TEMAT: Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 26 Maj 2020 00:15 #711304

  • M a r i u s z
  • M a r i u s z's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 136
  • Otrzymane dziękuję: 147
pomodoro wrote:
Przy takich temperaturach robisz jeszcze przeciąg w tunelu ?. To jakieś nieporozumienie. Ruch powietrza wzmaga parowanie wody, a ta dodatkowo zabiera ciepło ze wszystkiego, z pomidorów też. Pod folią temperatura po jakimś czasie się wyrównuje w nocy z temperaturą otoczenia, ale z pewnym poślizgiem. Noce są teraz krótkie i wschód słońca podnosi w tunelu temperaturę szybciej i wyżej niż na zewnątrz pod warunkiem, że jest zamknięty. To są podstawowe zjawiska fizyczne.

Przestań do cholery wietrzyć szklarnię na okrągło przy takich niskich temperaturach !.

Mietku Szanowny,

jak nie wietrzyć skoro na dworze deszcz ,a po ściankach namiotu woda płynie ??
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 26 Maj 2020 00:19 #711305

  • M a r i u s z
  • M a r i u s z's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 136
  • Otrzymane dziękuję: 147
pomodoro wrote:
Chyba niepotrzebnie się wtrącałem ?.

Własnie ,że potrzebnie:) Zrozum ,że nie każdy jest na emeryturze lub ma szklarnie pod domem.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): galka68, anaka

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 26 Maj 2020 06:34 #711318

  • galka68
  • galka68's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 238
  • Otrzymane dziękuję: 1565
Ja mam otwarte od soboty, nie jm na emereturze, dzialka ode mnie 70km, dzis ma byc +20 ... jezdzic co rusz nie moge. Tak to jest . Slaby ze mnie ogrodnik((((
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Adasiowa, Jaedda, anaka

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 26 Maj 2020 07:30 #711322

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15391
  • Otrzymane dziękuję: 50966
M a r i u s z wrote:
pomodoro wrote:
Chyba niepotrzebnie się wtrącałem ?.

Własnie ,że potrzebnie:) Zrozum ,że nie każdy jest na emeryturze lub ma szklarnie pod domem.

Twoja argumentacja potwierdza jednak, że niepotrzebnie.
Będąc na emeryturze powinienem siedzieć przed kompem, popijać kawkę lub piwko, od czasu do czasu wkleić jakieś zdjęcie i cieszyć się z cudzych niepowodzeń. Coraz częściej się na tym łapię .
Muszę Ci chociaż podziękować za jeszcze jeden argument życiowy, że nie warto jest nikomu pomagać.
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 26 Maj 2020 07:39 #711323

  • galka68
  • galka68's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 238
  • Otrzymane dziękuję: 1565
Szkoda, ze dochodzi sie czasami do takich wnioskow((((, moze to ze zmeczenia, czasem tez mam mysli, ze nie warto pewnych rzeczy robic wobec ludzi, tym bardziej bez zadnej korzysci wlasnej, ale radosc tych prawdziwych przyjaciol z malych rzeczy , ktorymi sie dziele przekonuje do dzialania. Kazda rada jest korzystna , ja tu nic nie znacze na tym forum, moje zdanie tez, ale porady Wasze czytam i korzystam z nich dawno. Milego dnia zycze!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, rozalia, pouder, Betula, koma, Agusiak, anaka, renmanka

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 26 Maj 2020 07:58 #711326

  • Zefirka
  • Zefirka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 863
  • Otrzymane dziękuję: 1652
pomodoro wrote:
nie warto jest nikomu pomagać.

Bardzo, ale to bardzo nierozsądne przemyślenia. Dajesz rady konkretnej pytającej osobie, ale z tych rad korzystają też inni. Ja (nawiasem mówiąc emerytka z oddaloną od domu kilka kilometrów działką) się tu nie odzywam, bo nie mam najmniejszego doświadczenia w hodowli pomidorów, ale czytam każdy wpis i powoli coś tam zaczynam łapać. Tak, że z rad Twoich i innych osób, wiele jest korzyści. Dyskusje są bardzo potrzebne, bo wtedy wyjaśniacie nam (laikom) dogłębniej problem. I nie ma co się zapierać, że nie warto nikomu pomagać. Laikowi coś wydaje się proste i jakaś rada dziwna, dlatego zaczyna drążyć i udowadniać, że niekoniecznie tak być musi jak piszecie. Trzeba się z tym pogodzić i cierpliwie wyjaśniać. A jak cierpliwości braknie, temat zostawić, a nie pisać:
pomodoro wrote:
nie warto jest nikomu pomagać.
Wiedźmowata
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, Adasiowa, whitedame, pouder, Betula, Agusiak, magnes, anaka, renmanka

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 26 Maj 2020 08:15 #711329

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
Mietkustrasznie zasmuca mnie twój wniosek, ja też na początku sądziłam, że forumowe metody uprawy są rodem szamańskich a się okazało że to ja czary uprawiam. Dzięki właśnie twoim radom i innych forumowiczów prowadzę ogród, czasami z rożnym skutkiem ale mam. Na kim mam polegać jak nie na was. Kocham naszą Oazę jak rodzinę, może ostatnio nie za często się tu udzielam ale wiem, że kiedy mam problem mogę na was polegać. Proszę ciebie i innych nie dochodźmy do takich wniosków bo gdzie nas to doprowadzi. Rożnie to z nami bywa ale nie dajmy się rozdzielić :kiss:
Pozdrawiam
Aga
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, Adasiowa, rozalia, pouder, Betula, najemnik, Zielona, magnes, Jaedda, galka68, anaka, renmanka

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 26 Maj 2020 08:42 #711335

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
Ale Aniu teraz zrobiłaś mi smaka na małosolne, normalnie ślinka leci
Pozdrawiam
Aga
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Zielona, magnes, anaka

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 26 Maj 2020 08:48 #711337

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64594
Agusiu, nie dość, że ogóreczki z Mieciowych nasion ( słynne już Suyo Long ) oraz uprawiane i chronione zgodnie z zaleceniami, to i zrobione wg receptury Szefa. Zaprawdę - pyszne były :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pouder, Agusiak, galka68, anaka

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 26 Maj 2020 08:53 #711340

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
normalnie przez monitor poczułam ich zapach
Pozdrawiam
Aga
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, anaka

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 26 Maj 2020 09:02 #711344

  • Zielona
  • Zielona's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1089
  • Otrzymane dziękuję: 4950
Ostatnio rzadko zaglądam na forum, więc nie jestem ekspertem. Czasem coś podpatrzę u was i robię u siebie, wtedy wiem, że u mnie to się przyjmie. Ale codziennie uczę się (choć młodzież by wyśmiała, bo nie w takim wieku się uczyć) i staram się dzielić tym, co mam. Czasem dobre słowo, czasem kilka skrzynek pomidorów, a czasem jakąś roślinka, która innym przyniesie radość.
W tym roku eksperymentuję na innym podłożu. Wczoraj posadziłam do gruntu większość papryk, niestety na pomidory zostało niewiele miejsca. Ale za to mam go przy ziemniakach. I mam zamiar ich posadzić. Chcę zobaczyć jak środki ochrony eko i inne będą chronić pomidory.
Czy się uda? Czas pokaże, oby tylko zdrowie dopisało, czego sobie i wam życzę z całego serca. :)
Pozdrawiam słonecznie. :coffe:
Pozdrawiam Alicja.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, Adasiowa, pouder, Agusiak, magnes, anaka

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 26 Maj 2020 09:08 #711346

  • galka68
  • galka68's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 238
  • Otrzymane dziękuję: 1565
Nic na obiad sie nie zapowiada, a tu Ania z takimi przysmakami )))
Bedzie dobrze. Kazdy ma inne warunki. Ja mialam do tego roku pomocnikow, otwierali/zamykali, tak wyszlo, ze niespodziewanie sama sobie pozostalam z dzialka, wiec radze na tyle, na ile mi pozwala praca zawodowa, aczkolwiek prosciej by bylo zepchnac to traktorem i zasiac trawe, ale proste drogi to nie dla mnie )cos urosnie :happy3: albo nie urosnie, bo rece mam czasami krzywe
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, Adasiowa, pouder, Betula, koma, Zielona, magnes, anaka

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 26 Maj 2020 09:36 #711353

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Zielona wrote:
choć młodzież by wyśmiała, bo nie w takim wieku się uczyć

Młodzież jeszcze się przekona, że człowiek uczy się całe życie ... a i tak głupi umiera :)
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rychu44, pouder, Zielona, magnes, Piotras, galka68, anaka, zwykły chłop

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 26 Maj 2020 09:50 #711364

  • Corrado
  • Corrado's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 760
  • Otrzymane dziękuję: 3435
Zielona. raczej odradzam sadzenie pomidorów przy ziemniakach . Uważam że będzie o wiele większe zagrożenie ZZ. Jeśli się zdecydujesz to kup infinito , na ekologii przy tych ziemniakach długo nie pojedziesz .
Ostatnio zmieniany: 26 Maj 2020 10:07 przez Corrado.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, pouder, Zielona, anaka

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 26 Maj 2020 10:14 #711367

  • Corrado
  • Corrado's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 760
  • Otrzymane dziękuję: 3435
Monitorujecie jaką stronę o ZZ . Piorin już nie alarmuje.
Ostatnio zmieniany: 26 Maj 2020 10:15 przez Corrado.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pouder

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 26 Maj 2020 10:20 #711369

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15391
  • Otrzymane dziękuję: 50966
ZZ będzie w tym roku z opóźnieniem, ponieważ wielu ludziom zmroziło wczesne ziemniaki, a one są początkiem epidemii.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pouder, Agusiak, Piotras, anaka, Kapka

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 26 Maj 2020 10:28 #711370

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64594
W związku z tym mała przypominajka:

* zapobiegawczo na ZZ stosujemy Infinito 2,5 ml/l
** interwencyjnie 5 ml/l z dodatkiem 0,5% mocznika ( 5g/l )
*** siły połączone na ZZ i szarą pleśń: Previcur 5 ml/l plus Topsin 2,5ml/l plus 0,5% mocznika

To tak na wszelki wypadek :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): podjadek, badzia, rychu44, whitedame, edek86, rozalia, pouder, Agusiak, Zielona, Jaedda, Corrado, Piotras, anaka, Kapka

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 26 Maj 2020 10:35 #711373

  • galka68
  • galka68's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 238
  • Otrzymane dziękuję: 1565
Jestem spokojna , nie mam nic z tego, co podala Ania )))
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.694 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum