TEMAT: Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 02 Kwi 2020 14:30 #702130

  • rozalia
  • rozalia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1782
  • Otrzymane dziękuję: 7579
Nocka już była na plusie, teraz 12* ale bardzo silny wiatr i chmury. Od czasu do czasu przebija słońce. Czy ktoś widział Krecika?Już 3 dzień nie ma go na forum.
Pozdrawiam.Rozalia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, pouder, CHI, Betula, Mamma, Nimfa, JaNina, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek


Zielone okna z estimeble.pl

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 02 Kwi 2020 15:47 #702138

  • brodus
  • brodus's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1175
  • Otrzymane dziękuję: 4820
Pierwsze owocujace drzewa :rotfl1:

IMG_20200402_144539-2.jpg
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 02 Kwi 2020 16:09 #702140

  • ewakatarzyna
  • ewakatarzyna's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1726
  • Otrzymane dziękuję: 12672
Tez się zastanawiam co u Józia.
Pozdrawiam Ewa
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rozalia, pouder, Mamma, Nimfa, anaka, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 02 Kwi 2020 17:34 #702150

  • podjadek
  • podjadek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1269
  • Otrzymane dziękuję: 4732
Pod poliwęglanem ciepło, to i nie wychodzi. :)
Piotr :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, pouder, Mamma, Nimfa, anaka, ewakatarzyna

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 02 Kwi 2020 18:28 #702157

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19028
  • Otrzymane dziękuję: 78190
Też się zmartwiłam - ale sprawdziłam, Józek logował się dziś w Oazie, więc miejmy nadzieję, że wszystko OK. Nie zawsze i nie każdy ma nastrój klepać w klawiaturę.
Do Wrocławia z wolna dochodzi ocieplenie, co prawda w nocy jeszcze ciut "przycięło", ale tylko przy samej ziemi, w trawie odrobina szronu, piwonie drzewiaste, moje indykatory dodatniej temperatury, tym razem nawet nie zwiesiły pędów. Dzionek byłby całkiem sympatyczny, gdyby nie ogólna sytuacja...
Podobnie jak Ewa uzupełniłam lodówkę, pod Lidlem w (bardzo karnej) kolejce 50 minut, w środku - 15, a to dzięki zainstalowanym ostatnio automatycznym kasom. Bo do jedynej obsługiwanej przez człowieka była znowu "kolejka wewnętrzna".
Rano krótki spacerek z psami, po drodze spotkaliśmy patrol - dwoje policjantów i żołnierz (!), ale że szłam granicą parku, gdzie jest właściwie ciąg komunikacyjny, nic mi nie powiedzieli, przeciwnie, chwilkę miło porozmawiali.
Po południu ściągnęłam wszystkie przeciwmrozowe zabezpieczenia, za wyjątkiem worków z hortensji ogrodowych. Musiałam przyciąć same czubeczki róż, tam, gdzie listki dotykały włókniny.
W słońcu z godziny na godzinę otwierają się pączki klonów palmowych.



Spokojnego wieczoru - i nocy z dodatnią temperaturą!
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 03 Kwi 2020 05:43 #702237

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1981
  • Otrzymane dziękuję: 14159
Witam w piątek, piąteczek, piątunio!

Od rana 3 stopnie na plusie, wreszcie.
Marzenie moje, to koniec mroźnych nocy, choć wiem, że jeszcze nie jedna przede mną.

Dzisiaj zaczyna się się fala ciepła, ale będzie fajnie, nie mogę się doczekać.

Oby udało mi się zrealizować to co zaplanowane.

Pozdrawiam i zdrówka
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, rozalia, Betula, Mamma, Nimfa, JaNina, anaka, Barborka, ewakatarzyna, Mirek19

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 03 Kwi 2020 06:57 #702239

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 7745
  • Otrzymane dziękuję: 51130
U nas 1* na plusie, jeszcze tylko jedna w tym tygodniu noc na minusie. A prognozy na nadchodzący tydzień, to cud, miód i orzeszki. Miejmy tylko nadzieję, że się sprawdzą :)
Miłego weekendu. Trzymajcie się zdrowo :bye:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Ostatnio zmieniany: 03 Kwi 2020 06:58 przez JaNina.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, rozalia, CHI, Betula, Mamma, Zielona, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mirek19

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 03 Kwi 2020 08:17 #702241

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6880
  • Otrzymane dziękuję: 41581
Witam wszystkich po krótkim "urlopie".Aktualna temperatura u mnie wynosi 7,6*C.Nocka minęła bez przymrozku.Wcześniej miałem śnieg pierwszy raz minionej zimy,choć już we wiosnę.Dzisiejszy poranek zachmurzony,ale nie pada.Ziemia wysuszona jak wióry i oprócz rzodkiewki nic nie wschodzi.Przypuszczalnie najpóźniej jutro czeka mnie podlewanie ogródka.Dodam,że tej wiosny zmarzły mi prawie wszystkie cynie i aksamitki.Wszystkim miłego dnia i ciepłego weekendu. :coffe: :coffe: :bravo: :bravo: :bye: :bye:
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 03 Kwi 2020 08:20 #702242

  • bastis
  • bastis's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 717
  • Otrzymane dziękuję: 4332
U mnie poranek na minusie (-3) ale słoneczko daje czadu, będzie dobrze.
Dobrego dnia i dbajcie o siebie :)

5b19bcc22c14c2e5d12d19b8ff7f8a23.jpg
Pozdrawiam Ula

Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli (Albert Schweitzer)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, CHI, Betula, Mamma, Nimfa, JaNina, anaka, Barborka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mirek19

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 03 Kwi 2020 09:47 #702251

  • ewakatarzyna
  • ewakatarzyna's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1726
  • Otrzymane dziękuję: 12672
10 stopni powyżej zera. Słońce nieśmiało przebija się przez chmury.
Wiatr nie ustępuje. Zdjęłam pudło z hortensji, ale wieczorem znowu je nałożę, bo w nocy ma być -3.
Sadzonki pelargonii na razie marnie rosną ;)


Spokojnego weekendu :flower1:
Pozdrawiam Ewa
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Jan4, Łatka, Betula, Mamma, Nimfa, JaNina, Barborka, Szczypiorek, Mirek19

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 03 Kwi 2020 09:54 #702252

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1442
  • Otrzymane dziękuję: 9237
Teraz mamy 4,5 stopnia i wieje silny wiatr z południowego zachodu.To pewnie zapowiedż tego ocieplenia o którym się mówi.Jest szaro,roślinki się wyciągają.Maskotki powoli zajmują parapety i kwitną.Miały rozjechać się do ludzi a teraz szlaban. :jeez:

100_4615.jpg

Koleżanka wczoraj otwarła sprezentowany chutney z zielonych pomidorów.Bardzo jej smakował i dostała przepis.A tyle wyrzuciła ,teraz już tego nie zrobi.Dużo zdrowia i słońca wszystkim :flower2:
Naturalne ,niebanalne,własne.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, Betula, Mamma, Nimfa, JaNina, Barborka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mirek19

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 03 Kwi 2020 10:25 #702253

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3640
  • Otrzymane dziękuję: 16686
W końcu idzie ciepło :flower2:
Wyszło słońce a prognozy bardzo optymistyczne.

Dziś mamy do Was apel :screem:
Zwierzęta w schroniskach i fundacjach są w trudnych sytuacjach.
W tym trudnym czasie pamiętajmy o tych biedactwach skazanych na łaskę i niełaskę człowieka.
My chcemy kupić karmę w sklepie internetowym i wysłać bezpośrednio do schroniska.
Proszę, kto tylko może i oczywiście sam nie jest w trudnej sytuacji, niech pomyśli o choć najtańszym worku karmy.
Pozdrawiam Wszystkich serdecznie :hug:
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, Betula, Nimfa, JaNina, anaka, Barborka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mirek19

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 03 Kwi 2020 10:43 #702256

  • Mirek19
  • Mirek19's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2011
  • Otrzymane dziękuję: 10682
:bye:
Noc "na plusie", obecnie temperatura +7°C, zachmurzenie całkowite, zimny wiatr :( brakuje słońca :woohoo:
Miłego dla Wszystkich :hearts:
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Betula, Nimfa, JaNina, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 03 Kwi 2020 18:39 #702317

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19028
  • Otrzymane dziękuję: 78190
Marlenko, dzięki za Twój apel. Myślę, że prócz wysyłania karmy w naturze jest inna, prostsza możliwość - po prostu przesłać na konto wybranego schroniska trochę paskudnej mamony. Przecież są tam i chore, i stare zwierzaki - ich najtańsza karma nie ratuje. Pewnie potrzeba też leków - i tego wszystkiego, co mają nasze wychuchane domowe futra.
Wiele osób wypełnia teraz (mimo wszystko ) PIT, warto pomyśleć o organizacjach wspierających zwierzaki - niekoniecznie tych wielkich, bo one i tak jakoś się obronią.
We Wrocławiu noc też na plusie, jak wyjeżdżałam z miasta, samochodowy termometr pokazywał dziewięć stopni (o drugiej).
W Karkonoszach...cóż, jak zwykle trochę zimniej, pochmurno, po parowach resztki śniegu. Nawet koło domu leżą małe zaspy - z tego, co spadło z dachu.
Widok z Kaczorowa:

Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, CHI, Miragoral, Betula, Mamma, Zielona, Nimfa, JaNina, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 04 Kwi 2020 08:21 #702381

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6880
  • Otrzymane dziękuję: 41581
Dziś bez przymrozku ale też nie ma słoneczka.O godz.6 termometr wskazywał 5,7*.Teraz jest 7,2*.Na razie drzewa nie chwieją się to i pewnie jest smog.Przymrozki i brak deszczu wysuszyły ziemię.Tak u mnie wyglądało w środę.
005-96.jpg

002-241.jpg

i ostatnie wiosenne kwiatki.Wszystkim spokojnego i bez problemów weekendu. :coffe: :coffe: :bye: :bye:
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Daro65, bela, Łatka, rozalia, CHI, Miragoral, Betula, Mamma, Nimfa, JaNina, Barborka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mirek19

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 04 Kwi 2020 08:34 #702382

  • Mirek19
  • Mirek19's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2011
  • Otrzymane dziękuję: 10682
"Plusowa" noc, obecnie +2°C, całkowite zachmurzenie, zimny wiatr

Od jutra już tylko lepiej :dance:
Miłego weekendu !
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rozalia, CHI, Betula, Mamma, Nimfa, JaNina, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 04 Kwi 2020 09:25 #702391

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3923
  • Otrzymane dziękuję: 20935
+6. Niemiec Ani zapowiada wiosnę. Oby tak było.
31.03 br
P3315473.jpg


1.04 br - mam nadzieję, że to ostatni bałwan tej wiosny:
P4015669.jpg


Ładny prima aprilis nam pogoda zrobiła - było ponad -7. Nie wiem, co nie przeżyło... Czas pokaże. Nawet mi się pisać nie chciało.

Z wczoraj z dedykacją dla Tych, co pozamykani w miastach:
P4035961.jpg


P4035967.jpg


P4035977.jpg


Spokojnego dnia.

Informacje z radia - sprzed chwili:
"Na ustne polecenie premiera wprowadzono całkowity zakaz wstępu do lasu".
"Karkonoski Park Narodowy zamknięty od piątku do odwołania".
Ostatnio zmieniany: 04 Kwi 2020 09:34 przez CHI.
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 04 Kwi 2020 09:44 #702395

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 7745
  • Otrzymane dziękuję: 51130
CHI wrote:

1.04 br - mam nadzieję, że to ostatni bałwan tej wiosny:

Oj Małgosiu, nie byłabym taka pewna. Wszak bałwanów ci u nas dostatek, niestety :jeez:
Teraz jest +5* i wieje lekki wiatr. Słoneczko pięknie świeci. Posadzę chyba dzisiaj sałatę z pierwszego wysiewu :)
Spokojnej soboty :flower:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Daro65, Krecik stary, bela, Łatka, rozalia, Betula, Mamma, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Mirek19


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.653 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum