TEMAT: Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 30 Wrz 2019 12:16 #677115

  • gazela
  • gazela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 386
  • Otrzymane dziękuję: 2628
Za mną drugi rok przygody z uprawą pomidorów na balkonach. Podobnie jak u Kajtkowej miałam na niektórych odmianach problemy z SZW w czasie upałów, a podczas chłodnego maja pomidory, wsadzone już do docelowych donic mieszkały w garażu ;) Ale generalnie jestem bardzo zadowolona. Opryski Pw i łączone PW + HT zabezpieczyły rośliny przed chorobami. Obyło się bez chemii :).
Na dzień dzisiejszy zostały na balkonie Rose Quartz, którą zaraz poobrywam (bardzo słodkie owoce)
IMG_1993.jpg

i E06/f4 - ten jeszcze pomieszka na balkonie i chyba wniosę go przed mrozami do domu, bo wciąż ma mnóstwo owoców.
IMG_1994.jpg

Obie odmiany uważam za rewelacyjne - rosły cały sezon zdrowo, wydały mnóstwo owoców i co ważne pomidorki nie pękały. Myślę, że za rok je powtórzę, a nasionka postaram się wysłać na straganik.
Pozdrawiam, Małgorzata
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 30 Wrz 2019 21:37 #677170

  • Kaja
  • Kaja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1855
  • Otrzymane dziękuję: 6209
W tym roku na balkonie posadziłam odmianę Malinowy Rodeo.Pisało,że jest samokończący to początkowo nic nie usuwałam,ale był zbyt gęsty jak na uprawę w donicy i zostawiłam mu trzy pędy.Zawiązał dużo owoców i z ciekawości ile tego będzie mąż skrupulatnie wszystko ważył i wyszło,że zebraliśmy z niego 8,7 kg owoców.Ostatnie dojrzewają na szafie.Początkowo nie,ale potem był fertygowany nawozem z Biedronki,ponieważ donica była za mała,a owoce duże.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, Adasiowa, Armasza, Marlenka, CHI, Betula, gazela

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 03 Paź 2019 09:57 #677332

  • gazela
  • gazela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 386
  • Otrzymane dziękuję: 2628
Pokażę kolejnego pomidora uprawianego w donicy:
Ałtajskij Urozajnyj

IMG_1317.jpg

IMG_1318.jpg

IMG_1319.jpg

IMG_1321.jpg

U mnie dał sobie radę w 10 litrowej donicy, rósł zdrowo, nie złapał SZW w czasie upałów, samokończący, wysokość ok. 100 cm, krzak ładny, zwarty,raczej smukły, nie "rozłaził się" na boki :) Plenny, owoce średnie 70-150 gram, z cienką skórką, jak dojrzały to słodkie pomidorowe, soczyste, owoce raczej miękkie. Dobry do uprawy doniczkowej.
Pozdrawiam, Małgorzata
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, Armasza, Marlenka, CHI, Betula, bietkae, magnes, Jaedda, ewakatarzyna

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 30 Sty 2020 10:44 #690087

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7872
  • Otrzymane dziękuję: 52166
No to ja zacznę nowy sezon. Mam na parapecie Baby Boomer, Purple Heart, Tasmanian Chocolate i deczko wyciągnięty Iditarod. To moje lekarstwo na zimową depresję ogrodnika ;)

26E546A2-0918-4968-966B-28C832B95F9C.jpeg
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 31 Sty 2020 06:24 #690252

  • Rzepka
  • Rzepka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 494
  • Otrzymane dziękuję: 1560
Ja takie lekarstwo planuję sobie zaserwować ok 9 lutego ;)
Ubiegłoroczny New Big Dwarf z uprawy balkonowej

IMG_20190802_072309.jpg


Pozdrawiam Irena
Ostatnio zmieniany: 31 Sty 2020 06:26 przez Rzepka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, Kaja, mymysteryy, Armasza, Marlenka, Betula, bietkae, Jaedda, anaka, ewakatarzyna

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 02 Mar 2020 10:43 #696231

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7872
  • Otrzymane dziękuję: 52166
Ależ mnie dzisiaj zaskoczyły moje parapetowe pomidorki Baby Boomer i Idarot. Mają cudowne pączusie, ledwie widoczne ale są

4D5E9DEF-ADB2-42DE-A760-0CA3E25517B0.jpeg


3D3EB830-560C-45E9-96DC-2520E76A4C88.jpeg
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Ostatnio zmieniany: 02 Mar 2020 10:44 przez JaNina.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, Marlenka, Betula, bietkae, BettyL, Jaedda, Szafirek, anaka, ewakatarzyna

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 07 Mar 2020 19:37 #697083

  • Almera
  • Almera's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 144
  • Otrzymane dziękuję: 153
gazela wrote:
i E06/f4 - ten jeszcze pomieszka na balkonie i chyba wniosę go przed mrozami do domu, bo wciąż ma mnóstwo owoców.
IMG_1994.jpg

Obie odmiany uważam za rewelacyjne - rosły cały sezon zdrowo, wydały mnóstwo owoców i co ważne pomidorki nie pękały. Myślę, że za rok je powtórzę, a nasionka postaram się wysłać na straganik.
Co to za pomidorek ? Gdzie mozna zdobyć nasiona ?
Witam ! Krysia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 08 Mar 2020 11:32 #697213

  • gazela
  • gazela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 386
  • Otrzymane dziękuję: 2628
Krysiu, E06/F4 to krzyżówka Eli - Aurija x Megagron. Nasionka były wysłane na Pomidorowy Targ.

A u mnie kwitną parapetowe Siberian:
IMG_2435.jpg

IMG_2436.jpg

i Sub Arctic Maxi:
IMG_2437.jpg

IMG_2438.jpg
Pozdrawiam, Małgorzata
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rychu44, Armasza, Marlenka, Miragoral, Betula, Azbi, Ada, Zygowa, anaka, ewakatarzyna

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 08 Mar 2020 13:10 #697232

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Dodam, że E06 to młoda krzyżówka, jeszcze nie ustalona, więc nie ma gwarancji powtórzenia cech w kolejnych pokoleniach. Po za tym straganiku są zapewne nasiona od różnych darczyńców, różniące się między sobą. Ale i tak jest to pomidor wart uprawy.
U mnie wystąpiły 2 typy krzaków. Jeden z owocami podobnymi bardziej do Megagrona, drugi do Auriji. Oba warte kontynuacji.
Pozdrawiam
Bea
Ostatnio zmieniany: 08 Mar 2020 13:11 przez Betula.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rychu44, Armasza, Miragoral, bietkae, Azbi, pszczolka, Ada, Jaedda, ewakatarzyna

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 08 Mar 2020 16:45 #697282

  • Almera
  • Almera's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 144
  • Otrzymane dziękuję: 153
Gazela, opowiedz cos o tej uprawie parapetowej ? Kiedy siałaś , kiedy sadzilaś ? A Może to zachowane wilki ? Rosną w mieszkaniu przez całą zimę ?
Witam ! Krysia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ada

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 08 Mar 2020 19:16 #697306

  • gazela
  • gazela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 386
  • Otrzymane dziękuję: 2628
Pomidorki siałam 1.12.Rosną na południowym oknie bez doświetlania.To taka moja zabawa na zimę, a pomidorki jeśli się uda będą już w kwietniu lub w maju . :bye:
Pozdrawiam, Małgorzata
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Armasza, bietkae, anaka, ewakatarzyna

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 11 Mar 2020 20:40 #697840

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7872
  • Otrzymane dziękuję: 52166
Powsadzałam dzisiaj moje parapetówki do większych doniczek. Coś nie zgadza się z opisami odmian, ale to tylko moje lekarstwo na zimową depresję ogrodnika, więc nie przejmuję się.

IMG_1626.jpg

Przepraszam za mistrza drugiego planu :whistle:
Od lewej: Purple Heart, Tasmanian Chocolate, Idarot i uwaga, Baby Boomer :woohoo: . Do tej pory trochę wyciągnięty był Idarot, ale to co się stało teraz, to już ciekawostka. Niech rosną i mnie cieszą, a reszta to....
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 11 Mar 2020 21:46 #697861

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2003
  • Otrzymane dziękuję: 11424
Janinko nie będziesz z nich robiła sadzonek zielnych ?
Pozdrawiam Ela
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Miragoral, Azbi, ewakatarzyna

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 11 Mar 2020 22:21 #697872

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7872
  • Otrzymane dziękuję: 52166
Nie, to tylko pomidorki na parapet. Później, będą stały na tarasie, ale tylko jak będą owocowały. Właściwa uprawa, tylko w gruncie, odmiany wysokie :)
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, anaka, ewakatarzyna

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 29 Mar 2020 12:34 #701514

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7872
  • Otrzymane dziękuję: 52166
Na moim parapecie pojawiło się takie cudo :dance:

20200329_122553.jpg

Krzaczek już musiałam ogłowić, bo mu zabrakło otworu okiennego, taki wysoki :woohoo:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 30 Mar 2020 18:20 #701727

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7872
  • Otrzymane dziękuję: 52166
Wczoraj się cieszyłam, że mam na krzaczku ledwo co zawiązanego pomidorka. Dzisiaj patrzę, a na krzaczku obok są takie okazy :woohoo:

IMG_1806.jpg

Jak mogłam ich wcześniej nie widzieć :whistle:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Armasza, Marlenka, anaka, ewakatarzyna, Mirek19

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 14 Kwi 2020 19:44 #704149

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7872
  • Otrzymane dziękuję: 52166
Na parapecie pomidory rosną i rosną :jeez: Nawet w ciągu dnia, muszę zapalać światło, bo jest w pokoju przez nie za ciemno :happy:

IMG_1888.jpg

Ten już trochę przesadził :happy:

IMG_1887.jpg

Ale co tam, najważniejsze, że jest sporo zawiązanych owoców

IMG_1889.jpg


IMG_1890.jpg
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Marlenka, Zygowa, anaka, ewakatarzyna

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 14 Kwi 2020 19:51 #704152

  • Zygowa
  • Zygowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1693
  • Otrzymane dziękuję: 10203
Janeczka widać, że Twoje lekarstwo zaczyna działać :dance:
Ciepełka :)

Edyta

strefa 7a
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): JaNina, anaka, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.590 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum