TEMAT: ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 12 Sty 2019 13:24 #636358

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6923
  • Otrzymane dziękuję: 42092
Ja niestety nie mam warunków i robię rozsadę pomidorów ogórków,fasolki szparagowej i papryki.Na tyle mam miejsca na parapetach.Wiem też,że rozsada jest najpewniejszym wynalazkiem dalszej uprawy roślin. :drink1: :drink1:
No właśnie zapomniałem o sałacie,której rozsadę też robię. :drink1: :drink1:
Pozdrawiam Józek!!
Ostatnio zmieniany: 12 Sty 2019 13:39 przez Krecik stary. Powód: uzupełnienie
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, rychu44, Adasiowa, Marlenka, Betula, bietkae


Zielone okna z estimeble.pl

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 12 Sty 2019 13:34 #636360

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15446
  • Otrzymane dziękuję: 51325
Podobnie u mnie. Dochodzi tylko pietruszka naciowa i sałata lodowa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, rychu44, Adasiowa, Marlenka, Betula, bietkae

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 12 Sty 2019 13:56 #636364

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9656
Moja córcia wracając dziś z lodowiska zajrzała do Auchana i zaraz telefon do matki : mamo bo w auchanie nasionka już są, bo chyba ci czegoś brakowało :whistle:
Po obiedzie idę bo nie mam nasion ogórków i bobu.
Ostatnio zmieniany: 12 Sty 2019 13:57 przez Marzenka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Armasza, Biotit, lucysia, Betula, bietkae

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 12 Sty 2019 14:04 #636366

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5029
  • Otrzymane dziękuję: 13138
Mała ogrodniczka ci rośnie :)
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Ostatnio zmieniany: 12 Sty 2019 14:04 przez lucysia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 12 Sty 2019 14:58 #636379

  • y_y
  • y_y's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 253
  • Otrzymane dziękuję: 1557
Z rozsad robię salaty, szpinak, groszek, por, seler, cebulę, pomidory, papryki, bakłazany, ogórki, dynie, cukinie, zioła i kwiaty... Tak myślę, czy oprócz rzodkiewki to coś jeszcze sieję bezpośrednio do gruntu... :happy4:

Pozdrawiam, Aneta
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, Adasiowa, Betula

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 12 Sty 2019 15:06 #636380

  • Jaedda
  • Jaedda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 529
  • Otrzymane dziękuję: 3123
Marzenka wrote:
Moja córcia wracając dziś z lodowiska zajrzała do Auchana i zaraz telefon do matki : mamo bo w auchanie nasionka już są, bo chyba ci czegoś brakowało :whistle:
Po obiedzie idę bo nie mam nasion ogórków i bobu.

Dobre dziecko :) .
Potwierdzam w Auchanie dziś zastałam ścianę standów z nasionami. Mało było tylko pomidorów i nie widziałam cyklantery.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Betula

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 12 Sty 2019 15:19 #636381

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9656
Czy dziecko dobre czas pokaże, ale cwana jak kot, bo wie, że jak rodzicielka sobie nasion nakupuje to cały wieczór będzie siedzieć i czytać. A młoda w tym czasie bedzie miała matkę z głowy
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, lucysia, bietkae, Jaedda

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 12 Sty 2019 16:00 #636392

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
W Castoramie jest już szykowane miejsce dla regałów przeznaczonych na nasiona, więc i tam będzie warto zajrzeć.
Zanim odkryłam korzyści płynące z robienia rozsady ( długo nie wierzyłam we własne siły ), kupowałam gotowe na ryneczku, a "prostsze" w obsłudze warzywa wysiewałam wprost do gruntu. Powiem Wam, że nawet początki tego bezpośredniego siewu były naznaczone porażką, ponieważ podczas przerywki usuwałam większość siewek albo uszkadzałam korzonki pozostałym. O pikowaniu nie miałam pojęcia, o prawidłowym nawożeniu i prowadzeniu roślin także.
Dopiero będąc pilną czytelniczką porad i wskazówek w naszym Warzywniku doświadczyłam, co znaczy właściwe postępowanie z materiałem roślinnym - i tak czynię od 2016r.
Na pierwszy ogień idą bardzo ostre papryczki ( już wysiane na początku stycznia ), później dołączają do nich te mniej ostre, bakłażany i pod koniec miesiąca papryki słodkie.
Luty przeznaczam na wysiewy pietruszki naciowej, sałaty, musztardowców i niektórych odmian pomidorków. Jeśli ktoś ma zamiar uprawiać groszek lub bób, to również może startować z siewem - polecam zrobienie rozsady, osobiście byłam bardzo zadowolona z takiego zabiegu.
Cały czas waham się nad własnoręcznym zrobieniem rozsady pora i selera, ale jak siebie znam, to ciekawość zwycięży :)
W marcu miejsce na parapetach zarezerwuję dla pomidorków, a końcem kwietnia dla fasolki szparagowej karłowej i tycznej oraz ogórków.

Obowiązkowo wysieję bezpośrednio w grunt rzodkiewkę i koperek; kwiaty w moim warzywniku ( nagietki, kosmosy, nasturcje, ogórecznik ) wysiewają się same, ale w tym roku po raz pierwszy sama zrobię rozsadę aksamitek.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 12 Sty 2019 16:01 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, rychu44, Marlenka, carbon, Edyta D, Miragoral, Betula, bietkae, gazela, Jaedda

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 12 Sty 2019 16:30 #636397

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
Krecik stary wrote:
A swoją drogą dalej chciałbym jednak pozostać w temacie "Rozsady Warzyw.." i oglądać piękne kwiatki.Chciałoby się też aby nikt kurde mi w tym nie przeszkadzał.Zalecam też bardzo grzecznie ponownie zapoznać się z regulaminem naszego Forum. :coffe: :coffe:

Józiu, może te kwiaty nie są piękne, ale należą do bardzo wartościowej rośliny, jaką chciałabym Wam polecić - to czosnek niedźwiedzi. Białe delikatne "gwiazdki" pojawiają się w maju. Można próbować uprawy z siewu, ja jednak poszłam na skróty i parę lat temu posadziłam kilka cebulek. Począwszy od końca marca podskubuję listki o bardzo intensywnym, czosnkowym aromacie. W przeciwieństwie do zwykłego czosnku, chrupanie listków tego rodzaju warzywa nie powoduje dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego.
Poza tym masz rację - kawa jest najlepsza :coffe:



Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 12 Sty 2019 16:37 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, rychu44, Armasza, Marlenka, carbon, Miragoral, Betula, bietkae, Ada, Jaedda

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 12 Sty 2019 16:35 #636400

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5029
  • Otrzymane dziękuję: 13138
A mi się czosnki nie udały. Ani z siewu ani z cebulek. Coś musiało wtrąbić, albo były marne.
A ja dziś obłowiłam się w obi. Tylko pietruszki nie było. A rzodkiewki do wyboru do koloru.
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Ostatnio zmieniany: 12 Sty 2019 16:36 przez lucysia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, Adasiowa, Betula, bietkae, Jaedda

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 12 Sty 2019 16:36 #636401

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6923
  • Otrzymane dziękuję: 42092
Aniu mam u siebie kilka krzaczków czosnku niedźwiedziego i też podjadam listki podczas prac ogródkowych. :coffe: :bye: :bravo:
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Betula

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 12 Sty 2019 16:39 #636404

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
Lucysiu, jeśli chcesz, mogę dosłać Ci sprawdzoną, bardzo dobrą pietruszkę naciową z nasion od Mietka - sprawdza się zawsze, wszędzie i u każdego.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): lucysia

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 12 Sty 2019 16:46 #636407

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5029
  • Otrzymane dziękuję: 13138
Bardzo dziękuję Aniu, ale jak wysiałam w tamtym roku to ładnie rosła i w tym pewnie się wysieje.
Muszę kupić korzeniową. Naciowa od Miecia jest super.
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 12 Sty 2019 16:56 #636409

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
lucysia wrote:
Czy papryki ;Aji White Fantazy, Fatali, Super Red Pimento, Aji Omnikolor, Elephant to już można na waciki, czy jeszcze za wcześnie?

Lucysiu, a'propos tych papryczek: wysiałabym je w przyszły weekend. Natomiast Super Red Pimento, jako słodką, dopiero w połowie lutego.

Pietruchę korzeniową też mamy - od naszej Iwonki ( IwonyM ). W razie czego pisz śmiało.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 12 Sty 2019 18:18 #636425

  • Renia03
  • Renia03's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 117
  • Otrzymane dziękuję: 304
Carbon,Ty robisz rozsadę rzodkiewki ?Siejesz po jednym nasionku, czy po kilka w pojemniczek?Nigdy tego nie robiłam.A,może ktoś jeszcze praktykował tę metodę?
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): carbon

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 12 Sty 2019 18:24 #636429

  • Bobej
  • Bobej's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pozdrawiam cieplutko. Błażej
  • Posty: 2110
  • Otrzymane dziękuję: 7053
Ja nigdy nie sieje rzodkiewki na rozsade.

Jednak potwierdzam że można. Obecnie mam rzodkiewki na konkurs i jakoś rosną. :)


IMG_20190109_183553-2.jpg
Pozdrawiam Błażej
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Betula, bietkae, UllaM

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 12 Sty 2019 19:28 #636445

  • carbon
  • carbon's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 426
  • Otrzymane dziękuję: 1017
Rzodkiewkę sieje po 2 lub 3 sztuki do jednej celi a w w jednej palecie jest ich 72 cele Gdy podrośnie wsadzam na rabatę .Podpatrzyłem ta metodę tutaj :
Ostatnio zmieniany: 12 Sty 2019 19:49 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Iwona M, Bobej, Adasiowa, Horti, Miragoral, lucysia, Betula, bietkae, Mamma, y_y, Ada, magnes, Jaedda

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 12 Sty 2019 20:24 #636456

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9656
Wróciłam z zakupów ... Oprócz ogórków i bobu "wpadło" do koszyka samo (słowo daję) parę innych rzeczy : koperek,fasole na suche nasiona, sałata, szpinak, kukurydza itp.
W OBI ograniczylam się do kupna wczesnego pora (nasionka z datą ważności do 12.2018) i cyni takich jakie kupił sobie nasz Józiu ☺
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Bobej, Adasiowa, Betula, bietkae, Jaedda


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.567 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum