TEMAT: OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 19 Sty 2019 15:58 #637573

  • Maggie
  • Maggie's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 43
  • Otrzymane dziękuję: 107
Ja do tej pory siałam sprawdzonego u siebie Octopusa ale w tym roku skusiłam się jeszcze na to maleństwo:

Nasionaogrka.jpg
Pozdrawiam
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Edyta-ka, Marlenka, Miragoral, Betula, Renia03


Zielone okna z estimeble.pl

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 20 Sty 2019 10:42 #637676

  • andziasz
  • andziasz's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 263
  • Otrzymane dziękuję: 738
W zawiązku z zainteresowaniem moim Ogórkiem z Gruzji wygrzebałam z czeluści spiżarni słoik z nimi i rehabilituje się za brak zdjęć świeżych ogórków. Po zakiszeniu wyglądają tak :

IMG_20190120_101410.jpg


IMG_20190120_101526.jpg
Nic tak nie cieszy jak dłubanie w ziemi :)
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...czescia?limitstart=0
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 20 Sty 2019 12:48 #637695

  • carbon
  • carbon's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 426
  • Otrzymane dziękuję: 1017
Pierwsza klasa z chęcią bym sie poczęstował , wyglądają apetycznie :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): andziasz

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 20 Sty 2019 18:18 #637754

  • andziasz
  • andziasz's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 263
  • Otrzymane dziękuję: 738
carbon jak się nie załapałeś na te straganikowe to kilka nasionek mogę jeszcze wyskrobać

A jeszcze dopowiem że w tym roku dostałam tez nasionka ogórka z Portugalii zobaczymy co z tego będzie
Nic tak nie cieszy jak dłubanie w ziemi :)
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...czescia?limitstart=0
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): carbon

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 20 Sty 2019 19:10 #637770

  • carbon
  • carbon's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 426
  • Otrzymane dziękuję: 1017
No ideał ogórka do kiszenia jak dla mnie ten gruziński ,, malutkie pestki i dużo miąższu . Jak się nazywa ten ogórasek ?
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 20 Sty 2019 20:07 #637781

  • andziasz
  • andziasz's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 263
  • Otrzymane dziękuję: 738
nie znam jego nazwy, dostałam od kolegi, był w Gruzji i tam kupił na takim lokalnym ryneczku od jakiejś babci te nasiona, wiedział tylko tyle ile mu powiedziała ze to ogórek i bardzo pyszny
Nic tak nie cieszy jak dłubanie w ziemi :)
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...czescia?limitstart=0
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jagoda254, Horti, Marbar, magnes

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 22 Sty 2019 14:34 #638031

  • carbon
  • carbon's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 426
  • Otrzymane dziękuję: 1017
Hi
Tutaj filmik z ogórkiem Suyo Long , wyglada całkiem inaczej niż ten z nasion Pomodoro

Ostatnio zmieniany: 22 Sty 2019 14:55 przez carbon.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Edyta-ka, Betula

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 22 Sty 2019 14:53 #638036

  • carbon
  • carbon's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 426
  • Otrzymane dziękuję: 1017
I następny filmik w którym występuje Suyo Long , w USA mówią o nim również Chinese cucumber ( chiński ogórek) z racji tego iż jest to bardzo stara odmiana z Chin. Także Pomodoro ktoś zrobił w bambuko lub sam pomylił krzaki , zreszta ten ze zdjęcia z którego pobierał nasiona nijak się ma do Suyo Long
No ale najważniejsze ze smakuje wiec można mu nadać imię np smaczny mieszaniec .
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Edyta-ka, pouder, Betula

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 22 Sty 2019 15:08 #638038

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64594
Ale zobaczcie to : dla uprawy ogóreczków na sznurkach i w skrzyniach ...


szklarniadlaogrkw.jpg
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bela, Bobej, rychu44, Edyta-ka, andziasz, pouder, carbon, Miragoral, emi247, Mamma, pszczolka, Renia03, Maggie

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 22 Sty 2019 15:17 #638040

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3641
  • Otrzymane dziękuję: 16699
Aniu bardzo fajny. Przyszło mi do głowy, że można by zrobić stelaż z rur do wody. Pewnie wyjdzie to dużo taniej.
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Ostatnio zmieniany: 22 Sty 2019 15:19 przez Mamma.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Edyta-ka, pouder

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 22 Sty 2019 15:33 #638041

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64594
Buszowałam w sieci w poszukiwaniu informacji o pewnej odmianie pomidorka i na rosyjskiej stronie znalazłam takie rozwiązanie. Przyznam, że jest i efektowne, i ma szansę sprawdzić się w praktyce. W ubiegłym roku wykorzystałam zasłonkę z firanki, aby słońce nie spaliło młodych rozsad, ale nałożenie na całą konstrukcję np. agrowłókniny lub plastikowej osłony ochroniłoby ogórki przed zimnym wiatrem i spadkami temperatury.
Widzę, że autor pomysłu pomyślał też o nawadnianiu ...
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Edyta-ka, Miragoral

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 22 Sty 2019 15:37 #638042

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15397
  • Otrzymane dziękuję: 51002
carbon wrote:
I następny filmik w którym występuje Suyo Long , w USA mówią o nim również Chinese cucumber ( chiński ogórek) z racji tego iż jest to bardzo stara odmiana z Chin. Także Pomodoro ktoś zrobił w bambuko lub sam pomylił krzaki , zreszta ten ze zdjęcia z którego pobierał nasiona nijak się ma do Suyo Long
No ale najważniejsze ze smakuje wiec można mu nadać imię np smaczny mieszaniec .

Słuchaj no Kolego !. Przy pracy z nasionami zazwyczaj bywam trzeźwy. Po zakupie i wysiewie nasion na wszystkich krzakach były identyczne owoce, i takie są do dziś.
Ostatnio zmieniany: 22 Sty 2019 15:37 przez pomodoro.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, bela, Adasiowa, Zbyszko46

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 22 Sty 2019 16:05 #638044

  • Zbyszko46
  • Zbyszko46's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 290
  • Otrzymane dziękuję: 485
carbon Wygląd ogórka do konsumpcji a na nasiona to duża różnica i stąd mogą być wątpliwości.Jeśli nie robiłeś swoich nasion to spróbuj.
Pozdrawiam,Zbyszek
Życie jest naprawdę proste, lecz upieramy się by je komplikować” Konfucjusz
Ostatnio zmieniany: 22 Sty 2019 16:10 przez Zbyszko46. Powód: dodanie tekstu
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, najemnik

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 22 Sty 2019 16:18 #638045

  • aga
  • aga's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 843
  • Otrzymane dziękuję: 4750
Od dwóch lat uprawiałam ogórki z nasion holenderskich kupowane na targu. Zeszłego lata zebrałam z nich nasiona.Ciekawe co z nich wyrośnie? :huh: Z wymiany mam ogórek od babci Maski i Kozacki od Kunegundy.Dziękuję. :thanks: :thanks: A takie odmiany mam z Niemiec:Chinese Slangen i Konsa F1
20190122_160027.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Edyta-ka

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 22 Sty 2019 16:18 #638046

  • carbon
  • carbon's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 426
  • Otrzymane dziękuję: 1017
Hm czyli Pomodoro musiał kupić trefny towar :) Czasami się tak zdarza , podobnie z pomidorami , dobrze ze to tylko warzywa bo kiedyś za PRL słyszałem ze ktoś kupił na rynku magnetowid a jak otworzył w domu pudełko to były 2 cegłówki:) Także dobrze jest kupować nasiona od sprawdzonych sprzedawców .
Ostatnio miałem tak z bardzo rzafką odmiana papryki i objadłem się smakiem. Tak wiec przekręty albo pomyłki zdarzają się również w świecie warzyw. Aga moim zdaniem szkoda czasu i pieniędzy na wydlubywanie nasion z takich hybrydow marketowych , chyba ze dla zabawy. W to miejsce można posiać pewne odmiany ustalone lub sprawdzone hybrydy ze dobrych firm nasienniczych . Przestrzegam z kupowaniem nasion z Ali czy innych ale drogo czy ebay . Bo zamiast Suyo Long może wyjść śremski ( sorry Aniu i Pomodoro to tylko żart :) ) Wiadomo nie chodzi o kilka złotych ale człowiek się nachodzi podlewa pielęgnuje a tu niespodzianka no w tym przypadku miła , ale ostatnio słyszałem pewnego amatora pomidorów który kupił super duper naj naj egzotyczne odmiany . Wyhodował w pocie czoła 15 krzaków z których zebrał całe 1,5 kg pomidorów , po tej wpadce wrócił do uprawy tych zwykłych których nasiona są w każdym ogrodniczym .
Ostatnio zmieniany: 22 Sty 2019 16:37 przez carbon.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Edyta-ka

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 22 Sty 2019 16:27 #638047

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15397
  • Otrzymane dziękuję: 51002
Zbyszko46 wrote:
carbon Wygląd ogórka do konsumpcji a na nasiona to duża różnica i stąd mogą być wątpliwości.Jeśli nie robiłeś swoich nasion to spróbuj.

W rzeczy samej. Z moich Suyo Long trudno zebrać nasiona, strasznie wolno przerasta. Musi być długo przetrzymywany na krzaku, i do tego jeszcze w domu, aż zupełnie zmięknie.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bela, Zbyszko46, pszczolka

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 22 Sty 2019 16:33 #638049

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
A ja dzisiaj otworzyłam słoik White Wonder. W czasie wegetacji narzekałam na niego, ale teraz jest Ok. bardziej delikatny od zielonych. Do kiszenia nadaje się.
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 22 Sty 2019 16:35 #638050

  • andziasz
  • andziasz's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 263
  • Otrzymane dziękuję: 738
Mamma na kanale Kasia In na YT pokazuje jak robi taki tunel z rurek w których umieszcza się kable elektryczne kosztuje to chyba 2,7 zł za metr
Nic tak nie cieszy jak dłubanie w ziemi :)
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...czescia?limitstart=0
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bela, Edyta-ka


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.787 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum