TEMAT: Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 02 Kwi 2020 07:20 #702072

• lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Moderator
  • Cogito ergo sum
  • Otrzymane dziękuję: 8297
Ciepło, +1.6 :dance:
A ze złych wiadomości. Za chwilę jadę z małą do dentysty. Sedacja ją czeka i czyszczenie ropki koło popsutej czwórki mlecznej :jeez:
Nie myje dobrze zebów i psują się na potęgę. A widzę że ząbki po tacie. Teściowa co ząb to czyszczenie na żywca. Mąż też szału nie ma z zębami.
Starsza ma po mnie na szczęście. Takie nie gniotsa, nie łamiotsa. Nawet jak nie dba to nie jest źle. Młodsza tragedia.
Dopiero niedawno zaczełyśmy chodzić do dentysty na łatanie dziur, ale tak ostatnio bolało, że chciałam chwilę odczekać aż ją umówię. Potem się połamałam i głowy nie miałam to teraz mam efekty.
Mam nadzieję że ta sedacja da jej wytrzymać robotę dentysty. Bo jak nie to robienie ząbków w narkozie. A tego bym nie chciała.
Mój awatar to dzieło mojej córci.
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Ostatnio zmieniany: 02 Kwi 2020 07:21 przez lucysia.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, pouder, CHI, Betula, Mamma, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mirek19

Zielone okna z estimeble.pl

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 02 Kwi 2020 07:53 #702073

• bastis
  • bastis's Avatar
  • Gold Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 1492
U mnie znowu przymrozek -5, kiedy to się skończy. Trzymajcie się i dbajcie o siebie bez względu na pogodę :) Dobrego dnia.

7b0eb4f9d03808c61e7ab6a4f6121b124997.jpg
Pozdrawiam Ula

Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli (Albert Schweitzer)
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, Łatka, pouder, CHI, Betula, Mamma, Zielona, Jaedda, JaNina, Termaj, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mirek19

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 02 Kwi 2020 08:26 #702075

• Mirek19
  • Mirek19's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 2113
:bye:
Noc minęła na minimalnym "plusie", aktualnie +3°C, pochmurno, zimny wiatr, słońca nie widać :placze:
Miłego dnia !
lucysia wrote:
A ze złych wiadomości. Za chwilę jadę z małą do dentysty. Sedacja ją czeka i czyszczenie ropki koło popsutej czwórki mlecznej :jeez:
Zdrowy rozsądek nakazuje w obecnej sytuacji unikać wizyt stomatologicznych ...chyba że "wyższa konieczność, niecierpiąca zwłoki"
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, pouder, CHI, Mamma, Nimfa, ewakatarzyna

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 02 Kwi 2020 10:58 #702096

• anaka
  • anaka's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 5432
Teraz jest 5 stopni na plusie,nocka nie była tak mrożna jak poprzednia.Wieje wiatr i słońce nie może się wykluć .Stacja pogodowa pokazuje opady deszczu,bo spadło ciśnienie,ale na razie sucho.
Jakiś szkodnik wykopał mi dziurę w grządce,chciałam zasypać i sypię,sypię tą ziemię,w końcu się wkurzyłam i włożyłam kawałek metalowego czegoś na prawie 30 cm.Wylezie pewnie drugą dziurą :think: muszę coś wymyślić ,bo zrobi sobie u mnie stołówkę :jeez:
Wszystko się budzi.
100_4584.jpg

100_4583.jpg

100_4587.jpg

100_4586.jpg
Naturalne ,niebanalne,własne.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, pouder, Betula, Mamma, Nimfa, JaNina, Termaj, Barborka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mirek19

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 02 Kwi 2020 12:53 #702118

• ewakatarzyna
  • ewakatarzyna's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 2619
Teraz jest 9 stopni powyżej zera.Niestety znowu wieje zimny wiatr.
Na niebie więcej błękitu niż chmur. Byłam na cotygodniowych zakupach.
W sklepie mogło przebywać 6 osób. Razem z wystawaniem przed sklepem zakupy zajęły mi 2 godziny ;)

miegopopoudnia.jpg
Pozdrawiam Ewa
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, rozalia, pouder, Betula, Mamma, Zielona, Jaedda, Nimfa, JaNina, anaka, Barborka, Szczypiorek, Mirek19

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 02 Kwi 2020 14:30 #702130

• rozalia
  • rozalia's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 4194
Nocka już była na plusie, teraz 12* ale bardzo silny wiatr i chmury. Od czasu do czasu przebija słońce. Czy ktoś widział Krecika?Już 3 dzień nie ma go na forum.
Pozdrawiam.Rozalia
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, pouder, CHI, Betula, Mamma, Nimfa, JaNina, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 02 Kwi 2020 15:47 #702138

• brodus
  • brodus's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 1607
Pierwsze owocujace drzewa :rotfl1:

IMG_20200402_144539-2.jpg

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 02 Kwi 2020 16:09 #702140

• ewakatarzyna
  • ewakatarzyna's Avatar
  • Platinum Boarder
Tez się zastanawiam co u Józia.
Pozdrawiam Ewa
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rozalia, pouder, Mamma, Nimfa, anaka, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 02 Kwi 2020 17:34 #702150

• podjadek
  • podjadek's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 2289
Pod poliwęglanem ciepło, to i nie wychodzi. :)
Piotr :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, pouder, Mamma, Nimfa, anaka, ewakatarzyna

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 02 Kwi 2020 18:28 #702157

• Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane dziękuję: 25870
Też się zmartwiłam - ale sprawdziłam, Józek logował się dziś w Oazie, więc miejmy nadzieję, że wszystko OK. Nie zawsze i nie każdy ma nastrój klepać w klawiaturę.
Do Wrocławia z wolna dochodzi ocieplenie, co prawda w nocy jeszcze ciut "przycięło", ale tylko przy samej ziemi, w trawie odrobina szronu, piwonie drzewiaste, moje indykatory dodatniej temperatury, tym razem nawet nie zwiesiły pędów. Dzionek byłby całkiem sympatyczny, gdyby nie ogólna sytuacja...
Podobnie jak Ewa uzupełniłam lodówkę, pod Lidlem w (bardzo karnej) kolejce 50 minut, w środku - 15, a to dzięki zainstalowanym ostatnio automatycznym kasom. Bo do jedynej obsługiwanej przez człowieka była znowu "kolejka wewnętrzna".
Rano krótki spacerek z psami, po drodze spotkaliśmy patrol - dwoje policjantów i żołnierz (!), ale że szłam granicą parku, gdzie jest właściwie ciąg komunikacyjny, nic mi nie powiedzieli, przeciwnie, chwilkę miło porozmawiali.
Po południu ściągnęłam wszystkie przeciwmrozowe zabezpieczenia, za wyjątkiem worków z hortensji ogrodowych. Musiałam przyciąć same czubeczki róż, tam, gdzie listki dotykały włókniny.
W słońcu z godziny na godzinę otwierają się pączki klonów palmowych.

Spokojnego wieczoru - i nocy z dodatnią temperaturą!

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 03 Kwi 2020 05:43 #702237

• Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 3092
Witam w piątek, piąteczek, piątunio!

Od rana 3 stopnie na plusie, wreszcie.
Marzenie moje, to koniec mroźnych nocy, choć wiem, że jeszcze nie jedna przede mną.

Dzisiaj zaczyna się się fala ciepła, ale będzie fajnie, nie mogę się doczekać.

Oby udało mi się zrealizować to co zaplanowane.

Pozdrawiam i zdrówka
Pozdrawiam Szczypiorek Agnieszka
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, rozalia, Betula, Mamma, Nimfa, JaNina, anaka, Barborka, ewakatarzyna, Mirek19

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 03 Kwi 2020 06:57 #702239

• JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 15980
U nas 1* na plusie, jeszcze tylko jedna w tym tygodniu noc na minusie. A prognozy na nadchodzący tydzień, to cud, miód i orzeszki. Miejmy tylko nadzieję, że się sprawdzą :)
Miłego weekendu. Trzymajcie się zdrowo :bye:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Ostatnio zmieniany: 03 Kwi 2020 06:58 przez JaNina.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, rozalia, CHI, Betula, Mamma, Zielona, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mirek19

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 03 Kwi 2020 08:17 #702241

• Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Otrzymane dziękuję: 18461
Witam wszystkich po krótkim "urlopie".Aktualna temperatura u mnie wynosi 7,6*C.Nocka minęła bez przymrozku.Wcześniej miałem śnieg pierwszy raz minionej zimy,choć już we wiosnę.Dzisiejszy poranek zachmurzony,ale nie pada.Ziemia wysuszona jak wióry i oprócz rzodkiewki nic nie wschodzi.Przypuszczalnie najpóźniej jutro czeka mnie podlewanie ogródka.Dodam,że tej wiosny zmarzły mi prawie wszystkie cynie i aksamitki.Wszystkim miłego dnia i ciepłego weekendu. :coffe: :coffe: :bravo: :bravo: :bye: :bye:
Pozdrawiam Józek!!

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 03 Kwi 2020 08:20 #702242

• bastis
  • bastis's Avatar
  • Gold Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 1492
U mnie poranek na minusie (-3) ale słoneczko daje czadu, będzie dobrze.
Dobrego dnia i dbajcie o siebie :)

5b19bcc22c14c2e5d12d19b8ff7f8a23.jpg
Pozdrawiam Ula

Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli (Albert Schweitzer)
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, CHI, Betula, Mamma, Nimfa, JaNina, anaka, Barborka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mirek19

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 03 Kwi 2020 09:47 #702251

• ewakatarzyna
  • ewakatarzyna's Avatar
  • Platinum Boarder
10 stopni powyżej zera. Słońce nieśmiało przebija się przez chmury.
Wiatr nie ustępuje. Zdjęłam pudło z hortensji, ale wieczorem znowu je nałożę, bo w nocy ma być -3.
Sadzonki pelargonii na razie marnie rosną ;)

Spokojnego weekendu :flower1:
Pozdrawiam Ewa
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Jan4, Łatka, Betula, Mamma, Nimfa, JaNina, Barborka, Szczypiorek, Mirek19

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 03 Kwi 2020 09:54 #702252

• anaka
  • anaka's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 5432
Teraz mamy 4,5 stopnia i wieje silny wiatr z południowego zachodu.To pewnie zapowiedż tego ocieplenia o którym się mówi.Jest szaro,roślinki się wyciągają.Maskotki powoli zajmują parapety i kwitną.Miały rozjechać się do ludzi a teraz szlaban. :jeez:

100_4615.jpg

Koleżanka wczoraj otwarła sprezentowany chutney z zielonych pomidorów.Bardzo jej smakował i dostała przepis.A tyle wyrzuciła ,teraz już tego nie zrobi.Dużo zdrowia i słońca wszystkim :flower2:
Naturalne ,niebanalne,własne.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, Betula, Mamma, Nimfa, JaNina, Barborka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mirek19

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 03 Kwi 2020 10:25 #702253

• Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Wszystko jest możliwe, wystarczy chcieć.
  • Otrzymane dziękuję: 6839
W końcu idzie ciepło :flower2:
Wyszło słońce a prognozy bardzo optymistyczne.

Dziś mamy do Was apel :screem:
Zwierzęta w schroniskach i fundacjach są w trudnych sytuacjach.
W tym trudnym czasie pamiętajmy o tych biedactwach skazanych na łaskę i niełaskę człowieka.
My chcemy kupić karmę w sklepie internetowym i wysłać bezpośrednio do schroniska.
Proszę, kto tylko może i oczywiście sam nie jest w trudnej sytuacji, niech pomyśli o choć najtańszym worku karmy.
Pozdrawiam Wszystkich serdecznie :hug:
Wszystko jest możliwe, wystarczy chcieć.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, Betula, Nimfa, JaNina, anaka, Barborka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mirek19

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 03 Kwi 2020 10:43 #702256

• Mirek19
  • Mirek19's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 2113
:bye:
Noc "na plusie", obecnie temperatura +7°C, zachmurzenie całkowite, zimny wiatr :( brakuje słońca :woohoo:
Miłego dla Wszystkich :hearts:
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Betula, Nimfa, JaNina, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Adasiowa, Betula, Kasionek, Horti
Wygenerowano w 0.316 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum