TEMAT: OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 25 Cze 2021 21:05 #767385

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15747
  • Otrzymane dziękuję: 52996
Zapewne myśleliście, że to mój wymysł. Muszę Was rozczarować. Oto scan z publikacji " Rok na działce " wydanej przez Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne. Od siebie dodam, że odwracanie pędów przy zbiorach może mieć ujemny wpływ na wiązanie owoców i powodować ich deformację.


IMG_29481.jpg
Ostatnio zmieniany: 25 Cze 2021 21:08 przez pomodoro.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak, pszczolka, Nimfa, Prządka, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 25 Cze 2021 23:49 #767399

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 6132
  • Otrzymane dziękuję: 28928
Potwierdzam, ogórki nie znoszą przewracania i przekładania pędów, też mają prawo czegoś nie lubić :tongue2:
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 25 Cze 2021 23:53 przez Babcia Ala.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Nimfa, del, Prządka, ewakatarzyna

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 26 Cze 2021 13:58 #767434

  • przemek1136
  • przemek1136's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2864
  • Otrzymane dziękuję: 11847
043-16.jpg


044-13.jpg

Dzisiaj po raz pierwszy zebrałem kilkanaście ogórków odmiany Monisia F1. Nasiona wysiałem 30 IV.
Ostatnio zmieniany: 26 Cze 2021 20:25 przez przemek1136.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak, Nimfa, Prządka, ewakatarzyna

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 26 Cze 2021 14:02 #767436

  • Lukas79
  • Lukas79's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1444
  • Otrzymane dziękuję: 3307
pisz, jak one smakowo :)

ja z czystym sumieniem mogę polecić szklarniowego caruso F1 - od lat się sprawdza

a z grunciaków śremski mnie nie zawodzi
Ostatnio zmieniany: 26 Cze 2021 14:03 przez Lukas79.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Prządka, ewakatarzyna

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 27 Cze 2021 22:26 #767652

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 8199
  • Otrzymane dziękuję: 54034
Nasiałam ogórków jak wściekła :ohmy: Dwa kolejne lata były w temacie ogórków niezadawalające :dry: Brakuje mi w spiżarce ogóreczków konserwowych. Starczało tylko na zapas kiszonych.
To Krak, a w tyle widać SL

IMG_4035.jpg


IMG_4038.jpg

Malutkie już są :)
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 28 Cze 2021 09:27 #767684

  • Prządka
  • Prządka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 484
  • Otrzymane dziękuję: 2444
Mój doniczkowy ogórek pertenokarpiczny (chyba) Gracius Gładki (albo Partner - już nie pamiętam, co tam wetknęłam, a nie zapisałam, bo przecież będę pamiętać :laugh1: ).
Jeszcze nie mam planu czym nawozić. Póki co leję to, co akurat mam rozrobione, bo dla jednej donicy z ogorkiem ciężko mi odmierzyć właściwą dawkę dedykowanej MS...
Zdjęcie kiepskie, ale w 'lazarecie' jest dziwne światło i wszystkie zdjęcia z tabletu tam tak wychodzą :oops:

IMG_20210628_091023-2.jpg


W kątach liści są maleńkie zawiązki kwiatów :dance:

Dziękuję za wyjaśnienie, dlaczego nie powinno się przewracać pędów ogórków :bye:

Edit: czy ktoś z Moderatorów może usunąć mój poprzedni post, proszę. Anulowalam wysyłanie, bo chciałam coś jeszcze dopisać, a on się i tak wysłał... :jeez: Nie chcę zapychać nam 'dysku'.
'Z punktu widzenia Drogi Mlecznej wszyscy jesteśmy ze wsi' Loesje
Ostatnio zmieniany: 28 Cze 2021 09:30 przez Prządka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Agusiak, Nimfa

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 28 Cze 2021 10:15 #767692

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15747
  • Otrzymane dziękuję: 52996
Jeśli masz problem z dozowaniem MS to najlepiej wykonać 10 % koncentrat. Możesz sobie wtedy odmierzać dowolną dawkę strzykawką. 10% koncentrat pozwala w mig określić zawartość poszczególnych składników w roztworze. Wtedy procent danego składnika w nawozie jest równy ilości miligramów w jednym mililitrze .
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Nimfa, Prządka, ewakatarzyna

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 28 Cze 2021 10:25 #767693

  • Prządka
  • Prządka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 484
  • Otrzymane dziękuję: 2444
Dziękuję, zupełnie o tym nie pomyślałam :oops:
'Z punktu widzenia Drogi Mlecznej wszyscy jesteśmy ze wsi' Loesje
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 28 Cze 2021 11:49 #767709

  • Mikar
  • Mikar's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 204
  • Otrzymane dziękuję: 119
U moich ogórków nie chcą rosnąć zawiązki. Jest ich dużo, (ładnie wiążą ogórki). Krzaki bez objawów chorobowych i niedoborów pokarmowych.Co może być przyczyną nie rośnięcia owoców.
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 28 Cze 2021 13:25 #767715

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15747
  • Otrzymane dziękuję: 52996
Prządka wrote:
Dziękuję, zupełnie o tym nie pomyślałam :oops:

Przypominam, że koncentrat musi być zrobiony na wodzie demineralizowanej albo deszczówce.
Ostatnio zmieniany: 28 Cze 2021 13:26 przez pomodoro.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Prządka

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 28 Cze 2021 13:29 #767716

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15747
  • Otrzymane dziękuję: 52996
Mikar wrote:
U moich ogórków nie chcą rosnąć zawiązki. Jest ich dużo, (ładnie wiążą ogórki). Krzaki bez objawów chorobowych i niedoborów pokarmowych.Co może być przyczyną nie rośnięcia owoców.

To, że nie widać niedoborów ani objawów chorobowych, to mało. Na wzrost ma wpływ wiele czynników: światło, temperatura i wilgotność gleby - np. A jaka to odmiana ?.

Gdzie są uprawiane te ogórki ?
Ostatnio zmieniany: 28 Cze 2021 13:36 przez pomodoro.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mikar, Prządka

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 28 Cze 2021 14:54 #767718

  • Mikar
  • Mikar's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 204
  • Otrzymane dziękuję: 119
Ogórki uprawiane w gruncie.Odmiany to Alianz, Naduscha, Sv3506.Odnośnie wilgotności to podlewam co drugi dzień i moim zdaniem sucho nie mają.Prowadzone na sznurkach.
Ostatnio zmieniany: 28 Cze 2021 14:56 przez Mikar.
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 28 Cze 2021 15:46 #767724

  • gregon
  • gregon's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 397
  • Otrzymane dziękuję: 4133
Slicznie wam ogorki rosna.
Mi szczescie na razie nie sprzyja. Najpierw spalilem rozsade na sloncu, potem na szybko dosiewalem. Gdy tylko ogorki powschodzily ochlodzilo sie i tak zastygly, czekajac na ciepelko. Jeszcze lata sporo, jak temp przekroczy 15 st powinny ruszyc.

P6251476.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Iwona M, rozalia, Nimfa, Prządka, ewakatarzyna, Mejra

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 28 Cze 2021 20:58 #767744

  • Lukas79
  • Lukas79's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1444
  • Otrzymane dziękuję: 3307
póki tak zimno to ponawiercaj jeszcze butelki plastikowe, by była cyrkulacja i im na łeb ponakładaj

zawsze cieplej

---- jak tam jeszcze mocno wieje - to taka butelka zrobi jeszcze większą robotę (cieżko określić, czy masz te ogórki w foli, czy obok foli) - tak czy siak na noc przynajmniej pomyśl

i cały czas trzymam kciuki za Marsjanina ;) - pozdrowionka z cieplejszych rejonów
Ostatnio zmieniany: 28 Cze 2021 21:01 przez Lukas79.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Prządka, ewakatarzyna

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 29 Cze 2021 09:32 #767793

  • gregon
  • gregon's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 397
  • Otrzymane dziękuję: 4133
Ogorki sa dokladnie osloniete folia. Problemem jest brak slonca. W sloneczne dni foliak podnosi temp conajmniej 10st, w pochmurne ok 2. Teraz na zewnatz jest 10, pod folia 12, przy dodatkowych oslonach moze podciagnalbym temp o stopien czy dwa, co niewiele by dalo, a pojawilyby sie problemy z cyrkulacja i liscie by mogly lapac grzyby.
Sposob z foliakiem sprawdzony. Wyjdzie sloneczko to rusza ;)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Iwona M, ewakatarzyna, Mejra

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 29 Cze 2021 10:17 #767807

  • Marianna
  • Marianna's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 151
  • Otrzymane dziękuję: 281
A mnie właśnie sławny Śremski zawodzi, ma co prawda dużą plenność ale od razu robią mu się baryłeczki. Najładniejszy u mnie był Julian i Ozyrys, Krak też dobrze sobie radził.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 29 Cze 2021 17:20 #767855

  • zwykły chłop
  • zwykły chłop's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1518
  • Otrzymane dziękuję: 8096
Pokazały się pierwsze ogóreczki
Jeszcze tycie ale bałem się że padną bo jak byłem przed tygodniem to wyglądały nieciekawie, zrobiłem zapasową rozsadę ale okazała się nie potrzebna.
IMG_20210629_171639.jpg




DSC_1007-2.jpg



A tu ogórek SL, początek przygody z tą odmianą :) , jeden wygląda jak by go wiatr nadłamał i chyba chciałby wypuścić korzonki. Przysypałem je ziemią i zobaczę co z tego wyjdzie. Był kiedyś poruszony ten temat i ogórki poza niektórymi odmianami podobno się nie ukorzeniają. Może potrzebny jest im jakiś impuls żeby zainicjować proces? Będę obserwował ten krzaczek.

DSC_0986-2.jpg



DSC_0987-2.jpg
pozdrawiam Adam

SZACUNEK - to tylko odrobina wyrozumiałości i pamięci o drugiej osobie. To tak niewiele a tak wiele zmienia.
Ostatnio zmieniany: 29 Cze 2021 19:12 przez zwykły chłop.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Bobej, ewakatarzyna, Mejra

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 29 Cze 2021 19:43 #767874

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3554
  • Otrzymane dziękuję: 7703
U mnie korzonki boczne wypuszcza Maksimus.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, zwykły chłop


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.904 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum