TEMAT: Pogoda w naszych warzywnikach cz. X

Pogoda w naszych warzywnikach cz. X 16 Sie 2020 07:05 #725335

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5029
  • Otrzymane dziękuję: 13139
11 st a ja od godziny z kawą na tarasie. Cisza, spokój a za chwilkę zacznie się bieg z przeszkodami.
Miłego dnia i dobrej pogody Wam życzę.
1597554198811376339936895489333.jpg
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Ostatnio zmieniany: 16 Sie 2020 07:06 przez lucysia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Marlenka, Nimfa, JaNina, Zygowa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, zwykły chłop, JaKasiula, Mejra


Zielone okna z estimeble.pl

Pogoda w naszych warzywnikach cz. X 16 Sie 2020 08:14 #725341

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3701
  • Otrzymane dziękuję: 19718
Witajcie :hug:
16°i bezchmurne niebo, może we wtorek popada. Póki co gorąco, sucho,a w ogrodzie poza podlewaniem niewiele da się zrobić :sad2:
Spokojnej niedzieli :bye:
IMG_20200803_160612-2.jpg
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. X 16 Sie 2020 08:34 #725344

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6929
  • Otrzymane dziękuję: 42156
Nocka spokojnie minęła,jednak bez kropli deszczu.Ranek słoneczny,bezwietrzny,początkowo rześki.Teraz już coraz bardziej ciepły i słoneczko znów dziś da popalić.Wszystkim spokojnej niedzieli. :coffe: :coffe: :) :) ;) ;)

001-380.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Ostatnio zmieniany: 16 Sie 2020 08:38 przez Krecik stary.
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. X 16 Sie 2020 08:36 #725345

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3086
  • Otrzymane dziękuję: 5979
Pogoda ładna, słoneczna, ale nie praży :dance:

A propos brunatnych smug na forum, zaraz wyruszamy w kompleks Riese.

Miłej niedzieli :bye:
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. X 16 Sie 2020 09:38 #725350

  • Mirek19
  • Mirek19's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2079
  • Otrzymane dziękuję: 11401
:bye:
Dzień dobry niedzielne,
Na liczniku +19,8°C, błękit na niebie, bez żadnych chmurek, w prognozach brak opadów
Maximum na dzisiaj +28°C.
W planach leniuchowanie... :rotfl1:


Historyczne dane -

najwyższa temperatura, +33°C (1993r)
najniższa temperatura, +10°C (1992r)
W poprzednich 30 latach tego dnia padało 18 na 30 razy
Najwyższe zanotowane opady 1,7 cm w 2015r



20200816.jpg


Smaczego rosołu na obiad... :devil1:
:drink1:
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, Nimfa, JaNina, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, zwykły chłop, JaKasiula, Mejra

Pogoda w naszych warzywnikach cz. X 16 Sie 2020 09:42 #725352

  • zwykły chłop
  • zwykły chłop's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1462
  • Otrzymane dziękuję: 7839
Niebo bezchmurne, słoneczko grzeje. Ja w piątek miałem pierwszy zbiór. Mało ale cieszy. Pomidory i papryka rosną 'na wodzie', one tam a ja 120 km od nich i tęsknię :happy4: kiedy je znów zobaczę. Pozdrawiam niedzielnie.



DSC_0461_resize_72.jpg
pozdrawiam Adam

SZACUNEK - to tylko odrobina wyrozumiałości i pamięci o drugiej osobie. To tak niewiele a tak wiele zmienia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, lucysia, Nimfa, JaNina, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mirek19, JaKasiula, Mejra

Pogoda w naszych warzywnikach cz. X 16 Sie 2020 09:48 #725354

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19368
  • Otrzymane dziękuję: 80228
Adam, to możemy sobie ręce podać, między moimi ogrodami też 120 km, jak wiem, co w jednym, to nie mogę ratować drugiego; to jeden z powodów, dla których nie uprawiam nic jadalnego.

Gregon, czy na Twojej szerokości geograficznej rosną jeszcze moroszki?

Józiu, a to mnie zmartwiłeś, że "na dole" nie padało nic a nic. :(
W trakcie porannego spacerku z sukami rozmawiałam z sąsiadami we wsi,zdumiona ilością żwiru i wszelkiego badziewia na jezdni. Podobno krótko przed naszym wieczornym przyjazdem przez pół godziny przechodziła nad wsią ściana wody, tak że szosą rwał strumień. Nadal mokro, nawet powietrze wilgotne, a ściółka w lesie po prostu dymi w słońcu - bo ranek radosny, ani chmurki i temperatura rośnie.

Zastałam sporo nowo rozwiniętych lilii - niech zapachem na dziś będzie debiutantka w moim ogródeczku, orientalna Fenice



Dobrej niedzieli!
Ostatnio zmieniany: 16 Sie 2020 09:53 przez Łatka.
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. X 16 Sie 2020 10:45 #725364

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7913
  • Otrzymane dziękuję: 52424
Ja dopiero piję poranną kawę :woohoo: , ale jak się siedzi do godziny 4 rano, to trzeba trochę odespać :whistle: Do godziny 2 siedzieliśmy na tarasie, później jednak z powodu zimna weszliśmy do domu. Mimo poubieranych swetrów. W tym roku były chyba tylko dwie noce z temperaturą powyżej 20*.
Nareszcie zbieram pomidory, niedużo, ale jednak :)

9E0E0F3F-F34E-4523-87C3-D0AF2388AA58.jpeg

I jeszcze trochę dalii

371CAFD4-6630-4108-9554-DEAA959C8A66.jpeg

Miłej niedzieli :bye:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. X 16 Sie 2020 10:56 #725367

  • gregon
  • gregon's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 378
  • Otrzymane dziękuję: 3901
Moroszki wlasnie na tej szerokosci rosna chyba najlepiej. Otworzyly sezon jagodowy juz ze dwa tygodnie temu.


P8091272.jpg
Ostatnio zmieniany: 16 Sie 2020 10:56 przez gregon.
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. X 16 Sie 2020 11:03 #725369

  • ewakatarzyna
  • ewakatarzyna's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1748
  • Otrzymane dziękuję: 12796
Bezchmurne niebo. 24 stopnie.Wiatr:14 km/h. Deszczu nie będzie.
U nas nie pada od czternastu dni. Masakrycznie sucho :(




DSC_0143.jpg



Dobrego dnia :coffe: :comp: :flower1:
Pozdrawiam Ewa
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. X 16 Sie 2020 12:29 #725376

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3185
  • Otrzymane dziękuję: 5474
Gregon a jak smakują te moroszki ? Można do czegoś porównać ?
Ewakatarzyna łącze się z Tobą w oczekiwaniu na deszcz. U nas spadło kilka kropel, ale dzisiejszy upalny , mocny wiatr wywiewa z pół ostatnie krople wilgoci.W cieniu jest 27.

Chyba na tą pogodę od kilku dni bardzo boli mnie głowa, mdli mnie i oczy wprost wychodzą z oczodołów.Biorę przeciwbólowe , ale nic nie pomagają. Ma ktoś jakiś sposób na takie bóle ?

Miłego dnia .
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, pouder, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, JaKasiula, Mejra

Pogoda w naszych warzywnikach cz. X 16 Sie 2020 12:49 #725377

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2637
  • Otrzymane dziękuję: 7762
Kasionek wrote:
Ma ktoś jakiś sposób na takie bóle ?

Maść tygrysia. Mnie od samego zapachu wszystko przechodzi jak ręką odjął :happy3: . Ale mąż zachwala.
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Ostatnio zmieniany: 16 Sie 2020 12:50 przez Mandorla.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek, pouder, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, JaKasiula, Mejra

Pogoda w naszych warzywnikach cz. X 16 Sie 2020 13:34 #725388

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6277
  • Otrzymane dziękuję: 22981
Kasiu pierwsze co to mierz ciśnienie ,jeśli dobre to ,ciemny pokój i sen bo moze to migrena ,i koniecznie EEG głowy ,nie zrzucać wszystkich bólów różnych innych też na pogodę .
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Ostatnio zmieniany: 16 Sie 2020 13:35 przez Bobka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek, pouder, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, czarna2066, JaKasiula

Pogoda w naszych warzywnikach cz. X 16 Sie 2020 13:45 #725390

  • czarna2066
  • czarna2066's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1015
  • Otrzymane dziękuję: 7321
To prawda...migrena to straszna dolegliwość :sad2:
Niestety wiem coś o tym.
Mam bardzo niskie ciśnienie, a migrena potrafiła wykluczyć mnie z życia rodzinnego nawet na dwa dni. Pomagał ciemny pokój, łóżko, zimne okłady zmieniane przez męża co kilka minut, cisza i... Kodeina. W moim przypadku tylko to zdawało egzamin.

Mimo młodego wieku miałam tak silne migreny że dostawałam krwotoków z nosa, bolały mnie oczy i oczodoły były też zawroty głowy, mdłości i ogólne uczucie niepokoju.
Nie wiem z jakich powodów ale migrena minęła po urodzeniu drugiego dziecka. Może nie miało to znaczenia ale od 4,5 roku migreny nie było. :teach:
Pozdrawiam Beata
Ostatnio zmieniany: 16 Sie 2020 13:46 przez czarna2066.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Kasionek, pouder, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, JaKasiula, Mejra

Pogoda w naszych warzywnikach cz. X 16 Sie 2020 14:02 #725394

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3185
  • Otrzymane dziękuję: 5474
Dziękuję Dziewczyny .
Kiedyś robiłam EEG i jak to pani podsumowało - ociera się o normę.Niestety na leżenie i odpoczynek pozwolić sobie nie mogę ...Zwłaszcza o tej porze roku - mamy gospodarstwo rolne , a teraz po żniwach , siewy ,transporty zboża itp.
Mam niskie ciśnienie , takie jak nieboszczyk :tongue2: Po urodzeniu dzieci jakoś to przeszło , ale teraz zaczyna się odzywać z podwojona siłą.Cóz dam rade, a na wszelki wypadek poszukam tej maści tygrysiej.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, pouder, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, JaKasiula, Mejra

Pogoda w naszych warzywnikach cz. X 16 Sie 2020 14:13 #725395

  • czarna2066
  • czarna2066's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1015
  • Otrzymane dziękuję: 7321
Może kup Antidol albo jak dostaniesz receptę to Nimesil. Mi oba te lekarstwa pomagaly.

Nie powinno się polecać leków i wiem o tym ale po konsultacji lekarskiej albo rozmowie z farmaceutą i wywiadzie...

Mimo wszystko, życzę Ci zdrowia i oby ten ból szybko minął i długo nie wracał :hug:
Pozdrawiam Beata
Ostatnio zmieniany: 16 Sie 2020 14:14 przez czarna2066.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek, pouder, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, JaKasiula, Mejra

Pogoda w naszych warzywnikach cz. X 16 Sie 2020 14:48 #725400

  • gregon
  • gregon's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 378
  • Otrzymane dziękuję: 3901
Zabawne, bo wczoraj rozmawialismy o tym w towarzystwie i kolega z Nowej Zelandii opisal smak moroszki jak "stara skarpeta" :lol:
Ciekawe, ze sa to najdrozsze i najbardziej poszukiwane jagody na polnocy. Mi rowniez srednio przypadly do gustu, ale na wypadach z namiotem zawsze zajadam dla uzupelnienia witamin, bo sa chyba najzdrowsze ze wszystkich jagod. Niektorzy, w tym moja dziewczyna je uwielbiaja. Mi smakuja tylko na wczesnym etapie dojrzewania, gdy zaczynaja zolknac. Maja swoj niepowtarzalny smak. Jak juz do czegos porownac to kwaskowata malina. Zolte, mocno dojrzale dostaja jakby fermentacyjnego posmaku, stad porownanie ze skarpeta. Nawet takie dojrzale wspaniale smakuja w ciastach, rowniez dzemy sa bardzo smaczne i drogie.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Iwona M, Łatka, Kasionek, pouder, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, JaKasiula, Mejra

Pogoda w naszych warzywnikach cz. X 16 Sie 2020 14:52 #725401

  • ewakatarzyna
  • ewakatarzyna's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1748
  • Otrzymane dziękuję: 12796
Kasiu ja miałam potworne migreny co tydzień.
Przez ostanie pół roku (odpukać) miałam jeden atak)

Nie wiem, która z tych dwóch rzeczy pomogła: ze trzy razy miałam nastawiane kręgi szyjne,
a dermatolog poleciła mi zbadać poziom wit D3. Wynik bardzo niski. Zaleciłam mi zażywanie wit D 3 w kropelkach,wspomaganej wit K2Mk7.Duże dawki.
Niestety większość lekarzy nie informuje pacjentów że niedobór wit D powoduje różne schorzenia.
Przeprowadzono badania na dość dużej grupie pacjentów z nowotworem. Wszyscy tak, jak ja, mieli bardzo niski poziom tej witaminy.


Jeśli jednak przebywasz na słońcu to teoretycznie nie powinno być niedoboru. Ja dla pewności zrobiłabym badanie.
Pozdrawiam Ewa
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Jan4, Kasionek, pouder, lucysia, Nimfa, anaka, Szczypiorek, JaKasiula, Mejra


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.727 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum