TEMAT: ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 11 Sty 2019 16:57 #636227

  • Jaedda
  • Jaedda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 529
  • Otrzymane dziękuję: 3123
Lucysiu tak :) . Szklanka wody i płaska łyżka mąki ziemniaczanej. Najpierw rozrabiam z częścią wody a potem do rondelka i zagotowuje mieszając.

I zapomniałabym. Nasiona wysypałam na podstawkę i cienkim pędzelkiem nakładałam klej na paski i tym samym pędzelkiem wyłapywałam pojedyńcze nasiona i przenosiłam na taśmę. Strasznie uspokajająca robota
Ostatnio zmieniany: 11 Sty 2019 18:16 przez Jaedda.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): lucysia, vegetella, Maggie


Zielone okna z estimeble.pl

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 12 Sty 2019 01:22 #636304

  • vegetella
  • vegetella's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 166
  • Otrzymane dziękuję: 784
Jaedda wrote:
Z sianiem muszę jeszcze poczekać bo nie mam możliwości doświetlenia upraw, ale że mnie nosi zrobiłam dziś taśmy z nasionami na działkę. Wyszły całkiem fajne pakieciki. :)

IMAG2527.jpg

Dziubanie tego było relaksujące. Skład: cienki papier toaletowy+ klej z mąki ziemniaczanej.
Rodzina bardzo liczy na rzodkiewkę. Może się uda.
Jeśli łobuzy nie będą chciały w tym wschodzić to mam jeszcze trochę nasion luzem na dosiewkę.
Czemu miałyby nie wschodzić? Tylko wtedy gdyby stare były.

A Ty wiesz jak się tą technologią szybko sieje w ogródku? :) szast prast i marchewka wysiana, a nie, że w kuckach, ze zgiętym kręgosłupem ... godzinami - w marcu/ kwietniu nie wiadomo w co łapska włożyć, a i nie zawsze aura sprzyja itd

A potem żadnego przerywania!!!!

Raz człowiek zakosztuje nasion na "taśmie" :woohoo: i uwierzyć nie może, że przez tyle lat głupi był.

_____________________

Planujecie wysiewy?
Bo ja na next week bakłażany oraz kobeę planuję.
Jean Cocteau: Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Ostatnio zmieniany: 12 Sty 2019 01:33 przez vegetella.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jaedda, aga

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 12 Sty 2019 02:33 #636306

  • Jaedda
  • Jaedda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 529
  • Otrzymane dziękuję: 3123
To mnie uspokoiłaś. :) Teoria brzmiała dobrze tylko praktyki brak :)
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 12 Sty 2019 08:08 #636314

  • Bobej
  • Bobej's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pozdrawiam cieplutko. Błażej
  • Posty: 2110
  • Otrzymane dziękuję: 7053
Codziennie przeglądam nasionka i tak sobie myślę ale pozniej sobie przypominam, że to styczeń i pukam się po głowie i myślę, gdzie tu z wysiewami. :happy:

A mam sporego growboxa więc siać moge cały rok. ;)
Pozdrawiam Błażej
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Betula, Jaedda

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 12 Sty 2019 09:29 #636316

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
Czy jest na forum polonista z długoletnim stażem ?

Swego czasu Dorotka napisała:Horti wrote:
I mam prośbę, forum jest przyjaznym miejscem, gdzie odnosimy się do siebie grzecznie i z szacunkiem. Powstrzymaj się proszę w przyszłości od slangowych zwrotów, które nie wszystkim muszą się podobać.

Od siebie dołożę gorącą prośbę, aby forumowicze pisząc swoje posty powstrzymali się od używania także obcojęzycznych wtrętów, z wyjątkiem nazw odmian warzyw. Bardzo o to proszę.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 12 Sty 2019 09:46 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, Bobej

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 12 Sty 2019 10:47 #636327

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5029
  • Otrzymane dziękuję: 13138
Wstępne przygotowania poczyniłam ;) Zrobiłam koncentraty nawozowe. Do jutra się "przegryzą" i zrobię pożywkę do nasączania perlitu i mogę zaczynać. Na początek kilka ostrych papryk, potem bakłażany itd. Już rączki świerzbią do siania. :)
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Ostatnio zmieniany: 12 Sty 2019 10:49 przez lucysia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bobej, Adasiowa, Jaedda

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 12 Sty 2019 11:06 #636329

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6923
  • Otrzymane dziękuję: 42095
Zapas nasionek uzupełniony o nowy zakup.Pierwszy siew ok.15.02.pomidorków pod folię.Następny to początek marca pomidorki i papryka słodka do gruntu.
001-140.jpg

Jako,że nie widać na focie ogórków,więc informuję powrót do Kraka. :drink1: :drink1: :bye:
Pozdrawiam Józek!!
Ostatnio zmieniany: 12 Sty 2019 11:21 przez Krecik stary.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Bobej, rychu44, Adasiowa, Armasza, Marlenka, Betula, Sylwiaaa, Renia03, Jaedda

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 12 Sty 2019 11:23 #636331

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9656
Józiu ale fajne zakupy ;) Mnie to nawet nowe buty czy torebka tak nie cieszą jak torebki z nasionkami :whistle: Pokaż proszę bardziej te kwiatki -czy to może cynie? Siejesz je wprost do gruntu czy robisz rozsadę ?
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Jaedda

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 12 Sty 2019 11:45 #636335

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6923
  • Otrzymane dziękuję: 42095
To są cynie Marzenko.Na razie planuję rozsadę z tym,że może być różnie.Powracam do tych kwiatków po kilku latach,dlatego,że będąc nad morzem w u.roku widziałem piękny ogród właśnie z wysokimi cyniami.Po prostu zackniło mi się za nimi.Zawsze siałem bezpośrednio do gruntu.Tym razem być może będą sadzonki. :garden1: :garden1: :bye: :bye:
002-117.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Ostatnio zmieniany: 12 Sty 2019 12:12 przez Krecik stary.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, rychu44, Adasiowa, Armasza, Marlenka, Betula, magnes, Jaedda

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 12 Sty 2019 11:49 #636336

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2634
  • Otrzymane dziękuję: 7744
Piękne te cynie! Kupiłam w tym roku 3 rodzaje, ale takich nie widziałam, będę musiała zerknąć. Też wracam do cynii po latach - bardzo wielu latach w moim przypadku.
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jaedda

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 12 Sty 2019 11:52 #636337

  • vegetella
  • vegetella's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 166
  • Otrzymane dziękuję: 784
Adasiowa wrote:
Czy jest na forum polonista z długoletnim stażem ?

Swego czasu Dorotka napisała:Horti wrote:
I mam prośbę, forum jest przyjaznym miejscem, gdzie odnosimy się do siebie grzecznie i z szacunkiem. Powstrzymaj się proszę w przyszłości od slangowych zwrotów, które nie wszystkim muszą się podobać.

Od siebie dołożę gorącą prośbę, aby forumowicze pisząc swoje posty powstrzymali się od używania także obcojęzycznych wtrętów, z wyjątkiem nazw odmian warzyw. Bardzo o to proszę.
Znowu się mnie czepiasz, tak?

O co ci tym razem chodzi? o next week? obraziło czy nie zrozumiałaś?

A kląć można kurde no, kurde? Można?

Belka i źdźbło trawy, ale niektórzy by pękli jakby nie dokuczyli
Adasiowa wrote:
Kurde
Adasiowa wrote:
Kurde
Adasiowa wrote:
Kurde
Adasiowa wrote:
Kurde
Adasiowa wrote:
Kurde
Adasiowa wrote:
Kurde
Adasiowa wrote:
Kurde
Adasiowa wrote:
Kurde
Adasiowa wrote:
Kurde
Adasiowa wrote:
Kurde
Jean Cocteau: Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 12 Sty 2019 12:16 #636339

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9656
Nie wytrzymam! !! Czy Ty nie rozumiesz zasad panujących tu na naszym forum? Raz już do Ciebie na pw pisałam ale chyba nie dotarło - to Ty tu przyszłaś i wypadałoby się dostosować a nie na odwrót. Ania Adasiowa jest sercem wątku warzywnego, jest szanowana i bardzo życzliwa. Jakim prawem próbujesz przeforsować coś, co nie jest akceptowane? Nie podobają Ci się zasady to zabierz zabawki i idź do innej piaskownicy szum robić bo tu nikt na to nie pozwoli.
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 12 Sty 2019 12:20 #636340

  • Edyta D
  • Edyta D's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 522
  • Otrzymane dziękuję: 767
Józiu mój Drogi! dlaczego kupujesz nasiona kwiatów jak ja mam ich pod dostatkiem? :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 12 Sty 2019 12:29 #636342

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5029
  • Otrzymane dziękuję: 13138
Czy papryki ;Aji White Fantazy, Fatali, Super Red Pimento, Aji Omnikolor, Elephant to już można na waciki, czy jeszcze za wcześnie?
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 12 Sty 2019 12:33 #636344

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6923
  • Otrzymane dziękuję: 42095
Edytko przepraszam zapomniałem ,a te mi bardzo podobały.A swoją drogą dalej chciałbym jednak pozostać w temacie "Rozsady Warzyw.." i oglądać piękne kwiatki.Chciałoby się też aby nikt kurde mi w tym nie przeszkadzał.Zalecam też bardzo grzecznie ponownie zapoznać się z regulaminem naszego Forum. :coffe: :coffe:
Pozdrawiam Józek!!
Ostatnio zmieniany: 12 Sty 2019 12:39 przez Krecik stary. Powód: uzupełnienie
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Adasiowa, Armasza, Edyta-ka, Marlenka, Edyta D, Ada, Renia03

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 12 Sty 2019 12:41 #636345

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9656
Pamiętam jako mała dziewczynka jak mój ojciec robił rozsadę pomidorów, a mama na działce siała zawsze astry,lwie paszcze, aksamitki i cynie właśnie. Dla mnie to żelazny zestaw jednorocznych + pomidory - tak pamiętam z dzieciństwa i tak będę robiła
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Armasza, Edyta-ka, Betula, bietkae, Jaedda

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 12 Sty 2019 12:51 #636348

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6923
  • Otrzymane dziękuję: 42095
Marzenko!!

Takie same kwiaty rosły i u mnie.Lwie paszcze mam corocznie samosiejki po całym ogródku.Ale już tylko dwa kolory.W tym sezonie wracam do cynii,być może w następnym będą astry.A aksamitki rosły zawsze.Zwiększam areał z kwieciem,kosztem nadmiernej ilości podstawowych warzyw.Mniej będzie marchewki buraczków i papryki. :garden1: :garden1: :bye:
U mnie teraz pada deszcz,ale dwie fotki lwich paszczy uchwyciłem.Dla nich niestraszne śniegi i mrozy.
005-55.jpg

004-76.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Ostatnio zmieniany: 12 Sty 2019 13:13 przez Krecik stary. Powód: uzupełnienie
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Adasiowa, Armasza, Marlenka, Betula, bietkae, Jaedda

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 12 Sty 2019 12:56 #636351

  • carbon
  • carbon's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 426
  • Otrzymane dziękuję: 1017
Krecik ja oprócz marchwi pasternaku i pietruszki korzeniowej wszystko robie z rozsady nawet rzodkiewkę , o wiele łatwiej i przyjemniej efekty duzo lepsze i wcześniejsze plony . Podpatrzyłem to na necie u angielskiego ogrodnika Charles Dowding , wydał sporo książek i jak dla mnie nie jest numer 1 wśród ogrodników .

Ps co do obcych słów no tez czasami wtrącam ale mieszkam juz 20 lat w USA( wyjechałem z Polski jak miałem troche ponad 20 lat ) i na codzień i w pracy posługuje sie językiem angielskim wiec czasem sie poprostu zapomnę lub jakies polskie słowo wyleci mi z głowy .
Ostatnio zmieniany: 12 Sty 2019 13:02 przez carbon.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Betula, bietkae


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.472 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum