TEMAT: Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 31 Lip 2021 13:00 #772127

  • Ag
  • Ag's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 75
  • Otrzymane dziękuję: 159
Demineralka,a odwrócona osmoza to to samo?
6b
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 31 Lip 2021 13:03 #772128

  • Lukas79
  • Lukas79's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1444
  • Otrzymane dziękuję: 3307
praktycznie tak

jak masz osmozę śmiało możesz jej użyć

zwykła osmoza jest ciut bardziej zanieczyszczona od demineralki (pomijalny detal), jak w osmozie masz jeszcze filtr z żywicą to jest już praktycznie jałowe ;)

pierwsza to RO druga RODI - by to kogoś interesowało ;)
Ostatnio zmieniany: 31 Lip 2021 13:07 przez Lukas79.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): del, Ag

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 31 Lip 2021 15:25 #772151

  • M a r i u s z
  • M a r i u s z's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 136
  • Otrzymane dziękuję: 147
Kupiłem Cabrio Duo 112 EC.

Czy woda do oprysku powinna mieć spełnione wymagania odnośnie Ph ?
Czy dodawać płyn do mycia naczyń ?
Czy musi być mocznik ?
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 31 Lip 2021 21:19 #772190

  • Rolnik90
  • Rolnik90's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 358
  • Otrzymane dziękuję: 842
Lloris wrote:
Witam, dziś zauważyłam na liściach pomidorów w gruncie takie zbrązowienia jak na zdjęciach. Jeszcze przedwczoraj ich nie było. Czy to ZZ? Trzy tygodnie temu były opryskane Revusem profilaktycznie ponieważ wyjeżdżaliśmy na urlop. Czy ktoś pomoże w diagnozie?

W tamtym roku miałem to na kilku odmianach, nie dało mi się tego niczym zwalczyć. Dodatkowo ten sam syf wystąpił na krzakach powstałych z wilków. Padła diagnoza że to może być wirus, i raczej tak było, choć nie wiem czemu nie zniszczyło mi całego tunelu .

Z tamtego roku
Ostatnio zmieniany: 31 Lip 2021 21:23 przez Rolnik90.
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 01 Sie 2021 10:50 #772229

  • papryczka
  • papryczka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 586
  • Otrzymane dziękuję: 1151
Tomek-Mieczysław pisał o 2cm3 na litr Revusa to spróbuj przed wyjazdem .Jak infinito nie działa to może nie umiesz pryskać? :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:
Staszek
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): del

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 01 Sie 2021 10:56 #772230

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15755
  • Otrzymane dziękuję: 53042
Na swoim ROD miałem już okazję widzieć, jak jedna z działkowiczek opryskiwała pomidory zmiotką. :rotfl1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kuhara, najemnik, del

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 01 Sie 2021 12:51 #772249

  • del
  • del's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2012
  • Otrzymane dziękuję: 13614
papryczka wrote:
Tomek-Mieczysław pisał o 2cm3 na litr Revusa to spróbuj przed wyjazdem .Jak infinito nie działa to może nie umiesz pryskać? :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:
To nie wystarczy psiknąć z falkonika na perfumy? :happy3:


atomizer.jpg
pozdrawiam,
Tomek
Ostatnio zmieniany: 01 Sie 2021 12:55 przez del.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kuhara

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 01 Sie 2021 13:08 #772251

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3556
  • Otrzymane dziękuję: 7704
Czasami nie wystarcza ;) . Takie obrazki widuję obok mojej działki od kilku dni. Sezon 2021 uważa się za zamknięty.

IMAG8022.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kuhara, del

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 01 Sie 2021 14:09 #772258

  • Lukas79
  • Lukas79's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1444
  • Otrzymane dziękuję: 3307
pomodoro wrote:
Na swoim ROD miałem już okazję widzieć, jak jedna z działkowiczek opryskiwała pomidory zmiotką. :rotfl1:

kropidło działa na podobnej zasadzie i działa od wieków :)

ale jesteśmy znów blisko święconej wody :)


---edit

ba - powiem nawet, że to sprzęt niezwykle skuteczny - jeden gość pomacha a ludzie oddaleni o 50m się żegnają - jaki to ma pieruński zasięg !!!! - każdy spryskiwacz przy tym wysiada :)
Ostatnio zmieniany: 01 Sie 2021 14:15 przez Lukas79.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kuhara, Krecik stary, Kasionek, del, Babcia Ala

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 01 Sie 2021 17:51 #772298

  • del
  • del's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2012
  • Otrzymane dziękuję: 13614
Janusz,
taką działkę to chyba napalmem się odkaża :happy3:
pozdrawiam,
Tomek
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 01 Sie 2021 19:00 #772313

  • Ag
  • Ag's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 75
  • Otrzymane dziękuję: 159
"Są pewne reguły stosowania ŚOR umieszczane na każdej etykiecie, a mianowicie, że opryski należy wykonywać przemiennie innymi środkami ,z innej grupy chemicznej." To post z 2018. Czy możecie mi wyjaśnić w wolnej chwili, jak często? Jeśli wczoraj prysnęłam Finito, to kiedy kolejnym środkiem chemicznym, a kiedy np IF, OW? Będę wdzięczna za odpowiedź. Nie wiem, czy wczorajszy oprysk coś dał, nie umiem tego rozpoznać. Od razu na drugi dzień widać efekt?
6b
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 01 Sie 2021 19:45 #772318

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 6146
  • Otrzymane dziękuję: 28980
renmanka wrote:
Babcia Ala wrote:
Skośnik pomidorowy u mnie pod szopką:

Alu jak sobie z nimi radzisz?
U mnie już żerują w tunelu, podobne zjadają mi lawendę, pelargonie, a nawet pacioreczniki. Jakiś zmasowany atak.

Skośnik pomidorowy atakuje jak sam nazwa wskazuje tylko pomidory. Na innych roślinach masz co innego, jest tego tałatajstwa dużo w tym roku, było ciepło i sucho, to się namnożyły.

Na skośnika wytoczyłam działo armatnie, a mianowicie wyciąg z oleju z miodli indyjskiej. Ale on kilka razy składa te jajca, więc codziennie potrząsałam pomidorem i eksterminowałam gąsienice, z dołu pod światło lustrowałam liście w poszukiwaniu kolonii jaj i tym razem się udało.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 01 Sie 2021 19:46 przez Babcia Ala.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): mojeuprawy

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 01 Sie 2021 19:50 #772319

  • Lukas79
  • Lukas79's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1444
  • Otrzymane dziękuję: 3307
Aga, im rzadziej, tym lepiej - po to się z tym pałujemy, by nie jeść sklepowej chemii

ja wychodzę z założenia absolutnego minimum, nawet, by coś miało paść

jak mam szprycować na potęgę to za mniejsze pieniądzę kupię w sklepie
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): del, Ag

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 01 Sie 2021 20:10 #772322

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3556
  • Otrzymane dziękuję: 7704
Babcia Ala wrote:
Skośnik pomidorowy atakuje jak sama nazwa wskazuje tylko pomidory.
Błąd. Poza pomidorem, roślinami żywicielskimi są inni przedstawiciele rodziny psiankowatych:
bakłażan, papryka, bieluń, petunia, kolcowój ( jagody goji) i jeszcze ileś tam gatunków psiankowatych.

Janusz,
taką działkę to chyba napalmem się odkaża :happy3:

Niestety, jestem pierwszy od wejścia a obok jest działkowe utylitarne wysypisko. :mad2:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): del

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 01 Sie 2021 20:21 #772326

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 6146
  • Otrzymane dziękuję: 28980
Miałam na myśli psiankowate, lawenda, pelargonie i paciorecznik, to nie psiankowate. Nic już nie napiszę, czuję się stale jak wywołana do tablicy, pięć razy czytaj co napisałaś i szukaj czy przypadkiem ktoś nie wyczyta czegoś między wierszami. Celinie nikt nie odpowiedział, ale jak ja się odezwałam, to od razu kubeł wody na głowę. Nie jestem robotem, zastanawiam się czy nie poproszę moderatora o usunięcie mojego konta, mam tego DOSYĆ. Tylko, że żal mi, bo bardzo lubię to forum i tą społeczność.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 01 Sie 2021 20:22 przez Babcia Ala.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): del, jack90

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 01 Sie 2021 20:27 #772330

  • Kaja
  • Kaja's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1906
  • Otrzymane dziękuję: 6383
Pierwszy raz coś takiego widzę w szklarni. W jednym miejscu pomiędzy pomidorami, a winoroślą rosną rodzynki brazylijskie. Myślałam początkowo, że to choroba lub brak jakiegoś składnika, ale niestety chyba zostały opanowane przez przędziorka. Niestety pod tym kątem nie obejrzałam roślin. Jeżeli dobrze myślę to co teraz zrobić? Pomidory już zbieram , a i na winoroślach już można podjadać pojedyncze jagody.

IMG_20210801_105844.jpg
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 01 Sie 2021 20:28 #772331

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15755
  • Otrzymane dziękuję: 53042
Babcia Ala wrote:
Celinie nikt nie odpowiedział, ale jak ja się odezwałam, to od razu kubeł wody na głowę.

Skąd ja to znam ?
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): del, Babcia Ala, jack90

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 01 Sie 2021 20:30 #772335

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20264
  • Otrzymane dziękuję: 64796
Zapomnij. Akurat TWOJEGO konta Aluszka nikt nie zmoderuje :coffe:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 01 Sie 2021 20:31 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek, del


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.969 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum