TEMAT: Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 23 Sty 2020 10:55 #688724

  • Zygowa
  • Zygowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1693
  • Otrzymane dziękuję: 10203
Cukinia w ruloniku puściła kiełek po trzech dniach. Na razie jedna, ciepło nie mają. Czekam jak ściągnie czapkę.

20200123_102427.jpg
Ciepełka :)

Edyta

strefa 7a
Ostatnio zmieniany: 23 Sty 2020 10:56 przez Zygowa.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 23 Sty 2020 12:15 #688737

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3462
  • Otrzymane dziękuję: 7398
Obawiam się, że będzie miał trudności. Jak wychodzi z ziemi to Ziemia stawia opór i łupina zostaje.
Temat został zablokowany.

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 23 Sty 2020 12:50 #688743

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6909
  • Otrzymane dziękuję: 41930
Moje dwa K-33 czapeczki zostawiły w folii.Na wierzch zwiniętego rulonu wyszły same liścienie.Ale są to niejsze nasionka niż ogórka czy cukinii.Dlatego też ze swoimi teraz czekam aż wyjdą po za rulon. :rotfl1: :rotfl1: :bye: :bye:
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bela, rychu44, bietkae, Pestka, Mamma, koma, anaka, ewakatarzyna

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 23 Sty 2020 12:52 #688745

  • bela
  • bela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 801
  • Otrzymane dziękuję: 2436
Na dwóch nasionkach dali pokazały się kiełki,zostawię je aby sprawdzić czy będą wrastać w gąbkę.

20200123_123702.jpg


Papryczka jeszcze śpi

20200123_123727.jpg
pozdrawiam Bożena
Ostatnio zmieniany: 23 Sty 2020 14:34 przez bela.
Temat został zablokowany.

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 23 Sty 2020 14:22 #688754

  • Zygowa
  • Zygowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1693
  • Otrzymane dziękuję: 10203
KaLo wrote:
Obawiam się, że będzie miał trudności. Jak wychodzi z ziemi to Ziemia stawia opór i łupina zostaje.

To jej pomogę :devil1:
Ciepełka :)

Edyta

strefa 7a
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, whitedame, bietkae, Mamma, Przylepa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 23 Sty 2020 21:12 #688800

  • renmanka
  • renmanka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 736
  • Otrzymane dziękuję: 4726
Mamma wrote:
KaLo, zakładaj szybko wątek jak i czym doświetlać, bo już pora na roślinki.
Nie ma tu znaczenia u kogo rośnie a u kogo nie.
Każda wiedzą jest bardzo cenna i nam wszystkim przydatna.
Czym więcej sposobów tym lepiej.

podpisuję się pod tymi słowami, tym bardziej, że mąż kupił dla mnie taśmę ledową dla roślin, gdzieś u Chińczyka... powiesił mi to nad sadzonkami i niby ma działać, ale szczerze to bladego pojęcia nie mam czy aby na pewno będzie. Chętnie poczytam co o tym powie ktoś kto się zna.
Pozdrawiam Celina
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, bietkae, Mamma, koma, anaka, ewakatarzyna

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 23 Sty 2020 22:16 #688805

  • grazyna255
  • grazyna255's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 455
  • Otrzymane dziękuję: 643
Adasiowa wrote:
Grażynko, odmiany karłowe typu Venus czy Bajaja znoszą takie styczniowe eksperymenty całkiem przyzwoicie, natomiast odmiany wyższe, owszem, potrafią wybiec, ale wtedy stosuję redukcję łodyg podczas drugiego pikowania, a podczas wysadzania w grunt umieszczam sadzonkę ukośnie, tzn. pod kątem do palika.

Wiesz, mając piec kaflowy w pokoju, a kuchnię nieogrzewaną, musimy sobie radzić ;-)

Z małych zamierzam mieć w tym roku Micro Tom - nie wiem czy smaczny ale venus dla mnie nie ma smaku. Przede wszystkim sadzę wyższe i czytałam o tych sposobach na wybiegnięte rozsady no i... cóż... rozumiem, że raz można się potknąć i posiać za wcześnie a potem kombinować, ale co roku bym tego nie powtarzała. Jednak jak czytam, że Wam się udaje to fajnie, super byłoby jeść owoce w maju. Moje najwcześniej bywają zjadliwe pod koniec czerwca, no ale sieję najwcześniej na początku marca. Zmieniłam mieszkanie - może tu lepiej wszystko by rosło, jednak doświadczenia z poprzedniego lokum każą mi czekać. Tylko papryki pięknie mi rosły, choćby wysiane w styczniu. Pomidory nie tylko wybiegały ale potrafiły usychać.

Doświetlanie - a jakże, zastosowałam. Kupiłam jakąś lampę specjalnie do roślin, może była za mocna, jednego roku wszystko szlag trafił w dwa dni. Obecnie mam namiot foliowy i tam pikuję rozsadę dogrzewając trociniakiem. Na noc przy mrozkach zarzucam jeszcze włókninę. Ktoś tu pytał o ochronę sadzonek przed Zimną Zośką - włóknina to dodatkowe ocieplenie - wbijam patyki w pobliżu roślin by włóknina nie przyciskała pomidorów. Kiedyś stosowałam znicze... zawsze podniosą trochę temperaturę ale jak jest możliwość podłączenia farelki to jak najbardziej. Nie zawsze jednak na działce jest prąd - u mnie nie było jak stosowałam znicze.
Ogród bez chemii




"ZACZNIJ TAM GDZIE JESTEŚ
UŻYJ TEGO, CO MASZ,
ZRÓB CO MOŻESZ" (A. Ashe)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rychu44, Betula, bietkae, koma, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, zwykły chłop

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 24 Sty 2020 06:56 #688815

  • zwykły chłop
  • zwykły chłop's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1457
  • Otrzymane dziękuję: 7813
renmanka wrote:
Mamma wrote:
KaLo, zakładaj szybko wątek jak i czym doświetlać, bo już pora na roślinki.
Nie ma tu znaczenia u kogo rośnie a u kogo nie.
Każda wiedzą jest bardzo cenna i nam wszystkim przydatna.
Czym więcej sposobów tym lepiej.

podpisuję się pod tymi słowami, tym bardziej, że mąż kupił dla mnie taśmę ledową dla roślin, gdzieś u Chińczyka... powiesił mi to nad sadzonkami i niby ma działać, ale szczerze to bladego pojęcia nie mam czy aby na pewno będzie. Chętnie poczytam co o tym powie ktoś kto się zna.

Też właśnie myślałem o pytaniu na temat doświetlania, czy zykła taśma ledowa czy może żarówki ledowe a jeśli tak to ile lumenów starczy i czy ma znaczenie temperatura barwowa(czasem jak jadę koło szklarni to tam oświetlenie jest jakieś żółte), czy cały czas doświetlać czy tylko kilka godzin
pozdrawiam Adam

SZACUNEK - to tylko odrobina wyrozumiałości i pamięci o drugiej osobie. To tak niewiele a tak wiele zmienia.
Ostatnio zmieniany: 24 Sty 2020 06:57 przez zwykły chłop.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, anaka

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 24 Sty 2020 08:10 #688819

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15401
  • Otrzymane dziękuję: 51030
Przeczytaj ten artykuł jeszcze raz uważnie. Znajdziesz tam odpowiedzi na Twoje wątpliwości.

www.ho.haslo.pl/article.php?id=1755
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tacca, Marzenka, Krecik stary, rychu44, Betula, Pestka, koma, anaka, ewakatarzyna, zwykły chłop

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 24 Sty 2020 11:53 #688850

  • bela
  • bela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 801
  • Otrzymane dziękuję: 2436
No i wcięło mi posta, którego pisałam o 9.00 Nasionka które dane były do kiełkowania 21 po południu do gąbki na tą chwilę z kiełkowały wszystkie. :dance:
I tak dałam 25 nasionka papryki ostrej rano było z kiełkami 17szt a teraz wszystkie 25 szt pójdą już do ziemi.

20200124_084355.jpg


Nasionek dali było 9 i 7 skielkowało 2 były puste.Zdjęcie z rana

20200124_084251.jpg

Na pewno będę kiełkowała tak papryki,pomidory,cukinię.Nie wiem jak małymi nasionami.
pozdrawiam Bożena
Temat został zablokowany.

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 24 Sty 2020 12:23 #688853

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1988
  • Otrzymane dziękuję: 14171
Czy ja dobrze rozumiem - nasionka wkładasz w środek mokrej gąbki i co dalej

Mam wolny weekend to bym wypróbowała ten sposób
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, bela, bietkae, ewakatarzyna

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 24 Sty 2020 12:37 #688855

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3647
  • Otrzymane dziękuję: 16725
Wczoraj kupiłam takie oto pomidory. Oczywiście bardziej na nasiona, niż do zjedzenia :happy4:
Jak ktoś też będzie chętny do uprawy, to podzielę się nasionami.

kopia.jpg



IMG_20200124_123257317.jpg
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Ostatnio zmieniany: 25 Sty 2020 09:11 przez Betula.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rychu44, Marlenka, Betula, bietkae, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 24 Sty 2020 12:40 #688857

  • ewakatarzyna
  • ewakatarzyna's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1740
  • Otrzymane dziękuję: 12771
Agnieszko, na stronie 62 jest filmik na ten temat.
Pozdrawiam Ewa
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, bela, bietkae, Pestka, Szczypiorek

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 24 Sty 2020 12:52 #688860

  • bela
  • bela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 801
  • Otrzymane dziękuję: 2436
bela wrote:
I ja dzisiaj eksperymentuje z kiełkowaniem w gąbce. :devil1:

Papryka ostra

20200121_125148.jpg


Dalia karłowa

20200121_131827.jpg



bela.jpg


I w woreczku nad grzejnikiem parapet ciepły.

Anieszka przecinam gąbkę w trzech miejscach (tak zrobiłam w przypadku gdzie dawałam 25 nasionek papryki) .Do miseczki wlałam letniej wody dobrze zmoczyłam gąbkę i w rowki dałam nasionka, włożyłam gąbki do woreczka foliowego i na parapet.Codziennie wietrzyłam i sprawdzałam.Dziś lub jutro pójdą do ziemi skiełkowane nasionka.W dali mam dłuższe kiełki i chcę sprawdzić czy będą wrastać w gąbkę.
pozdrawiam Bożena
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rychu44, Marlenka, bietkae, koma, anaka, Barborka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 24 Sty 2020 13:00 #688861

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6909
  • Otrzymane dziękuję: 41930
Wczoraj pokazały się pierwsze ogóreczki w rulonie.Natomiast w gąbce na 4 nasionka buraka liściowego,dziś 1 skiełkował.Dalej te poczynania traktuję jako zabawę ale i też chyba nabieram ptaktyki. :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: :coffe: :bye:

001-282.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 24 Sty 2020 16:29 #688881

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3462
  • Otrzymane dziękuję: 7398
Pierwsze koty za płoty. Wątek o doświetlaniu rozpoczął działalność. forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/5...oslin-zrodla-swiatla
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): mymysteryy, whitedame, kazko47, pouder, bietkae, Pestka, koma, del, ewakatarzyna

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 24 Sty 2020 16:35 #688883

  • Pestka
  • Pestka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1624
  • Otrzymane dziękuję: 8497
Pestka wrote:
I ja dzisiaj poczyniłam ,,gąbkowe'' wysiewy.Wetknęłam w nie kilka starszych nasion papryk ostrych ,zawinęłam w woreczek foliowy i teraz leżakują na kaloryferze.Jestem ciekawa kiedy pokażą się kiełki.

U mnie 3-letnie nasionka papryki ostrej napęczniały ,żadne nasionko nie pokazało jeszcze kiełka.Gąbka zawinięta w woreczek leżakuje na kaloryferze
pozdrawiam Grażyna

Ogrodnictwo to ćwiczenie optymizmu.
Czasami jest triumfem nadziei nad doświadczeniem
(Marina Schinz)
Ostatnio zmieniany: 24 Sty 2020 16:37 przez Pestka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Jan4, bietkae, anaka, Barborka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 24 Sty 2020 16:58 #688886

  • Ada
  • Ada's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 491
  • Otrzymane dziękuję: 1587
Zarzekałam się, że paprykę ostrą wyłożę do skiełkowania ok.10 lutego i nie wytrzymałam, przecież jak wszyscy "to i babcia też" :happy: Wczoraj wyłożyłam nasiona papryk, które będą pełnić u mnie funkcję ozdobną. Zrobiłam to metodą tradycyjną czyli na waciki.
Ostatnio zmieniany: 24 Sty 2020 20:41 przez Ada.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, bietkae, Pestka, koma, anaka, Barborka, ewakatarzyna, Szczypiorek


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.731 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum