TEMAT: Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 16 Kwi 2020 21:10 #704580

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7872
  • Otrzymane dziękuję: 52166
Moje lekarstwo działa, tylko chyba przerosło moje oczekiwania :rotfl1:

IMG_1915.jpg
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bela, Emalia112, Armasza, Horti, Betula, magnes, Jaedda, aga, Zygowa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Lu_cyna


Zielone okna z estimeble.pl

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 22 Kwi 2020 19:58 #705603

  • Zygowa
  • Zygowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1693
  • Otrzymane dziękuję: 10203
Zakupiłam nawóz "Magiczna Siła do pomidorów" (NPK 9-9-27) z myślą o dokarmianiu pomidorów w doniczkach na balkonie. Uciążliwe dla mnie będzie odmierzać 0,5 g/1 l wody. Jak zrobić z tego nawozu koncentrat i jak go stosować?
Ciepełka :)

Edyta

strefa 7a
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, ewakatarzyna, Szczypiorek

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 22 Kwi 2020 22:15 #705628

  • Iwona M
  • Iwona M's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 609
  • Otrzymane dziękuję: 2337
Odważasz 100 g nawozu Magiczna Siła, wsypujesz do litrowej butelki i uzupełniasz do objętości 1 litr. W 5 ml przygotowanego roztworu masz 0,5 g czystego nawozu, więc na każdy litr wody do podlewania odmierzasz 5 ml, czyli łyżeczkę od herbaty przygotowanego roztworu.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Agusiak, Zygowa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Lu_cyna, Aurora Borealis

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 03 Maj 2020 11:51 #707338

  • Cressi
  • Cressi's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 45
  • Otrzymane dziękuję: 18
Ja mam tylko jedno pytanie. Tak przygotowanym nawozem podlewamy przy KAŻDYM podlewaniu, czy np. raz w tygodniu? Ja akurat mam zamiar stosować florovit do pomidorów, ale ze stezeniem to sobie sam poradze
Wątki rozrosły sie do takich rozmiarów, że wyszukanie czegokolwiek staje się naprawdę trudne.
[iframe]<iframe width="450" height="260" style="border: 1px solid #cccccc;" src="thingspeak.com/channels/1369872/charts/1...&type=line&update=15"></iframe>[/iframe]
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 03 Maj 2020 13:37 #707351

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Tak, przy każdym podlewaniu raz dziennie. Jeżeli jest ciepło pomidorki szybko rosną i potrzeba podlewać 2X to nawóz stosujemy raz dziennie.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 04 Maj 2020 06:55 #707465

  • Cressi
  • Cressi's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 45
  • Otrzymane dziękuję: 18
Dziekuje pieknie.
Teraz tylko przeliczyć stezenie dla Florovitu (bo to podane na opakowaniu dotyczy podlewania raz tygodniu).
[iframe]<iframe width="450" height="260" style="border: 1px solid #cccccc;" src="thingspeak.com/channels/1369872/charts/1...&type=line&update=15"></iframe>[/iframe]
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Szczypiorek

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 04 Maj 2020 07:14 #707468

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15421
  • Otrzymane dziękuję: 51178
Jaki skład ma ten Twój Florovit i jaka jest zalecana tygodniowa dawka ?
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Szczypiorek

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 05 Maj 2020 06:15 #707614

  • Cressi
  • Cressi's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 45
  • Otrzymane dziękuję: 18
Standardowy Florovit do pomidorów i papryki, NPK 4 – 5 – 8 , dla upraw w pojemnikach co 14 dni w dawce 3 ml/l wody.
U mnie pomidorki bedą stały w szklarni, a plastikowych cylindrach bez dna.
[iframe]<iframe width="450" height="260" style="border: 1px solid #cccccc;" src="thingspeak.com/channels/1369872/charts/1...&type=line&update=15"></iframe>[/iframe]
Temat został zablokowany.

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 05 Maj 2020 07:09 #707620

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15421
  • Otrzymane dziękuję: 51178
Tak przypuszczałem. Stary marketingowy numer pokazać jaki to wydajny nawóz . 3 ml/l i to jeszcze co 2 tygodnie :eek3: . Te 3 ml/l odpowiada :
azot - 120 mg/l ; fosfor w czystym składniku - 65 mg/l ; potas w czystym składniku - 200 mg/l. Takie parametry są wymagane dla podłoża. Załóżmy, że pomidor rośnie w 10 litrowym pojemniku . Jednorazowe podlanie przy takiej objętości podłoża to ok 1 l wody czyli 10 % objętości podłoża. Trzeba by więc podlać takim nawozem 10 razy aby całe podłoże miało skład taki , jak owa woda z nawozem do podlewania. 10 podlań co 2 tygodnie, to jest 20 tygodni. Tyle, to nawet nie trwa uprawa w gruncie.

Trzeba też wziąć pod uwagę, że wymagania nawozowe dla pomidora w uprawie pod osłoną są dwa razy większe niż w otwartym gruncie.

Najbardziej wkurzające jest to, że niektórzy producenci zajmujący się środkami do produkcji ogrodniczej traktują ogrodników - amatorów jak stado baranów.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): podjadek, Agusiak, magnes, green_bee, anaka, ewakatarzyna, Aurora Borealis

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 05 Maj 2020 07:29 #707622

  • Cressi
  • Cressi's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 45
  • Otrzymane dziękuję: 18
Pomodoro, przede wszystkim pięknie dziękuje za reakcję. Może w takim razie poradź coś alternatywnego. Nie ukrywam ze wolałbym gotowiec - widziałem skład Twoich mieszanek, ale bieganie i kupowanie składników trochę mnie przeraża.
JA sobie doskonale zdaje sprawę z faktu, ze marketowe nawozy do głównie efekt pracy działu marketingu, ale są najłatwiej dostępne. Może coś z YARA by podeszło?
Ewentualnie podejdźmy do tematu z innej strony - załóżmy, ze uprawiam w pojemnikach 10 litrowych i podłoże nie ma na starcie praktycznie żadnej zawartości . Ile mg poszczególnych składników musze dostarczyć w całym cyklu rozwojowym rośliny. Jakbyś dodał do tego jeszcze przykładowe obliczenia może poradziłbym sobie sam z doborem nawozu i dawkowania.
[iframe]<iframe width="450" height="260" style="border: 1px solid #cccccc;" src="thingspeak.com/channels/1369872/charts/1...&type=line&update=15"></iframe>[/iframe]
Ostatnio zmieniany: 05 Maj 2020 08:19 przez Cressi.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 07 Maj 2020 17:12 #708039

  • miechunkovy
  • miechunkovy's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 20
  • Otrzymane dziękuję: 38
Czy zostawiacie już na noc pomidory uprawiane w donicach? Mam na myśli taras/balkon.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anaka, ewakatarzyna

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 07 Maj 2020 18:04 #708049

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Zależy od temperatury. Jak prognoza pokazuje co najmniej 8°C, to zostawiam na zewnątrz.
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pouder, anaka, ewakatarzyna

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 07 Maj 2020 18:13 #708055

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15421
  • Otrzymane dziękuję: 51178
Cressi

Możesz stosować ten Florovit, ale przy każdym podlewaniu. Jeśli jest chłodno, to pomidory nie wymagają codziennego podlewania. W dni upalne wzrost jest szybszy i parowanie duże. Wtedy trzeba podlewać nawet dwa razy dziennie, ale nawóz dodajemy tylko do jednego podlewania. Uprawiałem kilka lat temu pomidory na balkonie, więc znam sprawę z autopsji, nawet nie z podręczników . Kilka historycznych zdjęć.


a2-4.jpg


sp.jpg
Ostatnio zmieniany: 07 Maj 2020 18:14 przez pomodoro.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, rozalia, pouder, Miragoral, gazela, anaka, ewakatarzyna, Mirek19, Aurora Borealis

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 07 Maj 2020 20:48 #708095

  • gazela
  • gazela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 386
  • Otrzymane dziękuję: 2628
Moje pomidory przeznaczone do donic już proszą się o przesadzenie. Przez dwa lata stosowałam nawożenie opracowane przez Pomodoro i wszystko pięknie rosło. :bye:
Tegoroczne, wprawdzie po przejściach, ale nadabiają:
IMG_2720.jpg

IMG_2721.jpg


A Sub Arctic Maxi już podjadamy:
IMG_2722.jpg
Pozdrawiam, Małgorzata
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, Horti, rozalia, pouder, Marlenka, Miragoral, Betula, anaka, ewakatarzyna, Lu_cyna

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 16 Maj 2020 11:46 #709489

  • ewakatarzyna
  • ewakatarzyna's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1744
  • Otrzymane dziękuję: 12779
Pomidor Kapturek chyba męczy się w za małym pojemniku.



DSC06183.jpg





DSC06182.jpg
Pozdrawiam Ewa
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, Jan4, Horti, Betula, Nimfa, anaka, Lu_cyna, Mirek19

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 18 Maj 2020 20:12 #709905

  • miechunkovy
  • miechunkovy's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 20
  • Otrzymane dziękuję: 38
Czy w tę zimną, deszczową pogodę warto zrobić oprysk profilaktyczny Topsinem? Mam pomidory w donicach, pod zadaszeniem. Deszcz bezpośrednio nie pada na nie. Wyglądają zdrowo, nie mają żadnych plam na liściach.
Temat został zablokowany.

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 18 Maj 2020 21:05 #709929

  • pouder
  • pouder's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1042
  • Otrzymane dziękuję: 2609
A po co, Topsin zastosuj jak będziesz miał początki szarej.
pozdrawiam Karina
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anaka, ewakatarzyna

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 18 Maj 2020 21:23 #709939

  • miechunkovy
  • miechunkovy's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 20
  • Otrzymane dziękuję: 38
A jakiś inny środek przeciw chorobom grzybowym? Generalnie stosuję jak najmniej oprysków lub wcale, ale nie chciałbym żeby jakieś choróbsko je dopadło.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.940 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum