TEMAT: Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 27 Maj 2020 09:11 #711538

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13289
Łatka wrote:
A, jeszcze pytanie (wiem, w nieprawidłowym wątku): w tych skrzyniach mam wsadzone kilka sztuk sałat, z siewu, nie znam odmian, typu "frisee" (za bratkami) i "dębolistna" - ale żadna nie ma zamiaru zawiązać główki, od razu wybijają w pęd kwiatowy. Można temu zaradzić?

Zaradzić się temu nie da. Sałata należy do roślin długiego dnia. Jak jest dużo światła zakwita. A jak zakwitnie to liście robią się gorzkie, więc gdy pojawi się pęd kwiatowy lepiej wyrwać całość i zjeść i wysiać nową. Teraz należy siać odmiany przeznaczone do uprawy letniej (info na opakowaniu).
Nie wszystkie odmiany sałat tworzą główki.
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, rozalia, CHI, Mamma, koma, Agusiak, JaNina, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mirek19


Zielone okna z estimeble.pl

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 27 Maj 2020 09:20 #711541

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13289
Noc ciepła 9°C. Idę sadzić rozsady, bo chłodów u mnie ma już nie być.
Nimfo! Nie lubię srok, są bardzo inteligentne, ale wyrządzają duże szkody w populacji mniejszych ptaków.
Koma! Szybkiego powrotu do formy życzę :) A takiego widoku w czasie rekonwalescencji każdy mógłby Ci pozazdrościć0.
Miłego dnia Wszystkim życzę )
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rozalia, CHI, Mamma, koma, Nimfa, JaNina, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mirek19

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 27 Maj 2020 10:18 #711550

  • ewakatarzyna
  • ewakatarzyna's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1726
  • Otrzymane dziękuję: 12672
Wczoraj to się działo. Zaczynało lać jak z cebra, kiedy chciałam posadzić otrzymane roślinki.
W końcu w przerwach między opadami udało mi się posadzić gratisowego liliowca. Musiałam rozłożyć karton, żeby dotrzeć do miejsca, gdzie sobie umyśliłam go wsadzić :crazy:
Dziś trochę słońca trochę chmur. Nadal mocno wieje. W cieniu jest 14 stopni. Mam nadzieję, że dziś uda mi się posadzić roślinki.




DSC00536-A.jpg



DSC00580-A.jpg



Dobrego dzionka :coffe: :garden: :bye:
Pozdrawiam Ewa
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): XYZ, Krecik stary, Łatka, rozalia, CHI, Betula, Mamma, koma, Agusiak, Nimfa, JaNina, anaka, Barborka, Szczypiorek, Mirek19

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 27 Maj 2020 10:35 #711552

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1442
  • Otrzymane dziękuję: 9237
Na wczorajszą noc zapowiadali 5 stopni i się sprawdziło.Wieczorem ,gdy termometr pokazał 7,9 na zewnątrz ,przeprosiłam się z grzejnikiem w tunelu.Teraz jest pełno słońca i odparowuje zewsząd wilgoć.Wszystkie rozsady kurują się w rozproszonym świetle. Jeśli dalej wierzyć prognozom,czeka mnie jeszcze jedna taka noc :jeez: A póżniej powyżej magicznych 8 stopni.Oby.Teraz jest 15 :hearts:
Janinko ta wędzonka :jeez: :yummi: Czy zamieściłabyś taki prosty przepis dla laika od marynowania do czasu i temperatury ?
My wczoraj na słodko :oops: świętowałyśmy.
100_4933.jpg
Naturalne ,niebanalne,własne.
Ostatnio zmieniany: 27 Maj 2020 10:41 przez anaka.
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 27 Maj 2020 10:38 #711553

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3640
  • Otrzymane dziękuję: 16686
Wczoraj i dziś pięknie, ale noce...tylko 2*C. Do gruntu nic jeszcze nie wysadzamy, ale selery już nie dają rady :jeez:
Szklarnie cały czas dogrzewam.

Wczoraj walczyłam na traktorze mulczując łąkę.

image000000_13.jpg


A potem przywiozłam aromatyczny skarb :happy4:

IMG_20200527_101820428.jpg


No i maszyna nie wytrzymała i...puścił wężyk od paliwa i jak ją będę bele przewalała :mad2:
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Ostatnio zmieniany: 27 Maj 2020 10:40 przez Mamma.
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 27 Maj 2020 10:43 #711554

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3640
  • Otrzymane dziękuję: 16686
No i jak tu można spokojnie o ... pogodzie, jak tu takie pyszności :jeez: :jeez: :jeez:
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Ostatnio zmieniany: 27 Maj 2020 10:44 przez Mamma.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, CHI, koma, Agusiak, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 27 Maj 2020 10:50 #711555

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1442
  • Otrzymane dziękuję: 9237
To tylko racuch z jabłkami polany musem z truskawek :whistle: Córka dołożyła sobie gorzką czekoladę.Do kawki super. :flower1:
Naturalne ,niebanalne,własne.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, CHI, Betula, Mamma, koma, Nimfa, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 27 Maj 2020 11:07 #711557

  • najemnik
  • najemnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 7987
Słonecznie, wietrznie, w nocy ok. 9 stopni.

Ja dziś zakupiłem 8 szt. pomidora Krakus. Ceny na rynku 2,5zł za sadzonkę, czasami malinowe tylko po 3 zł, sadzonki pora i selera po 50gr.
Ogrodnictwo to moje hobby, które daje satysfakcję i uczy pokory.

Zapraszam do wymiany kłączy dalii.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, Betula, koma, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 27 Maj 2020 12:01 #711564

  • Black Rose
  • Black Rose's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 455
  • Otrzymane dziękuję: 1048
Pogoda totalnie porypana - w dzień upały, w nocy nadal niskie temperatury, średnio od +3, do +6 st.C zaledwie.
* Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.

Pozdrawiam, Urszula.

Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, Betula, koma, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 27 Maj 2020 21:17 #711640

  • efta18
  • efta18's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 159
  • Otrzymane dziękuję: 792
Witam się w ten pochmurny wieczór.
No i oczywiście już po wieczornym zbieraniu ślimaków w tunelu. Zeżarły mi połowę liści w papryce, jalapeno objadły praktycznie całe.
Od kilku dni codziennie po zmroku chodzę i zbieram to dziadostwo.
Całe dnie są tak porypane ,że masakra. Chmury są malutkie i gdy słońce zajdzie za te chmurki jest zimno , słońce wyjdzie jest mega gorąco. Dramat. Do tunelu chodzę po kilkanaście razy dziennie,raz zamykam jedne drzwi ,raz otwieram.
Takie niefajne dni ostatnio. Jakby tego było mało mój bombelek lat prawie 3 wysypał mi z doniczki posiane koktajlówki z Lidla albo biedry, które były tak dobre że prawie płakałam jak to zrobił. Jeszcze zdziwiony, ze nie ma tam pomidorków :happy4:
No cóż może coś na ziemi wzejdzie :happy4:
Czekam na poprawę pogody bo nawet nie wiadomo jak się ubrać
Pogoda godna marca
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, rozalia, CHI, Betula, Agusiak, Nimfa, JaNina, anaka, Barborka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 27 Maj 2020 21:36 #711646

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7745
  • Otrzymane dziękuję: 51128
anaka wrote:
Janinko ta wędzonka :jeez: :yummi: Czy zamieściłabyś taki prosty przepis dla laika od marynowania do czasu i temperatury ?
Jutro postaram się wpisać w swoim wątku, bo dzisiaj już mi się nie chce :oops:
Posadziłam pomidory i mam dosyć. Muszę być bardzo zabawną osobą, bo jak powiedziałam, że to ostatni rok z taką ilością i w przyszłym roku będzie mniej, to Mąż o mało ze stołka nie spadł, tak się śmiał. Wie ktoś, o co mu chodziło ;)
Pracowałam w krótkich gatkach i w krótkim rękawie, jednak jak zachodziło słońce, to było chłodnawo.
Wracając do Męża, to muszę mu znaleźć jakąś robotę, bo chyba się nudzi. Cały czas słucha muzyki ze Spotify, więc zrobił sobie podstawkę pod smartfona :woohoo: Ma jeszcze dorobić antenkę :happy:


20200527_1624101.jpg


Spokojnej nocy :bye:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Ostatnio zmieniany: 27 Maj 2020 21:37 przez JaNina.
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 27 Maj 2020 21:49 #711656

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13289
To pewnie jakiś męski atawizm, bo mój ma tak samo i też nie mam pojecia o co mu biega :happy3:
Podstawka - styl i klasa :)
Pozdrawiam
Bea
Ostatnio zmieniany: 27 Maj 2020 21:50 przez Betula.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, CHI, Agusiak, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 28 Maj 2020 05:38 #711685

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1981
  • Otrzymane dziękuję: 14159
Dzień dobry!

Czwartek. Jeszcze jutro do pracy i weekend.
Nie mogę się doczekać, bo ten tydzień ciężki.

Od rana 9 stopni, ale pochmurno.
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): XYZ, Krecik stary, Łatka, rozalia, pouder, CHI, Betula, Nimfa, JaNina, efta18, anaka, ewakatarzyna, Mirek19

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 28 Maj 2020 05:49 #711686

  • gregon
  • gregon's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 377
  • Otrzymane dziękuję: 3885
Zebyscie mniej narzekali, u mnie 4 st i deszcz. Ciesze sie, bo slonce topi tylko z wierzchu, a deszcz troche zmiekczy nizsze warstwy sniegu. Tutaj wyjasnie pewne kwestie w zwiazku z sugestiami budowy inspektow czy tuneli. Obecne 80cm sniegu to nie bialy puszek, jaki jeszcze okazjonalnie widzicie zima w Polsce. To praktycznie lod. Tej zimy, liczac dobowe opady sniegu ze stacji meteo mielismy 7,5 metra. Kolejne warstwy sie podtapiaja i ubijaja, czego efektem bylo w szczytowym momencie ok 2,5m bardzo ciezkiego sniegu. To moze wazyc pol tony na m2, jak nie lepiej. Inspekt musialby byc z grubego pleksiglasu by to wytrzymac. Do tego i tak musialbym to odkopac, a juz jedna lopate zlamalem tej zimy :)
Mimo tych drobnych niedogodnosci, z bagazem zeszlorocznych doswiadczen jestem dobrze przygotowany do sezonu i jeszcze Was zakocze plonami :devil1:
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 28 Maj 2020 08:08 #711696

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
Mężowie już tak mają, że żonom nie wierzą bo niby jak tu wierzyć jak my same sobie nie wierzymy. W ub. roku zarzekałam się, że w tym roku nie będzie ogrodu że będę odpoczywać i jak się skończyło? już w listopadzie nakupiłam nasion, na straganikach złożyłam zamówienie a wiosną wszytko wysiałam. Mój tylko patrzy na mnie i kręci głową i mówi "dobrze, że nie dokupiliśmy dodatkowych 13 arów" :rotfl1: Swoją ziemię dopiero poznaję, to jest pierwszy rok kiedy ją uprawiam i powiem wam że lekko nie jest tam gdzie miałam wcześniej lekko nie było a teraz jest przewalone. Dobra zaczynam ględzić. O 5 rano +9, wychodzi słoneczko i dziś bez deszczu. Trzymajcie się kochane ludki :flower2:
Pozdrawiam
Aga
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 28 Maj 2020 08:18 #711697

  • Mirek19
  • Mirek19's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2011
  • Otrzymane dziękuję: 10679
:bye: :coffe:
Witam Wszystkich cieplutko.
Obecnie +11,5°C,niebo całkowicie zachmurzone, zapowiadają przelotne opady.
Maximum dzisiejsze to +18°C
Miłego czwartkowania :garden:


20200528_j.jpg


:drink1:
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): XYZ, Krecik stary, Łatka, rozalia, pouder, CHI, Betula, Agusiak, Nimfa, JaNina, efta18, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 28 Maj 2020 08:28 #711699

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6880
  • Otrzymane dziękuję: 41581
Słoneczka nie ma,a od wczesnego poranka pada mżawka.Wiatr jakby się wzmagał.Nocka minęła z temperaturą 11,3*C.Teraz jest niewiele lepiej bo 13,6*.Sytuacja taka jakby przed burzą.Wszystkim ciepła i słoneczka. :) :) :coffe: :coffe: :bye: :bye:

001-336.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Ostatnio zmieniany: 28 Maj 2020 08:34 przez Krecik stary.
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 28 Maj 2020 08:34 #711700

  • XYZ
  • XYZ's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Błądzę we mgle...
  • Posty: 3740
  • Otrzymane dziękuję: 7401
Życie jest piękne. Drobniutki deszczyk kropi, super, bo wszystko już wysadziłam, słoneczko niczego nie spali. Obiad wstawiony, a ja szykuję się do wielkiego pielenia rabat kwiatowych. Warzywnik był ważnieszy, a kwiaty całkiem zarosły. URLOP!!! Do 15 czerwaca!
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.473 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum