TEMAT: Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 01 Kwi 2020 18:18 #701997

  • Adrian89
  • Adrian89's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • śląsk strefa 6b
  • Posty: 3212
  • Otrzymane dziękuję: 7903
Tak jak pisze Janina przywaliło u nas w nocy między -5 a -7 a na lotnisku i -9, zależnie od położenia. Całkowicie zmarzły pąki akebii :lev: róże i reszta kwiatów wygląda dobrze. Najważniejsze, że warzywa pod kilkoma warstwami włókniny przetrwały. Szczególnie chodzi mi o marchew i pietruszkę które wykiełkowały parę dni temu
91918232_926774427780893_3163499243230986240_n.jpg


91605815_686435665230148_567502786258796544_n.jpg


91754951_671032173725278_6540844104970928128_n.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Łatka, CHI, Betula, Mamma, koma, Nimfa, JaNina, anaka, ewakatarzyna, zwykły chłop


Zielone okna z estimeble.pl

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 01 Kwi 2020 19:16 #702015

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19023
  • Otrzymane dziękuję: 78147
Nad ranem podobno było -6. :jeez:
W samochodzie kompletnie zamarzły szyby, siwiutki trawnik, gruby lód tam, gdzie woda z wczorajszego śniegu nie wsiąkła. Jechałam na 8.30 z suką na rehabilitację (wet działa, na szczęście), termometr samochodowy wciąż pokazywał -2. Ale gdzie dotarło ostre słońce, wszystko momentalnie "zmartwychwstawało", pozginało się trochę pełnych narcyzów - musiałam przywiązać do patyczków ich ciężkie głowy:



Również szachownice cesarskie wykonały "mostek"



Doszły do siebie późnym popołudniem - nie są złamane. Prawdziwa strata to zbrązowiałe pąki magnolii Sopulange'a, u mnie szczęśliwie tylko część pozbyła się futrzastych łupinek, jest szansa na trochę kwiatów. Natomiast widziałam rosnące w zaciszniejszych miejscach, bardziej zaawansowane w otwieraniu pąków - :jeez: .
Dzisiejsza noc podobno ma być już lepsza, może najgorsze (pogodowo) za nami.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, CHI, Betula, Mamma, koma, Nimfa, JaNina, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, zwykły chłop

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 01 Kwi 2020 19:54 #702025

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3640
  • Otrzymane dziękuję: 16686
Łatko, chciałabym abyś tak rzekła w innym kontekście :jeez:
Oby do wiosny... :jeez:
Dziś próbowałam zamówić mamie leki z dostawą do domu, bo ma zapalenie żył a mieszka na Mazurach w miejscowości, gdzie nie ma apteki.
Nie realne, leków na receptę się NIE WYSYŁA :hammer:
To po co są apteki internetowe???
Cholera mnie wzięła jeszcze bardziej.

Z moim psiskiem, też chyba jednak będę musiała jechać do weta, bo znowu mu śmierdzi pod ogonem :sick:
A wczoraj ganiałam koty (te cholery tylko jedzą i śpią a myszy kurom wyjadają :mad2: ) i fiknęłam koziołka.
Od razu mnie otrzeźwiło, że teraz trzeba szczególnie uważać na siebie.
Zatem, uważajcie i bądźcie zdrowi :hug:
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Ostatnio zmieniany: 01 Kwi 2020 19:57 przez Łatka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Łatka, CHI, Betula, Nimfa, JaNina, anaka, Barborka, ewakatarzyna, Szczypiorek, zwykły chłop

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 01 Kwi 2020 21:13 #702037

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3245
  • Otrzymane dziękuję: 9627
Witam wszystkich wieczorową porą.

Pogodowo podobnie jak u Was -zimno,czasem słoneczko wyjrzało, wietrznie.

Rano jak poparzona pognałam na balkon, bo zapomniałam zdjąć na noc rozsadę bobu w paletach, na szczęście rozsada przetrzymała nocne minusy.

Dobrze, że chociaż na działkę można jeździć. ..
Spokojnej nocy Wam życzę.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, CHI, Betula, Nimfa, JaNina, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, zwykły chłop

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 01 Kwi 2020 21:50 #702045

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13289
Nie wiem jak prognozy pogody u Was, ale u mnie na przyszły tydzień zapowiadają się bardzo optymistycznie. We wtorek ma być 17°C, a w środę nawet 19°C. I cała reszta tygodnia powyżej 15°C. Byłaby cudowna Wielkanoc, gdyby nie epidemia. A tak to będą to chyba najsmutniejsze nasze święta, bo z daleka od rodziny. Nie możemy ryzykować wyjazdu, ze względu na rodziców i dziadków w grupie ryzyka. Dobrze chociaż, że jest internet, więc będzie można sobie złożyć życzenia przez komunikator. Ale nie będzie tej cudownej rodzinnej atmosfery i wesołej zabawy. Zwłaszcza w śmigus-dyngus i przy szukaniu czekoladowych jajek przez dzieci.
Biedronka właśnie ogłosiła, że w przyszłym tygodniu sklepy będą otwarte przez całą dobę. Zastanawiam się, czy się nie wybrać na zakupy gdzieś tak o trzeciej w nocy :)
Pozdrawiam
Bea
Ostatnio zmieniany: 01 Kwi 2020 21:51 przez Betula.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Łatka, CHI, Zielona, Nimfa, JaNina, anaka, Barborka, ewakatarzyna, Szczypiorek, zwykły chłop

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 01 Kwi 2020 22:02 #702046

  • zwykły chłop
  • zwykły chłop's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1443
  • Otrzymane dziękuję: 7735
JaNina wrote:
A trawa chyba jest mięciusieńka :happy:
20200401_110417.jpg

A ten kocurek to ile dni już tak leży?
Janinko zamiłowałaś zwierzaka na amen :hearts: :happy4:
pozdrawiam Adam

SZACUNEK - to tylko odrobina wyrozumiałości i pamięci o drugiej osobie. To tak niewiele a tak wiele zmienia.
Ostatnio zmieniany: 01 Kwi 2020 22:03 przez zwykły chłop.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, CHI, JaNina, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 01 Kwi 2020 22:06 #702052

  • zwykły chłop
  • zwykły chłop's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1443
  • Otrzymane dziękuję: 7735
Betula wrote:
Biedronka właśnie ogłosiła, że w przyszłym tygodniu sklepy będą otwarte przez całą dobę. Zastanawiam się, czy się nie wybrać na zakupy gdzieś tak o trzeciej w nocy :)

:happy3: a to w telewizji na jedynce w wiadomościach właśnie mówili że specjalnie dla seniorów żeby tłoku nie było
pozdrawiam Adam

SZACUNEK - to tylko odrobina wyrozumiałości i pamięci o drugiej osobie. To tak niewiele a tak wiele zmienia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, CHI, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 01 Kwi 2020 22:48 #702062

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3923
  • Otrzymane dziękuję: 20935
Betula wrote:
Biedronka właśnie ogłosiła, że w przyszłym tygodniu sklepy będą otwarte przez całą dobę.
A to aby nie dowcip na prima aprilis? Dziś robiłam tam zakupy. 3 osoby na krzyż w pracy...

KIM oni chcą to opędzić?
Ostatnio zmieniany: 01 Kwi 2020 22:48 przez CHI.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 01 Kwi 2020 22:54 #702063

  • Mirek19
  • Mirek19's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2010
  • Otrzymane dziękuję: 10672
Też sądzę, że to żart primaaprilisowy ... :devil1: :happy4:
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, anaka, ewakatarzyna

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 01 Kwi 2020 22:59 #702064

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13289
Sytuacja raczej nie sprzyja takim żartom. Chodzi o to, by przed świętami choć trochę rozładować kolejki.
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, ewakatarzyna

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 01 Kwi 2020 23:41 #702066

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1442
  • Otrzymane dziękuję: 9237
Dzisiaj był ładny dzień,ale mrożny wiatr psuł przyjemność stania w kolejce przed sklepem.W końcu dostałam drożdże,za to nie ma mąki żytniej,dostałam też kaszel,ale to zupełnie za darmo.Muszę i tak nawiedzić inny sklep,ale jak zakasłam,to mnie wyproszą :jeez: Teraz się kuruję.
Tak patrzę na kotkę Janinki i myślę ,że moja Lala to jej siostra bliżniaczka.Czasem tak się położy na słońcu pośrodku ogrodu i wygląda jakby nie żyła.Już parę razy leciałam sprawdzić,bo spała i się nie ruszała. :jeez:
DSC_0499.jpg

Wiosna już jest,tylko zima nie chce się poddać.
100_4590.jpg

100_4581.jpg

Do jutra,śpijcie spokojnie :bye:
Naturalne ,niebanalne,własne.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, CHI, Betula, Nimfa, JaNina, Barborka, ewakatarzyna, Szczypiorek, zwykły chłop

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 02 Kwi 2020 05:56 #702067

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1981
  • Otrzymane dziękuję: 14159
Od rana 1 na plusie.

Nie muszę skrobać szyb w samochodzie.


Rzeczywiście prognozy od weekendu fajne, ale czy im się to sprawdzi

W ogóle nie czuję, że nadchodzą święta

Miłego czwarteczku
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, CHI, Betula, Nimfa, anaka, ewakatarzyna

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 02 Kwi 2020 07:09 #702071

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7741
  • Otrzymane dziękuję: 51104
Adamie, ten kocurek, to prawie 18 letnia kotka :happy: Takie moje Serduszko wierne :hearts:
Dzisiaj już tylko -3*. Teraz już ma być lżej, to znaczy cieplej :) Przygotowań do Świat właściwie żadnych nie robię, bo będziemy z Mężem sami :dry: więc nie mam co szaleć. Żeby nie było za smutno, zrobimy sobie z dzieciakami wideokonferencję :) Zdrowie najważniejsze.
Przyszły tydzień zapowiada się pogodowo naprawdę obiecująco :garden1:
Spokojnego dnia :bye:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Ostatnio zmieniany: 02 Kwi 2020 07:10 przez JaNina.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, CHI, Betula, Zielona, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, zwykły chłop

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 02 Kwi 2020 07:20 #702072

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5028
  • Otrzymane dziękuję: 13134
Ciepło, +1.6 :dance:
A ze złych wiadomości. Za chwilę jadę z małą do dentysty. Sedacja ją czeka i czyszczenie ropki koło popsutej czwórki mlecznej :jeez:
Nie myje dobrze zebów i psują się na potęgę. A widzę że ząbki po tacie. Teściowa co ząb to czyszczenie na żywca. Mąż też szału nie ma z zębami.
Starsza ma po mnie na szczęście. Takie nie gniotsa, nie łamiotsa. Nawet jak nie dba to nie jest źle. Młodsza tragedia.
Dopiero niedawno zaczełyśmy chodzić do dentysty na łatanie dziur, ale tak ostatnio bolało, że chciałam chwilę odczekać aż ją umówię. Potem się połamałam i głowy nie miałam to teraz mam efekty.
Mam nadzieję że ta sedacja da jej wytrzymać robotę dentysty. Bo jak nie to robienie ząbków w narkozie. A tego bym nie chciała.
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Ostatnio zmieniany: 02 Kwi 2020 07:21 przez lucysia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, pouder, CHI, Betula, Mamma, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mirek19

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 02 Kwi 2020 07:53 #702073

  • bastis
  • bastis's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 717
  • Otrzymane dziękuję: 4332
U mnie znowu przymrozek -5, kiedy to się skończy. Trzymajcie się i dbajcie o siebie bez względu na pogodę :) Dobrego dnia.

7b0eb4f9d03808c61e7ab6a4f6121b124997.jpg
Pozdrawiam Ula

Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli (Albert Schweitzer)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, Łatka, pouder, CHI, Betula, Mamma, Zielona, Jaedda, JaNina, Termaj, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mirek19

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 02 Kwi 2020 08:26 #702075

  • Mirek19
  • Mirek19's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2010
  • Otrzymane dziękuję: 10672
:bye:
Noc minęła na minimalnym "plusie", aktualnie +3°C, pochmurno, zimny wiatr, słońca nie widać :placze:
Miłego dnia !
lucysia wrote:
A ze złych wiadomości. Za chwilę jadę z małą do dentysty. Sedacja ją czeka i czyszczenie ropki koło popsutej czwórki mlecznej :jeez:
Zdrowy rozsądek nakazuje w obecnej sytuacji unikać wizyt stomatologicznych ...chyba że "wyższa konieczność, niecierpiąca zwłoki"
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, pouder, CHI, Mamma, Nimfa, ewakatarzyna

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 02 Kwi 2020 10:58 #702096

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1442
  • Otrzymane dziękuję: 9237
Teraz jest 5 stopni na plusie,nocka nie była tak mrożna jak poprzednia.Wieje wiatr i słońce nie może się wykluć .Stacja pogodowa pokazuje opady deszczu,bo spadło ciśnienie,ale na razie sucho.
Jakiś szkodnik wykopał mi dziurę w grządce,chciałam zasypać i sypię,sypię tą ziemię,w końcu się wkurzyłam i włożyłam kawałek metalowego czegoś na prawie 30 cm.Wylezie pewnie drugą dziurą :think: muszę coś wymyślić ,bo zrobi sobie u mnie stołówkę :jeez:
Wszystko się budzi.
100_4584.jpg

100_4583.jpg

100_4587.jpg

100_4586.jpg
Naturalne ,niebanalne,własne.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, pouder, Betula, Mamma, Nimfa, JaNina, Termaj, Barborka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mirek19

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 02 Kwi 2020 12:53 #702118

  • ewakatarzyna
  • ewakatarzyna's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1726
  • Otrzymane dziękuję: 12672
Teraz jest 9 stopni powyżej zera.Niestety znowu wieje zimny wiatr.
Na niebie więcej błękitu niż chmur. Byłam na cotygodniowych zakupach.
W sklepie mogło przebywać 6 osób. Razem z wystawaniem przed sklepem zakupy zajęły mi 2 godziny ;)




miegopopoudnia.jpg
Pozdrawiam Ewa
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, rozalia, pouder, Betula, Mamma, Zielona, Jaedda, Nimfa, JaNina, anaka, Barborka, Szczypiorek, Mirek19


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.643 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum