TEMAT: Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 29 Maj 2020 08:35 #711843

  • ewakatarzyna
  • ewakatarzyna's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1737
  • Otrzymane dziękuję: 12750
Wieje dość mocno, ale u nas to normalne ;) 12 stopni w cieniu. Niebo pokryte biało błękitnymi pasami
Znowu tydzień zleciał za szybko. Jak ja nie lubię tych cotygodniowych zakupów :club2:


DSC00911-A.jpg






DSC07765a.jpg



Dobrego dzionka :coffe: :garden:
Pozdrawiam Ewa
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, rozalia, Marlenka, CHI, Betula, Agusiak, Jaedda, Nimfa, Bala, JaNina, anaka, Szczypiorek, Mirek19, Bobka


Zielone okna z estimeble.pl

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 29 Maj 2020 09:09 #711847

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6101
  • Otrzymane dziękuję: 22242
A u mnie słoneczko ,wieje wiosenny wiatr lecz troszkę zimny .Temperatura na balkonie w domu 22 stopnie ,ale to balkon .Południowy wschód .Pozdrawiam i życzę miłego wypoczynku w ogrodach :)

Juz niebawem zakwitnie :)


IMG_1325-2.jpg
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, rozalia, Marlenka, CHI, Betula, Nimfa, Bala, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mirek19

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 29 Maj 2020 10:18 #711850

  • renmanka
  • renmanka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 735
  • Otrzymane dziękuję: 4709
Kochani proszę pomóżcie mi. Założyłam nowy wątek, ale na razie bez odpowiedzi, a chciałabym jak najprędzej wysadzić pelargonie. Chodzi o doniczkę/ skrzynkę z podwójnym dnem, tzw. samonawadniającą. Nie wiem zupełnie gdzie do nich nasypać keramzytu, czy pod spód pod to drugie dno, czy na wierzch tego plastiku przy samych korzeniach. Czy zamiast keramzytu mogę użyć perlitu?
Jest tam wskaźnik min/max, ale nie wiem ile wody nalać, żeby jej nie przelać.
Jeśli nie macie doświadczenia z takimi donicami, to proszę zasugerujcie jakbyście to zrobili, bo ja pojęcia nie mam, a nie chcę sadzonek zmarnować. :thanks:
p.s pogoda do bani, leci mżawka od kiedy wstałam, ledwo 10 stopni. szkoda gadać.

doniczka-2.jpg
Pozdrawiam Celina
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, rozalia, CHI, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 29 Maj 2020 10:25 #711851

  • Nimfa
  • Nimfa's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1407
  • Otrzymane dziękuję: 11158
U nas teraz słońce. W nocy 6 stopni i sprawdziło się prognozowanie w 100%, jeszcze dzisiejsza noc taka sama, a potem już coraz cieplej. W ubiegłym roku posiałam podkiełkowane ogórki wprost do gruntu 8 maja, w tym już osiągnęły zdolność wysadzenia w postaci rozsady, a wysadzić ich nie chcę, może jutro? Doszukuję się plusów tej pogody i jeden znalazłam. Co roku byłam spóźniona z pracami w warzywniku, a w tym jest przygotowany na tip top. Przejrzane i przygotowane środki ekologiczne do oprysków, wypielone grządki, spulchniona gleba, wykorzystana skoszona trawa na grządkach, nawet wczoraj wbiłam już tyczki do pomidorów gruntowych. Warzywnik czeka na doniczkowych bohaterów.

DSCN4713.jpg


DSCN4729.jpg


DSCN4719.jpg


Edit:

Renmanka - mam podobne donice z takim podniesionym dnem. Dno to świetnie się sprawdza w razie przelania rośliny, czy obfitych opadów. Po prostu nadmiar wody spływa pod dno nie zalewając roślin. Ja podlewam rośliny (kwiaty) normalnie, trochę większą dawką nie bojąc się o ich przelanie. Jak wsypiesz na dno keramzyt, to bezpośrednio pod ziemię, pod dnem zostaw wolną przestrzeń. Ja nie daję nic, tylko ziemię. Często pod tym dnem jest pełno korzeni, jak je czyszczę po sezonie.
Ogród - mój optymizm.
Ostatnio zmieniany: 29 Maj 2020 10:37 przez Nimfa.
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 29 Maj 2020 14:47 #711865

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19272
  • Otrzymane dziękuję: 79696
Odszczekuję wszystko o ponurych chmurach, a nawet o zimnie.

Dobra zmiana przyszła tym razem z zachodu, pewnie dotrze i wgłąb kraju. Naprawdę dobra; 18 stopni, w słoneczku rzeczywiście miło, można zdjęć nawet sweter, nie mówiąc o porannej puchówce.

Miałam to napisać już wcześniej - Ewo, podkreślasz, że masz tylko skrawek ziemi, ale za to na niej śliczne kwiatuszki. :hearts: Brateczki - samosiejki?

Ciepło popędziło leniwą Lady of Shalot, by pokazała choć trochę swoje wdzięki, cała się zarumieniła. ;)

Ostatnio zmieniany: 29 Maj 2020 14:48 przez Łatka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rozalia, Marlenka, CHI, Betula, Agusiak, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mirek19

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 29 Maj 2020 15:55 #711874

  • magnes
  • magnes's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 158
  • Otrzymane dziękuję: 885
Ja do takich skrzynek i doniczek sypię keramzyt albo jakiś inny materiał drenujący na górne "piętro", przed wsypaniem ziemi.
Nie stosowałam nigdy perlitu (jeszcze :)).

U mnie takie skrzynki doskonale się sprawdzają, podlewam bezpośrednio do tego pojemnika na spodzie i rośliny pobierają sobie ile im potrzeba, a mi odpada bieganie z konewką codziennie czy nawet częściej i mogę pozwolić sobie na krótki wyjazd nie angażując nikogo do podlewania.

Kiedy wskaźnik pokazuje że nie ma już wody, uzupełniam zbiorniczek do maksimum, latem przy słonecznej pogodzie co około 2-3 dni.
Małe rośliny po wysadzeniu podlewam początkowo również trochę z góry i patrzę kiedy zaczynają pobierać wodę ze zbiornika.

Zwróć uwagę czy skrzynka ma otwór przelewowy zabezpieczający przed nadmiarem wody, zwłaszcza jeżeli planujesz postawić ją na zewnątrz, w przeciwnym razie przy większych deszczach albo nadmiernym podlewaniu ryzykujesz przelaniem roślin co może im bardzo zaszkodzić. Taki otwór przelewowy powoduje że po przekroczeniu maksymalnego poziomu wody w zbiorniku zaczyna ona wypływać na zewnątrz, zwykle pod skrzynkę czy doniczkę.

U mnie w takich skrzynkach rosną pelargonie i truskawki, wcześniej miałam pomidory karłowe, surfinie i inne kwiaty balkonowe.

Agnieszka

Hiszpania, Andaluzja, strefa 10a
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, renmanka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 29 Maj 2020 16:24 #711883

  • renmanka
  • renmanka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 735
  • Otrzymane dziękuję: 4709
Agnieszko, Nimfo dziękuję.
Nie mają otworu przelewowego, ale może mi mąż wywierci, tylko nie wiem na jakiej wysokości? Może nad tym drugim dnem jeśli nie będzie keramzytu, albo nad keramzytem jeśli będzie?
Pogoda nadal kijowa, znowu pada. Mam od soboty ogórki w gruncie, jeszcze żyją, ale czy doczekają ciepłych dni?
Pozdrawiam Celina
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, magnes, Nimfa, anaka, ewakatarzyna

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 29 Maj 2020 16:56 #711886

  • magnes
  • magnes's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 158
  • Otrzymane dziękuję: 885
Dobry pomysł z wywierceniem otworów, ja dokładnie tak zrobiłam. Jeżeli chodzi o wysokość to polecam zerknąć na skrzynki które mają taki odpływ wbudowany (Lechuza albo jakieś podobne) i zrobić go na podobnej wysokości. Z tego co widzę u nich odpływ zrobiony jest odrobinę poniżej tej plastikowej "półki". Możesz pewnie zrobić troszkę wyżej, ale wydaje mi się że prędzej czy później keramzyt będzie przerośnięty korzeniami i one nie powinny stać w wodzie.

Moje ogórki też marne, wysadzone z rozsady najpierw przeżyły atak ślimaków, a teraz ciągle mamy urwiste i zimne wiatry które targają już i tak nadwyrężonymi listkami. :(

Agnieszka

Hiszpania, Andaluzja, strefa 10a
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, renmanka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 29 Maj 2020 17:58 #711906

  • leszek0921
  • leszek0921's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 950
  • Otrzymane dziękuję: 4443
Taka dzisiaj sytuacja . :jeez:
IMG_20200529_173238.jpg


IMG_20200529_125155_1.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Marlenka, CHI, Betula, Nimfa, anaka, ewakatarzyna

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 29 Maj 2020 19:56 #711936

  • ewakatarzyna
  • ewakatarzyna's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1737
  • Otrzymane dziękuję: 12750
Dziękuję Aniu :hug: Moja córka ma działkę oddaloną 20 kilometrów od Kielc. Wykopała mi kępkę.
Narcyzy od niej też teraz wsadziłam. Może co z nich będzie. Niestety nie mam dobrej ręki do kwiatów. Dużo uśmierciłam :hammer:

Wiatr trochę przycichł. Szykuje się ładny zachód słońca. Teraz jest 14 stopni, a w nocy ma być 6.
Na jutro synoptycy wróżą deszcz ;)


Miłego wieczoru :flower1: :bye:
Pozdrawiam Ewa
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, Marlenka, CHI, Betula, Nimfa, anaka, Bobka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 29 Maj 2020 20:46 #711947

  • edek86
  • edek86's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 696
  • Otrzymane dziękuję: 1431
Dziś 15* i początkowo pochmurno a popołudniu wyszło słońce.
Niestety weekend ma być zimny 10/12* i deszczowy. Dwie najbliższe noce po 5*.
Z papryką czekam do przyszłego tygodnia.
Pozdrawiam, Michał
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, Betula, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Bobka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 29 Maj 2020 21:35 #711963

  • TomekD
  • TomekD's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 345
  • Otrzymane dziękuję: 1200
renmanka wrote:
Założyłam nowy wątek, ale na razie bez odpowiedzi.
Chodzi o doniczkę/ skrzynkę z podwójnym dnem, tzw. samonawadniającą.
wątek:
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...zka-samonawadniajaca
Odpowiedziałem w nim, chyba zgrabniej tam będzie ewentualnie kontynuować.
pozdrawiam,
Tomek
Ostatnio zmieniany: 29 Maj 2020 21:37 przez TomekD.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, ewakatarzyna, renmanka, Bobka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 30 Maj 2020 08:22 #712003

  • Adrian89
  • Adrian89's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • śląsk strefa 6b
  • Posty: 3214
  • Otrzymane dziękuję: 7915
Zimno 7* do tego zaczęło padać, przez te pogode odechciewa mi się działkowania, wkurza mnie to już okropnie :hammer:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia, pouder, Marlenka, CHI, Betula, koma, JaNina, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, renmanka, Mirek19, Bobka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 30 Maj 2020 08:28 #712005

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6902
  • Otrzymane dziękuję: 41861
Nocka minęła spokojnie z dwucyfrową temperaturą.O godz.5 30 termometr wskazywał 11,1*C.Poranek słoneczny,mocniej wieje wiatr.I tu jest problem bo wiatr jest zimny.Słoneczko daje ciepło ale w cieniu jest po prostu zimno.Na balkonie słonecznym temperatura wynosi 24,3*C a w cieniu jest zaledwie 11*.Namiot mam otwarty i jest tam ok.22*.Spokojnego i w końcu ciepłego dnia.

002-255.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia, pouder, Marlenka, CHI, Betula, koma, Nimfa, JaNina, anaka, Barborka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mirek19, Bobka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 30 Maj 2020 09:03 #712008

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1988
  • Otrzymane dziękuję: 14171
Dzień dobry w sobotę!

Mam wolną od pracy, więc nadrabiam na działce.
Dzisiaj w planach podwiązanie pomidorów i sznurki dla fasoli tycznej.

Wciąż nie wysadziłam rodzynków brazylijskich i arbuzów gigant.

Od poniedziałku ma być ciepło, a dzisiaj tak sobie 13 stopni i sporo chmur.

Od rana trochę pokropiło i co kawałek wychyla się słońce.

Miłego dnia
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, rozalia, pouder, Marlenka, CHI, Betula, koma, Nimfa, JaNina, anaka, ewakatarzyna, Mirek19, Bobka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 30 Maj 2020 09:19 #712012

  • Mirek19
  • Mirek19's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2053
  • Otrzymane dziękuję: 11123
:bye: :coffe:

Sobotnie dzień dobry Wszystkim :flower1:
też już mnie wkurza ta pogoda :woohoo:
Nocne minimum +5°C, aktualnie niebo całkowicie zachmurzone, brak widoków na słońce, zapowiadają przelotne opady.
Prognozowany max na dzisiaj to +16°C
Miłego weekendu
:drink1:
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, rozalia, pouder, Marlenka, CHI, Betula, koma, Nimfa, JaNina, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Bobka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 30 Maj 2020 11:51 #712037

  • ewakatarzyna
  • ewakatarzyna's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1737
  • Otrzymane dziękuję: 12750
Zimno, mocno wieje, słońca brak. Byłam w naszym lokalnym sklepie ogrodniczym kupić ziemię do hortensji.
W pobliżu kasy postawili sadzonki werbeny :club2: Przygarnęłam trzy :lol:
Właśnie zaczął siąpić deszcz.


DSC06291-3.jpg




Dobrego dnia :coffe: :flower1:
Pozdrawiam Ewa
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, rozalia, pouder, Marlenka, CHI, Betula, koma, Nimfa, JaNina, anaka, Szczypiorek, Mirek19, Bobka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 30 Maj 2020 14:45 #712065

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15391
  • Otrzymane dziękuję: 50964
Jaka cudna pogoda ! :hammer: Marzenie !

94.40.50.2:7096/video2.mjpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kaja, pouder, Marlenka, CHI, Betula, koma, JaNina, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, renmanka, Bobka


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.916 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum