TEMAT: Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 19 Sty 2020 15:12 #687975

  • Kaskawel
  • Kaskawel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 877
  • Otrzymane dziękuję: 5261
No i wreszcie. Ja tylko napiszę, że świat nie jest czarno-biały, a ci którzy tak myślą są największym zagrożeniem dla wszystkiego co żyje. Pomijając już to, że są po prostu głupi.
Ostatnio zmieniany: 19 Sty 2020 15:12 przez Kaskawel.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, CHI, Mamma, Mandorla, ewakatarzyna, Szczypiorek


Zielone okna z estimeble.pl

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 19 Sty 2020 15:26 #687982

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5028
  • Otrzymane dziękuję: 13134
W Wiśle 0 st. I nawet coś pada śnieg. Co to się porobiło żeby śnieg był rarytasem
20200119_151434.jpg
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Armasza, Łatka, Marlenka, CHI, Betula, Pestka, Mamma, JaNina, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 19 Sty 2020 15:35 #687988

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3923
  • Otrzymane dziękuję: 20935
Dziś jest podobno dzień śniegu...
P2200307.jpg


Nie z dziś - Gąsior i Gąś - wspomnienie 20.02.2017... Gąsi już nie ma, Gąś zimuje na stawie koło Przemkowa.
A za oknem szaro, buro i ponuro. Coś tam próbowałam zrobić na zewnątrz (siatkę przeciw nornicom), ale mi nie idzie...

Jak w życiu "odcienie szarości"...
P1198065.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Armasza, Łatka, Marlenka, lucysia, Betula, Pestka, JaNina, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 19 Sty 2020 15:41 #687990

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3536
  • Otrzymane dziękuję: 29753
Od wczoraj utrzymuje się mgła.2 stopnie na plusie,bezwietrznie.Przez cały dzień ani jednego promyka słońca.Szkoda,bo rozsada na nie czeka.Tradycyjnie zdjęcia z najbliższego otoczenia.



20200119_133338.jpg


20200119_133436.jpg
Maria
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Armasza, Łatka, Marlenka, CHI, Betula, Pestka, Jaedda, JaNina, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 19 Sty 2020 15:47 #687991

  • Adriаn
  • Adriаn's Avatar
Marzenka wrote:
Adriаn wrote:
Adrian89 wrote:
KUR KUR nie kór! kurnik = kura nie KÓRA. A o sterylności i zmianie obuwia w kurnikach było pisane w kontekście ptasiej grypy. Łażąc i grzebiąc po polu mogą równie dobrze zachorować i właśnie są bardziej narażone na czynniki szkodliwe niż te trzymane w kontrolowanych warunkach. Zamiast pisać bzdury nie poparte faktami radzę poczytać odpowiednie publikacje.
a ja radze przyjechać na jakąś wieś oddaloną od wielkich miast i zobatrzyć w jakich warunkach choduje sie kury i zapytać się kogoś czy chorują bo żadnym publikacją z Warszawy nie wierze bo co taki Warszawiak wie o rolnictwie i hodowli zwierząt


Adrian!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ty zwyczajnie jesteś bezczelny, czy ty nie widzisz, że zaczynasz obrażać ludzi? Nie ma znaczenia kto skąd pochodzi, ale co ma w głowie. A ty chyba żarty sobie robisz pisząc na forum jak analfabeta. Zaczynasz robić to specjalnie czy ludzie ze wsi tacy jak ty tak "jusz majom" ?

Nikogo nie obrażam. Tylko mówie że wiedza teorytyczna na temat rolnictwa nie zastąpi wiedzy praktycznej jaką posiadają ludzie na wsi. W mieście jeśli mają jakąś wiedzę na temat rolnictwa to z książek a to nie to samo co pochodzić ze wsi i mieszkać na wsi i mieć styczność z rolnictwem. Niektórzy w wielkich miastach nawet nie wiedzą że mleko jest od krowy.
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 19 Sty 2020 15:54 #687992

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3640
  • Otrzymane dziękuję: 16686
Adrian, jesteś na forum, gdzie są zasady. Jak tak dalej pójdzie, to może się okazać, że będziesz pierwszym zbanowanym.
A szkoda, bo masz fajne osiągnięcia.
Mam nadzieję (i chyba nie tylko ja), że się poprawisz.
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, CHI

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 19 Sty 2020 16:01 #687994

  • Black Rose
  • Black Rose's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 455
  • Otrzymane dziękuję: 1048
Piękny słoneczny dzień od samego rana, temperatura +9 st.C (teraz +7).

Tej zimy nie widziałam jeszcze śniegu. To chyba pierwsza tak zielona zima.

***

A w kwestii tematów pobocznych - w mojej okolicy (obrzeża bardzo dużego miasta) niepokojąco często pojawiają się dziki (jest nawet sporo nagrań w necie) i to całe gromadki, i powiem wam - nie jest to fajne, gdy takie zwierzaki biegają sobie po podwórkach lub spacerują po chodnikach, nawet za dnia.
Na samym początku mojej działkowej przygody (2017 r), dopóki nie zrobiliśmy ogrodzenia - wszystko na działce mieliśmy regularnie do cna zryte, nie było mowy nawet o jednym własnym warzywku.
* Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.

Pozdrawiam, Urszula.

Ostatnio zmieniany: 19 Sty 2020 16:06 przez Black Rose.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, CHI, Betula, Mamma, Adriаn, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, zwykły chłop

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 19 Sty 2020 16:02 #687996

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13289
Adrian! Brawo za ortografię. A teraz proszę o zaprzestanie dyskusji. Wpis zostawiłam tylko ze względu na odpowiedź Mammy, bo uważam, że warto byś ja przeczytał. Kolejne posty nie na temat polecą.
Pozdrawiam
Bea
Ostatnio zmieniany: 19 Sty 2020 16:04 przez Betula.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, CHI, Mamma

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 19 Sty 2020 16:20 #688000

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3536
  • Otrzymane dziękuję: 29753
Marzenka wrote:
Bardzo proszę Panie moderatorki o pomoc w rozwiązaniu problemu. Forumowicz Adrian notorycznie pisze posty z ogromną ilością błędów, co jest łamaniem regulaminu. Tego nie da się czytać. Bardzo dziękuję i przepraszam.
Rzadko biorę udział w dyskusjach na forum.Czytając wpisy Adriana,które zawierają dużą ilość błędów ortograficznych,nie zawsze powtarzanych,skłoniło mnie do przypuszczeń,że może on mieć dysortografię.Miał to mój syn i dzięki zaświadczeniu z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej zdał celująco maturę i skończył studia.Może darujmy mu te błędy,jest to młody chłopiec dzielący się z nami swoimi doświadczeniami,za co mu dziękuję i oby było więcej nastolatków interesujących się uprawą nie tylko warzyw,ale i kwiatów.
Maria
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Adasiowa, Kaja, rozalia, Betula, bietkae, Pestka, Mamma, Adriаn, Nimfa, Mandorla, aga, Zygowa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, zwykły chłop

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 19 Sty 2020 16:29 #688002

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3245
  • Otrzymane dziękuję: 9627
koma wrote:
Marzenka wrote:
Bardzo proszę Panie moderatorki o pomoc w rozwiązaniu problemu. Forumowicz Adrian notorycznie pisze posty z ogromną ilością błędów, co jest łamaniem regulaminu. Tego nie da się czytać. Bardzo dziękuję i przepraszam.
Rzadko biorę udział w dyskusjach na forum.Czytając wpisy Adriana,które zawierają dużą ilość błędów ortograficznych,nie zawsze powtarzanych,skłoniło mnie do przypuszczeń,że może on mieć dysortografię.Miał to mój syn i dzięki zaświadczeniu z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej zdał celująco maturę i skończył studia.Może darujmy mu te błędy,jest to młody chłopiec dzielący się z nami swoimi doświadczeniami,za co mu dziękuję i oby było więcej nastolatków interesujących się uprawą nie tylko warzyw,ale i kwiatów.

Marysiu a nie zastanawia Ciebie to, że żaden ze starszych forumowiczów nie robi takich błędów?
Czyżby wtedy dysortografii nie było?
Rozumiem naprawdę wszystko, ale takie błędy które serwuje Adrian to zwyczajny brak szacunku do reszty forumowiczów. Nawet, jeśli ma problem, to przecież każdy źle napisany wyraz jest zaznaczony, wystarczy odrobinę staranności. Najgorsze, co można zrobić to dać ciche przyzwolenie na byle jakie pisanie.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 19 Sty 2020 16:29 #688003

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13289
Jak widać po powyższych wpisach Adriana poprawił on swoją ortografię, więc dalsza dyskusja na ten temat jest bezprzedmiotowa.
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Mamma, Adriаn, Mandorla

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 19 Sty 2020 16:32 #688006

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20230
  • Otrzymane dziękuję: 64467
W ubiegłym roku miałam okazję rozmawiać z Adrianem na pw, także na tematy owocowe ( truskawki ).
Podobnie jak Mamma uważam, że ma ciekawe spostrzeżenia, potrafi wyciągać wnioski i jest życzliwy, nigdy nikogo nie obraził personalnie. Doskonale wiem, że JEŚLI CHCE, potrafi poprawnie posługiwać się zasadami polskiej pisowni.
Pytanie brzmi: dlaczego pisząc publiczne posty nie uwzględnia tych reguł i nie reaguje na prośby forumowiczów ?



Poza tym, kochani, mnie osobiście jest przykro, gdy widzę nagonkę na jedną osobę.


Marysiu ( Koma ) - dziękuję ....
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 19 Sty 2020 16:37 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 19 Sty 2020 16:43 #688010

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13289
Chciałam tylko dodać, że popieram w 100% wpisy Komy i Ani. A teraz wróćmy proszę do dyskusji o pogodzie, która w tym roku nie napawa optymizmem.
Według ostrzeżeń meteorologów mamy dziś bardzo duży skok ciśnienia (bliski rekordu z ubiegłego stulecia). Takie zjawisko zdarza się raz na kilkanaście lat i może powodować bardziej nerwowe zachowania u ludzi. Może dlatego dyskusja dzisiaj wkroczyła na takie manowce :)
Pozdrawiam
Bea
Ostatnio zmieniany: 19 Sty 2020 16:45 przez Betula.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Marlenka, lucysia, bietkae, Mamma, Przylepa, Adriаn, Mandorla, sznurki Ani, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 19 Sty 2020 17:03 #688014

  • Pestka
  • Pestka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1624
  • Otrzymane dziękuję: 8497
U mnie dzisiaj paskudny pochmurny, mglisty dzień -a właściwie zmierzch.Ponuro, tak że nie chciało się wychodzić z domu.Do tego jeszcze opadająca mgła przyczyniała się do dużej wilgotności powietrza.Na plusie tylko 2*
pozdrawiam Grażyna

Ogrodnictwo to ćwiczenie optymizmu.
Czasami jest triumfem nadziei nad doświadczeniem
(Marina Schinz)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Kaja, Marlenka, Betula, Mamma, Przylepa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 19 Sty 2020 17:11 #688016

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6880
  • Otrzymane dziękuję: 41579
U mnie pogoda pod psem,tak jak i ta dyskusja.Nie zgadzam się tak z ostrą odpowiedzią jak pisze Betula.Również nie odczuwam żadnej nagonki na nikogo jak to nazywa Adasiowa..Może zielone Panie innnaczej to odbierają ale "raus" dyskusji nie do przyjęcia dla mnie.Słowo "nagonka" Ani nie ma też żadnego uzasadnienia.Jest mi po prostu przykro.
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Kaja, rozalia, bietkae, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 19 Sty 2020 17:15 #688017

  • Adriаn
  • Adriаn's Avatar
Dziękuje tym 3 osobom, które są po mojej stronie. Mam dysortografie i przez to pisze z błędami chociaż teraz i tak pisze lepiej niż 3 lata temu zanim tu dołączyłem. Mam nadzieje że Marzenka wreszcie przestanie się mnie czepiać już 4 razy pisała do mnie na PW
Ostatnio zmieniany: 19 Sty 2020 18:30 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 19 Sty 2020 17:22 #688019

  • sznurki Ani
  • sznurki Ani's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 896
  • Otrzymane dziękuję: 3997
Witajcie 4 stopnie na termometrze w sumie to ponury dzień był, w nocy padał deszcz. Mój wieczór
IMG_20200119_171634.jpg

:-)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Betula, bietkae, Mamma, Przylepa, Adriаn, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 19 Sty 2020 17:41 #688025

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20230
  • Otrzymane dziękuję: 64467
Krecik stary wrote:
U mnie pogoda pod psem,tak jak i ta dyskusja.Nie zgadzam się tak z ostrą odpowiedzią jak pisze Betula.Również nie odczuwam żadnej nagonki na nikogo jak to nazywa Adasiowa..Może zielone Panie innnaczej to odbierają ale "raus" dyskusji nie do przyjęcia dla mnie.Słowo "nagonka" Ani nie ma też żadnego uzasadnienia.Jest mi po prostu przykro.

Józiu ...

skoro jest nam obojgu przykro ( choć z zupełnie odmiennych powodów ), a Tobie tym bardziej, to przyjmij, poproszę, moje przeprosiny. Na swoje wytłumaczenie mam jedynie fakt, że sama byłam ofiarą takiej "nagonki" w ubiegłym roku, na tym forum, więc wiem, jak czuje się taka osoba.
Zauważ także, że nie pisałam zielonym kolorem, a to oznacza, że zabrałam głos jak każdy z nas. I dostała Adasiowa za swoje ;)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 19 Sty 2020 17:43 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, bietkae, anaka, zwykły chłop


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.719 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum