TEMAT: Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 06 Sie 2021 12:10 #772943

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20264
  • Otrzymane dziękuję: 64796
Babcia Ala wrote:
Co prawda ja nie Mietek, ale pomidor i ziemniak to psiankowate, a środek jest na ZZ, chorobę grzybową psiankowatych. W opakowaniu jest ulotka, w ulotce pisze: od 12 do 16 ml na 2 do 4 l H2O, czyli na 1 l może być w przedziale od 3 ml do 8 ml.

Alu, dzięki za przeliczenia :)

Trzymam się wytycznych Mietka od kilku lat i naprawdę obserwuję zasadność stosowania poniższych dawek Infinito:
- profilaktycznie 2 ml/l plus 0,5% mocznik
- interwencyjnie 5 ml/l plus 0,5% mocznik

Przynajmniej o ZZ nie muszę się martwić - a to i tak bardzo dużo :hearts:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 06 Sie 2021 13:30 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, kuhara, rozalia, pszczolka, najemnik, Jaedda, Nimfa, ewcia12, anaka, M a r i u s z, Babcia Ala, Ag


Zielone okna z estimeble.pl

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 07 Sie 2021 18:56 #773037

  • Jan4
  • Jan4's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5698
  • Otrzymane dziękuję: 13006
U mnie pomidory po opryskach DMSO + polopiryna i IF na razie zdrowe. :dance:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Nimfa, ewcia12, Agucha8801, Biedronka

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 07 Sie 2021 20:39 #773044

  • M a r i u s z
  • M a r i u s z's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 136
  • Otrzymane dziękuję: 147
M a r i u s z wrote:
pomodoro wrote:
M a r i u s z wrote:
Czy stężenie podane przez pomodoro jest prawidłowe ?

Masz prawo mieć wątpliwości. Niemniej jednak następnym razem nie licz na moją pomoc.

Czym Cię uraziłem , że następnym razem nie mogę liczyć na Twoją pomoc ??

Kultura wymaga , żeby odpowiedzieć.
Ostatnio zmieniany: 07 Sie 2021 20:41 przez M a r i u s z.
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 07 Sie 2021 22:16 #773060

  • Biedronka
  • Biedronka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 198
  • Otrzymane dziękuję: 1115
Czym można zastąpić mocznik jako dodatek do Infinito? Jutro niedziela, nie znajdę za cholerę, a mam początek ZZ. Krzaki, które zauważyłam wprawdzie wyrwałam, ale było już za ciemno, by opryskać. Jutro rano chcę to zrobić.
Z serdecznymi pozdrowieniami
Iwona
"Sa dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna, to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko." Albert Einstein
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 07 Sie 2021 22:39 #773069

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15755
  • Otrzymane dziękuję: 53042
Niczym. Pryskaj samym preparatem i dodaj kilka kropel płynu do naczyń.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kuhara, del, anaka, Biedronka

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 08 Sie 2021 13:51 #773119

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 6146
  • Otrzymane dziękuję: 28985
Zawitała po czwartkowych ulewach, a teraz ciepło i parno u mnie ZZ, na liściach i na pędach. Jest kilka ognisk, które pojawiły się dzisiaj. Ponieważ w środę przed deszczem opryskałam je Magnicure Finito, a te hektolitry wody z nieba pewnie spłukały wszystko, to nie ma zmiłuj się, dziś pod wieczór idzie Cabrio Duo 112 EC, w nocy ma znowu padać. Tylko czemu to Cabrio tak śmierdzi :jeez:
Aby nie rozsiewać zarodników, chore liście będę obrywać jutro, a najpierw sprawdzę czy białe zarodniki ze spodu zarażonych liści odeszły w siną dal.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 08 Sie 2021 13:57 przez Babcia Ala.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): del

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 08 Sie 2021 19:25 #773159

  • kuhara
  • kuhara's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 564
  • Otrzymane dziękuję: 1473
Finito jest systemiczny. Jeżeli był na liściach trzy godziny przed deszczem, to oprysk można uznać za skuteczny. Co nie zmienia, że możesz poprawić duo skoro uważasz że tak trzeba.
Pozdrawiam, Krzysiek
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): del, Babcia Ala

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 09 Sie 2021 01:48 #773199

  • Marianna
  • Marianna's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 151
  • Otrzymane dziękuję: 281
"Tylko czemu to Cabrio tak śmierdzi :jeez:"

jak pierwszy raz mój małżonek opryskał Cabrio pomidory to myślałam że się pomylił i użył nafty albo czegoś innego ropopochodnego, omal nie dostałam zawału :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): del, Babcia Ala

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 09 Sie 2021 08:02 #773206

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3556
  • Otrzymane dziękuję: 7704
Zupełnie nie rozumiem zaskoczenia , że Cabrio śmierdzi. Solwentem w jego przypadku jest nafta , podobnie jak w Score 250 EC, Talstarze 100EC, starym Decisie i wielu innych. Środki, które są koncentratami do sporządzania emulsji wodnej mają w nazwie EC i śmierdzą naftą.
Ostatnio zmieniany: 09 Sie 2021 08:03 przez KaLo.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): M a r i u s z, Babcia Ala

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 09 Sie 2021 17:22 #773231

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 6146
  • Otrzymane dziękuję: 28985
kuhara wrote:
Finito jest systemiczny. Jeżeli był na liściach trzy godziny przed deszczem, to oprysk można uznać za skuteczny. Co nie zmienia, że możesz poprawić duo skoro uważasz że tak trzeba.

Finito był nawet dłużej niż 3 godziny na liściach przed deszczem, opryskując dodałam środka poprawiającego przyczepność, ale ZZ robi postępy. Nie wiem dlaczego, opryskiwałam opryskiwaczem nie flakonem do perfum ani nie miotełką :tongue1:. Po tym zabiegu padało przez 36 godzin i spadło w tym czasie około 120 litrów na 1 m2, może z tego powodu.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 10 Sie 2021 07:08 #773294

  • Ag
  • Ag's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 75
  • Otrzymane dziękuję: 159
A może u Ciebie jest to, o czym pisał Krzysztof kilka postów wcześniej...
"Zmiany chorobowe, to mogą się pojawiać nawet do kilku (nastu?) dni po oprysku. Nie dlatego, że środek interwencyjny nie zadziałał, tylko dlatego że tkanki już były uszkodzone tylko objawy jeszcze nie były widoczne."
U mnie tak rzeczywiście było po oprysku Finito, a teraz nie ma nowych zmian. Finito zadziałał.
Pozdrawiam serdecznie
6b
Ostatnio zmieniany: 10 Sie 2021 07:23 przez Ag.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Babcia Ala

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 10 Sie 2021 17:20 #773341

  • Daro65
  • Daro65's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 447
  • Otrzymane dziękuję: 924
Tak na przyszłość to nie przejmujcie się stosowania SOR w uprawach. Przy zalecanym dawkowaniu pomidor z naszej uprawy będzie o niebo zdrowszy niż ten kupiony w sklepie. Nie wspominając o staniu w korkach za śmierdzącymi dieslami, co zdarza się wielu z nas codziennie. Swego czasu Pomodoro porównywał toksyczność soli kuchennej do jednego z SOR. Wynik był jednoznaczny.

Pozdrowienia
Ostatnio zmieniany: 10 Sie 2021 17:22 przez Daro65.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Babcia Ala

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 11 Sie 2021 17:43 #773455

  • Jan4
  • Jan4's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5698
  • Otrzymane dziękuję: 13006
U sąsiada obok mojej działki w tunelu od 2 dni na zainfekowane niektóre liście pomidorów. Prosił mnie o ustalenie przyczyny i czym ma opryskać (chodzi mu o preparat z karencją 3 dni).
DSCN4824.jpg


DSCN4823.jpg


DSCN4821.jpg


DSCN4822.jpg
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 11 Sie 2021 17:45 przez Jan4.
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 11 Sie 2021 17:50 #773456

  • Lukas79
  • Lukas79's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1444
  • Otrzymane dziękuję: 3307
na moje niefachowe oko to zaraza - ino niech się spieszy

amistar ma na bank 3 dni i dość szeroką gamę, u mnie dość skuteczny profilaktycznie się okazuje i wiele dobrego wyczytałem o nim

jak jest coś skuteczniejszego i ma też 3 dni to niech się ktoś mądrzejszy wypowie
Ostatnio zmieniany: 11 Sie 2021 17:54 przez Lukas79.
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 11 Sie 2021 19:22 #773466

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4711
  • Otrzymane dziękuję: 17401
Zdecydowanie tu lepiej widać niż na FO, zdjęcia lepsze nawet dla mojej komórki.
Tak to ZZ, oprysk wgłębny i systemiczny może pomóc.
A Amistar tylko zapobiegawczy a tu potrzebny oprysk interwencyjny.
Ostatnio zmieniany: 11 Sie 2021 19:24 przez whitedame.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Babcia Ala, papryczka

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 11 Sie 2021 20:49 #773478

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15755
  • Otrzymane dziękuję: 53042
Jan4 wrote:
Prosił mnie o ustalenie przyczyny i czym ma opryskać (chodzi mu o preparat z karencją 3 dni).


Revus 2 ml/l z mocznikiem 5 g/l.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jan4, Babcia Ala

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 11 Sie 2021 21:03 #773479

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15755
  • Otrzymane dziękuję: 53042
Jan4 wrote:
Prosił mnie o ustalenie przyczyny i czym ma opryskać (chodzi mu o preparat z karencją 3 dni).


Revus 2 ml/l z mocznikiem 5 g/l.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jan4

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 12 Sie 2021 08:55 #773522

  • Jan4
  • Jan4's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5698
  • Otrzymane dziękuję: 13006
W tunelu dziś rano stwierdziłem takie same objawy czyli ZZ. Zgodnie z twoimi zaleceniami wykonam tym preparatem oprysk po południu.
Sąsiad dziękuje za pomoc.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): renmanka


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.755 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum