TEMAT: Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 26 Maj 2020 21:33 #711483

  • aga
  • aga's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 843
  • Otrzymane dziękuję: 4750
Jesteśmy po przejściu niewielkiego gradu.Niektóre warzywa trochę ucierpiały, ale nie jest tak źle jak w zeszłym roku.Zdjęć nie pokażę - po co się dołować. :oops: No i zaczęła się walka wręcz :club2: ze ślimakami, mszycami i kto to wie jeszcze z czym...Taki nasz los ogrodnika. :bye:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 26 Maj 2020 21:49 #711490

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9653
Podobnie jak u Was, we Włocławku nie wieje optymizmem. Jak długo zajmuję się grzebaniem w ziemi, tak nie pamiętam tak brzydkiej wiosny. Jest zimno, najpierw susze, teraz ciągle leje. O inwazji mszyc nie wspomnę :evil: W sobotę użyję chemii - nie mam wyjścia. Warzywa nie rosną, tylko stoją. Pociechą są kolory na działce i śpiew ptaszków.
20200525_191707.jpg


20200525_191720.jpg


20200525_191758.jpg


20200525_191843.jpg
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 26 Maj 2020 22:00 #711492

  • pouder
  • pouder's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1042
  • Otrzymane dziękuję: 2609
Przyniosłam ze szklarni sałatę na obiad, piękna, dorodna, umyta wylądowała w misce czekając na olej z czosnkiem. Przed przyprawieniem patrzę coś z nią nie tak, mszyce, zielone, okropne, woda je nie spłukała, dopiero po 30 minutowym moczeniu utopiły się. Z rozpędu nie tylko ostatnie 4 kozulki ale i pomidory i bakłażany zostały potraktowane HT a jutro przegląd. Pogoda znośna, trochę słońca, trochę chmur, nie najgorzej.
pozdrawiam Karina
Ostatnio zmieniany: 26 Maj 2020 22:01 przez pouder.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Łatka, rozalia, CHI, Betula, Nimfa, JaNina, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, zwykły chłop

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 26 Maj 2020 22:23 #711495

  • brodus
  • brodus's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1175
  • Otrzymane dziękuję: 4820
Marzenka

Widzę że u Ciebie podobnie jak u mnie.
Rzodkiewka jako jedyna w miarę rośnie ale za to jest robaczywa że nie da się jej jeść :(

Na pocieszenie zostało mi że przyjeły się wszystkie nasadzenia drzewek owocowych i zapowiadają się dobrze truskawki oraz maliny jesienne.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, CHI, Betula, Nimfa, ewakatarzyna, Szczypiorek, zwykły chłop

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 26 Maj 2020 22:37 #711497

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9653
Paweł tak obserwuję działki u nas w ogrodzie i niestety wszędzie jest słabo. Tzn rośliny zielone itd ale takie zgęziałe, no i mszycufff pełno w tym roku. :jeez:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, ewakatarzyna, Szczypiorek, zwykły chłop, brodus

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 26 Maj 2020 23:07 #711500

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5028
  • Otrzymane dziękuję: 13134
Ja niestety mszyce opryskałam już 3x. Mam czerwoną porzeczkę, trudno ją utrzymać na eko bez mszycy. A jak już urobiłam oprysk to i róże, oraz wiciokrzewy opryskałam bo zielono było od mszycy.
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Łatka, rozalia, CHI, Betula, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, zwykły chłop

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 26 Maj 2020 23:42 #711503

  • gregon
  • gregon's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 377
  • Otrzymane dziękuję: 3886
Mozecie polecic sprawdzone odmiany warzyw rosnace dobrze w jamach snieznych, jak miejscowe rosliny?



IMG_20200512_195451.jpg


IMG_20200512_195447.jpg


IMG_20200512_195439.jpg


IMG_20200512_195430.jpg
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 27 Maj 2020 00:04 #711506

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1443
  • Otrzymane dziękuję: 9248
Gregon,nie strasz śniegiem człowieku .:eek3: Gdzieżeś Ty wybył,Islandia,Norwegia czy Biegun Północny :jeez:
Naturalne ,niebanalne,własne.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, CHI, Nimfa, ewakatarzyna

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 27 Maj 2020 00:41 #711511

  • gregon
  • gregon's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 377
  • Otrzymane dziękuję: 3886
Polnocna Norwegia. Fotki sprzed dwoch tygodni
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, CHI, Jaedda, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, zwykły chłop, Mirek19

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 27 Maj 2020 00:56 #711513

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1443
  • Otrzymane dziękuję: 9248
Piękny,surowy kraj. :hearts: Na pewno mógłbyś hodować roszponkę,rukolę,endywię,brukselkę,jarmuż,por zimowy,cebulkę i czosnek ozimy oraz pietruszkę naciową.
Tak sobie pomyślałam,że gdybyś jesienią przykrył grządkę kawałkiem folii,albo tunelikiem,to mógłbyś szybko mieć sałaty i zimowy szpinak.
Podwyższone grządki szybciej się nagrzewają,można taką okryć agrowłókniną i wysadzić jak niektórzy Forumowicze rozsadę rzodkiewki i innych warzyw.Jak to dobrze przemyślisz to na pewno coś z tego ogrodowania wyjdzie.Trzymam kciuki :bye:
Naturalne ,niebanalne,własne.
Ostatnio zmieniany: 27 Maj 2020 01:07 przez anaka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, CHI, Betula, Nimfa, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mirek19

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 27 Maj 2020 05:35 #711516

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1988
  • Otrzymane dziękuję: 14171
Dzień dobry!

Już środa, ale ten tydzień leci.

Od rana 9 stopni, ale zapowiada się słonecznie.

Dzisiaj po pracy planuję oprysk na mszyce.

Miłego dnia
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, rozalia, CHI, Betula, Nimfa, aga, anaka, ewakatarzyna, Mirek19

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 27 Maj 2020 07:02 #711519

  • rozalia
  • rozalia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1787
  • Otrzymane dziękuję: 7627
O 5 tylko 3 na plusie. Ale prawie bezwietrznie. Na tę chwilę świeci słońce i temperatura szybko wzrasta. Ciężko w tym roku mają ciepłolubne. Spokojnego i słonecznego dnia życzę.
20200518_113817.jpg
Pozdrawiam.Rozalia
Ostatnio zmieniany: 27 Maj 2020 07:43 przez Łatka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, CHI, Betula, Nimfa, aga, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mirek19

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 27 Maj 2020 07:49 #711520

  • Mirek19
  • Mirek19's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2046
  • Otrzymane dziękuję: 11066
:bye: :coffe:
Witam Wszystkich
Noc na plusie, aktualnie +9,4°C, czyste niebo, prawie bezwietrznie.
Zapowiada się piękny dzień, prognozy nie przewidują opadów.
Maksimum na dzisiaj to +20°C.
Miłego środowania :garden: :garden1:

:drink1:
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rozalia, CHI, Betula, Mamma, koma, Nimfa, JaNina, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 27 Maj 2020 07:54 #711521

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19260
  • Otrzymane dziękuję: 79565
Gregon, wpisz sobie do profilu miejsce zamieszkania, to ludzie nie będą dostawać zawału :happy4:

Swoją drogą - pokażę te zdjęcia mojej młodszej córce, obecnie w centralnej Finlandii - narzekającej na długą zimę. :lol:

Rozalko, śliczny kolor bratków, w tym roku pięknie i długo kwitną, prawda? Pewnie właśnie z powodu niskich temperatur.

We Wrocławiu wstał piękny poranek, choć rosa na trawniku taka...zimna po prostu. Zapowiada się maksymalna temperatura z dwójką na przodzie, co jest raczej wyjątkiem dla tego maja. Niebo bez jednej chmurki.

Zapach na dziś - róża Austina Glamis Castle, pierwszy jej kwiatek w moim ogrodzie.

Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rozalia, CHI, Betula, Mamma, koma, Jaedda, Nimfa, JaNina, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mirek19, gregon

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 27 Maj 2020 07:55 #711522

  • leszek0921
  • leszek0921's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 950
  • Otrzymane dziękuję: 4434
Noc brrrr 4* , ale ranek słoneczny :woohoo: i niech tak zostanie . :bravo: Lecę na działkę . :ouch: :drink1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia, CHI, Betula, Mamma, koma, Nimfa, JaNina, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 27 Maj 2020 08:17 #711527

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6898
  • Otrzymane dziękuję: 41799
Nocka minęła z temperaturą 9,3*C.Poranek słoneczny chłodny z temperaturą 11,6*.Teraz na słonecznym balkonie termometr wskazuje 23,3*(,a od strony północnej jest 14*.Lekko powiewa wiaterek,niestety dalej zimny.Ogólnie jest chłodno.jedynie w słońcu robi się gorąco.Lawenda próbuje kwitnąć.Czekam na zapach i widok pszczół i trzmieli.

001-335.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bela, Łatka, rozalia, CHI, Betula, Mamma, koma, Agusiak, Jaedda, Nimfa, JaNina, anaka, Barborka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mirek19

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 27 Maj 2020 08:52 #711535

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 7826
  • Otrzymane dziękuję: 51851
Nad ranem było 8*, ale teraz temperatura jest wyższa, bo na niebie świeci piękne słońce. Na jednym z portali pogodowych zlikwidowali złowieszcze 3* na piątek i sobotę, ale na jednym jeszcze jest :mad2: . Sprawdzę prognozy później, może też te 3* znikną :happy: Jeżeli tak, to w końcu będę się mogła zabrać za sadzenie pomidorów :)
W zeszłym roku miał mało kwiatków, w tym nadrabia :garden1:

93CEF28E-8D65-4849-878F-63DA45E77F22.jpeg

Miłego dnia :flower1:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, rozalia, CHI, Betula, Mamma, koma, Jaedda, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mirek19

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 27 Maj 2020 09:00 #711537

  • Nimfa
  • Nimfa's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1404
  • Otrzymane dziękuję: 11128
Coś mi sie wydaje, że Gregon zostanie naszą forumową "Maskotką" a i patrząc na jego warunki, pewnie nieco narzekać na pogodę przestaniemy.
U nas dzisiaj bardzo ładnie od rana, wczorajsze zapowiedzi 6 stopni w nocy się nie sprawdziły, o 23.00 było 11 stopni i tyle też rano. Pomidory w tunelu obłożyłam styropianem, ale dzisiaj definitywnie je i worki do okrywania posprzątam. Chyba... już koniec zimnicy. W tym roku sroki, sójki i gołębie skutecznie przegoniły mniejsze ptaki z ogrodu. Nie widzę szpaków, chociaż zakładały gniazdo w budce, kosów, które pojawiają się sporadycznie, a w ubiegłym roku miały gniazdo w bluszczu przy wejściu do domu. Pozostały wróble na dachu i te duże. Sroka nawet odważyła się na zbudowanie dużego gniazda na świerku tuż za moim płotem, u sąsiadki.

DSCN4331.jpg


Takich mam podglądaczy, pracując przy komputerze

DSCN4586.jpg
Ogród - mój optymizm.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.513 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum