TEMAT: ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 16 Sty 2019 14:19 #637032

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5028
  • Otrzymane dziękuję: 13134
W moim kiełkowniku ruszyły nasionka. Mój Baron szt.1,Portos szt.1, BIG Jim szt.1
Reszta śpi .
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewa-s, Adasiowa, Marlenka, Betula


Zielone okna z estimeble.pl

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 16 Sty 2019 15:07 #637039

  • ewa-s
  • ewa-s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 409
  • Otrzymane dziękuję: 1251
Ja wysiałam sałatę,kilka wczesnych pomidorków i selery:listkowy i korzeniowy.


IMG_20190116_121935.jpg


IMG_20190116_1220332.jpg


Pomidor,który jesienią wykiełkował w kompoście,teraz rośnie pod lampami i już ma pąki kwiatowe.
Posadziłam w ramach eksperymentu,zobaczymy czy sobie poradzi.
Doświetlany 12 godzin dziennie.

IMG_20190116_125217.jpg
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 16 Sty 2019 16:55 #637050

  • carbon
  • carbon's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 426
  • Otrzymane dziękuję: 1017
Poradzić to sobie poradzi ale żeby były dojrzałe owoce to musi być pełne spektrum światła , no chyba ze będzie dużo słonecznych dni przy twoim parapecie.
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 16 Sty 2019 17:02 #637052

  • badzia
  • badzia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 923
  • Otrzymane dziękuję: 2285
Do notatnika wpisałam żelazne terminy dla dwóch psianek:
- 21 lub 29 stycznia wysiew papryk słodkich
- 17 lub 25 marca wysiew pomidorów

Za nic w świecie nie wysieję wcześniej. Te terminy mam już sprawdzone. W połowie maja są krępe, wystarczająco duże, nierzadko w pąkach.
Ostatnio zmieniany: 16 Sty 2019 17:06 przez badzia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, grzesiek59, ewa-s, Adasiowa, Miragoral, Jaedda, Maggie, JaNina

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 16 Sty 2019 17:06 #637054

  • ewa-s
  • ewa-s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 409
  • Otrzymane dziękuję: 1251
Carbon na parapecie tylko do zdjęcia pozował :) na pewno nie miałby takich zieloniutkich liści.

Tak,jak wyżej napisałam jest pod odpowiednimi lampami doświetlany 12 godzin dziennie.
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 16 Sty 2019 17:18 #637058

  • carbon
  • carbon's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 426
  • Otrzymane dziękuję: 1017
Tak wiem ze doswietlasz dlatego napisałem ze potrzebne jest full spektrum światło żeby były owoce , zazwyczaj do rozsad lampy wystarcza by miały dużo lumenów i barwę światła dziennego , natomiast żeby były owoce to już inna bajka, wiec jeśli nie posiadasz specjalnej lampy led z pełnym spektrum światła to nici. Do tego cyrkulacja powietrza , wilgotność , namiot czyli takie same warunki jakie maja domowi hodowcy Marysi , zobacz na you tube jak to wyglada i ile zachodu , ale myśle ze dla kilku pomidorów by tego nie robili.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewa-s, Adasiowa, Miragoral, Betula

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 16 Sty 2019 17:43 #637059

  • patrycja
  • patrycja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 799
  • Otrzymane dziękuję: 2061
A propos OBI, sorry, że antyreklamę zrobię, ale buszowałam ostatnio w nasionkach w pobliskim markecie i znalazłam naprawdę wiele przeterminowanych. Np. pomidor Ace VF (lubię tę odmianę, poza tym to pierwsza jaką uprawiałam, więc mam sentyment) z datą ważności grudzień 2017:) Nieraz czytałam o tym jak to powinniśmy sprawdzać daty ważności nasion i oczywiście nic sobie z tego nie robiłam do czasu gdy nie kupiłam przeterminowanych nasion jakiejś papryki F1, za które zapłaciłam ponad 10 zeta:P No i tak jakoś wyszło, że teraz sprawdzam zawsze. Przykro trochę, że wszystko trzeba sprawdzać, żeby nie zostać oszukanym.

U mnie na wacikach wykiełkowały stare nasiona pomidorów Bajaja (testowo posiałam, 6 szt. i wzeszły jak jeden mąż:D szlag by to trafił;)). Nie planowałam w tym roku uprawy bakłażanów, ale poczytałam, że wysiewacie, uświadomiłam sobie, że gdzieś poniewierają mi się też już kilkuletnie nasiona Black Beauty, więc zajęły miejsce zwolnione w kiełkownicy przez Bajaję. Kilka dni temu wyłożyłam na waciki Habanero, bazylię i żeby sprawdzić zdolność kiełkowania marchew, cebulę siedmiolatkę. I to chyba tyle...

A właśnie. Przypomniało mi się, że są takie nasiona, które albo muszą mieć dostęp do światła w trakcie kiełkowania (chyba seler?) albo nie mogą. Kojarzycie może które muszą być przysypane ziemią, a które powinno się tylko przyklepać?;)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Miragoral, Betula, Sylwiaaa, Jaedda, Maggie

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 16 Sty 2019 17:56 #637060

  • ewa-s
  • ewa-s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 409
  • Otrzymane dziękuję: 1251
Na lampach się nie znam,/syn się zna/ale to ledy profesjonalne i z pełnym spektrum światła do uprawy roślin owadożernych.

Czy do owocowania będą dobre,to się okaże.
Ostatnio zmieniany: 16 Sty 2019 17:58 przez ewa-s.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 16 Sty 2019 18:40 #637065

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9653
Patrycja ja świadomie kupiłam te nasiona pora :silly: Najwyżej stracę albo i nie - jak wykiełkują to będzie radocha :dance:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): patrycja

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 16 Sty 2019 18:49 #637068

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Patrycjo, z tego, co pamiętam z własnej uprawy, to nie przysypuję warstewką podłoża nasion sałaty ( lepiej kiełkują przy dostępie światła _ - powierzchnię wyrównuję, zwilżam i wysypuję nasionka, które następnie delikatnie przyciskam do podłoża i ponownie zraszam wodą. Kuwetkę owiniętą przezroczystą folią ustawiam w jasnym miejscu.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, ewa-s, Edyta-ka, patrycja, Betula, Maggie

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 16 Sty 2019 19:00 #637071

  • bastis
  • bastis's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 717
  • Otrzymane dziękuję: 4332
Bez przykrywania nasion wschodzi bazylia.
Pozdrawiam Ula

Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli (Albert Schweitzer)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Edyta-ka, patrycja, Betula, Maggie

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 16 Sty 2019 19:17 #637077

  • przemek1136
  • przemek1136's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2842
  • Otrzymane dziękuję: 11724
Wczoraj do kiełkowania poszły nasiona pora Pancho. To bardzo wczesna odmiana a rozsada zostanie wysadzona w tunelu.
ewa-s-to miło, że carbon troszczy się o Twoje lampy a swoją drogą chciałbym mieć takie warunki jakie Ty masz od tego sezonu. Co sprawiło, że już wysiałaś selery?
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewa-s

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 16 Sty 2019 19:20 #637078

  • Horti
  • Horti's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1276
  • Otrzymane dziękuję: 3726
Pomidorki Venus, z moich nasion, skiełkowały na wacikach po 48 godzinach. Zaczyna się zabawa.:)
Pozdrawiam,
Dorota
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, ewa-s, Adasiowa

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 16 Sty 2019 19:26 #637080

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Taką samą radość odczułam wczoraj, kiedy zobaczyłam skiełkowane pomidorki Śliwkowe - z własnych nasionek. Proces trwał prawie 5 dni, ale skiełkowało 5 na 6 sztuk. Nie sądziłam, że doczekam takiego szczęścia ....
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, ewa-s

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 16 Sty 2019 19:51 #637084

  • ewa-s
  • ewa-s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 409
  • Otrzymane dziękuję: 1251
Przemek,Carbon chciał mi doradzić,bo przecież nie mógł wiedzieć pod jakimi lampami rośnie mój pomidor :)

Selery wysiałam po kilka nasionek,mam kilkuletnie nasiona i nie wiem czy coś wykiełkuje,a jeśli się uda posadzę rządek w tunelu na zielone liście.
Na uprawę w gruncie wysieję dopiero pod koniec lutego,ale po kilka szt.bo jak wiesz miejsca mam mało.

Przemek Ty też masz dobre warunki :)
Drugi tunel powstaje,będziesz miał dużo miejsca na pomidory,papryki,bakłażany i co Ci się zamarzy.
Jak będziesz miał nadwyżkę tego wczesnego pora,to ja z chęcią przygarnę :whistle:

Mam nadzieję,że będziesz tu częściej zaglądał i dzielił się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem :)
Ostatnio zmieniany: 16 Sty 2019 19:53 przez ewa-s.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): carbon

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 16 Sty 2019 20:09 #637085

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
przemek1136 wrote:
Wczoraj do kiełkowania poszły nasiona pora Pancho. To bardzo wczesna odmiana a rozsada zostanie wysadzona w tunelu.

Jak przewidujesz, kiedy te pory będą gotowe do zbioru?
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 16 Sty 2019 20:13 #637086

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3562
  • Otrzymane dziękuję: 30055
Dwa dni temu/14.01/ wyłożone do kiełkowania nasionka bakłażana mają już kiełki.
Violetta Di Firenze.


004-6.jpg
Maria
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Bobej, ewa-s, Adasiowa, Edyta-ka, patrycja, Betula, magnes

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 16 Sty 2019 20:27 #637089

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Marysiu - gratulacje - jesteś chyba pierwszą bakłażanową mamą :) Cieszę się razem z Tobą...
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): koma


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.452 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum