TEMAT: OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 12 Maj 2021 08:45 #761534

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15450
  • Otrzymane dziękuję: 51341
ama wrote:
Nie wiem ,ale chyba poszło coś nie tak ,bo liścienie są koloru żółtego :oops:
Może jak postoją na słoneczku to uzyskają właściwy kolor.

To nie przypadek


IMG_28621.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Jan4, Adasiowa, ewakatarzyna, Babcia Ala


Zielone okna z estimeble.pl

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 12 Maj 2021 09:38 #761541

  • eldo
  • eldo's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 35
  • Otrzymane dziękuję: 15
Lukas79 wrote:
Wszystko z zimnego chowu :)))


20210502_121009.jpg
Co to znaczy? W jakiej temperaturze się to odbywa. Robisz rozsadę na zewnątrz czy w pomieszczeniu?
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Miragoral, Babcia Ala

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 12 Maj 2021 11:21 #761549

  • Lukas79
  • Lukas79's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1444
  • Otrzymane dziękuję: 3307
eldo wszystko od dawna siedziało od dawna w lekko dogrzewanej nocami szklarence

więc dobrze przygotowane do obecnych nocnych temperatur :)))
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Babcia Ala

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 12 Maj 2021 21:36 #761612

  • jurek49
  • jurek49's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 487
  • Otrzymane dziękuję: 2231
Moje ogórki odm. Monisia, wyłożone do skiełkowania 28.04. W dniu 30. 04. przeniosłem skiełkowane nasiona w 100% do podłoża w pojemniczkach 200 ml. Za kilka dni pójdą do gruntu.
20210512_Monisia.jpg
Pozdrawiam Jurek
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, podjadek, Adasiowa, Miragoral, Nimfa, Prządka, ewakatarzyna, renmanka, Babcia Ala

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 12 Maj 2021 21:44 #761615

  • Lukas79
  • Lukas79's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1444
  • Otrzymane dziękuję: 3307
jak od linijki :)))

na sznurki dasz, że takie samotne ?
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Babcia Ala

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 12 Maj 2021 21:46 #761617

  • jurek49
  • jurek49's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 487
  • Otrzymane dziękuję: 2231
Lukas79 dziś przygotowałem pod ogórki zagon i konstrukcję. Ogórki beda rosły na siatce.
Pozdrawiam Jurek
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Prządka, ewakatarzyna, Babcia Ala

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 12 Maj 2021 22:05 #761629

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5725
  • Otrzymane dziękuję: 27146
A ja jeszcze wcale, tylko 4 sztuki na wczesne do jedzenia. Jak patrzę na prognozę, to nie zamierzam biegać ich okrywać, bo i tak bez tego mam wystarczająco zajęć ogródkowych. Zawsze ogórki na rozsadę siałam około początku końca kwietnia lub początku maja, ale w tym roku pogoda ma falstart, posieję po 15-tym, urosną, dyniowate szybko rosną. Ziemia u mnie nadal nieogrzana, 3 dni upału nie zrobiło cudu.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 12 Maj 2021 22:06 przez Babcia Ala.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Miragoral, jurek49, Nimfa, Prządka, ewakatarzyna, Biedronka

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 12 Maj 2021 23:29 #761650

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3469
  • Otrzymane dziękuję: 7423
U mnie w zwykłych grządkach temperatura na głębokości 15-20 cm jest ok. 20st C. W grządce specjalnie przygotowanej pod ogórki dochodzi do 30 st. Dzisiaj posadziłem "na wodę" 46 szt wykiełkowanych ogórasków. Pewnie dostaną jakiś niski tunelik ale nie z powodu temperatur tylko z powodu spodziewanych opadów i burz.
IMAG6874.jpg
Załączniki:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, Miragoral, Nimfa, Prządka, ewakatarzyna

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 13 Maj 2021 00:16 #761655

  • Zygowa
  • Zygowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1696
  • Otrzymane dziękuję: 10222
Jak wygląda u Ciebie przygotowanie specjalnej grządki pod ogórki? A sadzenie "na wodę", to nasiona z kiełkami w mokry rowek?
Ciepełka :)

Edyta

strefa 7a
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 13 Maj 2021 09:34 #761676

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3469
  • Otrzymane dziękuję: 7423
Ze 3 tygodnie wstecz wykopałem rów na głębokość szpadla , szeroki 60-70 cm. i napełniłem tym co leżało na kompostowniku od zeszłego roku, udeptałem, polałem wodą , posypałem odrobinę mocznikiem i dałem warstwę ziemi kilka centymetrów. Na to następna warstwa "organiki" + trawa z aeracji + mocznik i woda. Na to reszta ziemi. Po prostu zrobiłem taki prymitywny podkład grzejny. Wczoraj sadziłem maluchy ze zdjęcia metodą pomidorową czyli dołeczek, woda, sadzonka i obsypanie ziemią. Powinno się udać.
Ostatnio zmieniany: 13 Maj 2021 09:35 przez KaLo.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, Horti, Miragoral, Nimfa, Zygowa, del, Prządka, ewakatarzyna, Babcia Ala

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 13 Maj 2021 11:58 #761684

  • Agucha8801
  • Agucha8801's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 199
  • Otrzymane dziękuję: 862
W nocy po paru ciepłych suchych dniach burza, od rana deszcz. Udało mi się skoczyć szybko do warzywniaka, a na grządce z ogórkami 30 mikro ślimaków bez skorupek :dry: Dwa ogórki dały radę zeżreć, gdyby to nie były noworodki to już bym miała po ogórkach. Co ciekawe na reszcie grządek pusto, jedynie w szpinaku jakieś dwa niedobitki. Pozostaje mi na noc nakryć ogórki słoiczkami
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Prządka, ewakatarzyna, renmanka, Babcia Ala

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 13 Maj 2021 16:23 #761696

  • Lukas79
  • Lukas79's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1444
  • Otrzymane dziękuję: 3307
no szkoda by ślimaki się zaziębiły :))))

nic już nie pozostaje niż się z tego pośmiać - u mnie to samo - wszędzie tego pełno a apetyt mają dość konkretny ....

jedynym ratunkiem jest wsadzanie możliwie dużych rozsad - ale mi w szklarni (gdzie robię rozsady) też buszują i tam chyba mam te najbardziej tłuste
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Babcia Ala

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 13 Maj 2021 17:02 #761703

  • tysia25
  • tysia25's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 240
  • Otrzymane dziękuję: 866
Zauważyłam że w tych szklarniach i tunelach jest ich dużo chyba łatwiej było im tam przezimować
Martyna
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Prządka, ewakatarzyna

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 13 Maj 2021 17:43 #761704

  • Lukas79
  • Lukas79's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1444
  • Otrzymane dziękuję: 3307
Wcześniej też było apetyczne żarcie + ciepło

I życie, jak w bajce
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Babcia Ala, Mejra

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 13 Maj 2021 19:57 #761712

  • Biedronka
  • Biedronka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 198
  • Otrzymane dziękuję: 1115
A mi się wydaje, że w części naszych szklarń/foliaków to drewno jest powodem gromadzenia się ślimorów. One kochają drewno. I chłodny wilgotny beton. Tyle z moich obserwacji. Niebieskie magiczne bobki załatwią sprawę...
Z serdecznymi pozdrowieniami
Iwona
"Sa dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna, to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko." Albert Einstein
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Babcia Ala, Mejra, tysia25

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 13 Maj 2021 20:07 #761715

  • Lukas79
  • Lukas79's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1444
  • Otrzymane dziękuję: 3307
ja nie mam grama drewna ....

mam same amelinium i tego nawet nie można pomalować ;) - a ustrojstwa mam od groma

może wywieszę jakąś kartkę, by poszły do sąsiada, on ma drewniana ;)


wiem, jak skuteczne są te niebieskie bobki


ale, ze względu na kundle ich nawet nie dotknę i ostatnio wywaliłem w kubeł, by mnie nie kusiło.....
Ostatnio zmieniany: 13 Maj 2021 20:10 przez Lukas79.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Babcia Ala, Mejra

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 14 Maj 2021 10:40 #761773

  • Endii
  • Endii's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 3
  • Otrzymane dziękuję: 2
Witam Wszystkich!

PW+sal.pot+siar.mg+HT

Podpowiedziałby ktoś jak zrobić taki roztwór? Ile czego dawkować na litr wody? Oprysk chciałbym stosować zapobiegawczo na ogorki. Pozdrawiam.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Mejra

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 14 Maj 2021 11:02 #761779

  • Mejra
  • Mejra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 611
  • Otrzymane dziękuję: 6665
U mnie też ślimaczki wyżerke sobie robią... :angry: a teraz fajnie pada więc będą szaleć... :mad2:
Sadzę w pojemnikach i pewno po niedzieli wysadzę do gruntu.


20210514_104454-1.jpg
Pozdrawiam,Anka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Prządka, ewakatarzyna, zwykły chłop


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.611 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum