TEMAT: OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 08 Cze 2020 21:38 #713537

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Pszczoły latają do 5 km.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 08 Cze 2020 21:44 #713540

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Jedyny sposób na czyste odmianowo nasiona u dyniowatych to kontrolowane zapylenie.
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 08 Cze 2020 23:13 #713559

  • podjadek
  • podjadek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1269
  • Otrzymane dziękuję: 4734
Tak na początek póki nie będą te z gruntu, w foli posadziłem ogórek sałatkowy Iwa. Bardzo szybko rośnie. Pokazują się małe ogóreczki ( bardzo małe :) )

20200608_124251.jpg
Piotr :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Adasiowa, Betula, Pestka, Agusiak, pszczolka, Nimfa, aga, JaNina, Zygowa, anaka, ewakatarzyna

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 09 Cze 2020 09:13 #713601

  • aga
  • aga's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 843
  • Otrzymane dziękuję: 4750
Moje zmagania w temacie ogórków w tym sezonie przerosły moje siły i możliwości. :jeez: Ale się nie poddaję.Na dziś wygląda to tak:




20200609_083107.jpg


Ogórek kozacki już właściwie spisałam na straty, ale...Przetrzymał chłody, piekące słońce, grad, ślimaki i jeszcze jakieś robale w glebie.Odbija i myślę, że jest szansa na to, że sobie jednak poradzi. :)



20200609_082943.jpg


Tutaj był posiany wprost do gruntu ogórek Dar ( co mnie podkusiło, że nie zrobiłam sadzonek! ).Co się pojawił liścień, lub listek - został zjedzony.Zostało może 5 roślinek.W akcie rozpaczy dosadzałam, co miałam.Wiem, że jest Aist, najwcześniejszy od Galki, a te najładniejsze sadzonki to Monisia f1 od Sz. :kiss3: .Chyba zrobię im tipi, bo jak je tu inaczej poprowadzić...




20200609_083057.jpg



Tutaj rosną Konsa i Japanese Suyo Long. I one poradziły sobie najlepiej.




20200609_083133.jpg


I dzisiaj posadzone ogóreczki Dar - sadzonki maleńkie, ale korzonki były bardzo ładne.Grządka przygotowana na prędce. Mam nadzieję, że im się spodoba miejsce, a ślimaki ich nie wykryją. :silly:
Mam jeszcze jedno miejsce ( zdjęcie gdzieś mi zniknęło ) - miała to być najlepsza grządka z kompostem i ziemią ogrodniczą.Okazała się najczęściej odwiedzaną przez szkodniki.Ogórki z Gruzji walczą resztką sił o przetrwanie i dosadziłam 4 sadzonki Poona Khera, który na razie jakoś się trzyma...Mam taką metodę na mój ogród - sadzę małymi partiami w różnych miejscach.Wtedy jest szansa,że w którymś miejscu roślinki przetrwają.Albo - jeśli większość przetrwa, to będę mieć klęskę urodzaju! :happy4:
Właśnie przyszła przesyłka z Rapaxem ( dzięki za podpowiedź ), szanse moich ogórków wzrosną... :bye:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, rozalia, Betula, Pestka, magnes, Nimfa, Zygowa, Barborka, ewakatarzyna

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 09 Cze 2020 13:19 #713632

  • Corrado
  • Corrado's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 760
  • Otrzymane dziękuję: 3435
Ogórki mają się dobrze. Zabezpieczenie przed deszczem i gradem zdała egzamin :teach:

WP_20200609_13_14_03_Pro.jpg


WP_20200609_13_14_17_Pro.jpg


WP_20200609_13_14_25_Pro.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Betula, Pestka, Nimfa, Zygowa, ewakatarzyna, zwykły chłop

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 09 Cze 2020 13:53 #713641

  • brodus
  • brodus's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1175
  • Otrzymane dziękuję: 4820
Ogórki doczekały się wreszcie sznurków.

IMG_20200609_135132.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Betula, Pestka, Nimfa, Zygowa, Barborka, ewakatarzyna

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 09 Cze 2020 15:14 #713650

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6910
  • Otrzymane dziękuję: 41952
Dziś swoje ogórki zacząłem przekładać przez sznurki.

002-261.jpg

001-343.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, kuhara, bela, Adasiowa, rozalia, Betula, Pestka, Nimfa, Zygowa, Barborka, ewakatarzyna, brodus

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 09 Cze 2020 18:49 #713677

  • zwykły chłop
  • zwykły chłop's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1457
  • Otrzymane dziękuję: 7814
Corrado a ziemia w tych workach to kupna, kompost własny czy inna mieszanka ?, co robisz z nią po sezonie?
pozdrawiam Adam

SZACUNEK - to tylko odrobina wyrozumiałości i pamięci o drugiej osobie. To tak niewiele a tak wiele zmienia.
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 09 Cze 2020 22:03 #713719

  • Corrado
  • Corrado's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 760
  • Otrzymane dziękuję: 3435
Każdego roku daję inną ziemię , taką ukopaną na polu ornym .Przed sądzeniem zaprawiam nalewką z obornika. Podczas wegetacji rośliny dostają wszystko dolistnie , nie bawię się już w fertygację.
Ostatnio zmieniany: 09 Cze 2020 22:04 przez Corrado.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zwykły chłop

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 10 Cze 2020 17:25 #713849

  • Jan4
  • Jan4's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5548
  • Otrzymane dziękuję: 12719
Ogórki Izyd F1 i Cezar F1 podlałem dziś saletrą amonową 5g/l.

DSCN3933.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Betula, ewakatarzyna

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 10 Cze 2020 17:50 #713857

  • Bala
  • Bala's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 244
  • Otrzymane dziękuję: 1194
Corrado wrote:
Podczas wegetacji rośliny dostają wszystko dolistnie , nie bawię się już w fertygację.

To błąd. W zasadzie mógłbyś mieć rośliny w inertnym podłożu. Napisano wiele prac naukowych w których dokarmianie dolistne jest tylko dokarmianiem uzupełniającym, często ratunkowym. Podstawa to analiza gleby, przedsiewne nawożenie i potem fertygacja. Dolistne na końcu. Dolistne nawożenie często jest ukierunkowane na konkretną część rośliny, np. na owoce w przypadku suchej zgnilizny itd. Jest doskonałe w przypadku niedoboru wody itp. Ponadto dolistnie dobrze przyswajalne są głównie bor,cynk,mangan,
miedź,molibden i żelazo.Azot, fosfor, siarka, potas i magnez są pobierane przez rośliny głównie za pomocą korzeni a tylko doraźnie dolistnie. Można tak dalej. Są w necie ciekawe opracowania na ten temat. Ja też się tego uczyłem.

:bye:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Emalia112, Betula, Corrado, Zygowa, ewakatarzyna

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 10 Cze 2020 19:02 #713872

  • Corrado
  • Corrado's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 760
  • Otrzymane dziękuję: 3435
No dobrze, postaram się, wiedza nie boli wiec skorzystam.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula, ewakatarzyna

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 10 Cze 2020 19:56 #713885

  • Corrado
  • Corrado's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 760
  • Otrzymane dziękuję: 3435
Tak w sumie to nigdy nie narzekałem na swoje plony . Żona robi około 100 słoików 0,9l kiszonych ogórków , które razem z synem uwielbiamy , są twarde i chrupiące do samego końca. Ogórki staram się zawsze prowadzić tak, aby nie było buszu , pryskam swoimi preparatami przeciw chorobom grzybowym i przeciw szkodnikom , a wspomagaczem jest DMSO. Do samej jesieni jest co zerwać na mizerie.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula, Zygowa, ewakatarzyna, renmanka

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 10 Cze 2020 20:32 #713895

  • ewakatarzyna
  • ewakatarzyna's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1741
  • Otrzymane dziękuję: 12774
Corrado, możesz zdradzić jakie preparaty stosujesz.
Pozdrawiam Ewa
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 10 Cze 2020 20:40 #713896

  • Corrado
  • Corrado's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 760
  • Otrzymane dziękuję: 3435
Wszystko opisałem w wątku Preparaty roślinne w ochronie roślin . Obecnie jest w testach wyciąg z wrotycza , piołun i goździk dość sprawie likwiduje mszyce.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula, ewakatarzyna

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 10 Cze 2020 22:52 #713917

  • aga
  • aga's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 843
  • Otrzymane dziękuję: 4750
Nie mogę znaleźć, gdzie jest ten wątek Preparaty roślinne w ochronie roślin.Corrado napisz jak stosujesz goździki na mszyce.
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 10 Cze 2020 22:59 #713919

  • Corrado
  • Corrado's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 760
  • Otrzymane dziękuję: 3435
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 10 Cze 2020 23:13 #713920

  • Corrado
  • Corrado's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 760
  • Otrzymane dziękuję: 3435
To nie jest takie wszystko proste. Należy sporządzić macerat na alkoholu 45% z goździk , piołun , wrotycz . Po dwóch tygodniach to wszystko wycisnąć i zmieszać w równych proporcjach.następnie gotujemy krochmal ( 200ml wody + łyżeczka skrobi ) na 1 l opryski idzie ten krochmal co jest ugotowany i ostudzony + 60 ml preparatu . Oprysk powtarzamy codziennie aż do skutku. Po trzech dniach wyeliminowałem mszyce z czarnej porzeczki i bobu . Życzę powodzenia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): aga, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.717 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum