TEMAT: PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian w gruncie i pod osłonami część 2

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian w gruncie i pod osłonami część 2 01 Sty 2018 20:39 #580420

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9849
  • Otrzymane dziękuję: 14970
W tym wątku będziemy opisywać naszą uprawę odmian papryki ostrej oraz dzielić się doświadczeniem związanym z jej wysiewem, produkcją rozsady oraz wymieniać uwagi na temat optymalnych warunków uprawy w gruncie lub pod osłonami ( w tunelach, szklarniach ).

Uprawiając ostre papryczki powinniśmy uwzględnić ich przynależność do gatunku ( Capsicum annuum, chinese, frutescens ) i zapewnić im preferowane przez nie warunki cieplne, wilgotnościowe i nawozowe, ale także musimy zadbać o umiejętne prowadzenie formy krzaczków, stosując podstawowe zabiegi typu usuwanie przyrostów, wilków, ogławianie, jeśli okaże się konieczne.

Jestem bardzo wdzięczna naszej Emalce, że potrafiła w fantastyczny sposób zareklamować i spopularyzować odmiany tych papryczek - dziękuję Ci bardzo :kiss3:

Podobnie jak w innych wątkach poświęconych paprykom, w tym również poproszę o przeznaczaniu jednego postu na jedną odmianę.


Tutaj poprzednia część wątku forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/5...ili-uprawa-i-warunki oraz tutaj forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/5...nie-tylko-sezon-2017
"Jutro też jest dzień"
Z ogrodowym pozdrowieniem,
Ania

Adasiowe Grządki i Rabatki
Adasiowe Storczyki
Adasiowa Łąka
Ostatnio zmieniany: 01 Sty 2018 20:54 przez Adasiowa.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jagoda254, rozalia, obeata


Moderatorzy: Adasiowa, Kasionek
Wygenerowano w 0.728 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum