TEMAT: Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 19 Lut 2021 04:27 #749059

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15757
  • Otrzymane dziękuję: 53057
ogrodowazagroda wrote:

kurcze co ja czytam? ....fizyka kwantowa po chińsku.... im wiecej czytam tym mniej wiem
:lev:

Akurat to nie jest fizyka kwantowa, lecz zwykła chemia, po polsku ,a konkretnie wyjaśnienie sensu obniżania twardości wody poprzez gotowanie jej.

Odnoszę wrażenie , że o jedną osobę w tym wątku jest za dużo. Mam oczywiście na myśli siebie. Postaram się nie zakłócać towarzystwu miłej rozrywki.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, bietkae, pszczolka, olegowa, Babcia Ala, Kapka


Zielone okna z estimeble.pl

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 19 Lut 2021 08:06 #749066

  • _Nika_
  • _Nika_'s Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 192
  • Otrzymane dziękuję: 958
Mietku, jeśli jeszcze masz nerwy pomóc, to melduję, że moja Magiczna siła ma potasu 36.
Pozdrawiam,
Nika
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, czarna2066

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 19 Lut 2021 08:20 #749068

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15757
  • Otrzymane dziękuję: 53057
Zaraz odpowiem Ci na pw .
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, Babcia Ala, czarna2066, _Nika_

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 19 Lut 2021 09:24 #749078

  • czarna2066
  • czarna2066's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1015
  • Otrzymane dziękuję: 7321
Pomodoro Mietku sprawy nawozowe poszły troszkę w złym kierunku.
Twoje rady, wiedza i doświadczenie są bardzo cenne dla każdego z nas.
Dzielisz się wiedzą, pomagasz i kierujesz "żółtodziobami" zupełnie bezinteresownie i za to ogromnie dziękuję :thanks:

Nikt tu nie chciał nikogo obrażać, podważać wiedzy i doświadczenia. Na forum jest mnóstwo osób i mnóstwo różnych sposobów uprawy. Wymieniamy się tu doświadczeniem, przemyśleniami, pokazujemy swoje sukcesy i porażki, niejednokrotnie małe lub większe błędy w uprawie. Dzięki temu forum żyje.

Mam nadzieję, że nie poczułeś się tak przez któryś z moich postów bo tego na celu nigdy nie miałam.
Gdzie mnie się równać z Tobą Mieciu :flower1:

Nie znikaj nam tylko :wink2:
Pozdrawiam Beata
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Miragoral, bietkae, olegowa, Agucha8801, Prządka, ewakatarzyna, Babcia Ala

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 19 Lut 2021 10:21 #749087

  • Agucha8801
  • Agucha8801's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 199
  • Otrzymane dziękuję: 862
pomodoro wrote:
Odnoszę wrażenie , że o jedną osobę w tym wątku jest za dużo. Mam oczywiście na myśli siebie. Postaram się nie zakłócać towarzystwu miłej rozrywki.

Nieeee, mylne wrażenie, zdecydowanie mylne.
Bardzo często mi się zdarza, że tłumaczę komuś coś co dla mnie jest oczywistą oczywistością. I dopiero po czasie dochodzi do mnie, że dla tej osoby to czarna magia, nie rozumie ani wypowiadanych słów, ani sensu wypowiedzi. A do tego ten ktoś często boi się (?) dopytać, by nie wyjść na jeszcze mniej "kumatego".

I chociaż się nie udzielam za bardzo to czytam to forum od trzech lat i uwielbiam :hearts: :flower1:

A żeby było na temat wątku to będę dziś pikować kilka odmian pomidorków, część poleci w perlit a część w torf. Będę obserwować i wyciągać wnioski :)
Ostatnio zmieniany: 19 Lut 2021 13:39 przez Agucha8801.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Miragoral, bietkae, olegowa, Prządka, ewakatarzyna, Babcia Ala, czarna2066

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 19 Lut 2021 10:35 #749094

  • Anielka
  • Anielka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 90
  • Otrzymane dziękuję: 446
Pomodoro ja zawsze w takich przypadkach tylko sobie w "duchu myślę" zwłaszcza jak mam na dany temat wiedzę i doświadczenie :To co ktoś o mnie mówi nie świadczy o mnie tylko o tej osobie.Niemniej rozśmieszyłeś mnie swoim opiszem .Z dobrym humorem idę siać cebulkę i poziomki.Miłego dnia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olegowa, Babcia Ala, czarna2066

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 19 Lut 2021 10:43 #749096

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 7064
  • Otrzymane dziękuję: 43289
Nareszcie coś po polsku,choć pewnie nie wszyscy zrozumieją i będą czytać po chińsku. :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: :drink1:
:drink1:
Moje rozsady już w namiocie.

008-53.jpg

003-279.jpg

004-209.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Ostatnio zmieniany: 19 Lut 2021 11:16 przez Krecik stary. Powód: poprawki
Temat został zablokowany.

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 19 Lut 2021 11:18 #749107

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15757
  • Otrzymane dziękuję: 53057
Dziękuję za słowa otuchy. Nie znoszę osób, , którzy milczą, gdy trzeba coś komuś doradzić, a odzywają się tylko po to, by mnie wyprowadzić z równowagi. Jeżeli takie sytuacje będą się powtarzać, to przejdziemy, jak nasza służba zdrowia, na tele porady i e-recepty :rotfl1: .
Temat został zablokowany.

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 19 Lut 2021 11:21 #749108

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 7064
  • Otrzymane dziękuję: 43289
To ja jednak mam uprawnienia od marca do osobistego kontaktu. :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: :drink1: :drink1:
001-468.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 19 Lut 2021 11:29 #749112

  • czarna2066
  • czarna2066's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1015
  • Otrzymane dziękuję: 7321
Pomodoro czy te tele porady to dobry pomysł? Telefonów nie będzie końca :rotfl1:


Właśnie przepikowałam paprykę czereśniową ostrą (w końcu!) :oops:
Mała fotorelacja z zabiegu :silly:

IMG_20210219_115238.jpg


IMG_20210219_115313.jpg


IMG_20210219_115317.jpg


IMG_20210219_115448.jpg


IMG_20210219_120151.jpg
Pozdrawiam Beata
Ostatnio zmieniany: 19 Lut 2021 12:07 przez czarna2066.
Temat został zablokowany.

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 19 Lut 2021 12:45 #749125

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15757
  • Otrzymane dziękuję: 53057
Uważam , że ten pierwszy etap produkcji siewek lepiej realizować w perlicie.


IMG_0948-3.jpg
Temat został zablokowany.

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 19 Lut 2021 12:50 #749126

  • czarna2066
  • czarna2066's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1015
  • Otrzymane dziękuję: 7321
W tym roku chyba się nie odważę :oops:
Muszę się porządnie przygotować, poczytać i przede wszystkim zaopatrzyć się w "zestaw startowy" ;)
Niemniej jednak, widok takich korzeni kusi :bravo:
Pozdrawiam Beata
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, Agucha8801, Prządka, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 19 Lut 2021 13:11 #749129

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6812
  • Otrzymane dziękuję: 25081
Beatko zakup zrobiony :thanks: to dla Ciebie .Wybrałam doniczki w moim ogrodowym sklepie przeźroczyste ,pani mnie uświadomiła ,ze nie sieje się pomidorów do takich tylko do ciemnych doniczek ,co Ty na to ? :devil1: wiec kupiliśmy dość tanio te zalecone, sklep z dużym stażem a personel od lat tam pracujący . :coffe:

20210219_130523.jpg


Przyjęto nawet zwrot tych malutkich kuwet.
Doniczki 15x12x1,5 l
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Ostatnio zmieniany: 19 Lut 2021 13:14 przez Bobka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, del, Prządka, ewakatarzyna, Babcia Ala, czarna2066

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 19 Lut 2021 13:15 #749130

  • czarna2066
  • czarna2066's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1015
  • Otrzymane dziękuję: 7321
Ja używam kubeczków, są tanie i pasują mi rozmiarem do palety ;)

Przeźroczyste doniczki stosuję tylko do storczyków Phalaenopsis bo one w przeciwieństwie do innych odmian takich potrzebują. Ułatwia to także ocenę stanu korzeni i braki w podlewaniu


Bogusiu ja praktycznie wszystkie pojemniki wykorzystuję do produkcji rozsady: pojemniki po jogurtach, kefirach itp. a nawet obcięte butelki pet :rotfl1:
Pozdrawiam Beata
Ostatnio zmieniany: 19 Lut 2021 13:22 przez czarna2066.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, olegowa, del, Prządka, ewakatarzyna, Bobka

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 19 Lut 2021 13:19 #749131

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6812
  • Otrzymane dziękuję: 25081
Niestety perlitu nie ma większych op jak ok 2,5 kg po za tym drobny jak kasza .
O to świetnie kobietka doradziła :)
Fajnie jak ludzie radzą spokojnie ,bo porady są różne ,te dotyczące życia i te co do pomidorów :comp:

Beatko też tak bym zrobiła ,tylko namiętnie wyrzucaliśmy ostatnio opakowania po jogurtach etc ,wychodząc za założenia ,że nie będziemy robić żadnych rozsad.A tu zoonk Straganiki na Oazie :rotfl1:
I masz babo placek :rotfl1:
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Ostatnio zmieniany: 19 Lut 2021 14:13 przez Bobka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, del, ewakatarzyna, Babcia Ala, czarna2066

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 19 Lut 2021 13:54 #749137

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5031
  • Otrzymane dziękuję: 13147
Bobko z takie malutkie opakowanie zapłacisz bardzo drogo.Na all jest perlit 40l worek i wtedy wychodzi najtaniej.
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, Agucha8801, ewakatarzyna, Babcia Ala

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 19 Lut 2021 14:03 #749139

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 7064
  • Otrzymane dziękuję: 43289
Od 7 lat rozsadę sadzę w pojemniki 0,4 lub 0,5l.Jako podłoża używam torf odkwaszony mieszany ze swoim kompostem lub podłożem Sterlux.Kubki w których trzymam rozsadę są z przezroczystego plastiku.W ten sposób obserwuję dokładnie jak szybko rozrasta się system korzeniowy,czy nie ulega uszkodzeniom.Doskonale też widać czy podłoże jest wilgotne czy też należy je podlać.Swoim wpisem nie próbuję czegoś udowadniać,ani też nie neguję perlit,który jak się okazuje jest lepszym podłożem.Jednak z przyczyn niezależnych ode mnie na razie bawię się w torfie. :drink1: :drink1: :coffe: :) :)
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 19 Lut 2021 14:13 #749142

  • ogrodowazagroda
  • ogrodowazagroda's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 66
  • Otrzymane dziękuję: 155
pomodoro wrote:
ogrodowazagroda wrote:

kurcze co ja czytam? ....fizyka kwantowa po chińsku.... im wiecej czytam tym mniej wiem
:lev:

Akurat to nie jest fizyka kwantowa, lecz zwykła chemia, po polsku ,a konkretnie wyjaśnienie sensu obniżania twardości wody poprzez gotowanie jej.

Odnoszę wrażenie , że o jedną osobę w tym wątku jest za dużo. Mam oczywiście na myśli siebie. Postaram się nie zakłócać towarzystwu miłej rozrywki.
raczej to chyba ja tu nie pasuje. TWOJE rady sa jak najbardziej na miejscu tylko mi uzmysławia moja nie wiedze i ignorancje
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, Agucha8801, ewakatarzyna, Babcia Ala


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.925 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum