac?
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 07 Maj 2018 11:33 #604957

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15404
  • Otrzymane dziękuję: 51047
Koniec maja. Papryka ma większe wymagania cieplne niż pomidor.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Jan4, Dino_saur, Daria3012

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 07 Maj 2018 14:17 #604976

  • UllaM
  • UllaM's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 461
  • Otrzymane dziękuję: 1590
Dario, rozum mówi aby posłuchać Pomodoro :idea1: , ale nie zawsze się da :ouch: :club2: , moje papryki strasznie już się męczą w kubkach, a w namiocie i w szklarni miejsca brak, więc choć podlaskie wiosny bywają różne, to moje prawie wszystkie wysadziłam, słyszałam że fenologiczne jesteśmy już po zimnych ogrodnikach w tym roku, oby... :lev: :flower:
Pączki w rozwidleniu trzeba usunąć :comp: :bye:
Ile waży matka? Po odliczeniu stalowych nerwów, żelaznych zasad i serca ze złota, tyle co modelka z cosmopolitan:-)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adrian89, Krecik stary

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 07 Maj 2018 19:46 #605022

  • Adrian89
  • Adrian89's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • śląsk strefa 6b
  • Posty: 3214
  • Otrzymane dziękuję: 7915
Dario to już nas 3 z Rudy :happy: ja posadziłem bo niestety strasznie się dusiły w palecie. :jeez:
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 07 Maj 2018 20:32 #605030

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
A już zaczęłam dziś sadzić, bo mam ich dużo, skończę pewnie w połowie czerwca. W ubiegłym roku , te najpiękniejsze z których robiłam drzewka sadziłam właśnie w czerwcu. Tak ze Dario kiedy posadzisz wtedy będą, byle pogoda dopisała.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): patrycja

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 07 Maj 2018 21:19 #605049

  • Daria3012
  • Daria3012's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 31
  • Otrzymane dziękuję: 10
Moze i zadam głupie pytanie-ale kazdy kiedys zaczynał :D co to jest fertygacja? I kiedy pierwszy raz zastosować bawozy do papryki? Jak jeszcze stoi na parapecie czy jak juz wsadze do gruntu?
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 07 Maj 2018 21:22 #605050

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20240
  • Otrzymane dziękuję: 64600
O fertygacji pisałam Ci Dario dzisiaj wieczorem w wątku bakłażanowym :)
To polewanie z niewielką ilością nawozu - każdorazowo do wody dajesz nawóz.
Adasiowa wrote:
Dario, nie wiem, czy mój sposób na uprawę bakłażana w odkrytym gruncie jest prawidłowy, więc może nie sugeruj się moim zamysłem, bo będę hodować je pierwszy raz i nie chciałabym narazić Twoich roślinek na zmarnowanie.
Dla swoich rozsad przygotowałam dołki zaprawione rozcieńczonym obornikiem końskim; później będą za każdym razem podlewane z nawozem ( czyli fertygowane ) na bazie Magicznej Siły do pomidorków i saletry amonowej.
Większość moich bakłażanów ma zawiązane pąki kwiatowe, a dwa niebawem zakwitną - kwiaty będę pryskać Borasolem na lepsze wiązanie owoców.
Co wyniknie z tych moich zabiegów - czas pokaże :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 07 Maj 2018 21:25 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Daria3012


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.829 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum