TEMAT: OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 31 Lip 2020 12:31 #722922

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3462
  • Otrzymane dziękuję: 7398
Gałązka rozumiem ale zmniejszona dawka na ogórki pewnie wynika z tego, że mączniak rzekomy jest słabszym zawodnikiem niż ZZ a to z kolei rzutuje na okres karencji.
gregon nie uogólniaj , na forum jest pewnie kilkuset aktywnych działkowców a kilka fotek wstawionych przez tych, którzy maja się czym pochwalić, o niczym nie świadczy.
Ostatnio zmieniany: 31 Lip 2020 12:34 przez KaLo.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Nimfa, ewakatarzyna, Szczypiorek


Zielone okna z estimeble.pl

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 31 Lip 2020 13:41 #722944

  • Iwona M
  • Iwona M's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 609
  • Otrzymane dziękuję: 2337
Gregon moje ogórki są niewiele większe od Twoich, a siane były 2 maja do doniczek, wysadzone na grządkę 25 maja. Z ok. 80 szt. rozsady przeżyło zimne noce ok. 10 szt, dosiewałam na początku czerwca. Do tej pory zebrałam k. 1 kg ogórków. Dzisiaj specjalnie sprawdziłam prognozę pogody w Tromso i w Pucku, gdzie mieszkam, u mnie jest tylko 15 stopni, czyli 4 stopnie zimniej niż u Ciebie. Tego roku jeszcze lata nie było, na palcach jednej reki można policzyć dni z temperaturą powyżej 24 stopni, do tego ciągle wieje.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, Jaedda, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, gregon

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 31 Lip 2020 14:35 #722959

  • gałązka
  • gałązka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1014
  • Otrzymane dziękuję: 3721
Upsss KaLo, o tym nie pomyślałam. I co teraz? Ile czekać?
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Szczypiorek

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 31 Lip 2020 15:32 #722971

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3462
  • Otrzymane dziękuję: 7398
Kryształowa kula w serwisie na przeglądzie a nie chcę strzelać ale myślę , że w ciagu kilku najbliższych dni zjesz kanapkę z ogórkiem :wink4: . Ogóreczki wyglądają wzorcowo, nie popsuj tego . ;)
U mnie 2 kolejny rok beznadziejny. Odmiany , które dawały nadzieję na duży i zdrowy plon z powodu beznadziejnej pogody w maju wcale nie wzeszły a odmiana, która kupiłem awaryjnie daje jakieś krótkie , pękate pokurcze, na dodatek pojedyncze krzaczki więdną i niektóre z nich wypadają. Coś mi sie wydaje, że po 30 kilku latach działkowania coś się zalęgło w glebie i teraz daje znać o sobie.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jaedda, ewakatarzyna, Szczypiorek

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 31 Lip 2020 17:09 #722988

  • zwykły chłop
  • zwykły chłop's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1457
  • Otrzymane dziękuję: 7814
Idąc w Wasze ślady wysiałem dwa tygodnie temu ogórki Krak na wrześniowe kanapki, rosły ładnie ale kilka dni temu coś je dopadło, na liściach pojawiły się jasnozielone prześwitujące plamki, na ogórku najbardziej schowanym na razie jest czysto. Co to może być według Was? Jutro miały iść do gruntu. Warto je wsadzać czy zaraz padną i tyle z nich będzie pożytku.

DSC_0369.jpg


I od spodu

IMG_20200731_170307.jpg
pozdrawiam Adam

SZACUNEK - to tylko odrobina wyrozumiałości i pamięci o drugiej osobie. To tak niewiele a tak wiele zmienia.
Ostatnio zmieniany: 31 Lip 2020 17:13 przez zwykły chłop.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Przylepa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Bobka

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 31 Lip 2020 19:33 #723011

  • Przylepa
  • Przylepa's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 288
  • Otrzymane dziękuję: 1098
Zazdroszczę Wam ogórków. Moje zniszczyło gradobicie i nic się nie dało uratować :cry2: . Ogórki a właściwie to co z nich zostało, wyrwane i w to miejsce posiana fasolka szparagowa B) .
Pozdrawiam Ewa
"Chcesz być szczęśliwym - załóż sobie ogród"
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Marlenka, Mamma, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, zwykły chłop, Bobka

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 31 Lip 2020 22:00 #723031

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3647
  • Otrzymane dziękuję: 16734
Mam pytanie. Czy jak kisicie ogórki w słoikach typu twist, to od razu zakręcanie słoik czy dopiero po paru dniach?
Do tej pory robiłam tylko "pod gumką”, ale wyszły :)

Współczuję braku ogórków. Ja tak miałam w zeszłym roku. Na szczęście mam fajną sąsiadkę, którą się ze mną podzieliła.
W tym roku też ledwo, ledwo, ale na kiszone trochę jest.
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Ostatnio zmieniany: 31 Lip 2020 22:22 przez Mamma.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Bobka

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 31 Lip 2020 22:11 #723038

  • pouder
  • pouder's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1042
  • Otrzymane dziękuję: 2609
Mamma ja zakręcam od razu, jak na razie nie mam co bo ogórki rosną na bieżące małosolne.
pozdrawiam Karina
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mamma, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 31 Lip 2020 23:16 #723043

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3462
  • Otrzymane dziękuję: 7398
Mamma wrote:
Mam pytanie. Czy jak kisicie ogórki w słoikach typu twist, to od razu zakręcanie słoik czy dopiero po paru dniach?
Do tej pory robiłam tylko "pod gumką”, ale wyszły :)

Przez lata kisiłem w twistach i wychodziło różnie. Kilka lat temu w moje łapki wpadło kilkadziesiąt starych wecków i...rewelacja! Twisty zostały tylko i wyłącznie na przetwory pasteryzowane :)
Ostatnio zmieniany: 31 Lip 2020 23:18 przez KaLo.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, zwykły chłop

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 01 Sie 2020 06:07 #723051

  • zwykły chłop
  • zwykły chłop's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1457
  • Otrzymane dziękuję: 7814
moja mama czeka dwa dni i dopiero zakręca, ja zakręcam od razu, pokrywki się wydymają do góry ale są szczelne a ogórki twarde i nic mi się nie zepsuło, mam jeszcze kilka słoików z ubiegłego roku i są ok, jak ogórek dobry to przetrzyma, , zrób obiema metodami i za rok będziesz wiedzieć jak ci się przechowują, za bym zakręcił, pokrywki i tak są teraz bardzo kiepskie więc za rok pewnie do wymiany, mi prawie wszystkie kwas z ogórków naruszył i poszły do kosza, przetrwały przeważnie tylko te z kupnych słoików

??
Ponawiam pytanie z postu wyżej , Czy ktoś wie co mi się przyplątało na ogórki
pozdrawiam Adam

SZACUNEK - to tylko odrobina wyrozumiałości i pamięci o drugiej osobie. To tak niewiele a tak wiele zmienia.
Ostatnio zmieniany: 01 Sie 2020 06:11 przez zwykły chłop.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Nimfa, anaka, ewakatarzyna

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 01 Sie 2020 07:11 #723054

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15402
  • Otrzymane dziękuję: 51042
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Emalia112, Nimfa, anaka, ewakatarzyna

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 01 Sie 2020 16:11 #723127

  • renmanka
  • renmanka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 736
  • Otrzymane dziękuję: 4727
Czy to kanciata? W jakim stężeniu prysnąć Curzate z miedzią i jaki jest okres karencji? Dziękuję.
IMG_20200801_160723.jpg
Pozdrawiam Celina
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Nimfa, anaka

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 01 Sie 2020 17:36 #723131

  • Jan4
  • Jan4's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5546
  • Otrzymane dziękuję: 12714
Niektóre owoce ogórków u sąsiada zaczynają się robić niekształtne. Czy należy je podlać czy saletrą potasową?
Ostatni oprysk IF z saletrą potasową był 21 lipca. Raz w tygodniu podlewam je nawozem do pelargonii (3ml/1l).
Ostatnio zmieniany: 01 Sie 2020 18:35 przez Jan4.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Nimfa, anaka

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 01 Sie 2020 18:58 #723139

  • Zygowa
  • Zygowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1693
  • Otrzymane dziękuję: 10203
Józiu, sialiśmy tę samą odmianę "Monika". Proszę Cię o opinię; u mnie ten ogórek małoplenny, gorzki :sad2:

Już nie będę się bawić w nowe dla mnie odmiany; pozostanie Polan i Krak.
Ciepełka :)

Edyta

strefa 7a
Ostatnio zmieniany: 01 Sie 2020 19:29 przez Zygowa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Nimfa, anaka

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 01 Sie 2020 19:29 #723140

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6910
  • Otrzymane dziękuję: 41942
Edytko u mnie w tym roku pierwszy załapał mączniaka rzekomego.Ogórki są zniekształcone ogólnie to do d...y.Pierwszy raz jak go miałem to fajnie owocował.Też już więcej u mnie nie zawita.Powiem szczerze,że już po rozpakowaniu nasion miałem jakieś obawy co do tej odmiany.Nasionka były nieciekawe jakby zmiotki magazynowe. :bye: :bye: :bye: ;) ;) ;)
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jaedda, Nimfa, Zygowa, anaka

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 01 Sie 2020 19:32 #723141

  • Zygowa
  • Zygowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1693
  • Otrzymane dziękuję: 10203
Ta, i do d... tego mi zabrakło ;) A takie piękne rusztowanie postawione przez Męża zmarnowałam na takie g... ;)
Ciepełka :)

Edyta

strefa 7a
Ostatnio zmieniany: 01 Sie 2020 19:35 przez Zygowa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Jan4, Nimfa, anaka

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 01 Sie 2020 20:21 #723146

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3462
  • Otrzymane dziękuję: 7398
Może naczytaliście się pochlebnych opinii o Monisi (grubobrodawkowa SEMINIS) a posialiście Monikę(drobnobrodawkowa Legutko, Vilmorin, PNOS) i stąd ta doopa ? :think:
Ostatnio zmieniany: 01 Sie 2020 20:21 przez KaLo.
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 01 Sie 2020 20:29 #723147

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6910
  • Otrzymane dziękuję: 41942
Nie sugerowałem się Monisią,bo tę Monikę miałem jakieś 5 lat wstecz.Wiedziałem dokładnie co wysiałem.Pierwszy raz ogórek był b.wczesny,z cienką skórką.W smaku b.delikatny i smaczny.Szkoda,że nie był taki w tym roku.Janusz jeszcze wiem co czytam i sadzę:rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: ;) ;)
Pozdrawiam Józek!!
Ostatnio zmieniany: 01 Sie 2020 20:32 przez Krecik stary. Powód: poprawki
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pouder, Betula, bietkae, anaka


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.621 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum