TEMAT: Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 10 Cze 2021 16:52 #765243

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3555
  • Otrzymane dziękuję: 7704
Pomidory tak reagują na przenawożenie. Ziemia do warzyw ma w sobie wystarczającą ilość nawozów a pod nogi dostały dodatkowo obornik i jeszcze dolistnie magnez.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 10 Cze 2021 19:22 #765253

  • Milenka_P
  • Milenka_P's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 58
  • Otrzymane dziękuję: 51
Hmm... Dziękuję za sugestie. A orientujesz się, czy to dziwne powykrecanie się liści moze wskazywać na przenawozenie magnezem? I jeśli tak, to czy muszę to "przeczekać" czy potraktować je czymś?
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 10 Cze 2021 20:02 #765256

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15755
  • Otrzymane dziękuję: 53029
Co się tyczy stężenia MgS04 x 7 H2O do oprysku :

agrosimex.pl/siarczan-magnezu-siedmiowodny-25kg
Ostatnio zmieniany: 10 Cze 2021 20:02 przez pomodoro.
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 10 Cze 2021 20:17 #765258

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15755
  • Otrzymane dziękuję: 53029
Milenka_P wrote:
Hmm... Dziękuję za sugestie. A orientujesz się, czy to dziwne powykrecanie się liści moze wskazywać na przenawozenie magnezem? I jeśli tak, to czy muszę to "przeczekać" czy potraktować je czymś?

pl.wikipedia.org/wiki/Susza_fizjologiczna
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 10 Cze 2021 20:22 #765259

  • Milenka_P
  • Milenka_P's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 58
  • Otrzymane dziękuję: 51
Pomodoro, czy dobrze rozumiem że przenawozenie może wywołać ta susze fizjologiczną? Od 2 tyg nie nawoziłami niczym, poza tym opryskiem z siarczanu magnezu.
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 10 Cze 2021 20:25 #765261

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15755
  • Otrzymane dziękuję: 53029
Wystarczy to , co nawtykałaś przed wysadzeniem.
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 10 Cze 2021 20:29 #765262

  • Milenka_P
  • Milenka_P's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 58
  • Otrzymane dziękuję: 51
Pomodoro, za dużo tego nie było
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 10 Cze 2021 20:40 #765263

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15755
  • Otrzymane dziękuję: 53029
Ależ skąd ? :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 10 Cze 2021 20:49 #765264

  • Milenka_P
  • Milenka_P's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 58
  • Otrzymane dziękuję: 51
pomodoro wrote:
Ależ skąd ? :rotfl1:
Ucieło mi resztę wiadomości. Nieważne... Tak czy siak - co polecasz zrobić? Dać im spokój?
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 10 Cze 2021 21:04 #765266

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15755
  • Otrzymane dziękuję: 53029
Dać do ziemi jest łatwo, usunąć już trudniej, a czasem wręcz niemożliwe. Pytać należało przed, a nie po. Samo danie obornika granulowanego do podłożą o ograniczonej objętości już jest brakiem wyobraźni . Czy wiesz, że obornik granulowany ma dwa razy tyle składników nawozowych co obornik bezpośrednio z chlewni czy kurnika ?. Do tego o nieznanym stopniu mineralizacji !. Taki obornik wydziela amoniak wysoce szkodliwy dla korzeni i znacznie podwyższający zasolenie.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bobka

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 10 Cze 2021 21:28 #765267

  • Milenka_P
  • Milenka_P's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 58
  • Otrzymane dziękuję: 51
Ok, to już nie pytam...
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 10 Cze 2021 21:33 #765268

  • Milenka_P
  • Milenka_P's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 58
  • Otrzymane dziękuję: 51
Pomodoro, rozumiem że masz dużą wiedzę i doświadczenie i mogą cię juz irytować takie żółtodzioby niedouczone i ich ogrodnicze gafy, ale skoro zdecydowałeś się być na tym forum i aktywnie działać, to bym by bardzo miło, gdybyś poza kijem dawał też marchewkę. A odpowiadając na Twoje pytanie o obornik-nie, nie wiedziałam tego, ale jesteś jedyna znana mnie osoba, która ma takie zdanie o oborniku.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zefirka

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 10 Cze 2021 22:09 #765271

  • Matkud
  • Matkud's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 73
  • Otrzymane dziękuję: 277
Nie dziwię się, przeglądając czasem YT można spotkać błędne i najczęściej lansowane przekonanie, że "obornikiem nie da się przenawozić". Dlatego ludzie sypią bez opamiętania i później dziwią się, że mają ph 7,5+ i problemy z uprawą. Niestety ogrodnicza rzeczywistość szybko weryfikuje i można uczyć się na błędach. Najważniejsze, żeby wyciągnąć wnioski :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kuhara

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 10 Cze 2021 22:18 #765272

  • Milenka_P
  • Milenka_P's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 58
  • Otrzymane dziękuję: 51
Zgadzam się jak najbardziej. Zastanawia mnie tylko jedno, a mianowicie mam 8 szt pomidorów w skrzyni o wym 100x160cm.w dołki pod pomidory dawałam po 2 małe garstki obornika. Tyle samo dawałam też do 8l donic z pomidorami (ta sama rozsada). Tym z doniczek nic nie jest a na logikę mają większą "styczność" z tym obornikiem...
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 10 Cze 2021 22:27 #765274

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6794
  • Otrzymane dziękuję: 25013
Kiedy pryskać od ZZ ?wysadzone po 20 maja do gruntu . :jeez: :wink2:
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 10 Cze 2021 22:49 #765277

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15755
  • Otrzymane dziękuję: 53029
Milenka_P wrote:
Pomodoro, jesteś jedyna znana mnie osoba, która ma takie zdanie o oborniku.

Komuś, kto uważa, że obornikiem nie można zniszczyć roślin proponuję zakisić obornik i podlewać nim bez rozcieńczania.

Widzę, że popełniam błąd zabierając głos w temacie uprawy roślin. Obiecuję poprawę .
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kuhara, Bobka

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 10 Cze 2021 23:05 #765281

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6794
  • Otrzymane dziękuję: 25013
Widok obornika doprowadza mnie już do furii .
Lokalny hodowca krów na mojej wsi ma całe stosy
za oborą, leży toto w hałdzie pod niebo
a teraz szykuje miejsce pod drugą masakra ,działki obok
nie mogą ludzie sprzedać .Szok .
Gdzie w cywilizowanym świecie ktoś tak robi .
To tak ba marginesie dyskusji o tym złocie :wink2: :jeez:
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 10 Cze 2021 23:34 #765282

  • Milenka_P
  • Milenka_P's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 58
  • Otrzymane dziękuję: 51
[/quote] Komuś, kto uważa, że obornikiem nie można zniszczyć roślin proponuję zakisić obornik i podlewać nim bez rozcieńczania.

Widzę, że popełniam błąd zabierając głos w temacie uprawy roślin. Obiecuję poprawę .[/quote]

Pomodoro-ani razu nie napisałam, że obornikiem nie można zniszczyć roślin. Przeciwnie-po to poinformowałam o tym użytym oborniku granulowany m w poście i zadałam pytanie, gdyż sama się zastanawiam nad taka możliwością.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.769 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum